forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 74 Abelard

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 21/04/2017 : 20:26:18


Kako bi osvojio lijepu Epilie, Abelard ima samo jednu mogućnost: dohvatiti Mjesec za nju! Put pod noge i ode on u Ameriku, zemlju koja je otkrila leteće strojeve. Oboružan svojim bendžom i šeširom punim mudrih misli, hrabro kroči drumom, susreće cigane, zatim Gastona, mrzovoljnog medvjeda s kojim će poći dio puta. No, za razliku od sanjara Abelarda, Gaston čvrsto stoji na zemlji... Jednostavna i maštovita priča protkana finim humorom i filozofskim idejama. Régis Hautière i Renaud Dillies nude nam pravi mali dragulj u stripu u kojem besmislica i poezija idu ruku pod ruku.

Kolorka 74 • Abelard • 144 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Régis Hautière • Crtež Renaud Dillies • Prijevod Željka Somun • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 21.4.2017. • Cijena 150 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-74-abelard/421/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Macon Posted - 04/03/2023 : 19:54:42
Strip ima u redu priču (ali ništa posebno) ali što me je privuklo, je crtež. Debela linija, dupla, trojna, a onda šrafure i tekstura. Ako to oduzmeš, onda crtež dosta gubi.

Više manje mi je to dečja lektira slično na Plessixa i Vjetar. Ne mislim to ko negativno ali takva mi je atmosfera. Poruke su dosta klišejske, slično smo več puno puta pročitali.
Chief Warhead Posted - 03/11/2022 : 23:19:05
Nećeš pogrešiti i ako sebe i dečicu častiš nastavkom. I Kreja (Jaybird) vredi nabavke. Ako nema, maltretirati Markosa da objavi.
Jazzbina1 Posted - 02/11/2022 : 19:09:26
Jedan od razloga zašto kupujem stripove je i taj da svojoj djeci ostavim u amanet pokoju lijepu priču, uz one koje im i sam ispričam, koja će ih razveseliti, zabaviti ali i ostaviti svojom ljepotom bez daha, podsjetiti ih na prevrtljivost života, ali i jedinstvenost puta kojim kroče. Abelard je takav strip. Pravi dragulj.
Aco Posted - 23/10/2022 : 09:31:22
Nije strip kakav bi držao u kolekciji ali radi se o dobrom ostvarenju svakako. Simpatican (i naivan) je mali Abelard, sa svojim porukama koje izvlači iz šešira i dobrotom prema svima. Crtez zanimljiv, nije vrhunski ali jest dopadljiv i jednostavan.

Ali kao i u većini slučajeva sa ovakvim stripovima, uvijek ta pretjetana patetika na kraju. Kad se ne zna što bi, ide se po sistemu ajmo rasplakat čitatelje.

Slozio bih se da je ovo strip koji bi sjajno isao kao poklon nekome ko inace ne cita stripove.
john connor Posted - 21/01/2022 : 11:40:55
Uzeh da ponovim Abelarda, evo skoro ce 5 godina od objavljivanja, a uopste nemam dojam da je toliko vec proslo. Tada me je strip odusevio, jedna lepa prica, prozeta filosofskim promisljanjima, humorom, vedrinom , koja kako radnja odmice dobija sasvim drugaciji ton. nedostatak happyenda koji je nekima zasmetao, meni je bio odlican, jer odgovara okrutnosti, materijalizmu, nedostatku empatije, savremenog drustva. Sa druge strane sada imam problem, kakva je poruka koju autori salju, ne rizikovati, ne probati, izolovati se u sigurnosti svog malog sveta, ili kritika da nas roditelji, staratelji, ne pripremaju na pravi nacin, sa suocavanjem sa realnoscu, na suceljenje sa problemima, i preskakanju zivotnih prepreka.
Peyo Posted - 24/11/2021 : 23:16:08
quote:
Originally posted by Chief Warhead
Neš pogrešiti, odličan je i Alvin.



+1
Chief Warhead Posted - 24/11/2021 : 22:56:19
quote:
Originally posted by naker

U isto vreme i prelep i pretužan strip, voleo bih da se ovo rasproda pa da ljudi kukaju što ga nisu uzeli kada je trebalo. Budite mudri pa uzmite svoj primerak na vreme i uživajte u sjajnom, ali sjajnom stripu



Da je s ovim svetom sve u redu, Abelarda bi svaka kuća imala!

quote:
Originally posted by going going


Vidim da postoji i ,,nastavak" ,bas me interesuje sta se tu desava, tako da cu ga nabaviti u sto je kracem mogucem roku.



Neš pogrešiti, odličan je i Alvin.
naker Posted - 23/11/2021 : 21:47:00
U isto vreme i prelep i pretužan strip, voleo bih da se ovo rasproda pa da ljudi kukaju što ga nisu uzeli kada je trebalo. Budite mudri pa uzmite svoj primerak na vreme i uživajte u sjajnom, ali sjajnom stripu
going going Posted - 05/02/2021 : 03:28:00
Ne prepourucujem citanje ovog osvrta onima koji nisu procitali strip!

Abelard je strip specificne atmosfere i uspeva da je prenese na citaoca vec u samom pocetku sa prikazom svakodnevice na ostrvu u mocvari tokom kartaske igre prijatelja.
Nakon jednog (za njega) sudbonosnog susreta, vrapčić Abelard krece na veliko putovanje.
Njegova iskrena i neiskvarena nevinost i gotovo decja pitanja nam ga predstavljaju kao cistu, dobrodusnu osobu (ili pticu) koja je poput deteta najedanput bacena u svet na koj nije navikla i koji je potpuno stran njegovim zivotnim pogledima. Bacen je u surovu realnost i sto je najvaznije do samog kraja on idalje na sve te stvari odgovara dobrotom i lakovernoscu. Na kraju ipak taj pretezak teret i to breme surovog sveta nije mogao da ponese na svojim malim vrapčijim (je l se tako kaže?) krilima.
Nije mogao da predje preko okrutnosti, nepravde i beznadja pravog sveta. I jedini moguci nacin da se prica zavrsi a da Abelard ne izgubi svoju decju nevinost je bilo na ovaj nacin. Tuzno i dirljivo. Kao sto neki gore napisaše, mozda i manipulativno. Ali svejedno izazvalo je emocije.

Vidim da postoji i ,,nastavak" ,bas me interesuje sta se tu desava, tako da cu ga nabaviti u sto je kracem mogucem roku.

9/10
borg Posted - 22/11/2020 : 23:02:45
quote:
Originally posted by lwood

Pročitah ovo danas,ne znam kako mi je dosad promakla ova stripčina. Ćista desetka.




Abelard/Alvin su u top 10 kolorki. To što se još nisu rasprodale mi nije sasvim jasno.
lwood Posted - 22/11/2020 : 21:50:31
Pročitah ovo danas,ne znan kako mi je dosad promakla ova stripčina. Ćista desetka.
AleksandarN Posted - 05/10/2020 : 21:00:35
Jos jedan od Fibrinih stripova koje dugo dugo nisam zeleo da kupim jer mi se crtez nije dopao a ni sinopsis. Ne znam ni sta me je nateralo da kupio Abelarda (i Alvina, takodje) ali ne mogu biti srecniji jer sam se odlucio za taj potez. Predivan i pretuzan strip! Ogromna kolicina emocija rasuta je po ovim stranicama. Mali vrapcic Abelard je prosto neodoljiv i ne mogu da opisem (a i necu zbog spojlera) kako sam se osecao na kraju. Crtez mi se nije dopao na prvu loptu ali kada sam utonuo u pricu prosto nisam mogao da zamislim ovo delo sa drugacijim crtezom. Divan strip!! Malo je reci da sam odusevljen! Iskrena preporuka svakome!

9,5/10
Markos Posted - 02/10/2020 : 21:26:14
Greska, naravno
AleksandarN Posted - 02/10/2020 : 20:33:52
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Da li je samo u pdf-u naklada 4500 primjeraka ili je tako i u štampanom izdanju?!



Uzeh sad da citam i to primetih. Marko? Greska ili je stvarno stampano 4500 primeraka?
Red Marquis Posted - 03/06/2018 : 13:09:44
quote:
Originally posted by Peyo


Recimo ja nikako ne mogu razumjeti da netko želi izvan radnog vremena gledati serije o drugima na radnom mjestu (a tu mislim prije svega na kancelarijska zanimanja).


Pa nijedna od takvih serija ne prikazuje stvarni čemer sedenja 8 sati i monotoniju svakodnevne agonije posla koji je sam po sebi kao Dan Mrmota. Takve serije upravo daju otklon i ventil ljudima da probaju da zaborave svoje svakodnevne muke prikazujući nešto što se njima zapravo ne dešava na poslu.
Peyo Posted - 03/06/2018 : 00:38:24
Zanimljivo.

A ja sa druge strane smatram da ti život priredi dovoljno loših situacija tako da ne osjećam potrebu za njima i u onome što bi me trebalo rasteretiti.

Recimo ja nikako ne mogu razumjeti da netko želi izvan radnog vremena gledati serije o drugima na radnom mjestu (a tu mislim prije svega na kancelarijska zanimanja).
Red Marquis Posted - 03/06/2018 : 00:21:38
A ja sam se uvek pitao ko su ljudi kojima je toliko važno da sve ima hepiend.
Većina srećnih krajeva je usiljena i najčešće nemaju smisla u odnosu na situaciju i karaktere bilo da je knjiga, film, strip.

Imati tužan kraj ne znači da autor želi da se ti skenjaš, već skoro uvek suprotno. Poziv čitaocu da se trgne, da gleda stvari otvorenim očima i uživa u istima, da se bori za nešto u životu, a ne samo da sedi na guzici i kaže "valjda će sve biti okej", jer svet nažalost ne funkcioniše kao holivudski film.
Peyo Posted - 02/06/2018 : 20:57:33
Osobe koje jako cijenim su ovdje napisal hvalospjeve.

Bit ću iskren iako to nije nikad dobra osobina.

Kada sam ga pročitao imao sam potrebu nekoga udariti (iako sam zapravo totalno nenasilna osoba, npr. kada hodam cestom nastojim ne gaziti po mravima i inim insektima i sl.).

Kakav je ovo kraj, ili je zapravo jedini logičan? Izvedba maestralna, strip pršti od magičnih (da li i manipulativnih?) trenutaka, a kraj je ughhhh, gunđ, gunđ ....

Za mene je tragičan završetak prije svega nedostatak ideje.

Uvijek sam se pitao za koga se prave "depra" stripovi, odnosno stripovi sa "depra" završetkom.

I nekako sam pretpostavljao da je to za one kojima je predobro u životu. Da imaju utisak o nečem što je njima neobično (neću reći da im nedostaje)

Što se mene tiče, moj pristup životu je da se životu treba veseliti i uživati u svakom danu. I kad je teško treba tražiti vedre momente, razloge za veselje i smijeh. Skupiti snagu i ići dalje.

Kome je ovaj strip namijenjen, odraslim teenagerima ili djeci? Ne bih rekao da je ovo strip za djecu.

Možda ima nekih koji se vole vraćati "depra" stripovima. Ja nisam takav.

Podrazumijeva se da trebate pročitati ovaj odličan strip.
ivke80 Posted - 18/09/2017 : 23:09:09
Kako mi je dobar ovaj strip. Pročitao sam ga u dahu i sad bi ga najradije krenuo čitati ispočetka. Jako, jako dobro. Posudio sam ga u knjižnici ali ću si ga obavezno nabaviti za doma.
zarmix Posted - 01/07/2017 : 14:46:12
Abelard je megagenijalan! Nakon 10-tak pročitanih strana nisam izdržao da to ne napišem na forum. Posudio sam ga u knjižnici jer mi je izgledao kao još neko sranje koje se provuklo na Fibrin turbo katalog, ali kad tamo fenomenalna zajebancija, spika ozbiljna, bez glumatanja i još na to napizđen blesav crtež i svijet životinja. Jako dobro. Ali kako izgleda potpuno nekomercijalno, trebalo bi ga reklamirati prije dnevnika da ne ostane neprimjećeno u prašumi mainstreama.
jaki Posted - 03/06/2017 : 23:38:28
Abelard-da sam platija za to bilo bi mi žao:)
strip sam pročitao u 15 minuti.
šećerana.
Dr. Zistis Posted - 03/06/2017 : 22:23:19
quote:
Originally posted by Mrkva

You got me! :)

Prijevara stoljeca: kasper za Mafest i CRS unajmio glumicu koja odgovara parametrima laznog nicka koji je izmislio!

EDIT: Cisticni, anto je rekao da je strip divan iz perspektive jednog pedagosko-psiholoski potkovanog lika, sposobnog uci u mnoge uloge, pa i onu hihotave tinejdzerice. To dokazuje kad god mi posalje kakvu preporuku (a koje su zasad u 100% slucajeva godile mom duhu) :)


Omeksaces mrkvice, nadvladace te emocije
Mrkva Posted - 02/06/2017 : 20:08:51
You got me! :)

Prijevara stoljeca: kasper za Mafest i CRS unajmio glumicu koja odgovara parametrima laznog nicka koji je izmislio!

EDIT: Cisticni, anto je rekao da je strip divan iz perspektive jednog pedagosko-psiholoski potkovanog lika, sposobnog uci u mnoge uloge, pa i onu hihotave tinejdzerice. To dokazuje kad god mi posalje kakvu preporuku (a koje su zasad u 100% slucajeva godile mom duhu) :)
Dr. Zistis Posted - 02/06/2017 : 20:02:05
quote:
Originally posted by Mrkva

Buduci da mi je strip poklonjen, jako sam se nadala da je dobar i bilo bi krajnje nezgodno da je ispao smece.

Ima nekih knjiga i stripova koji covjeka vuku u plitke osjecaje, a ovo manipulativno stivo je upravo jedno od njih.
Recenice koje vrabac vuce iz sesira su krajnja patetika emocija i podsjecaju me na spomenar iz osmog razreda. Sve je jednostavno previse slatko. Lako mogu zamisliti djecje pernice ili biljeznice koje bi na sebi imale prizore iz ovog stripa i mislim da bi se prodavali kao vruce kestenje.
Također mogu zamisliti da bi ovaj strip bio dopadljiv zenskoj tinejderskoj publici.

I tu sad valjda dolazimo do zakljucka da sam ja ustreptala tinejdzerica jer iako sam znala da je strip manipulativan kao sto je Mali princ manipulativna knjiga, ipak sam ga gutnula i inspirirao me. Znaci da su me oni koji su mi strip dali ipak dobro procijenili.

Nema smisla boriti se: ja sam i dalje curica koja pada na predivan infantilni crtez i sentencije iz planera Mladezi Crvenog Kriza. I ovaj strip rulz.



Hm...ispada sad da je i nas Anto pravi tinejdzer i pada na predivan sentimentalni crtez. Mrkvo, da nisi ti u stvari Kasper
Johnny Difool Posted - 02/06/2017 : 18:53:24
Mnogi od nas lako padaju na takve i slične stvari.

Nedavno mi je ex-forumaš Luca_Torelli nahvalio ovaj strip, a učinio je to i u kritici na portalu Gradskih knjižnica Rijeka:


http://gkr.hr/Magazin/Prikazi/Abelard-Dirljiva-oda-o-prijateljstvu


Nije baš da ga jedva čekam pročitati, ali skoro.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000