forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MaFest 2018

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Garfield_Mo Posted - 16/02/2018 : 20:26:12
Ekipa, svibanj se polako bliži, a to znači da je i došlo vrijeme da polako počnemo s objavljivanjem informacija koje se tiču ovogodišnjeg, već 11. po redu MaFesta!:-)

Što se samog koncepta tiče, on će ostati potpuno isti kao i prošle godine, a to znači da ćemo trodnevne radionice za predškolce i osnovnoškolce s područja Makarske rivijere organizirati sredinom ožujka (12.-14.3.2018.), a ovogodišnji glavni dio festivala održat će se krajem svibnja, od 24.5. do 27.5.2018. (četvrtak - nedjelja) i bit će otvoren za sve stripofile i ostale ljude dobre volje!:-)

Premda smo prošle godine izjavili kako će jubilarni 10. MaFest zauvijek ostati zapamćen kao najveću u povijesti – izgleda da smo se prevarili. Naime, 11. MaFest bit će još veći, a u to ćete se i sami imati priliku uvjeriti čitajući najave u danima, tjednima i mjesecima koji su pred nama.:-)

Naravno, bit će tu i brojnih novosti, no daleko je svibanj i imat ćemo dovoljno vremena za prezentirati vam sve što smo zamislili.;-)

Eto, toliko za početak i – vidimo se u Makarskoj od 24. do 27.5.2018.!:-)


DO SADA POTVRĐENI GOSTI:

Adi Granov
Alfio Buscaglia
Andrea Venturi
Bane Kerac
Campbell Cam Kennedy
Claudio Castellini
Claudio Chiaverotti
Colin MacNeil
Dalibor Talajić
Daniel Henrotin Dany
Darko Macan
Darko Perović
Davide Gianfelice
Dejan Nenadov
Emiliano Mammucari
Enis Čišić
Esad Ribić
Fabio Celoni
Filip Andronik
Fran Strukan
Frano Petruša
Goran Parlov
Goran Sudžuka
Keiko Ichiguchi
Krešimir Biuk
Laura Zuccheri
Lola Airaghi
Luca Enoch
Marica Inoue
Mario Alberti
Matej Stić
Miki Horvatić
Milorad Vicanovic Maza
Olivier Dobreme
Olivier Grenson
Pasquale Del Vecchio
Roberto De Angelis
Robert Solanović
Roberto Zaghi
Sergio Giardo
Štef Bartolić
Stefano Vietti.
Steve McNiven
Tihomir Tikulin
Toni Fejzula
Turk
Valentina Briški
Vibor Juhas
Vjeran Juhas
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
RAKOSI4 Posted - 13/04/2019 : 19:07:46
quote:
Originally posted by jaki

jedan dan sam siguran za više ostaje za viditi...



Nastojat ću bit bar dva dana, šteta je propustit Mafest.
jaki Posted - 13/04/2019 : 17:45:02
jedan dan sam siguran za više ostaje za viditi...
RAKOSI4 Posted - 13/04/2019 : 17:17:21
MAFEST 2019.

Održat će se od četvrtka 23.05.2019. do nedjelje 26.05.2019.
U sljedećim tjednima će se početi se informacijama.
jaki Posted - 15/02/2019 : 18:29:18
mislim da je uvijek treći vikend.
oko Posted - 15/02/2019 : 17:42:15
Zbog planiranja godišnjeg odmora, već sad mi je važno znati točan termin održavnja 12. Mafesta.
Da li je to, kako pretpostavljam, zadnji vikend u svibnju ili ... ?
Grabb Posted - 22/06/2018 : 12:25:46
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Zanimljivosti u svezi Claudija Vile, iz vrlo pouzdanih izvora.
Naime , organizatori se već svojski trude da "Dovedu" Villu u Makarsku godinama šta On odbije , čak su mu mislili organizirati i odlazak u Međugorje pri dolasku s obzirom da je veliki vjernik.Riječ je o vrlo samozatajnom i povučenom čovjeku ,koji živi u osami u jednoj kući i crta Teks Vilera i samo odlazi u crkvu.A navodno je nekoliko puta bio u Hrvatsku i u tišini obišao sva svetišta .



Piccinelli je spomenuo na CRS da ce ga probati nagovoriti iducom prilikom.

RAKOSI4 Posted - 22/06/2018 : 12:07:14
Ma ne govorin daje on loš crtač ali ono šta sam vidija nisam moga virovat e sad je li bija slabe volje je li ga bolila glava ili koji drugi problem ...........
Manabo Posted - 22/06/2018 : 11:49:47
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Evo još nekih malih detaljčića s Mafesta 2018 pa da stavim točku :

DANIEL HENROTIN DANY : čovjek nasmijana lica , nacrta mi je jednu lipu cicu macu plavušu (glavni lik njegovog stripa ,erotika-komedija,Tutta će joj sigurno znat ime).

DARKO PERKOVIĆ : čovjek ozbiljnog lica, nemirne ruke nacrta mi je prekrasnog indijanca s tomahavkom u napadu.

GORAN PARLOV : nažalost nije doša

MARICA INOVE : tiha Japanka koja ima kod sebe stotinu flomastera različitih boja i šablona sa šiframa boja , kod crtanja je ispod desne ruke držala salvetu da slučajno s znojem ne bi oštetila crtež .Crteži su joj ljepota ugodna oku

LAURA ZUCCHERI : žena figure i face "Wild West" , nacrtala mi je Teks Wilera s cigaretom u ustima .

FABIO CELONI : čovjek malog rasta ali velikog talenta ,veliki crtač Dilan Doga kao i veliki crtač Diznija. Nažalost nisam ima vrimena za njegov crtež

ENIS ČIŠIĆ : čovjek kisela lica i moram bit otvoren i iskren pa reć da je crta škrabotine na razini diteta od 3 godine , fala Svetom Simeonu šta nisam čeka red za njegov broj



Dojam koji netko stekne je njegova subjektivna stvar i ne paše svakome stil svakog crtača, ali mislim da za Enisa nisi u pravu. Ne znam što si gledao da crta, možda su ga klinci gnjavili s nekim glupostima, ali meni je super nacrtao Captaina Americu.
RAKOSI4 Posted - 22/06/2018 : 08:18:33
Evo još nekih malih detaljčića s Mafesta 2018 pa da stavim točku :

DANIEL HENROTIN DANY : čovjek nasmijana lica , nacrta mi je jednu lipu cicu macu plavušu (glavni lik njegovog stripa ,erotika-komedija,Tutta će joj sigurno znat ime).

DARKO PERKOVIĆ : čovjek ozbiljnog lica, nemirne ruke nacrta mi je prekrasnog indijanca s tomahavkom u napadu.

GORAN PARLOV : nažalost nije doša

MARICA INOVE : tiha Japanka koja ima kod sebe stotinu flomastera različitih boja i šablona sa šiframa boja , kod crtanja je ispod desne ruke držala salvetu da slučajno s znojem ne bi oštetila crtež .Crteži su joj ljepota ugodna oku

LAURA ZUCCHERI : žena figure i face "Wild West" , nacrtala mi je Teks Wilera s cigaretom u ustima .

FABIO CELONI : čovjek malog rasta ali velikog talenta ,veliki crtač Dilan Doga kao i veliki crtač Diznija. Nažalost nisam ima vrimena za njegov crtež

ENIS ČIŠIĆ : čovjek kisela lica i moram bit otvoren i iskren pa reć da je crta škrabotine na razini diteta od 3 godine , fala Svetom Simeonu šta nisam čeka red za njegov broj
DiSkAcH Posted - 19/06/2018 : 08:10:51
Da, Walter Venturi je totalna zajebancija od čovjeka.
Bio je definitivno najglasniji i najsimpa... Nacrtao mi Cagora.

I Andrea Venturi je baš to kako si rekao, neki miran čovjek koji baš i nije pričljiv. Našao sam na netu da je crtao Mister No-a (ali nisam znao da je to bila samo jedan jedini put) i nagovorio ga da ga i meni nacrta (nacrtao mi je drugog, a ovo je ta slika sa neta)



I Mario Alberti je isto simpa čovjek i fino crta, vodene boje su baš fora. Još je iz Trsta pa je bio hepi kada smo mu rekli da smo susjedi iz Ri Nacrtao mi je Nathana.

BTW, zapravo su talijani crtali dragoj pošto ona zna jezik pa se tamo ''skompala'' s njima.

RAKOSI4 Posted - 19/06/2018 : 07:31:09
još nekoliko malih detalja i zanimljivosti s Mafesta te zapažanja moje malenkosti :

ŠTEF BARTOLIĆ : mojoj malenkosti nacrta je Dick Longa i jednu cicu macu ,a čovjek se znoji i znoji ,moja procjena je da je izgubija 10 kg u ona 2 sata crtanja.

VALTER VENTURI : narodni čovik koji voli dobro pojist i popit , zadnji dan Mafest je opalija po pivima a u licu crven ka paprika , i tako stojim ja u redu za crtež , i čekajući se okrećem i kažem ostalima koji su čekali ."Sveti moj Simeone šta će biti od naših crteža"

ANDREA VENTURI : vrhunski crtač , skromni samozatajni čovjek nacrta mi je prekrasnog Dilan Doga .

BANE KERAC : dobri duh Mafesta , prekrasnu Cat cijelog tijela .

PASGUALE DEL VECCHIO , također odličan crtač , pristojnog i dobrog duha , nacrta mi je Teks Vilera s vinčesterkom , odličan crtež za koji se istinski potrudio ......... s ovim mi je definitivno počela godina Teks Vilera a nastavila se s TEX Klasikom na kioscima .......
RAKOSI4 Posted - 19/06/2018 : 07:09:28
quote:
Originally posted by jaki

Da angažiramo Glavu da nam ga proslijedi?



To bi bija potez desetljeća .
jaki Posted - 19/06/2018 : 06:54:16
Da angažiramo Glavu da nam ga proslijedi?
RAKOSI4 Posted - 19/06/2018 : 06:39:41
Zanimljivosti u svezi Claudija Vile, iz vrlo pouzdanih izvora.
Naime , organizatori se već svojski trude da "Dovedu" Villu u Makarsku godinama šta On odbije , čak su mu mislili organizirati i odlazak u Međugorje pri dolasku s obzirom da je veliki vjernik.Riječ je o vrlo samozatajnom i povučenom čovjeku ,koji živi u osami u jednoj kući i crta Teks Vilera i samo odlazi u crkvu.A navodno je nekoliko puta bio u Hrvatsku i u tišini obišao sva svetišta .
Poli Posted - 16/06/2018 : 17:30:48

Trebao mi je cjeli jedan dan da dođem sebi poslije ovog bogohuljenja. Da nije Bane u pitanju, teze bi bilo ovakvo nesto oprostiti.


Spiderman Posted - 16/06/2018 : 08:51:07
quote:
Originally posted by globinjo
Sutra pravim vatru od cat claw
Jedine dvije koje valjaju
Moga je bane i bolje
Ali eto nije



Ajd ti te pošalji meni a ja ti dam kutiju raskupusanih stripova
globinjo Posted - 16/06/2018 : 00:54:48
quote:
Originally posted by cat claw

@1euro & King Warrijor - Da ne bude zabune, ja i dalje glodjem plastiku (vidi se i tuljac na uzici). Ta kutija cigareta ispred mene nije moja.

Nije da ne volem Cepeline. Imaju oni dve dobre pesme (Mobi Dick i South Bound Saurez) tako da je moglo nesto od njih da bude ali, eto, nije im se dalo.


Sutra pravim vatru od cat claw
Jedine dvije koje valjaju
Moga je bane i bolje
Ali eto nije
1Euro Posted - 15/06/2018 : 22:34:52
quote:
Originally posted by cat claw

@1euro & King Warrijor - Da ne bude zabune, ja i dalje glodjem plastiku (vidi se i tuljac na uzici). Ta kutija cigareta ispred mene nije moja.

Nije da ne volem Cepeline. Imaju oni dve dobre pesme (Mobi Dick i South Bound Saurez) tako da je moglo nesto od njih da bude ali, eto, nije im se dalo.



ups, izvinjavam se
cat claw Posted - 15/06/2018 : 16:33:25
@1euro & King Warrijor - Da ne bude zabune, ja i dalje glodjem plastiku (vidi se i tuljac na uzici). Ta kutija cigareta ispred mene nije moja.

Nije da ne volem Cepeline. Imaju oni dve dobre pesme (Mobi Dick i South Bound Saurez) tako da je moglo nesto od njih da bude ali, eto, nije im se dalo.
bisley Posted - 14/06/2018 : 17:44:10
Dvije fotografije, jedna iz 2007., druga iz 2009. Za nostalgičare...




sumohrvat Posted - 31/05/2018 : 13:47:06
quote:
Originally posted by Poli
Mislim da bilo najbolje da se mozemo svi clanovi foruma jednom upoznati negdje, mozda upravo negdje kraj mora u ladovini sa hladnim picem u ruci, mozda bi i diskusije na forumu bili drugacije.





Ne znam baš, moguće da bi se razočarao u neke ljude uživo, a na forumu su divni, krasni i slatkoriječivi....
Ja mogu i ove godine organizirat StripeRi, druženje forumaša kod mene u Rijeci.... Ako ima zainteresiranih za upoznavanje, druženje i kupanje....
Poli Posted - 30/05/2018 : 13:36:37
quote:
Originally posted by sawitch

Najjaci utisak ovog Mafesta za mene je da je Markos skroz kul covek kada sa njim pricas uzivo. A takodje i Bernard. Jos se oporavljam od blagog soka. :)



Mislim da bilo najbolje da se mozemo svi clanovi foruma jednom upoznati negdje, mozda upravo negdje kraj mora u ladovini sa hladnim picem u ruci, mozda bi i diskusije na forumu bili drugacije.


sawitch Posted - 30/05/2018 : 13:29:58
Jedno od retkih mesta koje ima sve ono sto ja volim. Meni dragu ekipu za razglabanje do duboko u noc (Ponki, Dok, Kralja, Dado, Tovar, Lwood, Dcopic itd.) i jos dosta manje dragih ali skroz kul likova koji takodje vole strip. Sedi se, pijucka se pice, zeza se itd.

Sto se plaze tice, bas ono sto ja volim, sitan kamen, cista voda, borovi uz obalu, planincuga u pozadini, nema guzve, milina.

Ponuda stripova meni bila odlicna. Nasao sam dosta toga po jako dobroj ceni pa sam otisao u debeli minus sa kupovinom ali vredi.

Najjaci utisak ovog Mafesta za mene je da je Markos skroz kul covek kada sa njim pricas uzivo. A takodje i Bernard. Jos se oporavljam od blagog soka. :)

Sve u svemu, nema para koje mogu platiti opustanje sa prijateljima koje uzivo ne vidis i po godinu i vise dana a kao da se niste razdvajali. I dalje najbolji festival na kom sam bio. Cekam Herceg Novi pa da uporedim :)
King Warrior Posted - 30/05/2018 : 12:07:07
quote:
Originally posted by 1Euro

Čika Bane počeo pušiti cigarete.....zar se nije "hvalio" kako puši samo one elektronske....ccccc, šta Mafest uradi od čovjeka


Da...sranje. Proklete cigarete i ko ih izmisli.
1Euro Posted - 30/05/2018 : 11:57:06
Čika Bane počeo pušiti cigarete.....zar se nije "hvalio" kako puši samo one elektronske....ccccc, šta Mafest uradi od čovjeka

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000