forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog maxi 17

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 26/04/2018 : 09:50:45
Poziv iz pakla
Scenarij: Paola Barbato
Crtež: Montanari & Grassani

Potopljena istina
Scenarij: Giancarlo Marzano
Crtež: Montanari & Grassani

Životi blizanaca
Scenarij: Giovanni Gualdoni
Crtež: Montanari & Grassani
Naslovnica: Angelo Stano

Original maxi #17

27.04.18. u snk
29.04.18. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Dexters Posted - 23/10/2018 : 14:44:51
Poziv iz pakla (Barbato/M&G)

Solidna epizoda, kad Barbato piše onda ne može biti toliko loše, jer nalazimo kvalitetne dijaloge i uspješnu integraciju Dylana kao lika u osnovnu priču. Zabavnih trenutaka ne manjka, uspio je voditi ljubav s čak dvije ženske, i promijeniti frizuru (što se ne sjećam da je ikad prije bilo). Kraj je dosadnjikav. Volim i ja M&G, ali njihov rad u maksijima je kvalitetom osjetno ispod starog perioda.

Scenarij: 6/10
Crtež: 5/10

anto Posted - 16/09/2018 : 18:51:14
Oooodavno se nisam družio sa ovim,nekada omiljenim,a danas prezrenim junakom.Videvši kod drugara da je ovaj maksi kompletno nacrtan by Montanari end Grasani,morao sam da ga uzajmim na čitanje - M&G su mi verovatno i najomiljeniji crtači na Dilanu - čudo je kako naprave atmosferu jeze,baš onu pravu za horor žanr.Dobro se sećam,da su to isto radili kod Telera Kita,posebno u priči koja se dešava u nekoj pećini.
Glede scenarija - kurčina;nažalost.
Poziv iz pakla - drpljena ideja iz Kruga;Barbatova mi je na onih nekoliko Dilana koja sam imao čast da pročitam,debelo precenjena 1.5/5
Potopljena istina - Magla+Napad na policijsku stanicu 13+Zombi 1.5/5
Životi blizanaca - ufffffffffffff 1.5/5

ovde ni M&G ne mogu pomoći za bilo kakav pozitivan utisak;samo bog njih onih 0.5 preko kečine.
Combatrock Posted - 09/09/2018 : 21:24:44
Nemoj se iscudjavati dragi prihatelju, takav odron ni Grdelica nije zapamtila.
Combatrock Posted - 23/05/2018 : 23:40:55
Od svih maksija dylanov je ubedljvo najveci trash.
zeljko Posted - 23/05/2018 : 22:53:43
maksi je maksimalno sranje
swamp thing Posted - 23/05/2018 : 22:53:01
Ma nijedan maxi ne vrijedi uzimati :)
Najozbiljnije, iz svih maxija do sad se mogu izvući 3-4 dobre priče.
FINALLE Posted - 23/05/2018 : 18:15:06
Vrijedi li uzimati?
Sarghan Posted - 12/05/2018 : 15:30:20
quote:
Originally posted by kifi

Da li su i vama stranice blizanaca zbrkane kao meni. Ide nakon 192 207 pa 208 i 205 itd do 225 dalje ide normalno.



Meni idu sve po redu, bojim se da si nabasao na primjerak s greškom.

Inače, prva priča (Barbato) je jedina vrijedna čitanja, mada valja imati na umu da je priča zamišljena kao zabavna/over-the-top i pomalo šašava u pogledu nekih ideja.
Ostale dvije imaju relativno zanimljivu ideju, ali su loše/glupo/nezanimljivo izvedene.
swamp thing Posted - 12/05/2018 : 15:22:35
quote:
Originally posted by kifi

Da li su i vama stranice blizanaca zbrkane kao meni. Ide nakon 192 207 pa 208 i 205 itd do 225 dalje ide normalno.


Bilo bi lijepo da neko odgovori na ovo ko ima primjerak, jesu li zajebali tiraž ili je ovo jedan falš?
RAKOSI4 Posted - 11/05/2018 : 23:11:52
quote:
Originally posted by Poli


Pa valjda je zabavnije gurati trozubcima nego kalasem. Imam prav? :D






možda i imaš prav a možda i samo štedu jer su probili vojni proračun pa nemaju za modernizaciju
Poli Posted - 11/05/2018 : 23:05:43

Pa valjda je zabavnije gurati trozubcima nego kalasem. Imam prav? :D


RAKOSI4 Posted - 11/05/2018 : 22:19:21
quote:
Originally posted by DODSFERD

Odlična naslovnica, valjda je tako i unutra.



he he he .... Dodo zna sam da će ti se svidit

Samo mi nije jasno da su sa trozubcima , kako se nisu modernizirali , pa da bar neke automatske puške imaju
supermark Posted - 11/05/2018 : 19:40:22
quote:
Originally posted by ivanl

Moram reci, da sto vise gledam ovu naslovnicu, sve mi je bolja i draza... taj Stano, je vrhunski maher, ovo u originalu sigurno sjajno izgleda.🔝




Bila bi dobra naslovnica da nije ovog oka u gornjem kutu...
Valjda je Stano naknadno shvatio da mu je ostalo previše praznog prostora u tom kutu pa je docrtao oko
kifi Posted - 11/05/2018 : 19:16:21
Da li su i vama stranice blizanaca zbrkane kao meni. Ide nakon 192 207 pa 208 i 205 itd do 225 dalje ide normalno.
ivanl Posted - 28/04/2018 : 12:08:29
Moram reci, da sto vise gledam ovu naslovnicu, sve mi je bolja i draza... taj Stano, je vrhunski maher, ovo u originalu sigurno sjajno izgleda.🔝
ivanl Posted - 27/04/2018 : 05:15:30
A eto...meni bas totalni opoziv. M & G, ne da su mi zaduzili, najdrazi D.D. serijal, vec su mi i majstori crtaci, u siroj usporedbi, sa ostalim crtacima... to ti je recimo, kao tripice,(skembici, vampi, fileki...), ili ih volis, ili ih se ne bi okusio...
Jocko Posted - 27/04/2018 : 05:10:26
Ja ih u nekim pričama gotivim, u drugima opet ne. Zavisi od priče. Uglavnom mi pašu podjednako i u gradskim i u seoskim epizodama.

Ali eto da se složim sa Ivanom, ima nešto jezivo kod njihovog crteža (naročito iz ranijeg perioda).
Zapravo se ne sećam da su neko čudovište nacrtali veoma strašno kao npr Roi ili DallAgnol..., likovi su kao lutke u licu i ukočeni; potpuno starinski, rekli bi prevaziđen crtež...

Ali je atmosfera odlična, enterijer i eksterijer, kao da gledam one stare crno-bele horor/trilere iz 50-ih. Neverovatno kako uspeju da dok čitam stvore osećaj jeze uprkos svim manama koje sam naveo i generalno naoko najmanje jezivom crtežu kod Dilana.

Jedan od razloga što im je enterijer jeziv je osim što koriste dosta crne da zamrače prostoriju, takođe crtaju niske tavanice pa to stvara osećaj klaustrofobije.

Imam još dosta da čitam njihovih epizoda ali za sada ih ne otpisujem, još me nisu smorili. Doduše doziram ih
Andrey Posted - 27/04/2018 : 04:41:57
Heh ali ne baca MundG crtez u introspektivnu melanholičnu depresiju već je njihova monotonost i činjenica da netko njih čita na 300 stranica par stranica depresivna. A nemaju mogućnosti pripomagati scenaristu u pripovjedanju ko piccatto ili stano ili dall agnol niti blizu, po meni naravno.
ivanl Posted - 26/04/2018 : 23:27:23
quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by ivanl

M&G, kraljevi sjena na DD serijalu. Crno-bjelo kao stvoreno za njih. Detalji, interior, eksterier... genijalni. Iako shvacam, da se takve umjetnike ili dize u visine ili, naprosto, ne voli... sto se mene tice, zaduzili su serijal Dylana, jednako, kao Stano, Roi, Brindisi ,Casertano i one dvije epizode Castelinija...


oni su odlicni na odlicnim scenarijima, problem su oni losi


Kako se kolega izrazio, crtez vrsi narativ...Apsolutno, tako da meni M&G, cak I u losim scenarijima blistaju, tj. bolje reci svojom crno-bijelom igrom sjena I svijetla, bacaju cak I u depresiju, sto je ponekad I svrha Dylanovih prica.
ivanl Posted - 26/04/2018 : 23:22:26
quote:
Originally posted by Andrey

Još jedan slučaj gdje je Stanova naslovnica toliko ugodna oku da može ostati jedini razlog čuvanja primjerka na koji je bacen ne baš mali novac. Ali m and g su mi toliko neprivlacni i depresivni da ću ovo kupiti samo ako nađem oštećeni primjerak za jako male pare, naslovnicu ću kao karton izrezati a strip na wc za goste postaviti.

Ali se zato veselim Piccattovom 300 stranicom maxiju, to bi kupio i čak i pročitao (jer i crtež vrši narativ, posebice njegov) i da scenarije za dylana potpisuju Nizzi, Burattini i Ruju u tandemu sa De Nardom.



Pa neces sam sebi valjda pozadinu tintom unecistiti. Za goste je razumljivo, ali to onda I nisu neki dobrodosli gosti.
Andrey Posted - 26/04/2018 : 23:12:28
Još jedan slučaj gdje je Stanova naslovnica toliko ugodna oku da može ostati jedini razlog čuvanja primjerka na koji je bacen ne baš mali novac. Ali m and g su mi toliko neprivlacni i depresivni da ću ovo kupiti samo ako nađem oštećeni primjerak za jako male pare, naslovnicu ću kao karton izrezati a strip na wc za goste postaviti.

Ali se zato veselim Piccattovom 300 stranicom maxiju, to bi kupio i čak i pročitao (jer i crtež vrši narativ, posebice njegov) i da scenarije za dylana potpisuju Nizzi, Burattini i Ruju u tandemu sa De Nardom.
velka031 Posted - 26/04/2018 : 21:54:36
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by velka031

Autori?


Sve ti gore pise😁...meni su Montanari i Grassani odlicni. A ova Stanova naslovnica je🔝.



morski Posted - 26/04/2018 : 20:55:47
quote:
Originally posted by ivanl

M&G, kraljevi sjena na DD serijalu. Crno-bjelo kao stvoreno za njih. Detalji, interior, eksterier... genijalni. Iako shvacam, da se takve umjetnike ili dize u visine ili, naprosto, ne voli... sto se mene tice, zaduzili su serijal Dylana, jednako, kao Stano, Roi, Brindisi ,Casertano i one dvije epizode Castelinija...


oni su odlicni na odlicnim scenarijima, problem su oni losi
bvagner3 Posted - 26/04/2018 : 20:42:18
Odlično.Blizanci,valjda su to ovi vragovi oko lifta.
ivanl Posted - 26/04/2018 : 19:55:27
M&G, kraljevi sjena na DD serijalu. Crno-bjelo kao stvoreno za njih. Detalji, interior, eksterier... genijalni. Iako shvacam, da se takve umjetnike ili dize u visine ili, naprosto, ne voli... sto se mene tice, zaduzili su serijal Dylana, jednako, kao Stano, Roi, Brindisi ,Casertano i one dvije epizode Castelinija...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000