forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alan Ford "Ultimate" Topic

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
makikatalinic Posted - 07/04/2005 : 20:08:51

Alan Ford - tekst o junaku

Alan Ford - recenzije

http://www.munix.it/421-430/430/af430s.jpg

Je li to Sir Oliverov kraj ??? Vidjet cemo ...

"Velikoušnost bez premca"
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
nikotin Posted - 23/03/2019 : 01:02:13
Zahvaljujuči vlaxu (čovjeku iz sjene) imamo neke nove informacije.

Evo ako nekom treba veča slika superhika:

https://imgur.com/qu7S2dm

Od 04. aprila, povodom jubileja 50 godina stripa Alan Ford, u prodaji ce biti pustena nova reprint serija prvih 75 brojeva u koloru koji ce se prodavati zajedno sa casopisom Gazzetta dello Sport. Frekvencija izlazenja je jednom nedeljno. Svaka epizoda ce imati po 4 samolepljive slicice, a na kraju serije bice reprintovan i album za slicice iz 1977. godine.

Od 15. aprila u prodaju krece nova serija Alan Forda - "Random collection" koja ce obuhvatiti epizode izabrane od strane Max Bunkera prema njihovoj originalnosti. Predvideno je da se na kioscima najpre nadju price koje ce novim citaocima predstaviti Grupu TNT od samog nastanka.

Od 30. maja u prodaji ce biti Specijal povodom 50 godina neprekidnog izlazenja stripa Alan Ford na italijanskim kioscima. Format 15 x 21 cm sa 136 stranica zanimljivosti o samom stripu, ukljucujuci i nepoznatu, neobjavljenu pricu (koliko sam razumeo najavu, u pitanju je Magnusov crtez). Primerci su numerisani.

Najavna ilustracija jubilarnog broja 600, epizode pod nazivom "Eden" (Dario Perucca). Pojavljivanjem kompletne Grupe TNT na ovoj ilustraciji naslucuje se da je ova jubilarna prica smestena u proslost.

ivanl Posted - 22/03/2019 : 21:34:07
Da, nisu se bas potrudili oko azuriranja...sto se tice ove friske epizode za obljetnicu i mene interesira.
DOMI Posted - 22/03/2019 : 17:59:17
Službena web stranica im je
totalno zapuštena i neažurirana
mjesecima, katastrofa
nikotin Posted - 22/03/2019 : 16:14:44
Knjiga o Maxu Bunkeru

teller Posted - 22/03/2019 : 15:59:57
Zanimljiva naslovnica, sviđa mi se.
jedino neznam kog su vraga tu Minuete trebali uvesti u serijal?
Alan bi ostao okorjeli samac slomljenog srca sa otporom do svega ženskog...100% bi bilo bolje.
danielp Posted - 22/03/2019 : 15:44:57
O cemu li je epizoda. Bas drago izgledaju. nekako vuku na stara dobra vremena osim Alana u glupavom odelu i gorepomenute krave
DOMI Posted - 22/03/2019 : 14:43:18
uglavnom, i krava je opet na naslovnici
nikotin Posted - 22/03/2019 : 13:48:54
Talijanski izdavač 1000VolteMeglio Publishing je danas objavio novi broj Alan Forda povodom 50 godina izlaženja ovog kultnog stripa

Zna li neko što je unutra?

nikotin Posted - 19/03/2019 : 15:02:21
ivanl Posted - 19/03/2019 : 14:41:51
Vec dogovorio...oba su pala...
nikotin Posted - 19/03/2019 : 14:33:39
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by nikotin

Pa to je ta neka cijena.
Ja sam ovaj u Sloveniji platio sa ptt-om 55€ a ovaj u BiH što ga je uhvatila vlaga 75€ sa ptt-om.

Evo za ne povjerovati...trazio sam taj 71/1 dugo, a sad su mi ponudena dva. Od strane dva gospodina iz Slovenije. Zahvaljujem dakle slovenskim prijateljima, i mora biti da mi je pomogla i srecu donjela i ova cetvrtina slovenske krvi. 😉 Znao sam da ce mi jednom dobro posluziti...😁

Uzmi obadva.
teller Posted - 19/03/2019 : 13:28:29
quote:
Originally posted by Jasko

quote:

I ja mislim da bi nastavak klasika bilo bezveze.
Najbolje bi bilo da nastave specijale u koloru jer taman imaju rupu od mjesec dana gdje im izlazi kolor redovni.
Šta ti misliš Jasko?
I šta vi ostali mislite?

Pobornik sam trobroja, specijala i nastavka od 200.

ustraj i ostani pobornik do kraja.
ivanl Posted - 19/03/2019 : 13:08:17
quote:

Pa to je ta neka cijena.
Ja sam ovaj u Sloveniji platio sa ptt-om 55€ a ovaj u BiH što ga je uhvatila vlaga 75€ sa ptt-om.

Evo za ne povjerovati...trazio sam taj 71/1 dugo, a sad su mi ponudena dva. Od strane dva gospodina iz Slovenije. Zahvaljujem dakle slovenskim prijateljima, i mora biti da mi je pomogla i srecu donjela i ova cetvrtina slovenske krvi. 😉 Znao sam da ce mi jednom dobro posluziti...😁
nikotin Posted - 18/03/2019 : 21:30:41
solar Posted - 18/03/2019 : 14:38:17

danielp Posted - 18/03/2019 : 09:42:19
Uh trobroji od 201 pa nadalje sa zutim HC riknama kao Klasik :)
DOMI Posted - 18/03/2019 : 09:28:02
quote:
Originally posted by texone

quote:

Najbolje bi bilo da nastave specijale u koloru jer taman imaju rupu od mjesec dana gdje im izlazi kolor redovni.
Šta ti misliš Jasko?
I šta vi ostali mislite?

po meni klasik treba bit zavrsena prica,ili eventualno jos onih 70ak brojeva dok nisu poceli izlazit korpus/strijela92/borgis..

Ne bi bilo loše i da nastave.
Zamisli na polici UREDNU perfektu kolekciju s ORIGINAL NUMERACIJOM koja je dogurala do 200 i tako se nastavi dalje...
Sve kasnije je "šareno" ... Korpus, Strijela, Borgis, CPG... Svi idu "od broja 1" na koricama itd.. Sve je poput kupusa, NEOBJEDINJENO, ne vlada RED

Budimo zadovoljni što je "nova Extra" nastavila, ali ne bi bilo loše i da Klasik nastavi
texone Posted - 17/03/2019 : 23:27:46
quote:

Šta ti misliš Jasko?
I šta vi ostali mislite?

po meni klasik treba bit zavrsena prica,ili eventualno jos onih 70ak brojeva dok nisu poceli izlazit korpus/strijela92/borgis..
ivanl Posted - 17/03/2019 : 18:44:19
Trobroj, hc, luksuzne knjizice...ali to samo u snovima, osim ako se neko privatno ne stavi oko toga...
wesskowaz Posted - 17/03/2019 : 18:08:47
Eh, trobroj. :)
Jasko Posted - 17/03/2019 : 17:27:45
quote:

Šta ti misliš Jasko?
I šta vi ostali mislite?

Pobornik sam trobroja, specijala i nastavka od 200.
ivanl Posted - 17/03/2019 : 16:06:25
Meni osobno taj sad vec nekadasnji 'klasik' a kamoli 'zlatni klasik' jest bio nepotreban i nisam ga ni onda kupovao od Strip agenta. Uzimao sam samo kolekcionarski hc do broja 200. U takvom istom eventualnom hc obliku bi ga nastavio kupovati. Ali to je nemoguce ocekivati od sadasnjeg nakladnika. Osobno bilo kakav i bilo ciji ponovni reprint reprinta na kiosku smatram nepotrebnim.
nikotin Posted - 17/03/2019 : 15:05:54
Šta ti misliš Jasko?
I šta vi ostali mislite?
zimzelen Posted - 17/03/2019 : 13:26:18
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by srleb

quote:
Originally posted by Jasko

Prosto je, što više ljudi kupi ovo izdanje, to znači da budemo izdali više različitih novih izdanja.

Razmislite o nastavku klasika... 201, 202,...

+1

+1
nikotin Posted - 17/03/2019 : 13:12:12
Pa to je ta neka cijena.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000