forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi dnevnik gledanja

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Tonka24 Posted - 09/04/2018 : 12:22:18
Excalibur.
Prvi puta gledao ali stavio sam ovdje zato jer sam kao dijete gledao pri kraju film, mislim dva puta i tek nedavno sam našao o kojem se filmu radi.
Utisci,poslije.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Vlladimir Posted - 27/09/2019 : 12:26:28

Period: 20-26.09.2019


The Giant of Metropolis (1961)
Italijanski old school peplum. Solidan koncept, al' tanka realizacija sa usiljenim dijalozima, i na momente konfuznom linijom radnje. Gordon Mitchell u ulozi glavnog baje Obroa je korektan, dok je Roldano Lupi u ulozi glavnog antagoniste Yotara, pamtio bolje dane, kad je ovaj žanr u pitanju, i u kojem se najviše isprofilisao, pre nego što se prešaltao na serije i tv filmove.

5/10

Fotografando Patrizia (1984)


Tipični italijanski erotiski film, koji za osnov radnji ima incest, ali više na nivou voajerizma nego suštog oslikavanja incestoidnog odnosa. No, ako stavimo bizarnu prirodu radnje sa strane, ovaj film će verovatno ostati upamćen po tome što je u njemu glumio Bonelli scenarista Gianfranco Manfredi (i to jednu od bitnijih uloga), koji se pre toga okušao i muzičkim vodima, i do početka osamdesetih iza sebe ostavio 3-4 muzička albuma pop/alternativne orijentacije. Sam film je, ako izuzmemo koncept, korektno snimljen, i ako ništa drugo, ako ne zbog Manfredija, vredi ga pogledati zbog oblina i figure Monice Guerritore, mada, ona i danas sasvim dobro izgleda.

4/10


Plant of the Vampires (1965)
Meni lično, najbolje ostvarenje maestra Maria Bave, koje me je kupilo svojom volšebnom atmosferom, kreativnom igrom svetla po kojoj je Bava bio poznat, i samim konceptom radnje koji je za to vreme bio poprilično svež. Takođe, nema sumnje da je pisac Kolin Vilson video ovaj film i da ga je uzeo kao referencu za svoj roman ''The Space Vampires '' (a koji je pretočen u film ''Lifeforce''). Isto tako, nije isključeno i da je sam Ridli Skot iz ovog filma crpeo inspiraciju za vizuelizaciju svog filma, ''Alien''. Sve u svemu, odličan 60's sci-fi
horror.

9/10



Ironmaster (1983)

Italijanski trashfest smešten u doba pećinskih ljudi, gde glavne uloge nose George Eastman (poznat po raznim erotskim i horror trashevima, ali i po spaghetti westernima) i pokojni Sam Pasco . Radnja je jednostavna, negativac (Eastman) nakon erupcije vulkana otkriva gvožđe, i mogućnost da od njega može da pravi oruđje, a zatim kreće u odmazdu i porobljavanje svih plemena na koja naiđe, uz pomoć dekoltirane veštice, čije pojavljivanje i nema neko objašnjenje, a još manje kakav je to kult koji zastupa, i šta taj kult koji se u filmu ouopšte i ne pojavljuje, ima od Eastmanove odmazde. Sam Pasco kao good guy je priča za sebe, ali ono što je najurnebesnije u ovom wrecku je ratoborno pleme ljudi majmuna sa landarajućim polnim organima.

4/10

Pacific Heights (1990)

Nakon filmova poput ''Marathon Man'', ''The Day of the Locust'', ''Believers'', teško mi je bilo da poverujem da je režiju za ovaj film potipisao John Schlesinger.
Iako su u filmu igrali, za to vreme veoma popularni i traženi, Majkl Kiton, Mat Modin i Melani Grift, ne mogu reći da sam bio nešto impresioniram odigranim i režiranim.
Radnja predstavlja mladi par (Modin i Grifit), koji se bavi izdavanjem stanova, i koji ne može da se otarasi podmuklog stanara (Kitona) koji se u stan infiltrirao na perfidan način i odbija da plaća kiriju. Likovi koje igraju Modin i Melani su prikazani kao dva kompletna idiota, dok Kiton korektno igra po liniji nebuloza, teatralnost i psihopatija. Mada, ruku na srce, kakve morone Modin i Grif prikazuju, Kitonova gluma u nekim momentima deluje i preterano.

Film je po svim merilima trebalo da bude triler/drama, ali, što zbog tankog plota, što zbog neubedljive glume glavnih aktera (Modin i Grifit), ovo ostvarenje pada nisko u opravdavanju žanrsvskih okvira. Više od pola filma deluje mlako, nerealno, naivno... Tek negde oko 70-og minuta filma, dešava se twist, i čovek pomisli da i nije sve toliko loše... al' nažalost, taj twist traje svega 10ak minuta, i praktično, ništa ne znači za radnju, osim da možda gledaocu pojasni pozadinu nekih detalja oko likova , ali ovako, kao neki presudan momenat za plot, taj twist nema neku veću poentu, jer završnica filma se opet vraća na neubedljivo i tanko, i to je to.

5,5/10


Three O'Clock High (1987)

Pored naslova poput ''Wierd Science'', ''Just One of the Guys'' ili ''Fraternity Vacation'', ovo je definitivno film koji je obeležio drugu polovinu osamdesetih u domenu komedije. Casey Siemaszko je ubedljivo odigrao štrebera/školskog novinara Jerry Mitchella, koji dolazi u klinč sa novim opakim bajom u školi, kojeg igra Richard Tyson, koji je nakon ovog filma imao poznatu rolu negativca Crispa u ''Kindergarten Cop''.

8/10
Tonka24 Posted - 11/09/2019 : 22:02:02


Fantsatičan film.
Preporuka.
lwood Posted - 07/09/2019 : 20:02:33
Prije par dana pogledah Rođene ubojice nakon par godina. Šta san stariji to mi je sve bolji.
Tonka24 Posted - 03/09/2019 : 21:17:31
Into the wilde

Odličan film, tema koja mene zanima, Babilon, divljina još na istinitom fundamentu.
Svima koji vole prirodu i kontra su sistema - preporuka.

Requiem for a dream

Još jedan perfektan film.
Film sa snažnom porukom što od ljudi mogu napraviti razno razne navezanosti. Film u kojem do izražaja dolazi koliko je važno biti slobodan.

Predator : evolucija

S obzirom da je noviji film, ( svi znamo kako se danas upropaštavaju filmovi ) nije loš, na trenutak se osjeti stari nenadmašni duh predatora. Malo prebrzo odrađeno finale.

Green mile

Fantastičan film o pravdi na svijetu, bilo prošla, sadašnja ili buduća.

Arctic

Dobro snimljen, preživljavanje, film je dobar, isplati se pogledati više puta, međutim kao da mi je nedorečen do kraja.
going going Posted - 22/08/2018 : 17:59:48
Ja mislim bas zato sto je tako sirov i direktan da je zato uzivanje gledati ga.
swamp thing Posted - 20/08/2018 : 14:35:08
quote:
Originally posted by going going

Film kojem se vrlo rado vracam je Roadhouse sa Patrikom Svejzijem iz 1989. Pravi cistokrvni akcioni film sa primesama vesterna uz sjajan soundtrack Jeff Haley benda.
Danas sam ga opet pogledao u znak secanja na prerano preminulog Patrika kome bi danas bio rodjendan.


Ovom filmu je najprije mjesto u gilti pležr
To je nenormalno tupav film, al ga gušt gledati. Možda zbog toga što je toliko sirov i direktan u svemu, baš sveden.
going going Posted - 20/08/2018 : 01:48:04
Film kojem se vrlo rado vracam je Roadhouse sa Patrikom Svejzijem iz 1989. Pravi cistokrvni akcioni film sa primesama vesterna uz sjajan soundtrack Jeff Haley benda.
Danas sam ga opet pogledao u znak secanja na prerano preminulog Patrika kome bi danas bio rodjendan.
xilrion Posted - 16/08/2018 : 20:03:42
quote:
Originally posted by Beren

Pogledao danas Amadeus (1984) posle dugo vremena. Director's cut verziju.
https://www.imdb.com/title/tt0086879/

I dalje je majstorluk na kvadrat



odličan film, ali uglavnom fiktivan. Salijeri je bio veliki skladatelj i sva ova priča o njegovoj opsesiji Mozartom je izmišljena. niti je on naručio requiem niti je imao veze sa njegovim skladanjem.
ivan_micic Posted - 12/08/2018 : 22:35:18
https://m.imdb.com/title/tt0118849/
Posli dugo vrimena ponovno
Beren Posted - 12/08/2018 : 21:58:59
Pogledao danas Amadeus (1984) posle dugo vremena. Director's cut verziju.
https://www.imdb.com/title/tt0086879/

I dalje je majstorluk na kvadrat
vice Posted - 09/08/2018 : 16:24:59
Nema na čemu. :)
Tonka24 Posted - 09/08/2018 : 12:34:43
Baš si ekspert.
Googlao sam, našao sam iste podatke ali nisam bio siguran, bio sam uvjeren da toga ima više.
Hvala ti.
vice Posted - 09/08/2018 : 03:21:13
Za Predatora ti nisan znalac, ali evo ono malo koliko znan - ovaj novi koji izlazi se nastavlja na prva 2 Predatora, dok je ili smješten prije trećeg (Predators) ili ga u potpunosti ignorira. Alien vs Predator je crossover, i iako ima 2 dijela, nije dio ni Predatorovog ni Alienovog filmskog kanona. Dark Ages je samo jedan zgodan fan filmić.
Tonka24 Posted - 08/08/2018 : 22:47:00
quote:
Originally posted by zeljko

mislim da je mozda noc vjestica jeftiniji a vise zaradio


Može biti, ne znam sada točno ali znam da je ovaj među prvih pet, gotovo da sam siguran.
Tonka24 Posted - 08/08/2018 : 22:46:09
quote:
Originally posted by fler

quote:

Bez specijalnih efekata ( koliko se ja razumijem, tada ih nije bilo )bez " šminkanja " filma...




Specijalni (tj. praktični) efekti su oni na setu, i tih ima brdo.
Ono na što ti misliš su vizualni efekti (moderan CGI),
i tih također ima, vjerovao ili ne;
jedino su bili jednostavniji i rađeni na drugačiji način
(nije bilo kompjutera, već se koristio optički printer).
Tehnikalije off.

Slažem se, film je sjajan, i dobro se drži
čak i van konteksta vremena u kojem je nastao.
Dobro si me sjetio, nedavno sam planirao
odvojiti vikend za Mad Max maraton -
umalo sam zaboravio.


Vidiš nisam to znao, slabo znam a iskreno i slabo me zanima kako se radi film/serija, mada sam učestovao na snimanju.
Meni to nekako u glavi smeta kada gledam, upropasti mi doživljaj jer se sjetim kako je to sve samo odglumljeno.
Ja isto gledam filmove maratonski-mislim na nastavke.
vice Posted - 16/07/2018 : 14:56:16
quote:
Originally posted by fler

quote:

Bez specijalnih efekata ( koliko se ja razumijem, tada ih nije bilo )bez " šminkanja " filma...




Specijalni (tj. praktični) efekti su oni na setu, i tih ima brdo.
Ono na što ti misliš su vizualni efekti (moderan CGI),
i tih također ima, vjerovao ili ne;
jedino su bili jednostavniji i rađeni na drugačiji način
(nije bilo kompjutera, već se koristio optički printer).
Tehnikalije off.




Sve to stoji, zapravo je ta podjela efekata tehnikalija. I praktični, i optički, i CGI su specijalni efekti, samo se u moderno doba radi distinkcija između prva 2 i CGI-a.
panzer Posted - 16/07/2018 : 08:10:26
https://www.thecinemaholic.com/most-profitable-movies-time/
zeljko Posted - 16/07/2018 : 06:27:17
mislim da je mozda noc vjestica jeftiniji a vise zaradio
fler Posted - 16/07/2018 : 03:21:03
quote:

Bez specijalnih efekata ( koliko se ja razumijem, tada ih nije bilo )bez " šminkanja " filma...




Specijalni (tj. praktični) efekti su oni na setu, i tih ima brdo.
Ono na što ti misliš su vizualni efekti (moderan CGI),
i tih također ima, vjerovao ili ne;
jedino su bili jednostavniji i rađeni na drugačiji način
(nije bilo kompjutera, već se koristio optički printer).
Tehnikalije off.

Slažem se, film je sjajan, i dobro se drži
čak i van konteksta vremena u kojem je nastao.
Dobro si me sjetio, nedavno sam planirao
odvojiti vikend za Mad Max maraton -
umalo sam zaboravio.
Tonka24 Posted - 16/07/2018 : 02:42:36
Ovaj zadnji mi je dobar, ali previše je moderan što mi se ne sviđa.
U vezi cisterne, postoji mala mogućnost da je zaista bila prazna ali kako se prevrnula da je pijesak ušao unutra kad se to dogodilo, iako izgleda baš kao da su ga nakrcali pijeskom.
xilrion Posted - 14/07/2018 : 06:38:02
film je majstorski napravljen. ima dubinu za razliku od ovog novog kičeraja. jedino mi ne ide u glavu zašto bi stavljali pijesak u cisternu kad bi bili brži da je prazna. možda da se ne osjeti na udarac. al dobro.
mladjo Posted - 11/04/2018 : 20:34:05
Mislio sam na prequel The Thinga ali da, vrijedi i za Alien vs. predator
ivanl Posted - 11/04/2018 : 18:52:28
quote:
Originally posted by mladjo

Isto kao ona plašljiva curka u prequelu.
Mislim ono, to se ne radi.
Ak je već trebala biti žena kao glavna glumica, onda je to mogla biti jedino Ripley :D


To ovaj prequel za Aliena? Nisam stigao pogledati...vidio sam samo scenu slijetanja na neku travnatu planetu...ako se ne varam. I tu neku curku...
mladjo Posted - 11/04/2018 : 17:41:37
Isto kao ona plašljiva curka u prequelu.
Mislim ono, to se ne radi.
Ak je već trebala biti žena kao glavna glumica, onda je to mogla biti jedino Ripley :D
ivanl Posted - 11/04/2018 : 04:28:47
quote:
Originally posted by mladjo

Kakve smo politički korektne sreće, uvaliti će nam crnca, pardon afroamerikanca za glavnog glumca :))

Ili ženu:))

Snejkica :D

Da, Kurt je star, makar uz malo šminke...:D


Kao sto su tamnoputog glumca stavili da glumi revolverasa u Kuli tmine od Stevena Kinga...kakav kiks. A Roland Deschein od Gileada ne moze biti blijedi...nisam uopce film htio pogledati. + sto su 5000 stranica knjige sabili u 2 ipo sata ???

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000