forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Ready Player One (2018)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
nagor Posted - 30/01/2018 : 19:38:33


Ovo bi mogao biti novi popkulturni hit. U duhu revivala 80ih, Spielberg izbacuje film koji ima 80e u DNK.

Upravo čitam odnosno slušam audioknjigu (narator je Will Wheaton (koji se i na kratko spominje u knjizi)). Preporuka za sve vas odrasle na američkoj pop kulturi 80ih. Stvarno je nakrcana referencama iz tog doba i stvarno je štivo koji svaki geek mora pročitati. Još ako se odrasli uz računala i računalne igre 80ih, ovo će vjerojatno biti jedna od naj knjiga koje ćete pročitati u životu.

https://www.goodreads.com/book/show/9969571-ready-player-one

https://www.audible.com.au/pd/Sci-Fi-Fantasy/Ready-Player-One-Audiobook/B00FEZBS84


30. 3. izlazi film. Fora je što ovdje Spielberg u biti piše ljubavno pismo samom sebi budući da je i on veliki dio te pop kulture 80ih. Ovo bi mogao biti zanimljiv film. Knjiga to već jest.


21   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Obi-wan Posted - 15/04/2018 : 17:30:18
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by swamp thing

Ništa ovdje ne valja, samo ljude radi nostalgija pa prelaze preko toga da je film teški šit. Od spec. efekata se može vrlo lako dobiti epileptički napad. Glumci... koji glumci? Pa glumci su u filmu ukupno jedno 10 min, ostatak radnje je u onom haotičnom digitalnom svijetu. Da ne pričam o sveprisutnoj političkoj korektnosti, pa su tako glavni likovi bijelac, crnkinja, neki japanac, kinez štatijaznam (uglavnom 2 kosooka) i bijelkinja sa nekim kao velikim mladežom na licu koja je i pored toga, jelte, ipak lijepa jer ne treba kroz to posmatrati ljudsku ljepotu (iako ja znam 0 glumica sa tako nekim problemom u Holivudu, i šačicu glumica koje dobijaju dobre uloge a prešle su 35-u). Negativac je naravno bijelac i toliko je otužno stereotipan, korporacijski zlikovac (Spilberg?). Takođe, film pati od holivudske teške zarazne bolesti zvane manofsteelizam, gdje akciona završnica filma traje oko sat i po vremena.
Filmu se može naći hrrrpaaaa nelogičnosti i gluposti, ali to zapravo kod ovih filmova toliko ne zarezujem, pa neću o tome. Problem je jer je film naporan za oči i uvreda za mozak, tipični noviji blokbaster i tužno je što se djeca i hrpa odraslih danas lože na ovakve stvari, zvučim sam sebi kao neki đed, ali - The End is nigh...
Uglavnom, da ovo hajpujem jer su ubacili Fredi Krugera, Mekagodzilu, DeLorean i sl.? Nema šanse.




Odrastao sam u osamdesetim, pogledao sam trejler za film i nemam ni trunčicu želje da ga pogledam.
Šta nije u redu sa mnom?


Ni nemoj, ali pročitaj knjigu bit će ti vjerovatno dobra...
nagor Posted - 13/04/2018 : 11:26:46
Pogledao (konačno) jučer. Zadovoljan, nije remek-djelo, ali zabavan popcorn filmić iako je akcija na trenutke bila prenatrpana. Dosta drukčije od knjige, ali to je bilo za očekivati. Bilo je par stvarno dobrih fora i referenci (meni najdraže: Zemeckisova kockca, puška marinaca iz Aliensa, ples Shepparda iz Mass Effecta, DeLorean, terminator...). Već samo zbog soundtracka 80ih se isplati u kino.
nagor Posted - 13/04/2018 : 11:17:12
xilrion Posted - 10/04/2018 : 20:18:41
film propagira krive vrijednosti.
Jerry Krause Posted - 10/04/2018 : 14:14:06
Meni je film fino legao, ugodna zabavica od par sati koje su baš brzo proletile. Išao sam s klincem gledati koji se oduševio više zbog gejmerske komponente filma. Te silne reference su baš zgodno legle i ako se ne očekuje neka umna radnja i logika (da ne spominjem sam već odavno imun na tu političku korektnost koja je stalno prisutna u Hollywoodu) film bi se mogao većini svidjeti.
manhunter Posted - 10/04/2018 : 13:38:21
Radi se o višegodišnjem iskustvu gledanja svakojakih sranja.
A ovo je sranje tipa Ghost in tbe shell, kako mi izgleda. Kad gledam sam neki film, prekidam posle najviše pola sata. Ili u slučaju Jupiter rising posle deset minuta.
mladjo Posted - 10/04/2018 : 13:27:56
Jesi i trailer pogledao sa suprugom? :D
Možda da probaš gledati filmove sam :D
manhunter Posted - 10/04/2018 : 13:25:06
quote:
Originally posted by swamp thing

Ništa ovdje ne valja, samo ljude radi nostalgija pa prelaze preko toga da je film teški šit. Od spec. efekata se može vrlo lako dobiti epileptički napad. Glumci... koji glumci? Pa glumci su u filmu ukupno jedno 10 min, ostatak radnje je u onom haotičnom digitalnom svijetu. Da ne pričam o sveprisutnoj političkoj korektnosti, pa su tako glavni likovi bijelac, crnkinja, neki japanac, kinez štatijaznam (uglavnom 2 kosooka) i bijelkinja sa nekim kao velikim mladežom na licu koja je i pored toga, jelte, ipak lijepa jer ne treba kroz to posmatrati ljudsku ljepotu (iako ja znam 0 glumica sa tako nekim problemom u Holivudu, i šačicu glumica koje dobijaju dobre uloge a prešle su 35-u). Negativac je naravno bijelac i toliko je otužno stereotipan, korporacijski zlikovac (Spilberg?). Takođe, film pati od holivudske teške zarazne bolesti zvane manofsteelizam, gdje akciona završnica filma traje oko sat i po vremena.
Filmu se može naći hrrrpaaaa nelogičnosti i gluposti, ali to zapravo kod ovih filmova toliko ne zarezujem, pa neću o tome. Problem je jer je film naporan za oči i uvreda za mozak, tipični noviji blokbaster i tužno je što se djeca i hrpa odraslih danas lože na ovakve stvari, zvučim sam sebi kao neki đed, ali - The End is nigh...
Uglavnom, da ovo hajpujem jer su ubacili Fredi Krugera, Mekagodzilu, DeLorean i sl.? Nema šanse.




Odrastao sam u osamdesetim, pogledao sam trejler za film i nemam ni trunčicu želje da ga pogledam.
Šta nije u redu sa mnom?
King Warrior Posted - 10/04/2018 : 12:38:12
quote:
Originally posted by swamp thing

Al da ne griješim dušu, dio sa Isijavanjem je interesantan.


To je jedini dio koji mi je baš pažnju privukao, sve ostalo...šta znam.
Nisu me dojmile ni sve te silne reference i nemam baš neku želju da film pogledam opet u naredno vrijeme. Završna borba mi je čak dosadna bila, iako se režiser potrudio da sve to izgleda spektakularno.
swamp thing Posted - 09/04/2018 : 11:06:13
Al da ne griješim dušu, dio sa Isijavanjem je interesantan.
swamp thing Posted - 09/04/2018 : 11:04:00
Ništa ovdje ne valja, samo ljude radi nostalgija pa prelaze preko toga da je film teški šit. Od spec. efekata se može vrlo lako dobiti epileptički napad. Glumci... koji glumci? Pa glumci su u filmu ukupno jedno 10 min, ostatak radnje je u onom haotičnom digitalnom svijetu. Da ne pričam o sveprisutnoj političkoj korektnosti, pa su tako glavni likovi bijelac, crnkinja, neki japanac, kinez štatijaznam (uglavnom 2 kosooka) i bijelkinja sa nekim kao velikim mladežom na licu koja je i pored toga, jelte, ipak lijepa jer ne treba kroz to posmatrati ljudsku ljepotu (iako ja znam 0 glumica sa tako nekim problemom u Holivudu, i šačicu glumica koje dobijaju dobre uloge a prešle su 35-u). Negativac je naravno bijelac i toliko je otužno stereotipan, korporacijski zlikovac (Spilberg?). Takođe, film pati od holivudske teške zarazne bolesti zvane manofsteelizam, gdje akciona završnica filma traje oko sat i po vremena.
Filmu se može naći hrrrpaaaa nelogičnosti i gluposti, ali to zapravo kod ovih filmova toliko ne zarezujem, pa neću o tome. Problem je jer je film naporan za oči i uvreda za mozak, tipični noviji blokbaster i tužno je što se djeca i hrpa odraslih danas lože na ovakve stvari, zvučim sam sebi kao neki đed, ali - The End is nigh...
Uglavnom, da ovo hajpujem jer su ubacili Fredi Krugera, Mekagodzilu, DeLorean i sl.? Nema šanse.
Beren Posted - 08/04/2018 : 12:42:23
Ready Player One http://www.imdb.com/title/tt1677720/

Super zabava, prepuna referenci na 70', 80', 90'. Posebno su mi super bile reference na Iron Gianta, Isijavanje, Terminatora, stare igrice...
Sama priča i realizacija filma ima mana, ali podsjećanje na te godine je kod mene uradilo posao. Gledati u bioskopu.

DzekDenijels Posted - 03/02/2018 : 17:01:39
quote:
Originally posted by Obi-wan


Ja sam Huan Sanchez Villa-Lobos Ramirez, glavni metalurg kralja Charles-a V od Španije. Znači li vam ova rečenica nešto? Meni znači! Pogledao sam film Highlander 50 puta i znao sam sve rečenice napamet.




Isto kao i ja...
nagor Posted - 30/01/2018 : 22:36:59
Yep:

https://youtu.be/C8CJnUnUCaU
mladjo Posted - 30/01/2018 : 22:24:49
Prije toga je World in my eyes od Depeche modea - neka dance verzija.
nagor Posted - 30/01/2018 : 21:51:21
Da, na 1:25 je Van Halen - Jump. ;)
selanne Posted - 30/01/2018 : 21:46:31
Jump od Van Halena?
selanne Posted - 30/01/2018 : 21:42:04
Koja je ovo pjesma u traileru?
nagor Posted - 30/01/2018 : 21:24:12
Sve reference:

https://www.shmoop.com/ready-player-one/allusions.html
nagor Posted - 30/01/2018 : 21:23:33
Da, izgleda da će i po Armadi snimiti film.
Obi-wan Posted - 30/01/2018 : 20:56:23
Ja sam nanjušio dobru stvar još prije par godina pa kupio knjigu - preporuke.

Kratki osvrt na Laguna izdanje:
Ja sam Huan Sanchez Villa-Lobos Ramirez, glavni metalurg kralja Charles-a V od Španije. Znači li vam ova rečenica nešto? Meni znači! Pogledao sam film Highlander 50 puta i znao sam sve rečenice napamet. Za takve likove je Ernest Cline napisao svoju prvu knjigu. U pitanju je omaž osamdesetim godinama prošlog stoljeća po pitanju video igara, filmova, muzike. Kroz cyberspace avanturističku priču, protkani su već pomalo zaboravljeni fragmeni pop kulture, godina koje su po mnogima bile najbolje. Ako ste bili mladi u osamdesetima, volite video igre i fantastiku, ova knjiga će vas privremeno vratiti u neka bolja vremena i probuditi neke davno uspavana osjećanja. Mala zamjerka na prijevod - neke stvari se ne smiju prevoditi ("game over" npr.), ali nema veze. Jedva čekam da izađe druga Clineova knjiga - Armada.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000