forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Punisher 3 i 4

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 10/05/2018 : 20:09:36


Od 2003. do 2008., tijekom svog nezaboravnog boravka na serijalu Punisher, scenarist Garth Ennis radio je s nekima od najboljih crtača u svijetu stripa. Fibra vam ponosno predstavlja kolekciju priča koje su zauvijek promijenile svijet Franka Castlea.

U TRGOVCIMA ROBLJEM, prestravljena djevojka po imenu Viorica priča svoju zastrašujuću priču i odjednom se operacija trgovine ljudima – koja otima djevojke i pretvara ih u seksualno roblje – nađe na Punisherovoj meti. Hladnokrvni, bešćutni muškarci, trgovci robljem, protivnici su kakve Punisher do sada još nije sreo. Voljni su ići u rat ne bi li zaštitili ono što im pripada – no tek će sad shvatiti što otići u rat zaista znači.

U BARAKUDI, Punisher putuje u Miami, s namjerom da sredi ekipu korporativnih otimača. Umjesto njih nailazi na čovjeka zvanog Barakuda – brutalnog, krvoločnog monstruma s jednako tako brutalnim smislom za humor. Dosad još niste upoznali nekoga poput Barakude. I nećete ga tako lako zaboraviti.

Punisher 3 • Barakuda • 296 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Garth Ennis • Crtež Goran Parlov • Leandro Fernandez • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.5.2018. • Cijena 180 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/punisher-3-barakuda/503/

Od 2003. do 2008., tijekom svog nezaboravnog boravka na serijalu Punisher, scenarist Garth Ennis radio je s nekima od najboljih crtača u svijetu stripa. Fibra vam ponosno predstavlja kolekciju priča koje su zauvijek promijenile svijet Franka Castlea.

Na pustim zaravnima Afganistana, zemlje koja guta vojske, Frank Castle suočava se sa svojim zakletim neprijateljem, generalom Nikolajem Zakarovim – ČOVJEKOM OD KAMENA. Ni jedan od njih neće stati dok ovaj drugi ne nastrada – no tu je i CIA-in izdajnik, Rawlins, najpodliji tajni operativac od svih. Castle nije bez saveznika, ali ovo je zla, stara zemlja. Kreneš li u rat u Afganistanu – svi će izginuti.

U CRNIM UDOVICAMA, pet mafijaških supruga koje su ostale bez muževa namjerile su učiniti ono što njihovim muževima nije uspjelo – ubiti Punishera. No nisu samo one žedne osvete. Biti u braku s organiziranim kriminalom znači činiti stvari koje bi se radije potisnulo u zaborav – ali prošlost počinje izranjati na površinu, i to u najgorem mogućem obliku.

Punisher 4 • Čovjek od kamena • 320 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Garth Ennis • Crtež Leandro Fernandez • Lan Medina • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.5.2018. • Cijena 180 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/punisher-4-covjek-od-kamena/504/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
mladjo Posted - 16/11/2021 : 14:48:46
Punisher 3 - Barakuda
Stvar koja me malo "smeta" je što Punishera u javnosti nitko ne prepoznaje. Znači lik sjedi u birtiji za šanskom i baš nitko da ga prepozna. Ok, to se može objasniti strahom ili opravvdavanjem onoga što radi pa ga ekipa ne dira ali baš svaki put...Dobro, to je to što se tiče gunđanja. Trgovci robljem su odličan strip, a scena mučenja onog Moldavca kad mu je izvukao drob...Jbte koja spika.
Inače i Barakuda je vrhunski strip, a istoimeni negativac je stvarno odlično smišljen. Inače scena na drugoj i trećoj strani stripa...Čovječe!
Scenarij:10/10
Crtež:10/10
Peyo Posted - 09/06/2019 : 23:37:17
quote:
Originally posted by Poli


Zgodba se sicer začne kot "zanimivo vprašanje", kaj je z vsemi, ki so bili v takšni ali drugačni (z)vezi s tistimi, ki jih je Punisher pokončal in ali je njegova naloga res tako plemenita.


+1
quote:
Originally posted by anto

[b]Druga priča,Barakuda,se bavi korporativnim kriminalom,što i nije Frenkov fah,ali svejedno negativicma se najebava majke.Barakuda je sjajan negativac,jedan od boljih stripskih uopšte, a Parlov je pravi dragulj od crtača - i to ne kažem zato što je sa ovih prostora - za klasu i više bolji od Medine,Fernandeza..


+1

Nisam baš ljubitelj Ennisovih uradaka. On mi je stripovski Tarantino. To znači previše nepotrebnog nasilja i još koječega za moj ukus. Iako ne mogu obojici poreći da su u brojnim dionicama svojih radova provokativni i izvanredni.

Iako ovaj uvod na to ne sluti Barakuda mi je baš bio zabavan za čitanje.
Kao što je Anto spomenuo Parlov je opet sjajan (moj naklon). Njegovi crteži i atmosfera njegovih kadrova su mi vrhunski.
Priča je zabavna, a ono što je u njoj posebno (po meni) je usporedba dvojice protagonista Punishera i Barakude. Što rade obojica? Sadistički krvoločno i bez oklijevanja likvidiraju protivnike.
Barakuda to radi zbog prihoda i iz zabave, upravo dječački razigrano.
Punisher to radi manijakalno, kao anđeo smrti u službi pravde, a u cilju osvete zbog osobne tragedije vršeći zadaću koju si je sam postavio.
U takvoj podjeli uloga Brakuda osvaja (o paradoksa!) simpatije, dok Punisher djeluje kao zločesti bezosjećajni lik. I na kraju ti još bude žao Barakude! Što preostaje nego čestitati scenaristu na takvom „postignuću“.

Preporuka.
VALTER Posted - 01/06/2019 : 20:07:13
Ovaj Barakuda dođe nešto kao forumaš King Warrior. Parlov izvrstan, Ennis također. Priča s Moldavcima mrvicu slabija.
anto Posted - 13/02/2019 : 15:53:12
Ennis,Fernandez&Parlov:Punisher,knjiga 3 - Barakuda (Fibra)

Treća knjiga Paniše je prava stvar - ništa uvod,ništa predgovor,samo naslov na naslovnici i odmah akcija do koske.
Prvi deo se zove Trgovci robljem,tematika je stvarno mučna,strip težak,a Panišer nikad besniji - jebe mamu Moldavcima samo tako.
Druga priča,Barakuda,se bavi korporativnim kriminalom,što i nije Frenkov fah,ali svejedno negativicma se najebava majke.Barakuda je sjajan negativac,jedan od boljih stripskih uopšte,a Parlov je pravi dragulj od crtača - i to ne kažem zato što je sa ovih prostora - za klasu i više bolji od Medine,Fernandeza..

za obe storije petarda!

Ennis,Fernandez&Medina:Punisher,knjiga 4 - Čovjek od kamena (Fibra)

Da bi razumeli štivo u Čoveku od kamena,podsetite se Majke Rusije i Gore je dole...Opet su na sceni Rolins,Obrajanica,Zakarov.
Malo Avganistan,malo arapi,malo lične osvete,malo lošije nego prethodne dve priče 3.5/5
Crne udovice - Kastl im je ubio muževe,a one su rešile da ubiju njega.Zamalo da uspeju.Budianski isti Semjuel L.Džekson 4.5/5

*treća knjiga puna tipfelera,posebno Trgovci robljem - dobro,nije baš puna,ali 6-7 grešaka je puno za Fibru
*Bob za nijansu lošije psuje nego u prve dve knjige.
Combatrock Posted - 04/08/2018 : 15:08:52
Dobro je. Nastavlja se u istom ritmu. Ako ostanemo na nivou razbibrige i ne trazimo velike poruke onda je sjajno.
ivke80 Posted - 27/07/2018 : 19:59:11
Odličan Punisher, ubija Baracuda.
Witchblade Posted - 14/07/2018 : 19:14:21
Jedna primjedba na prijevod: transkribirano ćirilično "X" u engleskom glasi "KH". Dakle, general koji se u američkom izvorniku stripa piše Zakharov, nije Zakarov nego Zaharov.
Poli Posted - 22/05/2018 : 10:39:23

Dok ne nađem vremena i prevedem ovo...

Naime, bio prosli tjedan na jednom kongresu u Portorozu par dana i... zaboravio ponijeti kupace ( ), pa sam tako malo vise citao - ipak sam ponijeo nekoliko stripova sa sobom, a koliko sam jedva cekao ova dva, naravno da sam ih uzeo sa sobom. A kupace sam onda ipak kupio i otplivao par krugova te izsavnao se.


Punisher 3 & 4 (Fibra)



The MAN is back!
Tole sem zljuštil v enem dihu, bi se lahko reklo. Čeprav so nekatere zgodbe res težke, mračne in povsem brez upanja, plus obilo gorja, mučenja, sakačenja itd., je napisano in narisano tako, da te samo vleče dalje. Ennis je res Tzar!
Prva zgodba "Trgovci robljem" je morda še najmračnejša (ženske iz Romunije in vzh. Evrope prepeljane v ZDA kot "belo blago"), "Barakuda" je že legendarna in tudi deloma zabavna, nato afganistanska "Čovjek od kamena" s starimi znanci (fora z žiletko je res pretirana, pa še pomislil sem na njo, še preden se je razodela) ter še "Crne udovice" - vdove mafijozov se povežejo z namenom maščevanja, cilj je ubiti Punisherja. No, tu je še ena njim znana vdova, ki pa ne bi smela biti več živa ... Zgodba se sicer začne kot "zanimivo vprašanje", kaj je z vsemi, ki so bili v takšni ali drugačni (z)vezi s tistimi, ki jih je Punisher pokončal in ali je njegova naloga res tako plemenita.

Parlov je naredil tudi odlični naslovnici, kljub res pretirani fizionomiji Barracude (mislim, njegova glava, vrat in roke so ... way too much! na srečo je v stripu bolj "normalen" ).




Pored ovih "standardnih" mafijozo/narko obracuna, sviđaju mi se i ove "ruske" price, pa tako i ova u Afganistanu. Ali brate, (MOGUCI SPOILER!!!) pretera ga sa onim ziletom. Cim sam vidio onu povijenu ruku i ranu ispod povoja, odmah sam posumnjao na takvo nesto, upravo na zilet. Mada... ajde da vidimo junaka koji bi to u real lifeu napravio. I prosao kroz to. Ali ok, barem nije bio rakete u kojoj bi letjeli zivi ljudi, pa onda iskocili iz nje kao prosli put. Ups, zapravo imamo raketu bombu, cak stavise, imamo MOAB! Koja eksplodira.

shalilo6 Posted - 19/05/2018 : 07:40:56
Brate mili ovaj Barakuda je brutalan. Odličan. A ovaj "neugodni" miris nekako upotpunjuje strip. Zamisliš da je mješavina mirisa baruta i krvi i uživaš . :D
ivanl Posted - 13/05/2018 : 21:54:18
Pa kod Fibre se ne bojim za sadrzaj. Po meni objavljuju krasne stripove. Malo intezivnijeg mirisa tinte, ne moze mi to pokvariti. A cuj, novo je novo. I novi auti mirisu drugacije. Svaka "friska" stvar ima taj miris, koji tokom upotrebe nestane.
Poli Posted - 13/05/2018 : 20:38:14

Jesmo pretjerali, ali i smrad nekih od tih stripova je na pocetku takav, gadljiv i...

Dobro je da unutranjstina nije.


ivanl Posted - 13/05/2018 : 20:20:18
quote:
Originally posted by Poli


Uf, glava me boljela od njih. Kao nekada neostikom i vrecicom u nekom wc-u diska. :D





Neostik, Tigar...dignit cep rezervoara na motoru...bogati, kakva vremena...☡buuuh,☠
Malo offtopic jbg. Ali gadna vremena...
Poli Posted - 13/05/2018 : 18:46:31

Uf, glava me boljela od njih. Kao nekada neostikom i vrecicom u nekom wc-u diska. :D


ivanl Posted - 13/05/2018 : 18:12:34
quote:
Originally posted by Poli


Dobra droga u tih nekoliko stripova. Mada... ishlapi to vremenom. Mozda sam i zbog toga malo pricekao sa citanjem Skalpiranih (iako se cekao komplet) - bojao se da se overdoziram pa 112.

Ma jeli Poli, a sta ti znas o tome!?





Ne sjecan se da su Skalpirani "mirisali na jos". Ja sam isto sacekao sve knjige za citanje. Ustvari uvjek to napravim, sakupljam do kraja onda na citanje.
Poli Posted - 13/05/2018 : 18:05:50

Dobra droga u tih nekoliko stripova. Mada... ishlapi to vremenom. Mozda sam i zbog toga malo pricekao sa citanjem Skalpiranih (iako se cekao komplet) - bojao se da se overdoziram pa 112.

Ma jeli Poli, a sta ti znas o tome!?


ivanl Posted - 13/05/2018 : 17:57:11
Dobar strip daleko se cuje...
vice Posted - 13/05/2018 : 17:20:47
quote:
Originally posted by wolf

Pa stripovi služe za čitanje, ne šnjofanje...



Ovo se "čuje" i bez direktnog snifanja. No, naravno, nije ni svačiji osjet njuha isti, tako da...

Osobno mi nema ništa lipše od mirisa bilo starih bilo novih knjiga i stripova, al brate, kad zaudara, onda zaudara.
vice Posted - 13/05/2018 : 17:19:13
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pa svi stripovi imaju taj neki miris teške kemije.
Ja sam se već navikao, knjige ne smrde tako intenzivno vj jer se ne koristi toliko tinte kao u stripu.



Ja ovakav miris nisan "čuja" ni u kom drugom izdanju osim par Fibrinih, a iman doma i stranih i domaćih stripova i knjiga na bacanje.

Prijatelj koji je kupija obe Sage na isto se požalija, nije ih zbog toga ni pročita.
risbozg Posted - 13/05/2018 : 15:28:22
quote:
Originally posted by ivanl

Sto da ne? Malo "zagongat" sa oblacicima i slicicama...spojit ugodno s korisnim.


ivanl Posted - 13/05/2018 : 14:05:55
Sto da ne? Malo "zagongat" sa oblacicima i slicicama...spojit ugodno s korisnim.
risbozg Posted - 13/05/2018 : 13:38:08
quote:
Originally posted by wolf

Pa stripovi služe za čitanje, ne šnjofanje...



a ja sam ih samo snifao i drogirao se ... valjda su mi zato i tako dobri
risbozg Posted - 13/05/2018 : 13:36:59
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pa svi stripovi imaju taj neki miris teške kemije.
Ja sam se već navikao, knjige ne smrde tako intenzivno vj jer se ne koristi toliko tinte kao u stripu.



to je miris duginih boja...
knjige su samo crno-bijeli svijet
wolf Posted - 13/05/2018 : 13:30:01
Pa stripovi služe za čitanje, ne šnjofanje...
ivanl Posted - 13/05/2018 : 13:14:59
Jedan nas clan je rekao da nema do mirisa starih romana i novih albuma. Istina da "friski" albumi imaju intezivan miris tiska i teske tinte, ne nuzno uvjek neugodan, ali ishlapi to s vremenon. Knjige nisu podlozne tome, jer imaju samo slova. Koliko se samo tinte potrosi na sve slike u stripovima, stoga i taj intezivan miris. Meni bude kod novih izdanja, ponekad bas ugodan.
DiSkAcH Posted - 13/05/2018 : 06:51:24
Pa svi stripovi imaju taj neki miris teške kemije.
Ja sam se već navikao, knjige ne smrde tako intenzivno vj jer se ne koristi toliko tinte kao u stripu.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000