forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor kolor 5 - Drevno prokletstvo

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 05/06/2018 : 21:13:42
Posljednji Ferrijev rad na Zagoru

Scenarij: Jacopo Rauch
CrteĆŸ: Gallieno Ferri, Gianni Sedioli, Marco Verni
Kolor: GFB Comics
Naslovnica: Alessandro Piccinelli

Original kolor #5

07.06.18. U SNK
08.06.18. Na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
emirem Posted - 21/12/2022 : 21:15:16
quote:
Originally posted by ReemCP

Ne znam jeste li primjetili gresku u dijalozima, jedan kolega iz Zg-a me upozorio na to, upravo u Ludens primjerku:

quote:
Znači na str.50 se kaĆŸe da je Ivana iz Zg preselila u Ka kad je ostala bez oba roditelja.
A ona na str.54 piĆĄe da je Ivana, kad je ostala bez oba roditelja, preselila u Zg kako bi pobjegla od glasina....


U primjerku Veselog pise "iz", izgleda da je kod njih dobro.



Procitao veceras.
Trazio topik, procitam i slazem se ovdje da je Ivana pobjegla "iz" Zagreba ne ka njemu. To me zbunilo jer znam da je zbrisala iz Zabrega u Karlovac gdje je lijecila tifusare.

Btw bas ugodno iznenadjenje da se spominju imena mog rodnog grada i drugih zemljopisnih pojmova poput Karlovca, Kupe i visibaba iz Hr. 😁

Bio onaj trenutak kad Gogy😁 prica kad se vratio sa Kavkaza, u slici je prikazan gornji grad, dio Zagreba otkuda se vide tornjevi katedrale i zvonik crkve sv.Marka, pa palo mi na pamet koliko su scenaristi bili blizu sa tematikom iz knjige "gricka vjestica".
Znam samo jedno prezime Dragovic, a to je prezime zene od tenisaca Gorana Ivanisevica. I Doris.
Pitanje.
Zasto kolega spominje da ime Goran nije bilo ucestalo sredinom 19-og stoljeca u tim monarhijskim krajevima, jesu nosili germanizirana ili sto vec?

Btw prica solidna, moglo je bolje, kolor ugodan ocima i receptorima u kranijalnim polutkama, Ferrijev zadnji rad, posveta na kraju unosi sjetu.
solar Posted - 12/02/2019 : 17:16:47
quote:
Originally posted by velka031

Kad je deda umjesto apotekara postao ljekarnik... Nije to viĆĄe to...


Upravo tako, ali zato je tu Veseli Četvrtak!
anto Posted - 12/02/2019 : 17:14:36
ovaj strip bi mi bio super da sam klinac - ovako je dobar za prekraćivanje dosade.

gorza i koči pomaĆŸu metreveliću da spase ćerku,ali i skine staro porodično prokletstvo sa nje

zadnji ferijev crteĆŸ,koji su nastavili sedioli i verni,i moram reći,ovako obojeni i nisu toliko iritantni.

2.5/5
ivanl Posted - 03/07/2018 : 21:05:11
quote:
Originally posted by velka031

Kad je deda umjesto apotekara postao ljekarnik... Nije to viĆĄe to...


Je jbg. Ima masa stvari koje ostaju u uhu; municija umjesto streljivo, ili obratno... jedino kod Alan Forda je obrnuto; cijela Juga je pricala hrvatski na racun baza Nenada Brixya i Alan Forda iz Vjesnika.
velka031 Posted - 01/07/2018 : 18:05:39
Kad je deda umjesto apotekara postao ljekarnik... Nije to viĆĄe to...
ReemCP Posted - 30/06/2018 : 23:32:45
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney


Nemam nijedno izdanje ZS, malo sam novija generacija ali glup mi izraz... ali dobro, stvar osobnog ukusa. Meni je "debeli" bolje.


A meni je to ostalo iz djetinstva, pa kad vidim to, odmah prorade emocije valjda navika.



A i sjećam se te Čikove izreke "svih mi bućkuriơa moga dede apotekara", to mi je isto bilo super. Ovaj broj nisam čitao joơ, znači ti izrazi se pojavljuju tu?

Ja sam se teơko navikao na neke izraze kad sam krenuo čitati SD extra Zagore, recimo navikao na "mnogooki" u ZS, dok je u SD bio "viơeoki" i u SD ono "kume", to mi bilo nekako blesavo prevedeno.
Dwayne_Looney Posted - 30/06/2018 : 22:01:24
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Pa tko koga zove "trbonjo"?


Dwayne, pa sto nije to bio cest izraz u Zlatnoj seriji?
Sjecam se dobro da sam tako citao kao klinac pocetkom 90-tih, to mi je ostalo u sjecanju "moj trbonjo"
Meni je to bas simpaticno, probat cu potrazit primjer kad dodjem doma iz ZS.



Nemam nijedno izdanje ZS, malo sam novija generacija ali glup mi izraz... ali dobro, stvar osobnog ukusa. Meni je "debeli" bolje.
ReemCP Posted - 30/06/2018 : 21:50:36
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Pa tko koga zove "trbonjo"?


Dwayne, pa sto nije to bio cest izraz u Zlatnoj seriji?
Sjecam se dobro da sam tako citao kao klinac pocetkom 90-tih, to mi je ostalo u sjecanju "moj trbonjo"
Meni je to bas simpaticno, probat cu potrazit primjer kad dodjem doma iz ZS.
mpavin Posted - 30/06/2018 : 21:00:11
Te neke fraze su se koristile u tim izdanjima preko 15 godina i savrơeno su funkcionirale a onda je doơao Cvitaơ i počeo izmiơljati toplu vodu.
Dwayne_Looney Posted - 30/06/2018 : 20:41:13
quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

UĆŸasno puno greĆĄaka u Ludensovom izdanju, baĆĄ me naljutilo danas, koliko god navikao do neke mjere. Osim gore navedenog ReemCP-ovog primjerka kad zamantaĆĄ i okrećeĆĄ malo nazad da vidiĆĄ tko je tu lud i odakle se ta Ivana gdje selila imamo i primjer gdje u onoj zgodi u restoranu na početku ĆŸena govori muĆŸu "... prisilio si me prijeći pedeset milja kako bi je doĆĄao kuĆĄati.". Dalje, ne vidim potrebu da se ostavi ĆĄpanjolski "Virgen del Pilar!" a poslije ipak prevede "Djevice od Pilara", iritira me i ono kad Zagor Chica zove "trbonjo" (?!) umjesto "debeli" ili "svih mi bućkuriĆĄa" itd. Sve su to CvitaĆĄova remek djela i "ispravljanja krivih Drina".
O epizodi neĆĄto kasnije u recenziji.


Ơto se tiče izraza "trbonjo" i "svih mi bućkuriơa..." tu nema greơke jer su identični i u italijanskom.



nije sve u pukom prijevodu, ima ona prilagodba... koliko izraza i fraza na ĆĄpanjolskom je nemoguće ili besmisleno prevesti na naĆĄ jezik, treba to prilagoditi, pribliĆŸiti čitateljima. Pa tko koga zove "trbonjo"?
morski Posted - 30/06/2018 : 19:44:06
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

UĆŸasno puno greĆĄaka u Ludensovom izdanju, baĆĄ me naljutilo danas, koliko god navikao do neke mjere. Osim gore navedenog ReemCP-ovog primjerka kad zamantaĆĄ i okrećeĆĄ malo nazad da vidiĆĄ tko je tu lud i odakle se ta Ivana gdje selila imamo i primjer gdje u onoj zgodi u restoranu na početku ĆŸena govori muĆŸu "... prisilio si me prijeći pedeset milja kako bi je doĆĄao kuĆĄati.". Dalje, ne vidim potrebu da se ostavi ĆĄpanjolski "Virgen del Pilar!" a poslije ipak prevede "Djevice od Pilara", iritira me i ono kad Zagor Chica zove "trbonjo" (?!) umjesto "debeli" ili "svih mi bućkuriĆĄa" itd. Sve su to CvitaĆĄova remek djela i "ispravljanja krivih Drina".
O epizodi neĆĄto kasnije u recenziji.


Ơto se tiče izraza "trbonjo" i "svih mi bućkuriơa..." tu nema greơke jer su identični i u italijanskom.
dzoni Posted - 30/06/2018 : 15:41:43
nemaju lektora koji bi te stvari ispravljao...stara prica
Dwayne_Looney Posted - 30/06/2018 : 15:14:44
UĆŸasno puno greĆĄaka u Ludensovom izdanju, baĆĄ me naljutilo danas, koliko god navikao do neke mjere. Osim gore navedenog ReemCP-ovog primjerka kad zamantaĆĄ i okrećeĆĄ malo nazad da vidiĆĄ tko je tu lud i odakle se ta Ivana gdje selila imamo i primjer gdje u onoj zgodi u restoranu na početku ĆŸena govori muĆŸu "... prisilio si me prijeći pedeset milja kako bi je doĆĄao kuĆĄati.". Dalje, ne vidim potrebu da se ostavi ĆĄpanjolski "Virgen del Pilar!" a poslije ipak prevede "Djevice od Pilara", iritira me i ono kad Zagor Chica zove "trbonjo" (?!) umjesto "debeli" ili "svih mi bućkuriĆĄa" itd. Sve su to CvitaĆĄova remek djela i "ispravljanja krivih Drina".
O epizodi neĆĄto kasnije u recenziji.
dzoni Posted - 23/06/2018 : 18:37:02
dobra prica
mesar Posted - 23/06/2018 : 14:57:19
V Mariboru je v Leclercu in nekaj kiskih(ne vseh).
1Euro Posted - 23/06/2018 : 14:52:19
pitanje za Slovence:

-jel to uopĆĄte stiglo u Sloveniju?

TraĆŸim ga u Merkatoru i na kiosku i nemaju ga.....
ReemCP Posted - 15/06/2018 : 18:59:25
Hehe, a istina mene najvise zivciraju neki izrazi u M.Rendzeru, ajde ovakve greskice mogu i proci.
Grabb Posted - 15/06/2018 : 09:17:23
Ma to je normalno, pričamo o Ludensu, jel...
ReemCP Posted - 15/06/2018 : 08:13:28
Ne znam jeste li primjetili gresku u dijalozima, jedan kolega iz Zg-a me upozorio na to, upravo u Ludens primjerku:

quote:
Znači na str.50 se kaĆŸe da je Ivana iz Zg preselila u Ka kad je ostala bez oba roditelja.
A ona na str.54 piĆĄe da je Ivana, kad je ostala bez oba roditelja, preselila u Zg kako bi pobjegla od glasina....


U primjerku Veselog pise "iz", izgleda da je kod njih dobro.
goghy Posted - 14/06/2018 : 15:00:24
S obzirom na ograničenja po broju stranica, nije loơe ni ispalo.
ReemCP Posted - 12/06/2018 : 23:39:23
Zakon
Grabb Posted - 12/06/2018 : 22:26:03
Ma Zagi bi po obicaju u zadnji cas spasio stvar.
DODSFERD Posted - 12/06/2018 : 19:52:14
Veliki je to rizik, netko nesmotreno otvori vrata, napravi se propuh i odoĆĄe Ferrijeve originalne table u kamin.
going going Posted - 12/06/2018 : 18:10:41
Grabb Posted - 12/06/2018 : 17:45:41

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000