forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Alfredo Castelli (Zagor)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
jankela Posted - 21/04/2018 : 23:42:50

1. Šta mislite o njemu generalno kao o autoru?
2. Šta mislite o njemu kao autoru Zagora
3. Šta su mu scenarističke mane, a šta vrline?
4. Da li biste želeli da ponovo počne da piše Zagora?
5. Koja epizoda je njegov najbolji uradak na Zagoru?

I za kraj, kojom biste ocenom ocenili njegov rad na Zagorovom serijalu?
6   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
grofica Varga Posted - 23/04/2018 : 17:17:09
Ocjena 7.
O Castelliju generalno imam visoko mišljenje. S Martijem se upisao na listu Bonelli legendi i mogu mu samo biti zahvalna što ga je izmislio. Cijenim ga i na Mr. Nou. „Hodnik za pakao“ mi je jedan od najdražih stripova koje sam čitala.

Šture radnje Castellijevih Zagora nisu loše. Meni na papiru izgledaju dobro i biljka mesožderka iz svemira i mutirane ribe koje napadaju Darkwood i Smirnoff a la mission impossible. Imao je on mašte. Problem je u trashy scenariju, djetinjastom ponašanju likova i naivnim preokretima. Zagora je doživljavao kao trash, pa je takve stvari i pisao. Kod Velike zavjere se malo uozbiljio i dao remek djelo. To mi je najbolja njegova epizoda. Povratci Supermikea i Vampira su mi isto odlične epizode.

Voljela bih da ponovno napiše nešto. (Ne vjerujem da sam ovo rekla, kad se sjetim koliko mi je tlak dizao kada je ekstra dogurala do njega). Al ono, ne da ni meni vrag mira, željela bih vidjeti koji bi ga sad film oprao.
ivanl Posted - 23/04/2018 : 01:15:45
Martin je njegovo cedo, a Zagora je covjek odradivao. Gaza...nije to uzimao ozbiljno. Tako je danas dosta pristupa scenariju i crtezu. Radimo jer se mora, a ako uleti sto zanimljivo, tim bolje. Linija lakseg otpora. Ako prode-prode...
velka031 Posted - 22/04/2018 : 10:56:11
6 za rad na Zagoru, Velika urota je sjajna, a posebno lik Tkača i njinji, jedan poseban Zagor...
O njemu kao autoru imam visoko mišljenje zbog rada na MM i posebno Mister Noo gdje se stvarno iskazao.
Ako će biti još priča kao Velika urota onda je dobrodošao natrag.
Spock Posted - 22/04/2018 : 00:39:10
Evo, kopirao sam svoj komentar jedne od boljih njegovih epizoda u Zagoru: "Povratak Supermikea".
Taj komentar najbolje opisuje moje mišljenje:

Sreća pa je ovo zadnja Castellijeva epizoda u Zagoru, jer je očito da se čovjek jednostavno iživljavao i sprdao s ovim serijalom. Castellija jako cijenim i genijalac je u Martiju, ali ovo što je radio u Zagoru može biti dobro djeci predškolskog uzrasta. Ovdje ima toliko nebuloza u scenariju, da je to previše čak i kada ga se usporedi s Tonninelijevim nedjelima iz iz tog vremena. Ovdje je očito koliki dar Castelli ima u stvaranju zanimljive priče, a isto tako je očito da ne cijeni Zagora niti malo i da smatra da je to štivo za djecu. Svaka čast prezanimljivoj podlozi, ali ovo nije ni sjena Nolittinom Zagoru.


"Velika urota" je jedina vrijedna spomena, ali i tu ima dosta nelogičnosti.

Dao sam trojku! Niže ocjene su rezervirane za tipove kao što je Giorgio Pezzin!!

Spock Posted - 22/04/2018 : 00:30:14
Meni najdraži autor uopće, ali u Zagoru je bože sačuvaj. Moj dojam je da se on iživljavao na Zagoru, pa njegove scenarije krase potpune nebuloze. Jednostavno je nevjerojatno da je ista osoba tvorac Martija i recimo "Zelene prijetnje".
DODSFERD Posted - 22/04/2018 : 00:08:37
Castelli mi je puno bolji na Mister Nou, na Zagoru ima 3 odlične priče dok je ostatak prosječan ili (jako) loš.
Kod Zagora su mu najveće mane što ga često nije shvaćao ozbiljno pa je znao napisati šrot priče pune naivnosti kao npr. Zelena prijetnja ili Duhovi.
Nisam siguran da bih htio da se opet vrati na Zagora, ali kada pogledam koga sve tamo ima možda ni Castelli ne bi bio lošiji.
Najbolja njegova priča je Velika urota, iako me recimo za Povratak Supermikea veže jaka nostalgija.
Za njegov rad dao bih mu ukupnu ocjenu 7, malo navučenu upravo zbog one 3 priče.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000