forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zašto Julia ne prolazi?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Dwayne_Looney Posted - 04/06/2018 : 23:43:56
Da, prolazi, nije 'mrtva', hramlje, šlepa se ali...
Meni se žanrovski čini super. Moj žanr definitivno no ne kupujem. Zašto? Jednim dijelom jer sam kasno saznao za nju (tamo oko 25-ice), drugim i ispostavilo se glavnim jer mi se ne sviđa da je glavni lik u takvom stripu žensko.

Vaši razlozi zašto ne kupujete Juliju ili, ako jeste ili ste kupovali jedno vrijeme što mislite da joj sprječava dobru prodaju?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
El Morisco Posted - 27/01/2021 : 10:10:20
Šteta! Sinoć pročitao iz trobroja "Telo kao dokaz". Po mom mišljenju Hollywood da sazna za ove priče, snimio bi bar 15 vrhunskih triler krimića.
PAJDO Posted - 27/01/2021 : 10:08:18
quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by zlatan bihac

nisam procitao ni stranicu julije pa ne mogu o samom stripu...kupujem je redovno i samo slazem na police. i dalje bih uzimao, kako redovne, tako i onu almannah/mladost ediciju, a i one bih kolor specijale uzimao da krenu.

Isti slučaj i kod mene, od riječi do riječi.

(Ovo je od sredine 2018te.)
Ljetos krenem čitati Juliju, očekivanja golema. Pročitao dvije sveske, kod trće zaglavio. Neće pa neće. Mjesecima ni slova. Dokusurila me je Whoopi Goldberg.




Whoopi je daleko najlošiji, ili bolje najiritantniji dio Julie. Ne pomažu baš ni oni klišeji poput stalnoga popravljanja automobila, odbijanja muškaraca....
Poli Posted - 27/01/2021 : 10:04:08

Steta.


Tutta Posted - 26/01/2021 : 23:52:38
quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by zlatan bihac

nisam procitao ni stranicu julije pa ne mogu o samom stripu...kupujem je redovno i samo slazem na police. i dalje bih uzimao, kako redovne, tako i onu almannah/mladost ediciju, a i one bih kolor specijale uzimao da krenu.

Isti slučaj i kod mene, od riječi do riječi.

(Ovo je od sredine 2018te.)
Ljetos krenem čitati Juliju, očekivanja golema. Pročitao dvije sveske, kod trće zaglavio. Neće pa neće. Mjesecima ni slova. Dokusurila me je Whoopi Goldberg.
zlatan bihac Posted - 04/07/2018 : 00:03:57
270 je bas mala brojka...steta..mislio sam da ima barem 200-ak fanova i jos toliko ovih sta kupuju jer je boneli i da se barem 100-ak proda ostalima...
risbozg Posted - 03/07/2018 : 23:03:08
quote:
Originally posted by dzoni

julija se nazalost prodaje u oko 270 primeraka....tiraz redovne serije je 500...i nece stati...izlazice i dalje...dal 1, 2 ili 4 broja godisnje to ce se u narednom periodu iskristalisati i to ce biti i pravilo u narednim godinama....na kasicicu al nece stati...to su vam vesti..



ajde bar nešto...bolje išta nego ništa..
dzoni Posted - 03/07/2018 : 22:27:31
julija se nazalost prodaje u oko 270 primeraka....tiraz redovne serije je 500...i nece stati...izlazice i dalje...dal 1, 2 ili 4 broja godisnje to ce se u narednom periodu iskristalisati i to ce biti i pravilo u narednim godinama....na kasicicu al nece stati...to su vam vesti..
supermark Posted - 03/07/2018 : 18:13:04
Odgovorio ti već Zlatan dva posta iznad
vice Posted - 03/07/2018 : 17:51:17
Može li neko pojasnit kako je nekoliko brojeva Julije rasprodano, ako je tako slaba prodaja? Bila je riječ o toliko maloj nakladi?

EDIT: zlatan već odgovorija, a ja padobranac nit pročitat koji post prije.

Fala supermark.
ivanl Posted - 07/06/2018 : 07:55:33
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by ivanl

U najmanju ruku. Isforsiran i dosadan. Sa kvazi-pseudo povijesnim temama. Vec se neko vrijeme ozbiljno mislim da ga stanem kupovati.




ccccccc.....ccccccc......ccccccc.......


Cuj moze ti biti drago sto god te veseli, ali serijal obiluje nerazradenim, neprovjerenim i sto je najgore,nerjetko nezavrsenim pricama. Sve to stoji na klimavim nogama i to sve gore sto serijal stari. Crtez je jedan od najgorih u Bonelli kuci. Ako pricamo o stripu, a on je prvenstveno vuzualni medij. Takvih brljanja ne vidjesmo kod nijednog drugog junaka. Cast izuzecima na pocetku. Prvenstveno Villi i Casertanu. Samo da ti kazem da imam sve od MM-a, tako da mogu o njemu pricati, ali smara me vec dugo i mislim se stati sa "stricem Smartinom". Malo je diglo pricu ovaj novitet u 12 epizoda sa mogucim situacijama u njegovom zivotu, u stilu, kad bi bilo da je bilo teoriji...ali vec je kasno. Nema tu vise sto zakuhati i ponuditi se. Reciklaza i ponavljsnje. Ponekad podgrijano al neslano, da se kulinarski izrazim...ti si slobodan citati ga i voljeti bez problema i iznjet protuargumente. Meni je ta dosada u serijalu, odvec dosadila...
zlatan bihac Posted - 07/06/2018 : 00:33:36
imaju na cobissu podaci o tirazu...ako se ne varam, julia almanah je u 300 primjeraka stampan...mislim da su i redovni brojevi smanjeni sa 500 na 300 komada pa odatle su i oni brojevi tesko nabavljivi....nekako mi se cini kao da julia dijeli istu sudbinu sa libelusovim nickom raiderom..juliju su po 5-10 kuna prodavali na raznim sajmovima, nikove almanahe godinama se nude po 20 kuna, i to svih 5 knjiga je uvijek na stanju, i opet se mogu prodati..
nece izgleda raja tih CSI, detektivske stripove...
ivanl Posted - 07/06/2018 : 00:04:30
quote:
Originally posted by anto

pravi šmekeri ne kupuju Juliju,Polinu i slične pičkaste naslove,već Panišera,Zagora i Konana.


Alo Anto, pa ti si bar bio normalan...
vronski 3 Posted - 06/06/2018 : 23:27:35
quote:
Originally posted by anto

pravi šmekeri ne kupuju Juliju,Polinu i slične pičkaste naslove,već Panišera,Zagora i Konana.



Pravi šmekeri kupuju Zagora, Zagora i Zagora... i fotkaju ribe po morskim rivijerama!
anto Posted - 06/06/2018 : 23:03:53
pravi šmekeri ne kupuju Juliju,Polinu i slične pičkaste naslove,već Panišera,Zagora i Konana.
maelstrom Posted - 06/06/2018 : 22:09:41
Čisto da bolje ilustrujem situaciju, Dakrwood je počeo da izdaje Julijin almanah iako za njega još nije bilo vreme po nekom hronološkom redu za šta se dobro sećam da su ranije izjavili da će se toga držati.Eto i to je došla kao neka nova edicija da udahne sveži dah, doduše u okviru Julie, međutim očito su i tu stvari zapele jer je almanah broj 3 bio spreman za štampu još krajem prošle godine posle sajma, međutim do danas nije ugledao svetlost dana, a skoro je sigurno da i neće pre sajma knjiga na jesen.A to je almanah koji je kao novo izdanje privukao veću pažnju, šta je tek sa redovnom serijom onda?

Nešto slično se dešava i sa Konanom recimo, DMS jeste na ledu, ali recimo hronike nisu pa i tu je prošlo više od godinu i po dana (a sasvim je sigurno da će biti i ravno dve) od izlaska poslednje knjige.Ali zato su tu neke nove Konanove edicije, nebitno da li su ad-hok ili nisu.
Tačno se sve poklapa sa onom mojom pričom iz ranijih postova.
legaz Posted - 06/06/2018 : 22:06:16
Mislim da je DW pogrešio kada je Juliju sa tromesečnog ritma po tri broja prešao na mesečni.
maelstrom Posted - 06/06/2018 : 21:54:44
Lepo je što u Darkwoodu kažu da Julia nije obustavljena, ali ovo što su risbozg-u odgovorili praktično ne znači ništa.
U suštini nisu ponudili nikakvu kontrainformaciju tipa izaći će sigurno bar jedan broj zaključno sa sajmom knjiga ili tako nešto slično.Postali su izdavačka kuća koja je maltene do grla zakopčana iako imaju i svoj forum, striparnicu i više predstavnika i zaposlenih.A pre je bilo sasvim drugačije.Čak i Veseli četvrtak koji se recimo uzda u tajnovitost kao deo izdavačke politike daje preciznije, okvirne informacije i najave.Kod Darkwooda su gromoglasne najave i informacije sada vezane isključivo za nove edicije i izdanja koja se stalno nižu kao na pokretnoj traci.

Sve se to i dalje slaže sa onim što sam ranije napisao i što su i oni sami insinuirali da je Julia na ledu do daljnjeg.A kada je takva već situacija nerealno je očekivati i da kada eventualno dođe do "odmrzavanja", Julia krene da izlazi punom parom.
Ovo može da znači da recimo izađe jedan primerak naredne godine i to je to, pa opet pauza, dakle za dve godine jedan broj plus eventualno almanah.Ili u najboljem slučaju za svaki sajam knjiga po jedan broj, plus opet eventualno almanah u toku ostalog dela godine.
Imali to ikakvog smisla, kao što je napisao petarStripovi10, u Italiji je već 237. broj?
Bar da kada jednom izađe to bude u formi neke knjige sa 3 ili 4 epizode, ali ovde ni to nije slučaj.
ivanl Posted - 06/06/2018 : 20:23:42
quote:
Originally posted by risbozg

poslao sam pitanje u Darkwood
"Kao ljubitelj Julije pitam Vas dali je istina da ste prestali izdavati navedeni strip ??????????????????????"

i upravo dobio odgovor...
"Dobar dan. Do Vas je došla netačna informacija."

ovo mi je uljepšalo dan


Nice!✌
risbozg Posted - 06/06/2018 : 19:48:31
quote:
Originally posted by petarStripovi10

quote:
Originally posted by risbozg

poslao sam pitanje u Darkwood
"Kao ljubitelj Julije pitam Vas dali je istina da ste prestali izdavati navedeni strip ??????????????????????"

i upravo dobio odgovor...
"Dobar dan. Do Vas je došla netačna informacija."

ovo mi je uljepšalo dan


Da Risbo, ali to ti je slična informacija kao i da više neće izdavati jer izdaju jedan ili dva ili nijedan strip godišnje. U Italij su prešli 237. broj, a ovdje 44.

a fućkaj ga..nemoj sad sitnićariti..s obzirom gdje i kako živimo prosjek od 4 komada godišnje je super jer je 4x više od onoga kaj smo mislili da će se dogoditi..situacija je takva kava je da nas je malo i to je to
Hercule Poirot Posted - 06/06/2018 : 19:46:32
quote:
Originally posted by ivanl

U najmanju ruku. Isforsiran i dosadan. Sa kvazi-pseudo povijesnim temama. Vec se neko vrijeme ozbiljno mislim da ga stanem kupovati.




ccccccc.....ccccccc......ccccccc.......
Hercule Poirot Posted - 06/06/2018 : 19:45:40
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by wesskowaz

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Kad se već spominje što ide, a što ne ide, nevjerojatno zvuči činjenica kako za MM na kioscima u RH nema interesa...



Kilavo ide i u Italiji, odavno.



Začuđujuće, tim više jer je MM gotovo "otac" mnogih kasnijih serijala, kako tematikom, tako i obilježjem stripa.



MM je samo jedan dedica kome je vrijeme da ode u penziju



cccc...ccccccc....cccccc....
petarStripovi10 Posted - 06/06/2018 : 19:38:00
quote:
Originally posted by risbozg

poslao sam pitanje u Darkwood
"Kao ljubitelj Julije pitam Vas dali je istina da ste prestali izdavati navedeni strip ??????????????????????"

i upravo dobio odgovor...
"Dobar dan. Do Vas je došla netačna informacija."

ovo mi je uljepšalo dan


Da Risbo, ali to ti je slična informacija kao i da više neće izdavati jer izdaju jedan ili dva ili nijedan strip godišnje. U Italij su prešli 237. broj, a ovdje 44.
Tutta Posted - 06/06/2018 : 19:26:54
quote:
Originally posted by risbozg

poslao sam pitanje u Darkwood
"Kao ljubitelj Julije pitam Vas dali je istina da ste prestali izdavati navedeni strip ??????????????????????"

i upravo dobio odgovor...
"Dobar dan. Do Vas je došla netačna informacija."

ovo mi je uljepšalo dan

risbozg Posted - 06/06/2018 : 19:22:26
poslao sam pitanje u Darkwood
"Kao ljubitelj Julije pitam Vas dali je istina da ste prestali izdavati navedeni strip ??????????????????????"

i upravo dobio odgovor...
"Dobar dan. Do Vas je došla netačna informacija."

ovo mi je uljepšalo dan
risbozg Posted - 06/06/2018 : 19:12:51
quote:
Originally posted by maelstrom

quote:
Originally posted by supermark

Maelstrom, ti kao da si jučer upao na strip scenu
Pa na ovim prostorima ništa novo ne prolazi
Zagor i Alan Ford uspijevaju nesto i zaraditi
Ostali starci poput Marka, Mikija i Bleka se uspijevaju pokriti, ali ništa više od toga



Naravno da znam to, ali čekaj, ti hoćeš da kažeš da naši "jadni i naivni" izdavači to ne znaju već puni optimizma i nade onako "žrtvujući se" i ne hajući za lično dobro pokreću stalno nove serijale?
Evo suzu sam pustio, šmrc.

Davno su prošla vremena bivše SFRJ i velikih tiraža, štaviše strip na kiosku polako izumire, pa i u Italiji recimo prodaja očito opada.No, sa druge strane raste broj prodatih kolekcionarskih izdanja i prodaja i knjižarama, stripnicama, stripotekama kako već da ih nazovem.
Nemojmo da se lažemo, stripovi više uopšte nisu jeftina roba, strip izdavaču se itekako isplati da prodaje strip i u malom tiražu, pogotovo ako naklada brzo ode uz neke promotivne cene (a u stvari te promotivne cene su one realne i prave,ako se posle proda po toj višoj,tobož realnoj ceni,to je samo bonus).

Moj post nije stavio akcenat samo na Juliu, mislio sam generalno, ali kada smo kod Julie, napisao sam da prodaja ne ide toliko dobro, dakle nisam pisao ništa suprotno, ali sa druge strane sam naglasio da stvari verovatno nisu ni tako loše koliko se predstavljaju.
Problem Julie je taj što ona u početku jeste zamišljena kao neko pristupačnije izdanje i imala je veći tiraž (sada je taj tiraž manji) i sada je to teško pretvoriti u neki drugi oblik.Da mogu da krenu iz početka i izdaju Juliu u nekom luksuznijem obliku, verovatno bi u Darkwoodu to i uradili.

Da se ne lažemo, strip izdavači na ovim prostorima i pored svega sasvim solidne novce zarađuju iako oni stvari predstavljaju sasvim drugačije (mislim na ozbiljnije igrače).Izuzeci su jedino pojedini sitniji izdavači koji su u strip izdavaštvo ušli ishitreno, držeći se ili zaista slabo popularnih serijala ili dosta manjeg tržišta za plasiranje njihovih edicija.Ne treba zaboraviti ni postojanje zaista velikog broja preprodavaca koji očito takođe sasvim solidno zarađuju, a a ne bi se bavili time što se bave da nema neke povezanosti sa izdavačima ili barem nekim njihovim predstavnicima, zaposlenima, to je sasvim sigurno.
Niko nije lud da se bavi onim što nije isplativo, suludo je misliti drugačije.Ne može na tržištu neisplative robe da konstantno raste broj izdavača i edicija stripova.Pa nemojmo da se lažemo samo zato što nam neko prezentuje drugačiju, srceparajuću priču i bude nam lepo na raznoraznim okupljanjima uz pokoje dobre popuste.

Naravno, kao što sam istakao, postoje stvari koje idu lošije i one koje idu bolje.No, postoje stvari koje idu baš loše, a postoje i one koje ne idu ni dobro ni loše, već onako po sredini da se tako izrazim.E stvar je u tome što izdavače najviše zanima ono što ide baš dobro.Ali to nije dovoljno, pa će ono što ide po sredini da zameni nečim novim što posle možda neće ići ni po sredini već loše, ali ipak sam početak je druga stvar i uvek je isplativ.
Naravno, tu su i prava koja treba isplatiti matičnoj kući, ali mogli smo da vidimo jednom ranije na primeru jednog ozbiljnijeg izdavača da se to ne planira nikako debelo unapred.Takođe, nisu prava za svaki strip ista.
Postoji tu računica za izdavača i oni se tu sasvim lepo snalaze, uz izuzetak ponavljam pojedinih sitnijih izdavača.Naravno oni rade šta je u njihovom interesu i to je odlično, tako i treba poslovati.Druga je stvar kako mi ljubitelji stripova raspoređujemo naše novce u vezi kupovine, naš problem.





ljep i realan pogled na izavaće i njihovo izdavanje stripova...ali na kraju bi samo naglasio tvoj kraj osvrta koji si nažalost istinski sažeo u "naš problem"

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000