forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 55 - Staljinova smrt

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 23/06/2016 : 23:09:49


http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-55-staljinova-smrt/372/

Svim članovima Partije…
Svim radnicima Sovjetskog saveza...

Srce Josifa Visarionoviča Staljina...
… Lenjinova brata po oružju i darovitog sljedbenika njegova djela...
... pronicljivog vođe Komunističke partije i sovjetskog naroda...

... prestalo je kucati.

Ulomak iz službenog govora – 8. ožujka 1953.

Posljednju počast drugu Staljinu mora odati sveukupni sovjetski narod. Specijalna izaslanstva koja čine radnici i kolhoznici koje su imenovali lokalni odbori, pozvana su u Moskvu.

Ulomak službenog govora – 9. ožujka 1953.

Prethodna direktiva koja se tiče delegacija na sprovodu ukinuta je. U Moskvu je dopušteno ući samo osobama koje imaju posebnu propusnicu centralnog komiteta.

Ulomak službenog govora – 10. ožujka 1953.

Kolorka 55 • Staljinova smrt • 120 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Fabien Nury • Crtež Thierry Robin • Prijevod Jelena Prtorić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 24.6.2016. • Cijena 150 Kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Poli Posted - 28/08/2020 : 14:53:35
quote:
Originally posted by Beren

Nury se potrudio da izvuče na površinu sve ono loše što je moglo da proiziđe iz ambijenta straha koji je vladao u tadašnjem SSSR-u i ponegdje je prilično pretjerao u tome. Ne sumnjam da je ovo upravo ono što čitalac za zapada očekuje da vidi u jednoj priči o SSSR-u, tako da se ne mogu oteti utisku da se ovdje išlo na sigurno. To je posle još više dovedeno do apsurda u filmskoj adaptaciji koju je ovaj strip doživio prije nekoliko godina.



Potpisujem za filmsku adaptaciju koju sam pogledao tek pre neki dan.

Strip mi se vise dopao, mada je i film... caknut (duplo vise).


Beren Posted - 28/08/2020 : 14:40:05
Nury nam je ovdje predstavio svoje viđenje priče o borbi za prevlast u Sovjetskom savezu nakon što je Staljin iznenada dozivio moždani udar i nekoliko dana kasnije umro.

Ono što slijedi je ismijavanje birokratije Sovjetskog saveza, prikazivanje beskrupuloznosti najviših državnih činovnika, ulizništva, straha, bahaćenja, razvrata, prevrtljivosti, ali i divljenje običnih ljudi liku i djelu prvog druga, koje ih odvede u smrt.

Nury se potrudio da izvuče na površinu sve ono loše što je moglo da proiziđe iz ambijenta straha koji je vladao u tadašnjem SSSR-u i ponegdje je prilično pretjerao u tome. Ne sumnjam da je ovo upravo ono što čitalac za zapada očekuje da vidi u jednoj priči o SSSR-u, tako da se ne mogu oteti utisku da se ovdje išlo na sigurno. To je posle još više dovedeno do apsurda u filmskoj adaptaciji koju je ovaj strip doživio prije nekoliko godina.

Međutim, takav pristup temi ipak skreće pažnju sa razvoja likova i jasnog definisanja njihovih motivacija (u stripovskom okviru, bez zalaženja u stvarna dešavanja), pa povremeno imamo slučaj da bude nejasno zašto je neko uradio nešto ili da se neke bitne stvari prilično zbrzaju samo bi se došlo do poente.

Ukratko, jedan politički obojen strip u kojem je autor išao na sigurno, na momente zalazeći i u jeftino šokiranje čitalaca, što automatski tupi oštricu. Dislike.
anto Posted - 28/04/2020 : 23:29:36
sad mi dođe da izvučem strip iz gomiletine ispod kreveta (gde ih je još jedno 70-ak,nepročitanih) i da vidim da li je bolji strip ili film.
Kerempir Posted - 28/04/2020 : 10:39:09
Gledao film, dobar mi bio, premda mi je ostavio gorak okus u ustima kada vidiš koja je to gomila kurvinih sinova, pa hajde da riješim stripovski predložak. Ne mogu se oteti dojmu da je film hrabrije nastavio tamo gdje strip nije otišao, puno je satiričniji što se u jednom momentu izgubilo u stripu, dapače film mi je pokazao kako je strip mogao biti nešto duži, barem za još jedan album. Također su mi likovi u filmu vrhunski.
Ipak, dobar je strip, u nekim scenama baš briljira (sjećanje Staljinove kćeri, Staljinove sin kad nailazi na autopsiju).
WOLF-HUNTER Posted - 29/08/2019 : 02:38:43
Meni lično solidan strip.
Moglo se ovdje mnogo više uraditi, međutim autor se odlučio da čitavu jurnjavu oko sahrane ubace u dva kratka dijela. Na momentima priča djeluje zabavno, ali meni lično nije bila komična koliko fascinatna zbog povijesnog trenutka, kojeg je autor pokušao parodizirati te predstaviti mračni humor sovjetske politike. Likovi i tok radnje su sasvim okej, odnosno radnja mi se činiila većim dijelom opuštenom zbog crne satire. Scena sa pokoljom nad civilima je već strip počela da odvodi ka ozbiljnijem tonu. Autor s mjesta na mjesto malo ubaci ozbilje pa sve sapere vraćanjem na satiru, što sam primijetio na kraju.

Crtež je jako dobar. Jednostavan, nekako cartoony ali zato evropski prepoznatljiv. Film je takođe jako dobar, mada zbog ljubavi prema papiru - ja pak odabirem strip kao pobjednika.
DiSkAcH Posted - 25/03/2019 : 13:38:11
Meni je strip bio baš Ok, mrvu bolji od Cara. Film nisam gledao.
kasper Posted - 24/03/2019 : 20:40:50
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by anto

kaspere,ne prdi!

@ostali
a što se koji racqu niste pre oglašavali za ovaj strip,te ga malo nahvalili (a ne samo ovi što su ga napljuvali)???
zamalo da mi proleti ispod radara!!


Pa ako tebi sam Nury nije dovoljna preporuka...



mda
Shaner Posted - 24/03/2019 : 20:16:50
A baš sam razmišljao da li da se javim.

Peyo Posted - 24/03/2019 : 19:24:16
Anto, mogao si zaključiti kao što ti piše Red Marquis ili po autoru

quote:
Originally posted by Red Marquis
Pa ako tebi sam Nury nije dovoljna preporuka...



ili barem po Shanerovoj ocjeni

quote:
Originally posted by Shaner
5/10



da je riječ o stripu koji je za preporuku.
Red Marquis Posted - 24/03/2019 : 18:57:31
quote:
Originally posted by anto

kaspere,ne prdi!

@ostali
a što se koji racqu niste pre oglašavali za ovaj strip,te ga malo nahvalili (a ne samo ovi što su ga napljuvali)???
zamalo da mi proleti ispod radara!!


Pa ako tebi sam Nury nije dovoljna preporuka...
Peyo Posted - 24/03/2019 : 14:39:17
I meni je strip bolji.
kasper Posted - 24/03/2019 : 14:29:29
sprdaju sa sa tobom anto, zar ne vidis
anto Posted - 24/03/2019 : 13:46:14
kaspere,ne prdi!

@ostali
a što se koji racqu niste pre oglašavali za ovaj strip,te ga malo nahvalili (a ne samo ovi što su ga napljuvali)???
zamalo da mi proleti ispod radara!!
kasper Posted - 24/03/2019 : 13:44:09
strip je krs, film neka hvala. mada ja skoro i ne pratim filmove
vukozec Posted - 24/03/2019 : 13:12:09
Film je dinamičniji i zabavniji, a strip balansiraniji, manje over-the-top, pa kome se kako više sviđa.

U svakom slučaju mi je bolje od Smrti cara koji je skroz ozbiljan, fali mi ta crnohumorna satira.
ninel Posted - 24/03/2019 : 12:50:59
Meni je strip puno bolji. Film je nekako previše komedijantski.
Red Marquis Posted - 24/03/2019 : 12:44:09
Strip je definitivno bolji, bolje klizi na toj liniji satire i ozbiljnog, u filmu su svi likovi previše neozbiljni. Skroz je u Ionuccijevom fazonu, kao duža epizoda Veepa.
Poli Posted - 24/03/2019 : 11:43:29

Jeste, zeznuo si se. Strip je super! Bas crno i bizarno. Meni mozda samo malcice slabiji od Smrti cara.

A meni je zao sto sam film promasio, a bio je i kod nas na TV pre nekih cca 10-14 dana.


anto Posted - 24/03/2019 : 10:02:45
standardno subotom uveče pred spavanje malo izvrtim kanale na teveu,nekad se zakačim za neki filmčić,pogledam ga malo i kad mi se zakunta,bežim u krpe;sinoć baš pre nego što će početi,videh da se prikazuje Staljinova smrt.Bacih pogled na teletekst i videh da je rađen po stripu."Odlično",pomislih,"taman da vidim o čemu se radi,sa obzirom da neću čitati strip".A strip sam isključio zbog očajnih komentara,kao i crteža koji nije bio dovoljan da me samo on kupi.

Međutim,film sam pogledao u dahu.Skoro nisam na tv-u gledao jedan film od početka do kraja (pa još da me niko od dece ne prekida) - ovo je totalno opičen,duhovit,lucidan i zabavan film.Nije sad da sam pao na bulju,ali jako dobro utrošeno subotnje veče.

Ono što me je dobar deo filma zbunjivalo,to je da li sam gledao dramu ili neku uvrnutu komediju,da bih na kraju skapirao da se radi o crnoj satiri borbe za vlast,ismevanju ljudskog kukavičluka.Bušemi sjajan,ali i svi ostali.Lepo je videti Pelina opet.

Ako je strip bolji,pa čak i jednako dobar kao film,grdno bih se zeznuo da ga ne uzmem - a sad tek kad ponovo izlistah osvrte,provalih da su tu pale i pohvale,a što je najvažnije od cromwela(mog glasa savesti počesto) i pejonija.
Peyo Posted - 10/01/2019 : 13:49:37
quote:
Originally posted by Poli


Bizarno, crno, komicno, zabavno, trpko... pa, sve je vec bilo receno. U principu teska tema koja je napravljena na zabavan i duhovit nacin, da je lakse progutamo.

Mozda upravo ta duhovita nota - da li je moglo ispasti bolje ako bi bilo realisticnije, ili ga je ta to spasilo od jos veceg jarka, tko bi mogao reci.

Ali se isplati procitati.



+1

quote:
Originally posted by izivko

Izvanredan strip, duhovit i zabavan!



+1
Poli Posted - 10/01/2019 : 13:32:09

Bizarno, crno, komicno, zabavno, trpko... pa, sve je vec bilo receno. U principu teska tema koja je napravljena na zabavan i duhovit nacin, da je lakse progutamo. Ali nesto fali, ono nesto sto napravi strip specijalan, da se odlepi od ostalih. Mozda upravo ta duhovita nota - da li je moglo ispasti bolje ako bi bilo realisticnije, ili ga je ta to spasilo od jos veceg jarka, tko bi mogao reci.

Ali se isplati procitati.



I nitko ne pomeni vic o dvojici oficira i njihovim kcerkama te Beriji.


VALTER Posted - 02/05/2018 : 14:40:29
quote:
Originally posted by vukozec

Sjetimo se kako su od vlastite stranke iscipelareni ovi veliki vođe (naši premijeri) doslovno u roku nekoliko sati/dana nakon što su sišli sa trona (a samo koji dan prije su im svi jeli iz ruke), pa onda prepoznajmo "istočne barbare" i u nama samima: I.S., J.K. i (ovaj pogotovo, nisu ga baš spalili kao Beriju u filmu, ali skoro) T.K. ;)



Nije pošteno prema Lavrentiju Beriji - bez obzira što je riječ o zlikovcu - da ga se uspoređuje s rečenim T.K. Prvospomenutog je ipak krasila inteligencija.
VALTER Posted - 02/05/2018 : 14:33:43
quote:
Originally posted by frano

Tako je. Veselim se slijedećem njegovom stripu gdje se sprda sa Trumpom misleći pritom na ruse :)



Na stranu to što je Ianucci redatelj, dok su autori stripa Fabien Nury (scenarij) i Thierry Robin (crtež). I što je strip izvorno objavljen 2010., kada je ideja o Trumpu-predsjedniku mogla izgledati tek kao loša šala.
vukozec Posted - 02/05/2018 : 11:30:20
Sjetimo se kako su od vlastite stranke iscipelareni ovi veliki vođe (naši premijeri) doslovno u roku nekoliko sati/dana nakon što su sišli sa trona (a samo koji dan prije su im svi jeli iz ruke), pa onda prepoznajmo "istočne barbare" i u nama samima: I.S., J.K. i (ovaj pogotovo, nisu ga baš spalili kao Beriju u filmu, ali skoro) T.K. ;)
frano Posted - 02/05/2018 : 04:55:24
Tako je. Veselim se slijedećem njegovom stripu gdje se sprda sa Trumpom misleći pritom na ruse :)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000