forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 R. M. Gera Prokleti - Pre poplave

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
risbozg Posted - 05/06/2018 : 21:16:08
Ko je čitao..kakav je strip s obzirom na vrhunskog Geru....neki kratki ili duži osvrt
19   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
KuntaKinte Posted - 15/04/2021 : 08:23:54
Ma slobodno preskoči, ja sigurno hoću. Naročito jer priča nema veze sa prvim trejdom.
A bajdvej, zašto je ova tema u podforumu "Bande dessinée"?
Deers Posted - 15/04/2021 : 07:24:56
U nekom dilu dobio sam ga za 40 kn pa se ne smatram oštećenim
Vido sam da, da si već komentirao da je drugi broj loš, možda uzmem zbog crteža mada mi takva kupnja i nema smisla.
Paka01 Posted - 15/04/2021 : 00:23:24
Misliš na Goddamned: Virgin Brides? Nemoj, sranje je, puno slabije nego Before the Flood. Čekam da izađe posljednji broj pa da napišem cjelokupni osvrt.
Deers Posted - 14/04/2021 : 23:55:57
Blokbasterski pristup priči (pričama) iz Knjige Postanka sa krvavim detaljima. Mračno, prljavo i zlo. Kako i dolikuje.
Ali dosta plitko, kako i ne dolikuje imenima autora. Očekivao sam više osobnog isčitavanja priče a ovako se to svelo na par filozofskih promišljanja o moralnosti tvorca i kreacije. Ništa posebno i ništa dublje. Cijeli akcent je na krvavu i prljavu scenografiju. A tu dolazi r.m. Gera. On se maksimalno potrudio, možda i previše. Čitao sam Systemovo c/b izdanje na velikom (čak i prevelikom) formatu ali i dalje neki kadrovi djeluju prenatrpano. Kako je strip relativno kratak a dinamične scene se baš i ne izmjenjuju kao na traci, ovo usporavanje detaljima čak i funkcionira. Pripovijedanje je na kraju jako dobro. Iako me nastavak ne zanima, ovo me baš vuklo da čitam dalje. Tko zna, ako se pokaže prilika, možda nabavim i sljedeći broj.
bisley Posted - 03/04/2019 : 08:20:55
Teško je napraviti priču o nečemu već poznatom a da baš svakome tko pročita, ta priča i sjedne. Strip funkcionira samostalno, ali čitajući, dobija se dojam kao da je ovo dio neke veće priče, nečega što se tek treba dogoditi, uvoda u nešto. Nakon Skalpiranih, malo zbrzano izgleda na trenutke, ali svakako sjede na mjesto do kraja stripa. Table bi bile jasnije da je u boji objavljeno, osobno mi je draže cb, jer je Gera vrhunski crtač i vjerno je dočaran jad i bijeda vremena u kojem se događa priča.
Priča 6,5/10
Crtež 9,5/10
Poli Posted - 26/03/2019 : 10:48:41

he he he, tek sada procitah Antov upis, pa vidim da slicni mislimo




Ukratko, zesce sranje.

Tek malcice opsirnije...
Imamo biblijsku pricu o Kajnu koji je od Boga proklet jer je ubio brata Abela, ispricana na "Mad Max" nacin, moderne psovke i spika. Posto me vec tema sama uopce ne zanima, mislio sam da ce barem crtez odvagati, ali qrca. Negdje se uopste nista ne vidi, i stvarno ne znam zasto je ovo trebalo ici u c/b umjesto u koloru. Bezvezan strip i nije mi jasno zasto ga System Comics uopste izdao, jedino ako su mislili da ce da zajase Skalpirani val, ali đaba. Ovo sranje nije ni do koljena Skalpiranima.

Moze se procitati ali kupiti ga jedino ako ste mazohista.

Ja sam ga na svu srecu samo isposudio.


Nije sve zlato sto svijeti (Skalpirani).


P.S. Mozda toliki "animozitet" upravo zbog odlicnih Skalpiranih, a mislim da od ovoga cak i nisam nesto previse ocekivao jer sam procitao vec prije u par navrata da ne valja mnogo.
A iskreno, ovo mi vise pase u neku stripovsku reviju i objavljivanje u nastavcima. "Nevredno" objave u albumskom obliku, to jest, nepotrebno.


anto Posted - 26/10/2018 : 09:12:35


Džejson Aron&Gera:Prokleti,knjiga 1- Pre poplave (System comics)/
The goddamned,vol.1 - Before the flood (Image Comics)

Mad Max 2 smešten u biblijsko doba,iliti Aronov blasfemičan prikaz praskozorja ljudske civilizacije.
Kain,Adamov sin,bratoubica,proklet je od Boga besmrtnošću, i već 1600 godina luta svetom u potrazi za sopstvenom smrću - a taj svet je crno bez imalo belog - blato,pustinje,zagađene reke...naseljene najgorim mogućim ljudima,silovateljima,ubicama,bebojedačima...
I kada jedna žena zamoli Kaina da joj pomogne da povrati sina koga su oteli,u nekom trenutku u njemu će se nešto promeniti.

Pomalo pretenciozno,previše blasfemično (mislim,Adam i Eva govore kao najgori uličari,wtf??;Noje,sveti čovek, prikazan kao prepotopni Hitler),ali interesantno.
Gera pocepao,kao i uvek.Sa tim da je u boji daleko bolje.


Čitao sam uporedo sistemovo izdanje c/b grande formata i Imidžovo,B5,boja:
Sistem - ovako izdanje ima smisla samo ako postoji originalno u ponudi,pa se uradi i ovako za kolekcionare.
Imidž - kao_zapoveda_izdanje - u boji je ipak lepše,preglednije...ma u svakom slučaju to je to.


I još jedna wtf odluka Sistema.

System 3.5/5/ Image 4/5
risbozg Posted - 20/10/2018 : 21:59:31
zato da imaš kaj pitat !!
anto Posted - 20/10/2018 : 19:05:53
otkud ovo u BD podforumu?
Crtac Posted - 05/08/2018 : 11:16:19
Opasno dobar sa bojom.
Combatrock Posted - 04/08/2018 : 16:30:44
Crtez rastura. Sve masno, debele linije, mrlje, mnostvo detalja. Sve ostalo pretenciozno.
risbozg Posted - 07/06/2018 : 06:15:10
quote:
Originally posted by tutto maxim

Slažem se u potpunosti. Mnogo mi se sviđa Fibrina biblioteka Orka. Ali ovo je orginalno išlo u boji, a kod nas je izašlo crno-belo. Navodno je sam Gera tražio da bude tako. Upoređivao sam domaće izdanje i slike sa neta i meni varijanta sa bojom mnogo bolje izgleda.
Da skratim priču, što se mene tiče, ono što je orginalno izašlo u boji, tako treba objaviti i kod nas.



apsolutno se slažem
tutto maxim Posted - 06/06/2018 : 19:59:46
Slažem se u potpunosti. Mnogo mi se sviđa Fibrina biblioteka Orka. Ali ovo je orginalno išlo u boji, a kod nas je izašlo crno-belo. Navodno je sam Gera tražio da bude tako. Upoređivao sam domaće izdanje i slike sa neta i meni varijanta sa bojom mnogo bolje izgleda.
Da skratim priču, što se mene tiče, ono što je orginalno izašlo u boji, tako treba objaviti i kod nas.
risbozg Posted - 06/06/2018 : 19:29:04
quote:
Originally posted by tutto maxim

I crtež i priča su meni odlični, ali jbg, fali boja.



aaa boja...neki najbolji stripovi su zapravo crno-ijeli a boja ih samo kvari
tutto maxim Posted - 06/06/2018 : 13:09:36
I crtež i priča su meni odlični, ali jbg, fali boja.
risbozg Posted - 06/06/2018 : 09:30:27
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by risbozg

zakaj bi bio krivi...nigdje ni rijeći o tom stripu pa evo nek se malo razglaba ako se kome da...


Zato što je riječ o američkom stripu.



imaš pravo o tome uopće nisam razmišljao..ali ok..možda se ko javi i napiše kakav osvrt na crtež (koji je sigurno genijalan ) i na priću koja mi se čini odlična..???
Mr. Bushido Posted - 05/06/2018 : 23:03:32
quote:
Originally posted by risbozg

zakaj bi bio krivi...nigdje ni rijeći o tom stripu pa evo nek se malo razglaba ako se kome da...


Zato što je riječ o američkom stripu.
risbozg Posted - 05/06/2018 : 22:38:06
zakaj bi bio krivi...nigdje ni rijeći o tom stripu pa evo nek se malo razglaba ako se kome da...
Mr. Bushido Posted - 05/06/2018 : 22:34:08
Stavio si temu u krivi podforum.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000