forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 2.0. [pregled i diskusije novih epizoda]

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Sarghan Posted - 31/12/2017 : 03:16:31

Dylan Dog 2.0. kodno je ime za preporod Dylana Doga koji je u rujnu 2013. godine započeo u Italiji s 337. brojem redovne serije. Osim promjene urednika i dovođenja novih autora, glavna značajka mu je uvođenje kontinuiteta u serijal u obliku blokova povezanih priča, postavljanje na scenu novog Dylanovog nemesisa te evoluiranje serijala na način da temama i pričama u duhu aktualnih vremena uznemiruje čitatelje na dosad neviđen način.

Ipak, glavni cilj tog preporoda bio je vratiti serijal njegovim (horror) korijenima gdje će, u duhu najranijih epizoda, na prvom mjestu biti sama priča, to jest, njena kvaliteta i zanimljivost. Novi urednik Recchioni za tu je svrhu na serijal dovukao nove talentirane autore koji su dovoljno hrabri da se svojim pričama usude podignuti prašinu, stvoriti reakciju, ali i potaknuti čitatelje na razmišljanje.

Prijelazna faza prema tom preporodu objavljena je u redovnim brojevima 325-336 (Veseli četvrtak br. 116-127/ Ludens br. 152-163 / M-comics br. 11-21), a završila je sa brojem 337. koji ujedno predstavlja most između starog i „preporođenog“ Dylana, ali također i određenu vrstu uvoda u novi ciklus.

(klik na naslovnice za recenzije (ako postoji) PRIJELAZNE FAZE:)

---------------

Svrha ovog topica je objediniti na jednom mjestu svu raspravu vezanu za domaća izdanja ovih priča.

Spoileri su dozvoljeni, no molimo članove koji prate VČ izdanje (ili su pročitali talijanska izdanja) da imaju obzira prema članovima koji prate Ludens ili M-comics izdanja te da veće spoilere označe nekom slabo vidljivom bojom s obzirom da će navedeni izdavači tek sredinom 2019. završiti s izdavanjem navedenih priča.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Nula Posted - 20/02/2020 : 13:56:46

Nula Posted - 19/02/2020 : 13:54:46
quote:
Originally posted by Nula

Nula Posted - 19/02/2020 : 13:12:05

Jedva je, kaže, nagovorio Roija da nacrta bicikl

dzoni Posted - 18/02/2020 : 14:19:18
sasvim dosta ima neobjavljenih pravih maksija tako da je totalno nepotrebno i razmisljati i nekom preskoku...maksiji u italiji su na broju 38 a mi na 20
pcoro Posted - 18/02/2020 : 10:29:11
Bilo bi fora da ih Ludens pretekne i objavi Meteoru i ciklus 0 u par lažnih maxija
Nula Posted - 18/02/2020 : 09:33:04
Da, najavili su na onoj tribini
Barker Posted - 18/02/2020 : 07:51:58
Price sutrasnjice i #400 preko reda? Veseljaci?
going going Posted - 18/02/2020 : 01:50:30
Istovremeno jedva cekam da citam ove nove epizode a istovremeno me i nije toliko briga za njih. Jako cudan osecaj.
Nula Posted - 17/02/2020 : 23:12:32
quote:
Originally posted by Barker

Ko sad jos da doceka ovo kod nas

Da..Ali aj, bar dobijamo Priče sutrašnjice i #400 preko reda, a nadam se i Batman/DD.

quote:
Originally posted by Sarghan

Nekak sam baš ravnodušan prema tome kad znam da toliko zaostajemo.
Barker Posted - 17/02/2020 : 22:53:51
Bravo Nula, ovo je prikaz u maniru znalca. :hail:
Ko sad jos da doceka ovo kod nas
Nula Posted - 17/02/2020 : 20:04:51
#401 - Crna zora

Poslednjih meseci, tokom čitanja Meteorskog ciklusa, sve više mi je nedostajala ona grobna atmosfera koju sam jedino nalazio u Bilotinoj Planeti mrtvih. Ta melanholija i atmosfera iz Planete mrtvih koja je dugo falila na redovnoj seriji se konačno vratila, i to kako!

Show, don’t tell!

Za broj 400 možemo reći da se čita kao pesma, dok se ovaj 401. broj čita (gleda) kao film, u pravom duhu Sklavijevog Dilana Doga iz osamdesetih/devedesetih, na momente kao neki mute horror film.

quote:
- Siguran si da si ti pravi Dilan Dog?
- Naravno da ne! Taj pravi je mrtav već trista godina, vek gore-dole. Ja sam njegov potomak. Ili, možda, reinkarnacija… Nastavak, ili možda, rimejk, ili možda ribut… Ovih dana niko više ništa novo ne izmišlja...

Nedavno sam pročitao prvih nekoliko DD epizoda, i recimo da sam se malo iznenadio uporedivši Dilanov karakter u tim prvim epizodama i onim kasnijim. I sada, nakon čitanja ove epizode jasno se vidi da je Rekioni prostudirao Dilanov karakter iz tih prvih epizoda, uz neke sitne alternacije i naglašavanje određenih osobina, koje su itekako bile prisutne nekada, ali su vremenom izbledele.

Ovaj Dilan jer mnogo bliži onom prvom Dilanu nego Dilanu kojeg smo čitali poslednjih godina.

Neka je mešavina Frančeska Delamorte, Gruča i Džona Doa. Rekioni nam daje neke indicije vezane za Dilanovu prošlost (bivši policajac, pa čuvar groblja). Zapravo, cela epizoda je puna detalja i referenci koje poznavalac DD serijala (i nekih drugih Sklavijevih dela) može da prepozna.

Vratio se onaj mračni, romantični Dilan. Čini se kao da je star hiljade godina, a opet, kao da se rodio juče.

Nja!

Marcheselli je u par intervjua rekao da mu se ideja da zameni Gruča sa Gnaghijem često motala po glavi. Sada Gruča stvarno više nema, ali nas nije napustio! Kao što većina vas zna, Gnaghi ne govori mnogo, tako da Rekioni naglašava osobinu koju smo mogli videti i u prethodnim epizodama (često u odsustvu Gruča). Naravno, ne mislim na kompletne viceve koje je Gručo imao običaj da priča, već neke šaljive upadice...ma videćete. U svakom slučaju uopšte se ne čini forsirano kao što je to neretko bio slučaj sa Gručom (što ima smisla s obzirom da Sklavi nije ni planirao da ga ubaci u serijal). Tako da mi uopšte Gručo nije nedostajao, pogotovo kad sam video odnos Dilana i Gnaghija (vidi Dellamorte Dellamore)!
Naravno, tu su i neke korenite promene vezane za Dilanovu prošlost i sadašnjost (ako neko želi, mogu ih redom navesti u nekom od sledećih postova).

Rekioni je samo zagrebao površinu i otvorio mnoga pitanja. Priča je puna detalja i može otići u bilo kom smeru.

On piše mnogo slobodnije, kao što i sam kaže, više ne mora da se ograničava i pokušava da kopira Sklavija..ha! ironično? Ne. Inače, za razliku od broja 400, za ovaj broj sam se sačuvao od spojlera, ali sam pročitao mnoge reakcije na internetu nakon kojih bi svako pomislio: #401 je #1 koji crta Roi. Ali nije tako, ovde imamo samo neke scene i osnovu koja se poziva na prvi broj. Rekioni želi da nam ispriča neku drugu priču u ovih 6 epizoda, ali će jasno referencirati na prve epizode.

Virus!

Interesantno je bilo čitati ovu epizodu u kojoj se pominje epidemija nekog novog virusa. Rekioni kao da je znao da će u januaru 2020. aktuelna tema biti Korona virus. Inače da, svaki broj se odigrava u mesecu i godini u kojoj je izašao.

50 nijansi sive!

Kao i priča, i crtež je na momente genijalan! Znate UT? E!

Vinjete prepune detalja, scene akcije nikad čistije kad je u pitanju Roi. Za mene verovatno najbolje nacrtana crno-bela epizoda na redovnoj seriji. Kad pomislim da i u sledećem broju gledamo Roija…

Planirao sam da prepričam ovu epizodu, ali ne bi bilo pravedno prema samoj priči.

Nula Posted - 17/02/2020 : 13:02:52
Nula Posted - 15/02/2020 : 13:58:38
Gerasi

elSaik Posted - 14/02/2020 : 22:13:31
Meni neki dan stigli brojevi 399-401 i što mogu reći jeste da je crtež u 401 vrhunski. Što se sadržaja tiče, ne mogu ga ocijeniti obzirom da ne znam talijanski. Ali zadnja vinjeta jeste šok. :D
Nula Posted - 14/02/2020 : 18:31:49
quote:
Originally posted by going going

Je l ovo Ksabaras?

Da
going going Posted - 14/02/2020 : 17:52:26
quote:
Originally posted by Nula

Roi

Je l ovo Ksabaras?
Nula Posted - 14/02/2020 : 17:06:02
Roi

Lucy Liu Posted - 13/02/2020 : 22:25:27
Počeo sam pratiti Veseli Četvrtak, i trenutno sam pročitao Izgubljene Stvari - moram reći, dosta zanimljiva epizoda s dobrim krajem
Nula Posted - 11/02/2020 : 19:50:53
Roi #402

Nula Posted - 11/02/2020 : 19:30:41
Mari #403

going going Posted - 10/02/2020 : 23:55:57
quote:
Originally posted by Barker

Koliko ja razumeh, Almanah ce pratiti Blokovu mladost, Ambrosini crta Planetu mrtvih, a Stano epizodu Daryl Zeda.

Jako interesantno! Almanah ce konacno dobiti priliku da postane zanimljiv (tj. Magazin). Ambrozini na Planeti mrtvih odlicna vest!
Barker Posted - 09/02/2020 : 12:25:24
Koliko ja razumeh, Almanah ce pratiti Blokovu mladost, Ambrosini crta Planetu mrtvih, a Stano epizodu Daryl Zeda.
going going Posted - 09/02/2020 : 02:44:14
Ni Ambrosini i Mari nisu losi

Carlo Ambrosini

Nicola Mari

going going Posted - 09/02/2020 : 02:43:42
Opa, iz koje li je ovo edicije, Dilan u policijskoj uniformi, neka prica iz proslosti?

Giulio Camagni

Sta je ovo sto Stano crta u boji, je l ovo Daryl Zed?
Angelo Stano

djukak Posted - 07/02/2020 : 10:53:44
quote:
Originally posted by supermark

Groucho umro? :o
Pa što bi?

+1

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000