forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 VESELI ČETVRTAK IV-VI 2018.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
mikado Posted - 01/03/2018 : 20:16:41
IV-VI 2018.


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
going going Posted - 30/06/2018 : 19:47:44
Jeste, izasao je i ovaj Kolorfest
Autori su:
Il sogno del minotauro
Soggetto, sceneggiatura e disegni: Carlo Ambrosini
Colori: Carlo Ambrosini e Erika Bendazzoli


Attenti al Goblin!
Soggetto e sceneggiatura: Claudio Chiaverotti
Disegni: Davide Furnò e Paolo Armitano
Colori: Mirka Andolfo

Gargoyle
Soggetto e sceneggiatura: Paola Barbato
Disegni: Riccardo Burchielli
Colori: Luca Bertelè

Prigioniero
Soggetto e sceneggiatura: Fabrizio Accatino
Disegni: Eugenio Sicomoro con la collaborazione di Silvia Robustelli
Colori: Emiliano Tanzillo

Naslovna strana: LRNZ (Lorenzo Ceccotti)
zlatan bihac Posted - 30/06/2018 : 15:32:47
quote:
Originally posted by going going

Sledeci obojeni program

DD color fest 13



http://shop.sergiobonelli.it/scheda/37509/Dylan-Dog-Color-Fest-13.html



mislim da sam ga maloprije vidio na instagramu od vč..
wesskowaz Posted - 28/06/2018 : 22:46:17
Hercule Poirot Posted - 28/06/2018 : 17:41:17
quote:
Originally posted by wesskowaz

Ovaj specijal izasao ove godine u Italiji?



Da.
Hercule Poirot Posted - 28/06/2018 : 17:39:55
quote:
Originally posted by velka031

Uh, odlično izgleda, nadam se da ni Ludens neće dugo čekati s ovim.



Slažem se.
velka031 Posted - 26/06/2018 : 07:42:58
Uh, odlično izgleda, nadam se da ni Ludens neće dugo čekati s ovim.
zlatan bihac Posted - 26/06/2018 : 01:44:50
quote:
Originally posted by wesskowaz

Ovaj specijal izasao ove godine u Italiji?



pa vec zadnje 3-4 godine vc izbaci novi zagor specijal nakon samo 1-2 mjeseca iza premijere u italiji...
wesskowaz Posted - 26/06/2018 : 01:09:00
Ovaj specijal izasao ove godine u Italiji?
Hercule Poirot Posted - 25/06/2018 : 18:17:54
Sjajno!
mezzano Posted - 25/06/2018 : 17:54:50
SPQRoma Posted - 25/06/2018 : 17:03:15
mikado Posted - 20/06/2018 : 16:05:55

MISTER NO ZS 4 (almanah 1) Kapetan Osveta

Datum izlaska: 21.06.2018.
Scenario:
Crtež:
Naslovna:

ReemCP Posted - 16/06/2018 : 09:34:12
quote:
Originally posted by solar

@ReemCP

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47772

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46970


Tnx Solar bas sam poceo citat ovu temu "autorski Tex"..
going going Posted - 16/06/2018 : 03:26:35
quote:
Originally posted by Poli


I sam mozes videti da ih ima "samo sest", posto je jedna prica stara iz regularne serije (br. 134), a nacrtao ju je Texov crtacki otac, Galep.
http://www.libellus.hr/forum/default.aspx?g=posts&t=1083



Znam i za ovog Galepovog ali rekoh da ne zbunjujem sad Reema jos i sa tom jednom niotkuda ubacenom epizodom u tu ediciju koja je tu ocigledno ubacena zbog manjka vremena i rokova.

quote:

Zapravo giganti SA su identicni italijanskima sto se tice popratnih tekstova (jedino je otisak losiji sto je na primjeru Frisende neoprostivo, a ne samo njega), samo sto je VC sam ubacio dodatne, kojih u originalu nema,



Tacno, VCove tekstualne dodatke posle zavrsetka same price su radili domaci saradnici i strip teoreticari.
solar Posted - 16/06/2018 : 00:57:32
@ReemCP

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47772

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46970
ReemCP Posted - 16/06/2018 : 00:40:39
Ljudi, da vas sad ne citiram sve, hvala vam puno na objasnjenju puno mi je sad to jasnije, zbunilo me sve to u vise izdanja, vidio sam da je i D.J. radio Patagoniju, pa me bas to zanimalo :)

Hvala jos jednom

Poli Posted - 16/06/2018 : 00:31:48
quote:
Originally posted by going going

Kao sto su lepo objasnili i kolege gore Veliki Teks u boji ti je autorski Teks u velikom A4 formatu sa slobodnijom resetkom kadriranja i obicno se price fokusrijau na mladog Teksa, do sad je izaslo 7 brojeva i radili su ih sve sami crtacki asovi Serpieri, Andreucci, Stano, Mastantuono, De Vita i Alberti. Veseli cetvrtak ga izdaje u integral knjigama 2 u 1. U prvom su bili Serpijerijeva i Albertijeva, a u ovom drugom sto je izasao pre 3 dana su Stanova prica i De Vitina prica. Pored Veselog cetvrtka albumski pojedinacno ih izdaje i Libellus.

Veliki Teks su ti Teksovi specijalni brojevi odnosno Giganti kako ih zovu zbog velikog formata - to su ti Dolina terora i Patagonija u izdanju Veselog cetvrtka sa fenomenalnom stampom i sjajnim propratnim tekstovima i analizama. Isto to izdaje i Strip Agent samo bez tekstualnih dodataka i sa slabijom stampom. Isto to izdaje i Libellus, ali Libellus izdaje te Gigante sada rekolorisane dakle u boji i na manjem formatu.
Imam par tih Giganata u izdanju Strip agenta sasvim korektno i dobro uradjeno, a imam i za sada dva objavljena od VCa oni su fenomenalni.

Znam da zvuci dosta komplikovano kada se ovako padobranski uleti, ali navici ces se vec na razlicita izdanja, nazive i edicije Italijana a i nasih domacih izdavaca.




I sam mozes videti da ih ima "samo sest", posto je jedna prica stara iz regularne serije (br. 134), a nacrtao ju je Texov crtacki otac, Galep.
http://www.libellus.hr/forum/default.aspx?g=posts&t=1083

Zapravo giganti SA su identicni italijanskima sto se tice popratnih tekstova (jedino je otisak losiji sto je na primjeru Frisende neoprostivo, a ne samo njega), samo sto je VC sam ubacio dodatne, kojih u originalu nema,

SA giganti su neko vrijeme bili stvarno jeftini (na Interliberu mislim), ali kada su se rasprodali cijena im ponovno skocila na aukcijama. Magnus je doziveo vec ponatis i prodavao se kasnije po 50 kn, sada mislim da je ponovno rasprodan (prodajem prvo izdanje, ali ne za 50 kn ).


Kod giganata imas stvarno dobrih i odlicnih (Font, Parlov, Magnus - crtez, Frisenda, Filippucci...), a nazalost imas i krs.

Kod ovih "francuskih" (boja i "francuski" broj stranica) je za sada jos sve ok. Serpierijev je stvarno poseban, autorski.


Svakako se dohvati i prvih maxija, ti razbijaju!


going going Posted - 16/06/2018 : 00:18:21
quote:
Originally posted by ReemCP

Mozda se vec pisalo pa se unaprijed ispricavam, jel mi moze netko pojasniti ovu ediciju "veliki Teks"?

Ovaj "zimski" me bas privlaci, pise knjiga 2. Jel "Patagonija" broj 1 iz te edicije i jel ovaj "zimski" vec izasao? I kakav im je ritam izlazenja?

Edit: sad vidim na 1.str. ove teme da je izasao 13.6.



Kao sto su lepo objasnili i kolege gore Veliki Teks u boji ti je autorski Teks u velikom A4 formatu sa slobodnijom resetkom kadriranja i obicno se price fokusrijau na mladog Teksa, do sad je izaslo 7 brojeva i radili su ih sve sami crtacki asovi Serpieri, Andreucci, Stano, Mastantuono, De Vita i Alberti. Veseli cetvrtak ga izdaje u integral knjigama 2 u 1. U prvom su bili Serpijerijeva i Albertijeva, a u ovom drugom sto je izasao pre 3 dana su Stanova prica i De Vitina prica. Pored Veselog cetvrtka albumski pojedinacno ih izdaje i Libellus.

Veliki Teks su ti Teksovi specijalni brojevi odnosno Giganti kako ih zovu zbog velikog formata - to su ti Dolina terora i Patagonija u izdanju Veselog cetvrtka sa fenomenalnom stampom i sjajnim propratnim tekstovima i analizama. Isto to izdaje i Strip Agent samo bez tekstualnih dodataka i sa slabijom stampom. Isto to izdaje i Libellus, ali Libellus izdaje te Gigante sada rekolorisane dakle u boji i na manjem formatu.
Imam par tih Giganata u izdanju Strip agenta sasvim korektno i dobro uradjeno, a imam i za sada dva objavljena od VCa oni su fenomenalni.

Znam da zvuci dosta komplikovano kada se ovako padobranski uleti, ali navici ces se vec na razlicita izdanja, nazive i edicije Italijana a i nasih domacih izdavaca.
Poli Posted - 16/06/2018 : 00:00:48
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Ovo je Veliki Teks u boji.
Autorski Teks u Italiji (ali ne znam originalan naziv edicije).




@ReemCP
Cartonato Tex (1-4) odnosno kasnije Tex Stella d'Oro (5->) - trenutno su na sedmom broju.
http://shop.sergiobonelli.it/tex/2017/12/21/albo/giustizia-a-corpus-christi-1002297/


A Veliki Teks ti je Tex special ili vise poznat kao Tex gigant. Ovo sto ti izlazi i kod Strip-agenta ali sa slabijem otiskom i kod VC imas dodatne materijale.
Aha, a iste price objavljuje i Libellus, samo u boji (u Italiji su sve Texove price objavili i u boji, sve regularce, speciale, maxije, almanahe, sve, ali do određenog broja, sa tjednim ritmom izlazenja uz novine; malo vestacke boje ali... za takav ritam izlazenja i cijenu u SC ok).



Kontrast 2 Posted - 15/06/2018 : 23:52:41
quote:
Originally posted by ReemCP

Mozda se vec pisalo pa se unaprijed ispricavam, jel mi moze netko pojasniti ovu ediciju "veliki Teks"?

Ovaj "zimski" me bas privlaci, pise knjiga 2. Jel "Patagonija" broj 1 iz te edicije i jel ovaj "zimski" vec izasao? I kakav im je ritam izlazenja?







Ovo je Veliki Teks u boji.
Autorski Teks u Italiji (ali ne znam originalan naziv edicije).

Patagonija i Dolina terora su Veliki Teks.
Italijanski specijali (iliti - Giganti).
wesskowaz Posted - 15/06/2018 : 23:31:06
quote:
Originally posted by ReemCP

Mozda se vec pisalo pa se unaprijed ispricavam, jel mi moze netko pojasniti ovu ediciju "veliki Teks"?

Ovaj "zimski" me bas privlaci, pise knjiga 2. Jel "Patagonija" broj 1 iz te edicije i jel ovaj "zimski" vec izasao? I kakav im je ritam izlazenja?

Edit: sad vidim na 1.str. ove teme da je izasao 13.6.



Mislim da ritam nije definisan.
Ovo je jedinica.

ReemCP Posted - 15/06/2018 : 23:15:23
Mozda se vec pisalo pa se unaprijed ispricavam, jel mi moze netko pojasniti ovu ediciju "veliki Teks"?

Ovaj "zimski" me bas privlaci, pise knjiga 2. Jel "Patagonija" broj 1 iz te edicije i jel ovaj "zimski" vec izasao? I kakav im je ritam izlazenja?

Edit: sad vidim na 1.str. ove teme da je izasao 13.6.
Hercule Poirot Posted - 13/06/2018 : 14:34:15
Lijepo, ne gube ritam, to je najvažnije.
mikado Posted - 13/06/2018 : 08:28:44
wesskowaz Posted - 12/06/2018 : 22:41:12

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000