forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA SP 18 - Ponos vragova

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 19/04/2018 : 19:59:50


Darko Macan i Edvin Biuković ispričali su fascinantnu priču o Agram klanu, ratu i ljubavi, ponosu i prkosu, ali i nezamislivoj okrutnosti koja bi nam možda izgledala nevjerojatno da se nedavno nije događala upravo na ovim prostorima. Iako je u stripu riječ o dalekoj budućnosti, intervencija Grendel-kana, koji je poslao svoju vojsku da smiri zaraćene i pobunjene klanove, doima nam se poznato.

Za svoj briljantan crtež Edvin Biuković nagrađen je 1995. u San Diegu Manningovom nagradom, kao svjetski crtač koji najviše obećava. Bio je to početak jedne blistave karijere koju je, nažalost, prekinula preuranjena smrt. U znak sjećanja na Eddyja i njegov neizmjerni talent, predstavljamo vam Ponos vragova u ultimativnom, divot izdanju oplemenjenom prekrasnim bojama Matta Hollingswortha.

Kolorka Specijal 18 • Ponos vragova • 196 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Darko Macan • Crtež Edvin Biuković • Prijevod Robert Solanović i Tihomir Tikulin • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.4.2018. • Cijena 150 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-specijal-18-ponos-vragova/486/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Chui Posted - 09/02/2021 : 12:07:16
Za Grendele sam negdje nekad čuo, možda vidio na kiosku neku naslovnicu al pojma nisam imao o čemu se radi dok nisam uzeo ovo Fibrino izdanje i bome sam se ugodno iznenadio. Ok naravno tu je taj subjektvni moment pošto su naši autori i radnja dešava se u nas, al svejedno baš je dobar strip. Kasnije sam škicnuo i na crno bijelu verziju al ova u koloru mi je vrh. Fibrino izdanje top naravno i u odličnom formatu za Grendele u boji.
don_draper Posted - 29/02/2020 : 13:48:13
Još jedan dokaz da i s ovih prostora može doći strip na svjetskoj razini. Premda nisam baš nešto iskusan s domaćim stripovima volim vidjeti da renomirani izdavač poput Fibre izda deluxe, lijepo kolorirano, popunjeno dodacima, ultimativno izdanje jednog od najproslavljenijih stripova kojeg su potpisali naši ljudi.
Ovaj strip bi se tehnički gledano mogao podijeliti u 2 dijela, prvi, dosta kraći gdje je fokus na Dragu, drugi gdje se promatraju nasljednici, djeca iz 1.dijela koji su sad odrasli i odgovorni za svoja djela. 1.dio premda je manje dinamičan, lakši je za pratiti i možda jače djeluje na čitatelja. 2.dio je prepun fantastičnih prizora, masovnih scena, akcije na svakom kutku, ali u nekom trenutku možda zbog manje vremena posvećeno karakterizaciji mi ne ispada dovoljno vjerodostojan i uvjerljiv.
Manama usprkos, ovo ostaje sjajan, prilično dinamičan strip koji zahtijeva ponovno čitanje, ima tu old school akcije, SF-a u naznakama, povijesnih detalja isto tako, jedan zadovoljavajući miks za svačiji ukus.
4/5
NESVRSTANI Posted - 10/01/2019 : 17:18:42
Ma dobro, malo se zajabavan. Meni ovo dosta liči i na razjedinjeni Japan a grendeli na samuraje.
anto Posted - 10/01/2019 : 15:11:07
quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Anto, stvari su u stvari jednostavne. Klanovi su balkanska plemena, a gerndeli su ratnička kasta. Grendel Kan je ultimativni autoritet koji je među vječno posvađanin klanovima uspostavija mir.
Ja san to razumija na slijedeći način:
Grendel Kan je ultimativni autoritet koji se bespogovorno sluša, dakle Grendel Kan je ni manje ni više nego Drug Tito.
Grendeli su ratnička kasta, dakle partizani, a generali koji vode klanove komesari.
Mir koji je uspostavnljen je uspostavljen na ideji bratsva i jedinstva.
U nekom trenutku Kan, odnosno Drug Tito odlazi, a među balkanskin plemenima povovno izbijaju stare zavade, komesari vide priliku da na lokalnoj razini za sebe ostvare neku korist šta rezultira raton, i to ne na nekon nacionalnon nivou, čak niti regionalnon, jer može se pročitat da čak ni regije nisu jedinstvene pa recimo u Dalmaciji imamo Spalate i Zare.
U trenitku kad je uništavanje na vrhuncu, kad ratuje svak protiv svakoga a savezi se sklapaju i rasklapaju između dvi popijene bačve vina i kad se čini da sve ide u tri pičke materine, dolazi general Antwerpen sa svojin snagama školovanin u tajnoj Titovoj bazi na Antartici, ispleska lokalne šerife, odnosno komesare i obavještava svekoliko pučanstvo da iako je Tito mrtav ideja bratsva i jedinstva i dalje živi, i daje ovin primitivcima šansu na novi početak.

Meni Ponos vragova s novin čitanjima na pada, dapače, svakin čitanjen mi je sve bolji, a osin šta mi se sviđa cila postavka priče, sviđa mi se način na koji je ispričana i neki detalji koji možda i nisu toliko presudno važni za priču ali je čine odličnin štivon.
Priča sa čudovišten mi je vrhunska, a neznan je li mi ikad nekog lika iz stripa bilo žao ka šta je slučaj sa čudovišten. Ona scena kad samo vidimo svjetlost mača mi je vrh.
Isto tako dobra mi je fora kako se rade jabuke sa zepečenon koricom.
Ima onaj moment kad (neznan kako se zove) nagazi na minu, i taman kad je patetika na vrhunci i kad promisliš "Ajde Macane lovi rake", on ode u kontru i iz scene ispadne totalna zajebancija.

U svakon slučaju meni je Ponos vragova i dalje vrhunski.


Bravo Jere,ovo zovem perfektnim pojašnjenjem - sad je sve kristalno jasno - u stvari,odgovor na prvo pitanje mi je objasnilo i ono što me je zbunjivalo kod mirovnih snaga.

ha,ha...što je najcrnje,kod prvog čitanja grendela mi je neko pomogao oko iste nedoumice(sad se više i ne sećam,mislim da je bilo preko PM-a);setih se kad sam pročitao tvoj post (uf,omatorilo se !) - da su oni kasta,podeljeni na klanove (postoji tu i kasta seljaka,pa valjda neka kasta koja vlada seljacima (kojoj pripada gradonačelnik tro/dvo/jedno/bezubi)).
Pročitavši tvoje tumačenje,ponovo sam obrnuo sinoć strip,i sad je došlo sve na svoje mesto - odradili su ovo Mcn i Eddy sjajno - dali su "balkanski štih" celoj stvari,a ipak je to jedna sjajna akcija,sa jakim emotivni nabojem.

Ne bih rekao,iz mog ugla ,da je u pitanju remek delo svetskog stripa,ali ex-Jugoslovenskog definitivno.

I jako mi je drago da ga imam u ovom dojajnom Fibrinom izdanju sa sve bojom i kolorom.
ivi skoj Posted - 08/01/2019 : 22:42:26
Je odlični su, i ona fora na početku sa ozračenom djecom je malo morbidna, ali dobra.
I stadion je legendaran, sve u svemu vrhunski strip.
Ko zadnji pročita, magarac.
supermark Posted - 08/01/2019 : 17:59:17
Meni u TOP 10 ikad pročitanih
Naravno, imam oba izdanja, ovaj strip je to zaslužio

Čak sam često dijelio ovaj strip kao poklon fanovima SFa kako bih ih navukao
NESVRSTANI Posted - 08/01/2019 : 14:31:24
quote:
Originally posted by anto

kao prvo,kolorna verzija Vragova je ono pravo - ali dobro,ja uvek dajem prednost boji.
kao drugo,nisam toliko oduševljen stripom kao kad sam ga prvi put čitao u c/b verziji - šta znam,pročitalo se od tada svega i svačega,pa su se malo digli kriterijumi i počele da nalaze zamerke preko kojih sam nekada prelazio.
Recimo,Macan koji mi je ponajbolji scenarista sa ovih prostora je imao bolje priče nego što je ova - kažem,jer vidim u starom topiku kako pojedinci hvale Ponos vragova kao njegov najbolji uradak.

Pošto verujem da ovde ima dosta stručnjaka za Grendel tales,molio bih da mis e razjasni:
1.Drago,Goran,Igor...su klan Agrama;ali su i klan Grendela.A Grendel kan je tamo neka legenda u čije će ime doći neki strendžeri - ajde molim vas da mi neko razjasni ovo??Hvala unapred.

2.General Antverpen predvodi snage naslednike današnjeg Natoa/Kfora/Unprofora ne bi li pomirio klanove u njihovoj neprekidnoj borbi - i tako nakon ugušivanja pobune Agramera i pogubljenja Igora,postavljaju Gorana za generala i povlače se - mislim,malo mi sve to deluje bzvz iz današnje perspektive - kako vi vidite i definišete završnicu?Još jednom,hvala unapred.



Anto, stvari su u stvari jednostavne. Klanovi su balkanska plemena, a gerndeli su ratnička kasta. Grendel Kan je ultimativni autoritet koji je među vječno posvađanin klanovima uspostavija mir.
Ja san to razumija na slijedeći način:
Grendel Kan je ultimativni autoritet koji se bespogovorno sluša, dakle Grendel Kan je ni manje ni više nego Drug Tito.
Grendeli su ratnička kasta, dakle partizani, a generali koji vode klanove komesari.
Mir koji je uspostavnljen je uspostavljen na ideji bratsva i jedinstva.
U nekom trenutku Kan, odnosno Drug Tito odlazi, a među balkanskin plemenima povovno izbijaju stare zavade, komesari vide priliku da na lokalnoj razini za sebe ostvare neku korist šta rezultira raton, i to ne na nekon nacionalnon nivou, čak niti regionalnon, jer može se pročitat da čak ni regije nisu jedinstvene pa recimo u Dalmaciji imamo Spalate i Zare.
U trenitku kad je uništavanje na vrhuncu, kad ratuje svak protiv svakoga a savezi se sklapaju i rasklapaju između dvi popijene bačve vina i kad se čini da sve ide u tri pičke materine, dolazi general Antwerpen sa svojin snagama školovanin u tajnoj Titovoj bazi na Antartici, ispleska lokalne šerife, odnosno komesare i obavještava svekoliko pučanstvo da iako je Tito mrtav ideja bratsva i jedinstva i dalje živi, i daje ovin primitivcima šansu na novi početak.

Meni Ponos vragova s novin čitanjima na pada, dapače, svakin čitanjen mi je sve bolji, a osin šta mi se sviđa cila postavka priče, sviđa mi se način na koji je ispričana i neki detalji koji možda i nisu toliko presudno važni za priču ali je čine odličnin štivon.
Priča sa čudovišten mi je vrhunska, a neznan je li mi ikad nekog lika iz stripa bilo žao ka šta je slučaj sa čudovišten. Ona scena kad samo vidimo svjetlost mača mi je vrh.
Isto tako dobra mi je fora kako se rade jabuke sa zepečenon koricom.
Ima onaj moment kad (neznan kako se zove) nagazi na minu, i taman kad je patetika na vrhunci i kad promisliš "Ajde Macane lovi rake", on ode u kontru i iz scene ispadne totalna zajebancija.

U svakon slučaju meni je Ponos vragova i dalje vrhunski.
Kerempir Posted - 07/01/2019 : 21:17:11
Je, da nemam cb izdanje, vjerojatno bih presao na kolor.

Anto, ne mogu ti objasniti ovo za prvo pitanje, ali sto se tice drugog, nista cudno, pa evo nisu li recimo Britanci u Indiji uz svega par stotina tisuca svojih ljudi vladali visemilijunskim potkontinentom.
anto Posted - 07/01/2019 : 16:37:22
kao prvo,kolorna verzija Vragova je ono pravo - ali dobro,ja uvek dajem prednost boji.
kao drugo,nisam toliko oduševljen stripom kao kad sam ga prvi put čitao u c/b verziji - šta znam,pročitalo se od tada svega i svačega,pa su se malo digli kriterijumi i počele da nalaze zamerke preko kojih sam nekada prelazio.
Recimo,Macan koji mi je ponajbolji scenarista sa ovih prostora je imao bolje priče nego što je ova - kažem,jer vidim u starom topiku kako pojedinci hvale Ponos vragova kao njegov najbolji uradak.

Pošto verujem da ovde ima dosta stručnjaka za Grendel tales,molio bih da mis e razjasni:
1.Drago,Goran,Igor...su klan Agrama;ali su i klan Grendela.A Grendel kan je tamo neka legenda u čije će ime doći neki strendžeri - ajde molim vas da mi neko razjasni ovo??Hvala unapred.

2.General Antverpen predvodi snage naslednike današnjeg Natoa/Kfora/Unprofora ne bi li pomirio klanove u njihovoj neprekidnoj borbi - i tako nakon ugušivanja pobune Agramera i pogubljenja Igora,postavljaju Gorana za generala i povlače se - mislim,malo mi sve to deluje bzvz iz današnje perspektive - kako vi vidite i definišete završnicu?Još jednom,hvala unapred.
Deers Posted - 15/07/2018 : 20:37:39
Teško da mogu nešto pametno dodati o ovom stripu. Odlično djelo, majstorski pisano i režirano, bez greške. Nakon ultimativnog c/b izdanje dobili smo i ovo u boji. A boja je predivna, paleta ubija. Oštrina nije kao kod c/b im uvijek ostaje žal ali i bez usporedbe sa onm Nacionalovim vidi se kvaliteta. Vjerujem da je ovo najbolje moguće izdanje.

Imam pitanje, ne znam da li je to samo kod mene i da li sam ja kriv ili kod pripreme pred uvezivanje ali 10-tak stranica prvog broja i zadnjih par stranica dodatnog materijala ima vidljivo savinute listove (u prvoj epizodi čak se vidi kao da je stranica slomljena). Da li je još netko to primjetio?
kasper Posted - 20/06/2018 : 08:36:16
da se dopunim za znatizeljne, citano pola u koloru pola u cb
DiSkAcH Posted - 20/06/2018 : 08:18:10
Već sam pisao, da ponovim, c/b nisam čitao niti ga imam, a ovo izdanje mi je kako drugi kažu sjelo ko budali šamar.
Masthevuša ;)
kasper Posted - 20/06/2018 : 06:16:11
quote:
Originally posted by anto

ne bi ti bio zev kad bi čitao u koloru.



anto u sarenom svetu boja
anto Posted - 19/06/2018 : 23:20:17
ne bi ti bio zev kad bi čitao u koloru.
kasper Posted - 19/06/2018 : 19:44:41
crtez razbija, al scenario bas i ne. tako, prva trecina jako dobra, posle zev
ivanl Posted - 04/05/2018 : 13:32:41
quote:
Originally posted by Oki

Sve u svemu, jedno ovakvo luksuzno izdanje sa povećom nakladom je zasluženo odavanje počasti pokojnom velikanu hrvatskog stripa.


Apsolutno. Ovo je recentni primjer hrvatskog stripa u punom smislu te rijeci. Jedan od najboljih i najvaznijih komada/djela/primjera. Ovo ide uz bok Maurovicu, Berkeru, Radilovicu, Devlicu, Kordeju...da ih ne nabrajam sve...
Za tiraz se uopce ne brinem. Nema knjiznice koja ovo nece staviti u svoj katalog. Ja cu s najvecim zadovoljstvom drzati na polici i c/b i kolor primjerak. Skupa s Nacionalovim "long time ago" prvim izdanjem.
Oki Posted - 03/05/2018 : 22:07:58
Sve u svemu, jedno ovakvo luksuzno izdanje sa povećom nakladom je zasluženo odavanje počasti pokojnom velikanu hrvatskog stripa.
Oki Posted - 03/05/2018 : 22:02:29
quote:
Originally posted by jaki

1000 komada?
ko je reka da hrvati ne kupuju stripove?


...i više nego hrabar potez izdavača za ovako veliku nakladu s obzirom da svaki fan domaćih autora ovaj strip već ima u boji, ali realno gledano, nuspojava zbog velike naklade je relativno niska cijena ovog fibrinog izdanja:)
ivanl Posted - 03/05/2018 : 19:00:32
quote:
Originally posted by Poli


Ovaj gornji link na c/b verziju me "natjerao" da pregledam preview i prisjetim se koliko odlican strip je u pitanju. Zmaj! Stripcina! Mathevusa!


Sad, oko boje... ne znam. Vjerujem da cu ostati kod c/b, a mozda nekada negdje i "ugrabim" Kolorku spec.


P.S. Svakako preporuke svakome tko jos nije citao ovo remek djelo.




Slobodno uzmi i kolorni album...idu oba, i c/b i kolor, ko budali dvije "triske"...😁
Poli Posted - 02/05/2018 : 10:45:05

Ovaj gornji link na c/b verziju me "natjerao" da pregledam preview i prisjetim se koliko odlican strip je u pitanju. Zmaj! Stripcina! Mathevusa!


Sad, oko boje... ne znam. Vjerujem da cu ostati kod c/b, a mozda nekada negdje i "ugrabim" Kolorku spec.


P.S. Svakako preporuke svakome tko jos nije citao ovo remek djelo.

Mr. Bushido Posted - 02/05/2018 : 10:07:31
quote:
Originally posted by www2

Ovo je sve šta je od Grendel Taesa izašlo ili?


Ovo izdanje sadrži dva mini-serijala iz edicije Grendel Tales koje potpisuju Macan i Biuković.

Postoji još nekoliko ovakvih izdanja koja potpisuju drugi autori.

quote:
Originally posted by www2

Razlika između ovoga i ovoga:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37975

..ja sam boja ili?


Osim što je u boji, novo izdanje je većeg formata.
www2 Posted - 02/05/2018 : 09:54:52
Ovo je sve šta je od Grendel Taesa izašlo ili?

Razlika između ovoga i ovoga:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37975

..ja sam boja ili?
ivanl Posted - 21/04/2018 : 13:22:23
quote:
Originally posted by Tomislav

Iako sam do sada ostao vjeran starom Nacionalovom TPBu...ovo moram priznati da me mami :)
Mislim da je vrijeme za novo čitanje, u novom izdanju hehe


Meni je i Nacionalov strip bio odlican. Jedva sam docekao Eddyevo remek djelo na hrvatskom. Ali ovo je sad, "bas kako bog zapovida".🔝
Tomislav Posted - 21/04/2018 : 09:46:36
Iako sam do sada ostao vjeran starom Nacionalovom TPBu...ovo moram priznati da me mami :)
Mislim da je vrijeme za novo čitanje, u novom izdanju hehe
ivanl Posted - 20/04/2018 : 17:38:29
Crno-bijelo izdanje je odlicno, ali osobno smatram da je ovdje boja jako bitna I da je sve digla na jos jedan veci nivo. U svakom slucaju izvanserijsko djelo.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000