forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Pravac u kome ide moderni Bonelli

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
jankela Posted - 09/04/2018 : 18:29:00
Šta vi mislite o pravcu kojim sada već vidno ide moderni Bonelli? (64-stranične sveske, boja, gubljenje klasičnih "kaiševa...)

Da preformulišem pitanje, da li vam se taj pravac sviđa ili pak ne?
23   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Sneaksie Thiefsie Posted - 12/04/2018 : 12:06:06
ugasiti sve osim Zagora
otpustiti sve osim Kerca
Anto_123 Posted - 10/04/2018 : 20:45:53
Sve je stvar ukusa pojedinca,svatko ima svoje favorite.vrstu stripa,način crtanja.Nekada mi priča nije dobra ali ako je crtež majstorski to mi je dovoljno. Dragonero mi je odličan i stvarno,meni osobno nedostaje takvo što u redovnom izdanju a ne ovako kad se sjete izbace jednu knjigu pa ti to dočekaj, kao i Dampira.Uostalom i treba biti za svakog po nešto,samo jeli to dovoljno za opstanak svega toga kad se novi naraštaji okreću internetu i kvarenju očiju.Hoću reći dok je još stare garde ići će još neko vrijeme.
ivanl Posted - 10/04/2018 : 10:36:42
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ne sviđa. Rađaju serijale na svim poljima a onda ih, nezadovoljni prodajom, brže-bolje gase, kvantiteta ubila kvalitetu, previše Sci-Fi serijala (ili kamo već spadaju gluposti poput Orfana, Morgana Losta, Dragonera i sl.), od pokrenutih u zadnje 3-4 godine neće više biti serijala od 100+, ma ni 50+ epizoda. Danas im je dugovječan onaj koji dođe do 25. broja. Oni koji su dugovječni žive na aparatima. A, objektivno, cijede se i žanrovi, teme, povijesni periodi...

P.S. U kratkoročnim je budućnost? Izgleda da jest ali nije to milom već silom.



Orfani i Morgan Lost stvar su ukusa...ali za Dragonera reci da je glupost...eh, jaci i ljepse nacrtani serijal, Bonelli odavno nije imao...
1Euro Posted - 10/04/2018 : 08:39:42
još je rano za reći
PijaniPatak Posted - 10/04/2018 : 02:10:23
Glede sporednih edicija,slažem se. Smanjiti rigorozno samo na Specijal jednom ili dvaput godišnje. Zagoru još vratiti gigant ediciju sa Texovim receptom akcentovanja grafičkog kvaliteta u potpisu gostujućih crtača i da taj isti radi i cover. Prodaja bi sigurno išla

Mada, nemam sad ništa protiv Maxija,samo ako počevši sa nastavkom Darkvudskih priča u istom maniru kratkih priča u 300 strana, preuzmu taj recept kao vodeći za Maxi ediciju (koja je prezahvalna za to)
PijaniPatak Posted - 10/04/2018 : 02:05:52
Burattini je spomenuo u Mostaru (i svim ostalim strip-smotrama tih meseci) kako je Čikov mini-serijal u boji imao odličnu prodaju i to se pripisalo činjenici da nova publika nema živaca da sad započinje čitanje višedecenijskih serijala (Tex i Zagor pre svih ostalih) pa će i sa Zagorom (verovatno i ostalim serijalima) pokušati isti pristup odnosno pokrenuće mini-serijal zatvorenog i nezavisnog kontinuiteta u boji (ako saberemo dva i dva, naš rezultat pet će da nas navede da je posredi novi Zagorov origin story o kojem se govorka) i da, ako to uspe, možemo očekivati slične projekte i posle toga.

Meni se to sviđa. Ideja,hoću reći. Koliko će to Burattiniju poći za rukom je druga priča.
Curunir Posted - 09/04/2018 : 23:56:17
svi ti maksiji, almanasi, kolorci, giganti, sva ta hrpa smeca i hiperprodukcija i jest unistila solidnu kvalitetu regularnih serija.
sto kazes, 12 plus 1 ili 2 specijalna broja i to je to.
ali gdje onda zaposliti sve te puste antitalente...
supermark Posted - 09/04/2018 : 22:08:59
smanjiti broj edicija za svakog junaka
12 epizoda godišnje i 1 specijal

ne mora se objaviti svako sranje

Dwayne_Looney Posted - 09/04/2018 : 21:45:57
Ne sviđa. Rađaju serijale na svim poljima a onda ih, nezadovoljni prodajom, brže-bolje gase, kvantiteta ubila kvalitetu, previše Sci-Fi serijala (ili kamo već spadaju gluposti poput Orfana, Morgana Losta, Dragonera i sl.), od pokrenutih u zadnje 3-4 godine neće više biti serijala od 100+, ma ni 50+ epizoda. Danas im je dugovječan onaj koji dođe do 25. broja. Oni koji su dugovječni žive na aparatima. A, objektivno, cijede se i žanrovi, teme, povijesni periodi...

P.S. U kratkoročnim je budućnost? Izgleda da jest ali nije to milom već silom.
zlatan bihac Posted - 09/04/2018 : 21:24:10
ne svidja mi se nikako..ona 2-3 djecja serijala, pa smanjenje na 64 stranice po stripu, pa odstupanje od A5 formata, to jest povecanje, ni ove stricie, ni sve vise boje u boneliju, ni ona izdanja za knizare, luksuzna izdanja mi se ne svidjaju..ni razne soljice, majice, privjesci, igrice, puzle, figure, statue, cd albumi... jedino mi albumi sa slicicama mogu proci..
zeljko Posted - 09/04/2018 : 21:00:32
Ne znam i ne zanima me
Al mislim da je rano
Curunir Posted - 09/04/2018 : 20:58:54
teško da je ovo pravac. više sinusoida. i to pijana.
solar Posted - 09/04/2018 : 20:49:20
Evo slične teme:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=38334&whichpage=1
velka031 Posted - 09/04/2018 : 20:39:47
Rano za reći...
DuskeArrow Posted - 09/04/2018 : 20:31:16
Ne bih rekao bas da menjaju pravac. Vise bih rekao da na svoj samo dodaju jos i novi i obogacuju ga sto je svakako dobro.
Nece oni odustati od svojih junaka cije price nemaju kraj, a opet dok citamo njih lepo je da uleti i neki novi junak sa kratkim serijalom kojeg cemo da citamo sa strane :)
ivanl Posted - 09/04/2018 : 19:54:46
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

quote:
Originally posted by ivanl

Mini serijali s logicnijim i obaveznim krajem radnje. Ne razvlace junake u beskonacno i prezvakavaju iste teme. Brza radnja, ritam... novi, svjeziji junaci...drugaciji pristup temama i crtezu. Tako to...to smatram modernijim pristupom. Ne kao do sada, kod "mastodonta", glavnih junaka njihove kuce.



Toliko su moderni da san se stufa i otkaza sve bonelli stripove do daljnjega i pribacija pare na playstation 4.


Ja nikako se rijesit... Bolest je preteska, a dijagnoza davno postavljena...
delboj Posted - 09/04/2018 : 19:43:31
Teško je reći da li je to dobro. Ima zanimljivih ideja, mora nešto da se mijenja, ali pitanje je koliko će sve biti uspješno.
Giuda Ballerino Posted - 09/04/2018 : 19:41:37
quote:
Originally posted by ivanl

Mini serijali s logicnijim i obaveznim krajem radnje. Ne razvlace junake u beskonacno i prezvakavaju iste teme. Brza radnja, ritam... novi, svjeziji junaci...drugaciji pristup temama i crtezu. Tako to...to smatram modernijim pristupom. Ne kao do sada, kod "mastodonta", glavnih junaka njihove kuce.



Toliko su moderni da san se stufa i otkaza sve bonelli stripove do daljnjega i pribacija pare na playstation 4.
ivanl Posted - 09/04/2018 : 19:26:40
Mini serijali s logicnijim i obaveznim krajem radnje. Ne razvlace junake u beskonacno i prezvakavaju iste teme. Brza radnja, ritam... novi, svjeziji junaci...drugaciji pristup temama i crtezu. Tako to...to smatram modernijim pristupom. Ne kao do sada, kod "mastodonta", glavnih junaka njihove kuce.
Giuda Ballerino Posted - 09/04/2018 : 19:18:18
quote:
Originally posted by ivanl

Bilo je vec ohohoo rasprava o toj temi...meni se osobno svida pravac kojim idu. Ne fali nista modernijem pristupu junacuma. Ali nisu ti u Bonelliju ludi paze oni i na svoje "dinosaure", bez brige...



Koji je to moderniji pristup. Situacija je pred pucanjem. Sacekajmo 1.7. da vidimo RDG za 2017.
solar Posted - 09/04/2018 : 19:13:18
- Stavio sam na "members only" i resetirao poll.
ivanl Posted - 09/04/2018 : 18:39:14
Bilo je vec ohohoo rasprava o toj temi...meni se osobno svida pravac kojim idu. Ne fali nista modernijem pristupu junacuma. Ali nisu ti u Bonelliju ludi paze oni i na svoje "dinosaure", bez brige...
wolf Posted - 09/04/2018 : 18:37:06
Sergio, kućo stara...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000