forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor extra 286 - Na granici stvarnosti

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 18/04/2018 : 08:46:47
Scenarij: Tiziano Sclavi
Crtež: Gallieno Ferri
Naslovnica: Gallieno Ferri

Original #279

18.04.18. u snk
19.04.18. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
velka031 Posted - 05/05/2018 : 07:27:29
quote:
Originally posted by Anto_123

Čekali smo je 30 god. i ajmo je sad kritizirati a ono smeće od onog Mikice u koji vrtić to smjestiti, pa na tim naslovnim samo je ona žuta traka ZS-rije bila dobra.A što se rezanja stripova tiče.Bezobrazluk onih koji su to radili bez ljubavi prema stripu.Koliko puta su od dva stripa napravili tri a mi ih platili po istoj cijeni.Strašni crtač da posljednji atom i nacrta tamo neko smeće, ubace malo dodatnog stripa uz Zagorovih 40-50 strana.Hoću reći tada je sve prolazilo a sad nam sitnice upadaju u oko.Zamislite šta bi svako od nas sad napisao da Ludens ili Veseli naprave tako nešto.Uživajmo u ovome što su nam omogućili jer ako sad nema dovoljno za sve ukuse onda nikad neće ni biti.Koliko su nam puta oni iz Nišra podvalili istu naslovnu pod različite priče ili od jedne priče naslovnu stavili za drugu OSTRVO MAGLE.ZATOČENI ZAGOR,IKAROVO PERO ili ista naslovna za dva različita junaka a siguran sam da su za svaki otkupljeni strip dobili orginalnu naslovnu.Srećom vrijeme idiotizma je prošlo, uživajmo u ovom što imamo.



Anto_123 Posted - 01/05/2018 : 08:56:55
Da da onaj.više je kao manja knjižara.Kažem ja sam tri komada kupio a ono što me je fasciniralo je pristup onih koji su to radili,mislim na izdavača.Sjećam se jednog primjerka u kojem je nekih dali sad 10-15 strana bilo rezervirano samo za najave novih izdanja sa naslovnom i opisom samog sadržaja,he he pretpostavljam jer sam uspio prevesti samo slike.A nedaleko od tog kioska nekih 20-30 m.je bila manja prodavnica sa njemačkim izdanjima,mislim na njemačkom jeziku,ali koliko se sjećam tada tu nije bilo niti jednog Bonelija, sve samo američka izdanja i gomila Miki mausa,Paje patka i ostatka društva.Hoću reći tada kad su nam falili i kad sam ušao unutra,eee bome je nostalgija proradila
ivanl Posted - 30/04/2018 : 20:24:13
quote:
Originally posted by Anto_123

ha ha prijatelju.Upravo tako sad je problem slatke prirode,barem kod mene.imam barem 200-300 komada koje nemam vremena pročitati jer sad imam obitelj i obaveze.Ali zato ih i dalje redovno nabavljam.


Obaveze sa djecom nemaju kraja...ali uspijem, bogme procitati i prouciti, bar 85% nove produkcije...
Grabb Posted - 30/04/2018 : 20:24:07
quote:
Originally posted by Anto_123

E tu se slažem u potpunosti.I samo bog zna koliko mi je bilo prazno onih godinu-dvije bez stripova.Otišao sam u NJemačku raditi i tamo sam u Minhenu kod glavnog kolodvora pronašao bonelije na talijanskom i ijako nemam pojma šta je pisalo u oblačićima uzeo sam dva Zagora i jednog K.Marka.Cijena je bila sjećam se 8 maraka po komadu.Da bilo je preskupo ali kad se jedan ovakav kao ja nađe nakon dužeg vremena pred onim što mi je obilježilo djetinstvo,jednostavno sam od onih 8 vidio jedva 1 marku.Ništa valja tražiti da nas sahrane sa kolekcijama kao faraone pa neka nam se nađu pri ruci tamo negdje kod Kikija ha ha



Mislis onaj manji ducan sa ino tiskovinama na dolaznom peronu? Nisam kupovao talijane, samo sam ih listao i tek tada skuzio da otisak moze biti i puno bolji od onoga sto su nam poturali. U to sam vrijeme dosta citao stripove na njemackom po knjiznicama.
Anto_123 Posted - 30/04/2018 : 20:19:07
ha ha prijatelju.Upravo tako sad je problem slatke prirode,barem kod mene.imam barem 200-300 komada koje nemam vremena pročitati jer sad imam obitelj i obaveze.Ali zato ih i dalje redovno nabavljam.
ivanl Posted - 30/04/2018 : 19:57:24
Yep! U onom ratnom zatisju stripova na ovim prostorima, (ljepse mi je reci nego, "region"), naidem ja u Veneciju; negdje 93, i pokupujem cijeli prvi kiosk koji sam vidio, Bonellijevaca... poslije sam malo i razradio taljanski, pa sam i kuzio stvar. Ali prvi impresij, punih polica junaka iz djetinjstva, na jednom mijestu, trznuo me, nazad, u vrijeme, kad je bilo najnormalnije, od "kusura", poslije odlaska "materi u spizu" kupiti komad ili dva "friska" , Bonellijevca!
Kakva vremena!
Ali i ova sad u 2018-toj i odprine nekih 10 godina, drzim za izvanredna. Jer su stripovi, izgledom bogom dani, a i vise nisam, "mulac", i sad ih mogu priustiti...Meni je ovo renesansa stripova, nekad id milja zvanih romani.
Anto_123 Posted - 30/04/2018 : 17:42:49
E tu se slažem u potpunosti.I samo bog zna koliko mi je bilo prazno onih godinu-dvije bez stripova.Otišao sam u NJemačku raditi i tamo sam u Minhenu kod glavnog kolodvora pronašao bonelije na talijanskom i ijako nemam pojma šta je pisalo u oblačićima uzeo sam dva Zagora i jednog K.Marka.Cijena je bila sjećam se 8 maraka po komadu.Da bilo je preskupo ali kad se jedan ovakav kao ja nađe nakon dužeg vremena pred onim što mi je obilježilo djetinstvo,jednostavno sam od onih 8 vidio jedva 1 marku.Ništa valja tražiti da nas sahrane sa kolekcijama kao faraone pa neka nam se nađu pri ruci tamo negdje kod Kikija ha ha
ivanl Posted - 30/04/2018 : 17:03:08
Sto reci? Da mi nema stripova, bogme bi mi zivot bio totalno drukciji...Imam ja interesa jos poprilicno u zivotu, za razlicite stvari, ali ovaj je hobi bio prvi I primaran, I ostao je takav I do danas...
Anto_123 Posted - 30/04/2018 : 13:51:47
Ma slažem se ja stim da je danas drugačiji pogled na strip ili evo film.Upravo ovih dana gledam,čisto iz nostalgije sva 4 dijela Supermana.Kad sam to prvi put gledao to je bilo ono jao koji film,čovjek leti itd.Aa... sad, koji je to drugačiji pogled na sve to nakon ovih novih mogućnosti koje pruža moderna kinematografija.I oni koji nisu prošli to razdoblje jasno da niti ne znaju za njega, pa očekuju samo ovo bolje pa tako pretpostavljam i strip.Stripove čitam i danas i možda sam još luđi za njima nego kad sam bio klinjo,ali uvijek ću biti za to da mi ni jedan novi crtač neće moći nadomjestiti Zagorov vatreni pogled kakav je Ferri crtao, pa tako i naslovne.Makar ove zadnje bile manje kvalitetne sa drhtavijim linijama.
ivanl Posted - 30/04/2018 : 12:41:16
quote:
Originally posted by Anto_123

Čekali smo je 30 god. i ajmo je sad kritizirati a ono smeće od onog Mikice u koji vrtić to smjestiti, pa na tim naslovnim samo je ona žuta traka ZS-rije bila dobra.A što se rezanja stripova tiče.Bezobrazluk onih koji su to radili bez ljubavi prema stripu.Koliko puta su od dva stripa napravili tri a mi ih platili po istoj cijeni.Strašni crtač da posljednji atom i nacrta tamo neko smeće, ubace malo dodatnog stripa uz Zagorovih 40-50 strana.Hoću reći tada je sve prolazilo a sad nam sitnice upadaju u oko.Zamislite šta bi svako od nas sad napisao da Ludens ili Veseli naprave tako nešto.Uživajmo u ovome što su nam omogućili jer ako sad nema dovoljno za sve ukuse onda nikad neće ni biti.Koliko su nam puta oni iz Nišra podvalili istu naslovnu pod različite priče ili od jedne priče naslovnu stavili za drugu OSTRVO MAGLE.ZATOČENI ZAGOR,IKAROVO PERO ili ista naslovna za dva različita junaka a siguran sam da su za svaki otkupljeni strip dobili orginalnu naslovnu.Srećom vrijeme idiotizma je prošlo, uživajmo u ovom što imamo.


Sve ti stoji, sto si rekao. Samo sto su nekadasnji klinci evoluirali, bar sto se stripa tice, i danas traze sto savrseniju robu...jednostavno je tako, nekad nismo dosta toga ni kuzili ili nam nije ni smetalo. Bili smo sretniji s onim sto imamo. Danas smo i malo razmazeniji, za svoje novce...
mesar Posted - 30/04/2018 : 12:15:21
Lijepo i istinito si to napisao Anto.
Anto_123 Posted - 30/04/2018 : 09:55:31
Čekali smo je 30 god. i ajmo je sad kritizirati a ono smeće od onog Mikice u koji vrtić to smjestiti, pa na tim naslovnim samo je ona žuta traka ZS-rije bila dobra.A što se rezanja stripova tiče.Bezobrazluk onih koji su to radili bez ljubavi prema stripu.Koliko puta su od dva stripa napravili tri a mi ih platili po istoj cijeni.Strašni crtač da posljednji atom i nacrta tamo neko smeće, ubace malo dodatnog stripa uz Zagorovih 40-50 strana.Hoću reći tada je sve prolazilo a sad nam sitnice upadaju u oko.Zamislite šta bi svako od nas sad napisao da Ludens ili Veseli naprave tako nešto.Uživajmo u ovome što su nam omogućili jer ako sad nema dovoljno za sve ukuse onda nikad neće ni biti.Koliko su nam puta oni iz Nišra podvalili istu naslovnu pod različite priče ili od jedne priče naslovnu stavili za drugu OSTRVO MAGLE.ZATOČENI ZAGOR,IKAROVO PERO ili ista naslovna za dva različita junaka a siguran sam da su za svaki otkupljeni strip dobili orginalnu naslovnu.Srećom vrijeme idiotizma je prošlo, uživajmo u ovom što imamo.
Anto_123 Posted - 30/04/2018 : 09:36:29
DOBRA,NE DIRAJ
ivanl Posted - 24/04/2018 : 23:02:59
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Curunir

lol. on ima original. imam i ja, pa sto?
sad sam se sjetio da si i onomad izjavio da su to "53 nebitne stranice".
ej, covjece, 53 stranice Sclavija!! katastrofa.
cini ZS izdanje totalno bezvrijednim smecem!!
da je samo jedna izbacena, bilo bi lose.
ako onda nismo imali, danas imamo izbora.
VČ, LU... i relativno uskoro ultimativno Igorovo.



Ono što meni stvarno nije jasno je zašto su izbacivali 53 stranice Zagora, stripa koji im donosi najveću zaradu. Dakle da su ostavili te 53 stranice mogli su imati još jedan strip te godine od Zagora za prodaju što bi im sigurno povisilo zaradu. Znači, ako uzmemo da je te 1989. godine izašlo recimo 14 Zagora, moglo je ovako fino izaći 15 što znači da bi umjesto jednog od ostalih junaka bio još jedan Zagor. Ok ne znamo umjesto kojeg junaka bi izašao ali ako uzmemo da se Mark jako dobro prodavao a Miki i Tex ne toliko (naročito Miki) i ako uzmemo nekakvu srednju vrijednost, sigurno bi imali par desetaka tisuća prodanih primjeraka više na razini godine. Ali ne, oni idu kratiti...Kakva glupost.


Slampavost. Traljavost. Nebriga i nepozavanje materije. A i ko zna jesu li imali sve skenove...
ReemCP Posted - 24/04/2018 : 23:02:25
@Grabb - hvala ti puno zbunio me jedan kolega na dr.forumu, dobio sam dojam da su stavili krivi naslov "Pobuna Mohawka", a u biti taj naslov je zapravo podnaslov u ovom broju.
Grabb Posted - 24/04/2018 : 22:32:29
Grabb Posted - 24/04/2018 : 16:44:33
@ReemCP Kraj svijeta je sljedeca epizoda. Zagor na Cikovom nisanu.
ReemCP Posted - 23/04/2018 : 20:41:32
Jel može netko vidjet na kraju ovog stripa (u najavi), kako su stavili naslov sljedećeg broja?
mladjo Posted - 23/04/2018 : 19:01:32
quote:
Originally posted by Curunir

lol. on ima original. imam i ja, pa sto?
sad sam se sjetio da si i onomad izjavio da su to "53 nebitne stranice".
ej, covjece, 53 stranice Sclavija!! katastrofa.
cini ZS izdanje totalno bezvrijednim smecem!!
da je samo jedna izbacena, bilo bi lose.
ako onda nismo imali, danas imamo izbora.
VČ, LU... i relativno uskoro ultimativno Igorovo.



Ono što meni stvarno nije jasno je zašto su izbacivali 53 stranice Zagora, stripa koji im donosi najveću zaradu. Dakle da su ostavili te 53 stranice mogli su imati još jedan strip te godine od Zagora za prodaju što bi im sigurno povisilo zaradu. Znači, ako uzmemo da je te 1989. godine izašlo recimo 14 Zagora, moglo je ovako fino izaći 15 što znači da bi umjesto jednog od ostalih junaka bio još jedan Zagor. Ok ne znamo umjesto kojeg junaka bi izašao ali ako uzmemo da se Mark jako dobro prodavao a Miki i Tex ne toliko (naročito Miki) i ako uzmemo nekakvu srednju vrijednost, sigurno bi imali par desetaka tisuća prodanih primjeraka više na razini godine. Ali ne, oni idu kratiti...Kakva glupost.
Terminator Posted - 23/04/2018 : 16:08:33
Moram priznati da nisam baš veliki fan ove epizode, iako ću nesumnjivo pročitati sve u komadu kad izađe i zadnji dio, da vidim u čemu je fama. Prvi je put čitam, pa eto.

Kao nam je sad na kiosku i Požar na Golden Baby, zapela mi je za oko rečenica sa sedme stranice Na granici stvarnosti kad Hellingen kaže Zagoru: Zar još uvijek sumnjaš u to? Praktički je istu stvar u Golden Babyju Jonathan Clark rekao Chicu kad je otkrio Mortimera iza spletke: Zar si sumnjao? Oba zločinca pletu mreže, žele ostati u tajnosti, ali čude se kad im žrtve sumnjaju.
clint Posted - 23/04/2018 : 11:26:09
quote:
Originally posted by clint

quote:
Originally posted by clint

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ja sam uvek imao utisak da oči nisu Ferrijevo maslo, nego redakcije

Sve je moguće. Al i da nije, definitivno ih nisu trebali obojati u takvu drečavo žutu boju, izgleda kao baba Luca .
Bilo bi bolje da ih ni nema, jer da je sasvim crno izgledalo bi barem realnije.

Da ne bude zabune, svoj sam komentar ponovio jer je prvi komentar sad i meni zvuči pomalo kontradiktorno samom sebi


clint Posted - 23/04/2018 : 11:23:00
quote:
Originally posted by clint

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ja sam uvek imao utisak da oči nisu Ferrijevo maslo, nego redakcije

Sve je moguće. Al i da nije, definitivno ih nisu trebali obojati u takvu drečavo žutu boju, izgleda kao baba Luca .
Bilo bi bolje da ih ni nema, jer da je sasvim crno izgledalo bi barem realnije.

clint Posted - 23/04/2018 : 11:21:03
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ja sam uvek imao utisak da oči nisu Ferrijevo maslo, nego redakcije

Sve je moguće. Al i da nije, definitivno ih nisu trebali obojati u takvu drečavo žutu boju, izgleda kao baba Luca .
Bilo bi bolje da ih ni nema nego da je sasvim crno, izgledalo bi barem stvarnije.
PijaniPatak Posted - 23/04/2018 : 11:06:45
Ja sam uvek imao utisak da oči nisu Ferrijevo maslo, nego redakcije
clint Posted - 23/04/2018 : 10:44:38
...meni nisu legle oči onog bića, Zagorove noge i presvečana boja križa.
Al šta mogu, svejedno mi je naslovnica super jer sam uvijek žalio što nije objavljena u ZS. Sad kad je kompletno, srce mi je na mjestu, neću biti licemjer

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000