forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA predstavlja GOLIM RUKAMA

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 27/02/2018 : 00:23:55
Nekada se zvao Davide. Sada ga svi znaju kao Baticu. Nekada je bio samo dečak. Sada je smrtonosna mašina. Sudbina ga je izabrala i sada, tragom krvi, trči ka svom poslednjem susretu.

Kao i uvek, golih ruku.



Davide Bergamaski ima samo šesnaest godina, čisto lice, bistre oči: dečak u telu odraslog. Jednog dana sudbina upire prstom u njega. Davidea otimaju, drže ga zatočenog i primoravaju da se bori u tajnim susretima. Njegove oči tamne, lik otvrdnjava, njegovo ime nestaje: postaje poznat u tom svetu kao Batica, najkrvoločniji od svih ubica.

Davidu Bergamaskiju ne ostaje ništa drugo do jedna osoba, stari Minuto, jedna nada, da neće umreti, i jedna mogućnost – da nastavi da se bori.

Golim rukama je priča o sazrevanju, bolu i iskupljenju podeljena u tri poglavlja, a Paola Barbato ju je prilagodila iz svog istoimenog romana.

Ovu priču o sazrevanju, bolu i iskupljenju podeljenu u tri poglavlja koju je Paola Barbato prilagodila iz svog istoimenog romana možete kupiti u striparnici Čarobna knjiga u Dečanskoj 5, Beograd kao i na našem sajtu i u svim bolje snabdevenim knjižarama.

Tokom Letećeg starta od 28.2. do 3.3. knjigu možete kupiti po ceni od 870 RSD. Cena u klubu posle LS biće 1000 RSD a puna cena u knjižarama iznosiće 1299 RSD.

Knjigu možete poručiti i ovako: http://mailchi.mp/carobnaknjiga/letei-start-riznica-bonelli-4-golim-rukama
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
sumohrvat Posted - 15/10/2020 : 00:46:04
Stoji mi ovaj strip na polici od prvog dana kako je izašao i danas ga odlučio pročitati...
Bog te mazo koju sam ja tombolu od stranica dobio. Strip jedva da mogu čitati koliko su izmješane stranice 😂😂😂
Jel ima još netko sličan problem 😐
kasper Posted - 02/03/2019 : 09:22:10
ja ovu ediciju u siroookom luku izbegavam, al koliko vidim fali da bure uradi jednu pricu
anto Posted - 01/03/2019 : 22:41:37
pa jesi realno preterao sa ocenama
Dwayne_Looney Posted - 01/03/2019 : 22:37:15
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Danas čitao JDJP "Još jedna cigareta" i onda se sjetim da je već bilo nešto slično, ovo "Golim rukama". Dosta slične priče kad je u pitanju završni twist. Moram priznati da sam pretjerao s ocjenama ovoj epizodi.


Cigareti ili Golim rukama?



Golim rukama
anto Posted - 01/03/2019 : 22:03:50
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Danas čitao JDJP "Još jedna cigareta" i onda se sjetim da je već bilo nešto slično, ovo "Golim rukama". Dosta slične priče kad je u pitanju završni twist. Moram priznati da sam pretjerao s ocjenama ovoj epizodi.


Cigareti ili Golim rukama?
Dwayne_Looney Posted - 01/03/2019 : 21:40:13
Danas čitao JDJP "Još jedna cigareta" i onda se sjetim da je već bilo nešto slično, ovo "Golim rukama". Dosta slične priče kad je u pitanju završni twist. Moram priznati da sam pretjerao s ocjenama ovoj epizodi.
anto Posted - 24/11/2018 : 23:53:03
jebote,sad čitam ostale komentare - jedino se jakom i meni nije specijalno dopao ovaj strip - iammo čak i identična mišljenja.

na drugoj strani,12 komentara u kojima sve pršti od pohvala,koje čak idu do "genijalan","ovo je prava deveta umetnost" i "najbolji strip u poslednjih x godina" - moram reći da sam stvarno šokiran ovim izjavama,jer sam samo u zadnjih par meseci pročitao desetke naslova kojima Golim rukama ne može da prismrdi.

Ili nešto nije u redu sa mnom.
anto Posted - 24/11/2018 : 23:46:50
Dobra ideja,sjajan crtež Armitana i Furnoa & priča koja glatko teče - to su mi pozitivne strane stripa.
Sa druge strane, kad saberem sve,još jedan,nešto ambiciozniji boneloid koji me je ostavio potpuno ravnodušnim tokom svog čitanja.Stotinak stranica predug sa kvazi šokantnim tvistom.Dobro,nisam provalio šta će se tačno desti na kraju,ali sam definitivno očekivao nešto ovako slično.
Barbatova mi je vazda bila precenjena autorica.

3/5
Hercule Poirot Posted - 12/06/2018 : 16:31:43
Odličan, zbilja odličan, očekivao sam nešto u klasi prethodnih brojeva, ali je ovo izdanje kategorija više u svakom pogledu...
Tornadomaster Posted - 12/06/2018 : 12:41:35
Odličan. Za sad jedini Boneli što sam kupio od Čarobne knjige.
DiSkAcH Posted - 09/06/2018 : 16:18:39
Pročitao jutros...definitivno najbolja Riznica Bonelli i općenito odličan strip, i crtež i priča su mi sjeli ko budali šamar.
Predobro, predobar serijal...nego kada će se RB nastavit?
risbozg Posted - 18/05/2018 : 19:58:54
quote:
Originally posted by sawitch

Moje misljenje potpuno suprotno. Jedan od boljih stripova u poslednjih dosta godina za mene.



+1
Hercule Poirot Posted - 16/05/2018 : 10:19:53
Odličan strip, čak razmišljam o nekakvoj recenzijici...
sawitch Posted - 16/05/2018 : 08:22:04
Moje misljenje potpuno suprotno. Jedan od boljih stripova u poslednjih dosta godina za mene.
jaki Posted - 15/05/2018 : 21:40:55
Izdanje vrlo dobro,crtač vrlo dobar,pisac...samo ću reći da su se nekada ovakve priče ispričale na 8-10 stranica i bilo bi puno efektnije da je tako i ovdje slučaj.
Ničim me nije ova priča uvukla.Predugačka,prenaivna sa rak ranom Bonellija-dijalozima i sa predvidljivim tvistom na kraju.
zlatan bihac Posted - 14/05/2018 : 18:15:51
dobar....procitao danas...preporuka...hajmo CK broj 5.. ceyene? darwin? la bestia? keler?
Dwayne_Looney Posted - 06/05/2018 : 17:17:32
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Hvala momci, uglavnom mi se sviđaju priče Barbatove ali treba misliti i na džep. No kupit ću. Eto, uštede su na drugom planu, bar se MM LL ovom turom definitivno spojio sa SD i neće biti tih troškova. Kad kupim i pročitam ocijenit ću.



I cena je sasvim odlicna.Javi dojmove kad procitas



Tko nije čitao može izbjeći čitanje mog komentara.

Dojmovi vrlo pozitivni, ovo je priča o instinktu preživljavanja koji svi posjedujemo i bolesti poput ove glavnog negativca koja pogađa samo rijetke. Barbatova u svom stilu, teži senzacionalizmu i obratima ali nakon prijateljstva Minuta i Davidea/Batice mislio sam da je to to tako da me onaj završni sasvim sigurno iznenadio i malo sam prelistao nazad da vidim "kosi" li se on sa nekim dijelom ranije radnje ali to nije slučaj. Znači, puno bolje od Sclavia npr. u Dylanovom "Jekyllu" gdje je autor koristio citiram kolegicu groficu Vargu "jeftine podvale" da bi napravio rasplet kakav jest. Ovdje se Barbatova nije služila tim metodama i strip je nešto neobično i vrlo zanimljivo te se čita bez problema u komadu bez obzira na veliki broj stranica.
Crtež mi nije najidealniji ali dobro, uvijek su mi tema i scenarij bili važniji i njih mogu "ubiti" tek amaterski crtači a Furno to ipak, na sreću, nije.
Moje ocjene bi bile:
P: 8, S: 9, C: 7, N: 7

Izdanje vrhunsko, ne smeta mi ni nešto umanjeniji format, sad se tek radujem Janu Dixu.
Dr. Zistis Posted - 27/04/2018 : 22:43:29
quote:
Originally posted by udarnik007

Jednostavno moram pohvaliti ovaj strip. Genijalno!!!
Furno rastura, daleko bolji nego u Skalpiranima (barem meni).
Prica grom! U kasnim satima sam krenuo s citanjem i rekoh
samo cu dvadesetak stranica jer moram rano na posao ali uzalud,
tjerao me do kraja kao rijetko koji strip u zadnje vrijeme.
Izdanje Carobnjaka, kako ovo tako i ostala iz Riznice su
za svaku pohvalu. Inace je tu Libellus vrlo dobar no, papir
kod Carobnjaka meni je daleko bolji za strip. Jedina mana
izdanju je sto je malo manje od uobicajenog Bonellija ali
ne toliko da bi smanjilo dozivljaj. Za ukupni dojam
jedno 9,5 od 10!!!


Sacekaj da bidis kakvo je izdanje Misterije.
Ne mislim u kvalitetu samog stripa vec samo "vizuelni dozivljaj"
udarnik007 Posted - 27/04/2018 : 21:04:22
Jednostavno moram pohvaliti ovaj strip. Genijalno!!!
Furno rastura, daleko bolji nego u Skalpiranima (barem meni).
Prica grom! U kasnim satima sam krenuo s citanjem i rekoh
samo cu dvadesetak stranica jer moram rano na posao ali uzalud,
tjerao me do kraja kao rijetko koji strip u zadnje vrijeme.
Izdanje Carobnjaka, kako ovo tako i ostala iz Riznice su
za svaku pohvalu. Inace je tu Libellus vrlo dobar no, papir
kod Carobnjaka meni je daleko bolji za strip. Jedina mana
izdanju je sto je malo manje od uobicajenog Bonellija ali
ne toliko da bi smanjilo dozivljaj. Za ukupni dojam
jedno 9,5 od 10!!!
SPQRoma Posted - 26/04/2018 : 11:30:17
Auu kakav majstorluk od stripa! 300 stranica u dahu otišlo, čista uživancija. Barbato stvarno razvaljuje.
Dr. Zistis Posted - 07/04/2018 : 12:33:04
quote:
Originally posted by vronski 3

A kraj je potpuno neočekivan i šokantan!!!


Namjerno nisam spominjao kraj koji sam moram priznati naslutio...svakako odlican
Dr. Zistis Posted - 07/04/2018 : 12:32:12
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Hvala momci, uglavnom mi se sviđaju priče Barbatove ali treba misliti i na džep. No kupit ću. Eto, uštede su na drugom planu, bar se MM LL ovom turom definitivno spojio sa SD i neće biti tih troškova. Kad kupim i pročitam ocijenit ću.



I cena je sasvim odlicna.Javi dojmove kad procitas
Dwayne_Looney Posted - 06/04/2018 : 23:10:48
Hvala momci, uglavnom mi se sviđaju priče Barbatove ali treba misliti i na džep. No kupit ću. Eto, uštede su na drugom planu, bar se MM LL ovom turom definitivno spojio sa SD i neće biti tih troškova. Kad kupim i pročitam ocijenit ću.
vronski 3 Posted - 06/04/2018 : 21:39:58
A kraj je potpuno neočekivan i šokantan!!!
Dr. Zistis Posted - 06/04/2018 : 20:47:06
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Tko je stigao pročitati, kakvi su dojmovi? U koji bi žanr ovo smjestili? Dajte malo dojmova, pričajmo o kvaliteti sadržaja ako već ne o samom sadržaju.


Odlican strip.Ako volis price Paole Barbato svidece ti se. Prava krimi prica,nesto poput Kriminala od Fibre... prica prati glavnog junaka, njegovo odrastanje i neprestanu borbu za zivot u jednom surovom okruzenju koje mu je ispocetka nametnuto a zatim mu ulazi pod kozu i prihvata izazov (ne)bi li mu dosao kraj.Peporuka

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000