forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 164 - Duboki svemir

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 17/03/2018 : 13:44:03
S ovim brojem počinje "faza 2" i tzv. Dylanov preporod pod novim urednikom Robertom Recchionijem, tako da sve priče od sada potpisuje Recchioni i scenaristi koje je on odabrao.

Scenarij: Roberto Recchioni
Crtež: Nicola Mari
Kolor: Lorenzo De Felici
Naslovnica: Angelo Stano

Original #337

OCIJENITE STRIP: Duboki svemir


09.04.18. u snk
10.04.18. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Cromwell Posted - 18/04/2018 : 09:01:30
@going: Možda je ključno ono da mi ne leži Dylan pa su mi valjda zato najnetipičnije epizode najbolje.
Btw i Arakne/Proročanstvo su ti isto loši? Po meni je tu Manfredi briljirao ali ok, ja volim i njegovog Gordon Linka pa je možda u meni problem
Chiavi može biti jako dobar i jako grozan, međutim ima svoj prepoznatljivi stil i zbog toga ga jako cijenim.

Što se tiče Sclavija- prije dvije-tri godine sam pročitao cijelu extra seriju i zaključio da uz par izuzetaka nije to za mene. Uopće ne razumijem taj kult koji se od njega stvorio
Spock Posted - 18/04/2018 : 07:45:24
Da, koliko god mi je bio odličan u Magičnom, toliko mi je bio loš u Dylanu. Manfredi mi je jedan od najlošijih scenarista u Dylanu, a nije ni Chiavi daleko.
Curunir Posted - 17/04/2018 : 23:37:06
Manfredi je valjda najdosadniji scenarist u Galaktici, osim u MV-u.
A i tamo se zapleo nakon nekog vremena.
Vrlo ogranicenih dosega a pokusava biti Kafka i Dostojevski istovremeno.
Jedan od najgorih.
going going Posted - 17/04/2018 : 22:24:50
quote:
Originally posted by Cromwell

Uz izuzetak par Manfredijevih i Chiaverottijevih epizoda Dylana uopće ne volim niti me pretjerano zanima.




Uh, ajde Chiavi jos i nekako moze da prodje jer je zabavan. Ali de nadje Manfredija? Ja svaku njegovu epizodu na Dilanu sam jedva procitao, nikako mu ne lezi Dilan ili ode u neki fantasy ili u cisti krimic vise prigodan za Nika Radjera. Dok mi je na Magicnom vetru i Teksu odlican, Manfrediju nikako nije mesto na Dilanu.

A kako ti se ne svidja Sclavijev Dilan? Ili Barbatin ili Rekionijev?
Cromwell Posted - 17/04/2018 : 21:48:53
Uz izuzetak par Manfredijevih i Chiaverottijevih epizoda Dylana uopće ne volim niti me pretjerano zanima.
Međutim ovo sam prolistao na kiosku i odmah kupio.
18 kn za strip u boji se svakako mora podržati.

Priča je solidna. Ništa revolucionarno ali zato jako čitljivo- vjerojatno zbog prirodnih dijaloga. Primjetio sam to kod Reichionija još na Siročadi. Međutim nevjerojatno je da Reichioni nije pokazao više hrabrosti da se poigra s odnosima različitih Dylana i Dylana. Šteta.
Sa crtežom sam i više nego zadovoljan a boja je suvišna ako je u pitanju Roi no Mariju leži ko naručena.
dariohead Posted - 16/04/2018 : 14:11:35
Odličan! Boja me jako pozitivno iznenadila, inače nisam super fan boje za Dylana ali ovdje je vrlo organski iskorištena.

Atmosfera je zbilja dobra i priča je OK. Malo re-hash "Event Horizon" filma kao što su neki već opazili... Ali u svakom slučaju, ako će svi novi brojevi biti na ovom tragu, već se veselim!
Vorador Posted - 16/04/2018 : 10:53:05
Loš otisak boje. Pao standard u Ludensu. :D
Spock Posted - 15/04/2018 : 17:31:24
quote:
Originally posted by Curunir

Ma jesi ti to Spock editirao cijeli post zbog jednog T??




Skoro! Nakon tvog komentara, sjetio sam se da je "Event Horizon" ime broda, pa sam i drugu riječ napisao velikim slovom.
Eh da, ubacio sam i ocjene!
Ipak sam Vulkanac, zar ne?
Curunir Posted - 15/04/2018 : 16:57:53
Ma jesi ti to Spock editirao cijeli post zbog jednog T??
Curunir Posted - 15/04/2018 : 15:14:50
Kopija "Event Horizona", s razlikom što on kulminira, a ovo se razvodni.
No ima i dobrih trenutaka, crtež je dobar, boja odlična - za 18 kn svakako preporuka.
Jer, teško da može biti lošije od onog na što se DD sveo.
Tako da je svaka promjena, makar i ovakva, dobrodošla.
Neće u serijal udahnuti nov život, ali će već mrtva tjelesina dobiti nešto životne snage i uveseljavati nas godinu - dvije.
Mene su kupili.
solar Posted - 15/04/2018 : 13:23:23
Djoletova recenzija:

http://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-sr-337-duboki-svemir/1813/
Spock Posted - 15/04/2018 : 06:39:12
Potaknut pisanjima o novom razdoblju/preporodu Dylan Doga, nakon nekoliko godina, kupio sam novi broj na kiosku. Ne mogu kazati da sam razočaran, ali nisam ni očaran.

Neobična priča - svakako, novi početak - nikako! Već smo imali čudnih epizoda u Dylan Dogu, a ova me najviše podsjeća na film "Event Horizon", s tim što film ima onaj pravi strah od nepoznatog, šok nakon saznanja gdje su završili. Ovdje je sve to nekako mlako prezentirano, bez neke dubine. Sclaviju i Barbatovoj ne trebaju ubojstva da nas šokiraju i to izdiže ovo dvoje scenarista iznad ostalih. Mari nikad bolji! Izgleda da njegovom crtežu odgovara kolor, a bio bih se kladio u suprotno. Naslovnica fenomenalna!! Ona me i najviše potakla da nakon dugo vremena kupim novi broj Dylan Doga. Iako mislim da je davno već sve rečeno u ovom serijalu, kupit ću još nekoliko slijedećih brojeva, tek tako, da vidim kuda to vodi.
(priča: 6, scenarij: 6, crtež: 9, naslovnica: 10) - 73%
leKrava Posted - 14/04/2018 : 11:42:43
jedan od ljepsih DD-a, crtez i boja su za +5 (trebali bi ovoga koji je bojao posuditi i Zagoru koji put).
velka031 Posted - 14/04/2018 : 09:21:31
Odlična cijena za ovaj strip!
bvagner3 Posted - 13/04/2018 : 23:12:37
Još da su i korice plastificirane,ko u almanaha to bi onda bio vrh.
Whetherpine Posted - 13/04/2018 : 22:37:20
Hm, ovaj je u boji. Nisam vjerovao dok ga nisam kupio.
Whetherpine Posted - 11/04/2018 : 08:50:08
quote:
Originally posted by Sarghan


Mada, mislim da Ludens do sada još nije imao slučaj kad su dva broja za redom bila u boji pa me baš zanima kako će za par mjeseci u extra seriji pristupiti "Xabarasu"/"U ime oca".



Kako će pristupiti? Pa pristupiti će im kao i do sad. U dvije boje. Jedna je crna a druga bijela.
velka031 Posted - 10/04/2018 : 22:38:13
Ovo me baš zanima.
swamp thing Posted - 10/04/2018 : 19:40:57
Da, da, Dok vas smrt ne rastavi, pomiješah. Nisam ni računao ove poslije Dubokog svemira... Uglavnom, dočekaće se i taj br. 121 u Lib ili VČ verziji, ovi ostali su izašli u boji u srb ili hrv.
Deers Posted - 10/04/2018 : 19:33:42
quote:
Originally posted by swamp thing

Ček, jel ono bi Jezero na nebu da je originalno u boji? Jubilarni brojevi, ovaj spomenuti gdje je cijena u Italiji porasla, Xabaras dvobroj, broj 250, čini mi se da bi to trebalo biti to...



Ne, Dok nas smrt ne rastavi, original 121 je bio u boji. Uz ostale nabrojane je još Duboki svemir, broj 350, broj 361 (Mater Dolorosa), broj 375 (Sclavi).
swamp thing Posted - 10/04/2018 : 19:27:06
Ček, jel ono bi Jezero na nebu da je originalno u boji? Jubilarni brojevi, ovaj spomenuti gdje je cijena u Italiji porasla, Xabaras dvobroj, broj 250, čini mi se da bi to trebalo biti to...
Curunir Posted - 10/04/2018 : 18:35:20
quote:
Originally posted by delboj

A cijena 18 kuna?



da. a nigdje natpisa "u boji", baš su šlampavi.
ali svaka čast što ne dižu cijenu u ovakvim slučajevima.
sve je u boji osim unutrašnjih strana korica.
Sarghan Posted - 10/04/2018 : 18:20:27
quote:
Originally posted by zlatan bihac

mislim da nije prvi put kod ludensa da nije u boji a trebao biti...SD je broj 100 izdala crno bijeli, a ludens je broj 200 izdao u boji, ali ne i 300.. bar mi se cini tako..



Mislim da je negdje spomenuto kako je Ludens broj 300 greškom objavio c/b, ali to još stignu objaviti u boji kad extra serija dođe do tog broja (za nekih cca 8 godina?).

Jedini broj koji Ludens "namjerno" nije objavio u boji je extra 104 "Uz nit sjećanja" što mi osobno ni ne smeta jer taj broj ni originalno nije trebao biti u boji (obojan je kako bi talijani lakše podnijeli tadašnje povećanje cijene novih brojeva).

Mada, mislim da Ludens do sada još nije imao slučaj kad su dva broja za redom bila u boji pa me baš zanima kako će za par mjeseci u extra seriji pristupiti "Xabarasu"/"U ime oca".

quote:
Originally posted by going going


A ako me pitas zasto ja mislim da ne funkcionise prica to mogu da obrazlozim ali cu morati da zadjem u teritoriju spoilera, pa ako zelis objasnicu zasto i staviti upozorenje na spoilere.



Mene zanima, slobodno se raspiši u DD 2.0 topicu
Sarghan Posted - 10/04/2018 : 18:07:43
Kako ne možemo naknadno stavljati pollove u Ludensove topice, solar će za sve naredne brojeve redovne serije u prvi post ubacivati eksterne pollove iz DD 2.0 topica. Poll za ovu priču je već postavljen u prvom postu, ali evo i ovdje direktan link:

OCIJENITE STRIP: Duboki svemir


Također, s obzirom da će u narednim brojevima redovne serije biti sve više kontinuiteta, bilo bi poželjno da:
Lucy Liu Posted - 10/04/2018 : 15:26:58
Sjajna ideja, sjajna priča. Boja i crtež ubijaju koliko su dobri.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000