forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Imunitet

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
King Warrior Posted - 01/04/2018 : 16:20:32
Nakon što sam početkom januara imao gripu, od tada svaki mjesec se pomalo prehladim. Stvar je očigledna: imunitet je opao. Za to vrijeme sam pio dosta tečnosti (voda i čajevi od kamilice i đumbira iz kesica) i jeo sam dovoljno voća, pa ipak...
Da li vi koristite nešto za imunitet? Šta tačno?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
dcopic Posted - 03/04/2018 : 07:58:51
quote:
Originally posted by ivi skoj

Ja sam primjetio čudnu stvar.
Familija, poznanici i frendovi koji su stalno nekaj bolesni ili ih nekaj muči guraju sa tim bez problema, dok ekipa koja nije imala nikakve probleme, tipa sport nikad doktoru... kad se razbole odu totalnu u ku..c.

Dal uz to vježbanje i forsiranje zdravog života se vrte na prevelikom broju okretaja, pa skraćuju vijek, a ovi usporeni guraju godinama, ko bi ga znao.
Možda je samo genetika.
Bila je prije koji tjedan na trećem, Na rubu znanosti nešto o tim stvarima.





Ovo si dobro primijetio. Nije to slučajno i to se dešava stalno. Svi mi svakodnevno kroz hranu, vodu, zrak unosimo određenu količinu otrova u organizam i razne mikroorganizme. Naravno, organizam to izbacuje koliko može, aktiviraju se mehanizmi u tijelu i ode puno toga van kroz stolicu, mokraću, znojenje... Kada se nakupi previše organizam upotrijebi i drastičnije metode, pa osim navedenog pokušava izbaciti i na druge načine, šmrcanjem, kihanjem, kašljanjem, učestalim mokrenjem i učestalom stolicom odnosno proljevom, alergijama na koži, porastom temperature...

I zato povremena prehladica i kakva lagana viroza mogu biti korisna stvar. Korisna je i povremeno povišena temperatura da organizam pobijedi nametnike ili kakav virus. Učestale prehlade i teške viroze i gripe koje te sruše u krevet znak su da je tijelo preopterečeno i da je vrijeme za jačanje imuniteta i kakvu detoksikaciju. A ima ih mali milijun i sve su više manje korisne.

I sada dolazimo do paradoksa zašto ljudi koji nisu godinama bolesni odjednom dobiju neku težu bolest?! Vjerojatno zato što im mehanizmi koje sam gore naveo ne funkcioniraju. Organizam svakodnevno unosi otrove, a premalo izbacuje, npr zapušenu jetru i oštećena crijeva ima jako puno ljudi što je po meni glavni razlog. Jetra bi morala filtrirati krv punu toksina, a ne može + oštečena crijeva kroz koje toksini ulaze u organizam. I tako godinama organizam u nemogućnosti da izbaci otrove sakuplja ih u kesice i deponira na određena mjesta. To zovemo rak ili tumor. To se danas događa mnogima, a imam primjer i u obitelji. Moja majka se je stalno hvalila kako trideset godina nije imala gripu i virozu, jedva tu i tamo neku prehladicu. Cijeli život kao zdrava i odjednom dijagnoza rak.
nagor Posted - 03/04/2018 : 01:04:29
stripofil Posted - 02/04/2018 : 21:18:50
Ovo već godinama koristi cijela obitelj i dok svi šmrcaju, kašlju i što još ne mi smo svi zdravi ko' dren

Uzmeš praznu teglicu, najbolje od meda mislim da ima 800-900 grama.
Nasjeckaš na kockice 4-5 češnja češnjaka.
Uzmeš jedan limun i narežeš ga na kolute, 3-4 mm debljine.
Oguliš i naribaš jedan korijen đumbira, 7-8 cm duljine.

Staklenku napuniš do pola medom, zatim ubaciš unutra češnjak, limun i đumbir. Ostaviš da stoji dan-dva i onda napuniš medom do vrha i lagano promiješaš.

Neka stoji 2-3 tjedna i onda možeš komzumirati, svaki dan po jednu žlicu, najbolje ujutro. Možeš i ranije početi s konzumacijom, ali u početku je luk jak pa može teško pasti na želudac, a i ljudi će te izbjegavati.
Nakon 2-3 tjedna se svi sastojci sjedine i odlično je za konzumiranje.

Ono što je bitno je koristiti provjerene namirnice, domaći med, domaći češnjak i obavezno limun koji nije tretiran jer ga ubacuješ u staklenku sa korom, tako da ti pesticidi neće biti od koristi. Đumbir isto možeš koristiti eko, daleko je bolji od onog koji se obično nađe u trgovinama.

Za napraviti ovu "bombu" treba 20 min. pa ne budite lijeni i probajte.
lwood Posted - 02/04/2018 : 18:03:59
šta če mu prijatelji ako je zdrav?
xilrion Posted - 02/04/2018 : 17:28:26
hrpa češnjaka i to je to. nema više bolesti ali ni prijatelja.
ivanl Posted - 02/04/2018 : 16:13:12
Ili uci u sabor. Onda se ima zagarantirani imunitet,100% !
zeljko Posted - 02/04/2018 : 14:54:26
žuti žutuju crveni putuju

znači to vam je jedino pravilo
lwood Posted - 02/04/2018 : 13:12:46
quote:
Originally posted by ivi skoj

Ja sam primjetio čudnu stvar.
Familija, poznanici i frendovi koji su stalno nekaj bolesni ili ih nekaj muči guraju sa tim bez problema, dok ekipa koja nije imala nikakve probleme, tipa sport nikad doktoru... kad se razbole odu totalnu u ku..c.
Dal uz to vježbanje i forsiranje zdravog života se vrte na prevelikom broju okretaja, pa skraćuju vijek, a ovi usporeni guraju godinama, ko bi ga znao.
Možda je samo genetika.
Bila je prije koji tjedan na trećem, Na rubu znanosti nešto o tim stvarima.




u pravu si. svi ti tipi sportivi kad ih uvati odu u 3 q.
ivi skoj Posted - 02/04/2018 : 12:50:51
Ja sam primjetio čudnu stvar.
Familija, poznanici i frendovi koji su stalno nekaj bolesni ili ih nekaj muči guraju sa tim bez problema, dok ekipa koja nije imala nikakve probleme, tipa sport nikad doktoru... kad se razbole odu totalnu u ku..c.
Dal uz to vježbanje i forsiranje zdravog života se vrte na prevelikom broju okretaja, pa skraćuju vijek, a ovi usporeni guraju godinama, ko bi ga znao.
Možda je samo genetika.
Bila je prije koji tjedan na trećem, Na rubu znanosti nešto o tim stvarima.
King Warrior Posted - 02/04/2018 : 11:59:11
quote:
Originally posted by ivi skoj

Mislim da je do godine proizvodnje, iako kažu da što više rodendana imaš, duže živiš.



Nisam tinejdžer, ali sam premlad za bilo kakvu zajebanciju sa zdravljem. Imunitet je opet priča za sebe. Negdje, nekako je opao, pa sada izgleda neka se neko nakašlje u mom pravcu, ja odem u klinac. Prije januara je bilo drugačije, prehladim se u vrh glave jednom godišnje, ako uopšte.
King Warrior Posted - 02/04/2018 : 11:55:37
quote:
Originally posted by Hrvojek


sirup od limuna i đumbira napraviš, sve izblendaš, bude kao neka kašica. možeš pomješat sa medom.




Ovo zvuči obećavajuće. Taj đumbir je navodno svemoguć, mada svi koje poznajem i koji ga redovno koriste standardno su bolesni, a i ja ga pijem od januara, doduše čaj iz kesica, što nije isto kao i svjež.

quote:
Originally posted by 1Euro



ovo meni više izgleda kao alergija!



Nije alergija.

ťex2, pa ne znam baš, vino i alkohol uopšte mi se ne čine kao dobra solucija, pogotovo ako se konzumiraju svakodnevno.

oki, počeo sam od danas da konzumiram med, rastopljen u 2dl tople vode. Pravi domaći, navodno, pa da vidimo.
ivi skoj Posted - 02/04/2018 : 11:51:17
Mislim da je do godine proizvodnje, iako kažu da što više rodendana imaš, duže živiš.
King Warrior Posted - 02/04/2018 : 11:46:27
quote:
Originally posted by Obi-wan


Radiš li neki sjedeći posao? Da li si dosta u kontaktu sa ljudima?


Da i da.
Ma jbga, muka kada se sjedi, muka kada se radi.
Oki Posted - 02/04/2018 : 10:44:11
Također, primjetio sam da kada u svakodnevnu prehranu ubacite domaći jabučni ocat (neki puta mrknem čašicu čistog octa na pretrpan želudac nakon ručka), metabolizam u tijelu također bolje radi pa je to još jedna od redovnih namirnica od koje se osjećam zdravije i koju obavezno moram imati u zalihama, samo teško je nabaviti pravi jabučni ocat.
Za primjer, kada bi iz čašice popili bilo koji kupovni ocat, on je jednostavno prežestok i dobro bi vas opalio, a ispijane čašice domaćeg je jednostavno ugodno i godi organizmu.
Uz ove tri namirnice, svaki drugi dan nabacite koju šetnjicu od dva sata po prirodi i nebi trebalo biti problema sa imunitetom.
Oki Posted - 02/04/2018 : 10:32:37
Ja još od 1999-te izbjegavam bilo kakve tablete ili ljekove i imunitet mi je toliko ojačao da sam u proteklih 18 godina samo dva puta dobio gripu i u ta dva navrata sam samo povećao konzumaciju domaćeg češnjaka (ni za živu glavu onog “kupovnog” kineskog) i pravog domaćeg meda (ni za živu glavu onog “kupovnog” kineskog što od meda nema ni m) i gripa kako došla tako prošla;)
tinton Posted - 02/04/2018 : 09:10:40
supermark Posted - 02/04/2018 : 09:09:31
quote:
Originally posted by Tonka24

Kod doktora zadnji puta bio prije 13 godina...sve sam rekao...samo pitanje je do kada...




Samo izbjegavaj naseljena mjesta i neće te nikad uhvatiti
Tonka24 Posted - 02/04/2018 : 00:37:09
Kod doktora zadnji puta bio prije 13 godina...sve sam rekao...samo pitanje je do kada...
KRAS Posted - 01/04/2018 : 22:27:04
obično se počne poboljevat kad ostaviš neki od poroka
duvan, piće, žene, droga,kocka...
tex2 Posted - 01/04/2018 : 20:47:41
Protiv prehlade kuhano vino, meni uvijek pomogne, malo prije zime krenuti i skoro nikad nemam prehlade, točnije u zadnjih 14 godina imao dva puta po dan i pol temperaturu (jednom me dotuklo ispitivanje tunela) i jednom ni iz čega (dobro mi došlo nisam moral ići gledati Gospodare prstenova) mislim na prvih 10 od 14 godina, e to su su bila vremena prije rođenja djeteta, zadnje 4 otkad se rodio sin, imunitet pao drastično, kašalj po 2 mjeseca, popijem cijelu bočicu sirupa za iskašljavanje, ne pomaže ništa :-), upale uha, popijem cijeli antibiotik, ništa, tek druga runda dala rezultat, mislim da bi svima pomoglo malo više sna :-)
1Euro Posted - 01/04/2018 : 19:31:17
quote:
Originally posted by supermark

supermark ne treba imunitet



da, imunitet je za "pičke" frajeri ulaze na glavna vrata sa sjekirom za pojasom
1Euro Posted - 01/04/2018 : 19:29:12
quote:
Originally posted by King Warrior

Nakon što sam početkom januara imao gripu, od tada svaki mjesec se pomalo prehladim. Stvar je očigledna: imunitet je opao. Za to vrijeme sam pio dosta tečnosti (voda i čajevi od kamilice i đumbira iz kesica) i jeo sam dovoljno voća, pa ipak...
Da li vi koristite nešto za imunitet? Šta tačno?




ovo meni više izgleda kao alergija!

Možda si alergičan na prašinu npr (kučna prašina), sastojci u hrani, cvijetni prah, tkanine,....ima milijun stvari koje prouzročavaju alergije i simptomi su skoro jednaki kao prehlad.
Alergije možeš riješiti sa tabletama tipa clariten, aerius,...sprejem za nos npr Nasonex,....i d a odkriješ uzrok alergije pa se onda kloniš npr nekih prehrambenih sastojaka, šume, cviječa,...
zeljko Posted - 01/04/2018 : 19:19:27
lukovi
senokute Posted - 01/04/2018 : 19:14:37
quote:
Originally posted by King Warrior

Nakon što sam početkom januara imao gripu, od tada svaki mjesec se pomalo prehladim. Stvar je očigledna: imunitet je opao. Za to vrijeme sam pio dosta tečnosti (voda i čajevi od kamilice i đumbira iz kesica) i jeo sam dovoljno voća, pa ipak...
Da li vi koristite nešto za imunitet? Šta tačno?



Najbolje sredstvo za imunitet je Ništa!! Ni prirodna ni neprirodna sredstva.
Ali ako si naučio tijelo na ta pomagala onda je kasno.
Bićeš ratnik na baterije:)
Hrvojek Posted - 01/04/2018 : 18:53:20

sirup od limuna i đumbira napraviš, sve izblendaš, bude kao neka kašica. možeš pomješat sa medom.

staviš u frižider da se ne pokvari i svaki dan jedna žlica ujutro i navečer + đumbir sirovi jest. to je isto dosta bitno.
mene je to spasilo prošle godine na zimu, imao sam prehladu + upalu sinusa koju nisam mogao riješit mjesec dana sa svim kapima za nos, sprejevima, aspirimima i ne pitaj što sve ne.
draga je napravila taj sirup i spasila me. u roku od par dana sam bio 'ko nov.
ove godine je u par navrata kao nešto krenulo, samo sam se s time rokao i instant je djelovalo.
vidim da si napisao da piješ napitak od đumbira ali pojačaj to sa tim sirupom i probaj sirovog ga jest, pogotovo kad osjetiš da te prehlada/gripa hvata.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000