forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Deadwood Dick (Audace)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
solar Posted - 27/12/2017 : 14:13:09
Novi Bonellijev serijal adaptacija je novele američkog pisca Joea R. Lansdalea, koji je inspiraciju pronašao u fiktivnom liku Deadwood Dicka koji se pojavljivao u pričama (dime novels) objavljivanih između 1877. i 1897. godine pisca Edwarda Lyttona Wheelera. Glavni lik u Lansdaleovoj noveli je crni kauboj Nat Love poznatiji kao Deadwood Dick a uz njega je i prijatelj Black Hat Jack. Radnja se odvija na Divljem Zapadu 1874. godine tijekom druge bitke "Adobe Wallsa".

Za scenarij su zaduženi provjereni asovi Mauro Boselli i Maurizio Colombo, tu je i Michele Masiero, a za crtež neka od najjačih Bonelli imena: Stefano Andreucci, Pasquale Frisenda, Corrado Mastantuono itd.
Serijal ima sedam epizoda (c/b) u novom kiosk formatu od 64. str., a izlazio je u drugoj polovici 2018. godine. Također postoji i izdanje za knjižare u A4 formatu sa dodatnim materijalima.
Deadwood Dick je prvi serijal nove Bonellijeve izdavačke linije Audace, u kojoj autori imaju veliku slobodu i gdje ne vrijede klasična Bonelli "pravila". Serijali pod Audace etiketom mogu obrađivati kontraverzne teme, crtež može sadržavati eksplicitne scene a vizualni stil i raspored vinjeta na tabli nije ograničen.

Serijal kod nas objavljuje izdavačka kuća Libellus.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 25/11/2019 : 20:02:11
quote:
Originally posted by koze123

Deadwood Dick: Crno kao noć/Crveno kao krv

P:7 S:9 C:9 N:10

ovo samo da bi mene iznervirao?
koze123 Posted - 24/11/2019 : 22:53:33
To je jedini strip koji imam od Libellusa, oni su mi generalno preskupi, ali mogu reći da se isplati. Znam da ću mu se u nekom trenutku vratiti, a dobija se stvarno puno većim formatom, za razliku od nekih drugih izdanja.
jaki Posted - 24/11/2019 : 22:49:48
Dobar je DWD.
Vjerovatno ću ga kupiti kad izađe u ZS.
Premda u LL izdanju veličina table nije smetnja a i papir je dobar:)
Cijena je ta koja ipak diktira kupovinu.
koze123 Posted - 24/11/2019 : 22:01:20
Deadwood Dick: Crno kao noć/Crveno kao krv

Pravo osveženje koje stiže iz SBE kuhinje, totalno atipično za njihov stil, a jedino po čemu bih rekao da je slično je kompozicija tabli. Ona je klasična za SBE, ali na ne mali broj mesta se i to razbija i dobijamo kadriranje kao iz nekog franko-belgijskog stripa, i to je pravo osveženje i veliki plus. Pripovedanje je izuzetno zabavno, humoristično, cinično, probijanjem četvrtog zida i ova prilično jednostavna priča koja nema šta puno da novo ponudi postaje vraški zabavna. Bitno je da ovaj prvi broj i nema toliko rašišrenu i komplikovanu radnju, jer pre svega je tu da ustanovi lik Dika kao i ton koji će ovaj serijal koristiti. Likovi su odlični, totalno opičeni i simpatični, nisu jednodimenzionalni kao što je u drugim serijalima uglavnom, pa ovde pratilac glavnog junaka ima svoju tužnu pozadinsku priču i vrlo interesantna razmišljanja i poimanja odnosa belaca i crnaca u to doba. Dijalozi su pitki i vrlo zabavni, a format od 64 stranice skroz godi priči. Ovde treba pohvaliti Mastantuona koji je fenomenalan, a njegov talenat se još bolje iskazuje na velikom formatu. Jedini razlog što mu ne dajem 10 je što očekujem od Frizende i Anderučija još veće poboljšanje. Dugo nisam uživao u nekom stripu kao u DD, posebno u ovakvom izdanju. Ovo je jedan odličan, sirov, brutalan vestern kakvog dosad nismo imali prilike da vidimo u SBE produkciji, i po tome odskače i zaslužuje vašu pažnju. Bilo ga pročitali dogodine u Zlatnoj Seriji ili u albumskom izdanju Libellusa. Jedino mi je krivo što ima samo 7 svezaka, te se nadam nekom eventualnom produženju u skorijoj budućnosti. Naslovnica sjajna

P:7 S:9 C:9 N:10
anto Posted - 24/11/2019 : 16:44:38
quote:
Originally posted by Aco

Ovaj strip nema puno dodirnih točaka sa klasičnim bonellijem. U tom žanru, ove godine milsim da nisam pročitao boljeg.

Za crtež, naravno da je u Patagoniji super. Ali kao što rekoh, tamo je manje-više u formi klasične bonellijeve rešetke. U Dicku je kadriranje drukčije, crtež zbog toga bogatiji i sveukupno bolje izgleda. Bar meni.

lepo je znati da nam iz SBE stiže jedna bomba,koja se može meriti kvalitetom sa ostalim svetskim stripovima.
A pitao sam te ovo što sam te pitao,jer nemam baš puno poverenja u stripove koji nam dolaze iz Bonelija,pa makar imali i etiketu Audace.

Pre neku godinu su započeli sa grafičkim romanima,i kad su LL izdali Oči i tama počeli su hvalospevi u stilu " strip godine" i tako to,a u stvari jedan tek korektniji,ali i dalje plići naslov.
Pa onda su došle JDJP,koje su me takođe razočarale,a iz Audace podkuće sam pročitao Barbatinog Darvina,ali nulti broj (u ediciji romanzi fumeti) koji mi je bezvezan.

Tako da sam veliki skeptik po pitanju kvaliteta (onog koji se može meriti sa najboljim američki,japanskim,evropskim stripovima) nečega što nam dolazi iz boneli kuhinje,i lepo je čuti da ga ima.

recimo,mene je Kapetan Džek,Breće i Faračija (da ne veruješ) oduvao koliko mi se svideo.

quote:
Originally posted by logo111

Nema baš puno logike ove stripove uspoređivati s Bonellijem iako izlaze iz te izdavačke kuće.

Audace linija za one koji su se susreli s tim stripovima dobro znaju da oni nemaju puno zajedničkog sa "klasičnim" Bonelijem jer autori imaju veliku slobodu i za njih ne vrijedi uobičajena ograničenja. Isto tako obrađuju se kontraverzne teme, promijenjeno je kadroviranje, raspored vinjeta, obrađuju se eksplicitne teme....itd. Ovi stripovi svojim modernim pristupom već sada nadmašuju mnoge ostale škole i sigurno konkuriraju za najbolje uopće po mnogim elementima.

džaba im sloboda ako su u pitanju scenaristi koji nemaju mogućnost da nam podare sjajnu priču,bez obzira što su im odrešene ruke.

ali ajde,nadam se da grešim,i da ćemo u okviru Audačea dobijati što više zaista hvalevrednih stripova.
morski Posted - 18/11/2019 : 09:49:38
quote:
Originally posted by kasper

pa, ovaj. frisenda jeste bolje nacrtao patagoniju, al u stampi se gube te senke sto se vide na skenu. al patagonija jeste bolja, prica + scenario.
ne znam, mozda meni ovo bude u top 3 ili 5 stripa godine 2020, sacekacemo da se strip 'stalozi'

jesi li video epicentrovo izdanje patagonije? tu se cini mi se vidi svaka dlaka
nisam imao prilike da vidim SA i VC izdanja, ali ne znam da li moze bolje od ovoga
Aco Posted - 18/11/2019 : 08:00:33

[/quote]
kandidat za strip godine - misliš li kod bonelija ili za sve stripove?

crtež bolji nego u Patagonoji - jel to moguće? (kasper tvrdi da nije)
[/quote]

Ovaj strip nema puno dodirnih točaka sa klasičnim bonellijem. U tom žanru, ove godine milsim da nisam pročitao boljeg.

Za crtež, naravno da je u Patagoniji super. Ali kao što rekoh, tamo je manje-više u formi klasične bonellijeve rešetke. U Dicku je kadriranje drukčije, crtež zbog toga bogatiji i sveukupno bolje izgleda. Bar meni.
kasper Posted - 17/11/2019 : 21:30:05
quote:

Ma više sam se referirao na upis iznad tebe....

Inače čitao sam Patagoniju i jedan i drugi strip su odlični.

a ma pusti anta, on se ovo da pazari u vc zs izdanju
logo111 Posted - 17/11/2019 : 21:27:06
Ma više sam se referirao na upis iznad tebe....

Inače čitao sam Patagoniju i jedan i drugi strip su odlični.
kasper Posted - 17/11/2019 : 21:12:23
quote:

Nema baš puno logike ove stripove uspoređivati s Bonellijem iako izlaze iz te izdavačke kuće.

jesi ti video patagoniju?

a stripove uporedjujem (i) preko autora, sad malo je to zeznuto kod bonelija, al gura nekako
logo111 Posted - 17/11/2019 : 21:04:33

Audace linija za one koji su se susreli s tim stripovima dobro znaju da oni nemaju puno zajedničkog sa "klasičnim" Bonelijem jer autori imaju veliku slobodu i za njih ne vrijedi uobičajena ograničenja. Isto tako obrađuju se kontraverzne teme, promijenjeno je kadroviranje, raspored vinjeta, obrađuju se eksplicitne teme....itd. Ovi stripovi svojim modernim pristupom već sada nadmašuju mnoge ostale škole i sigurno konkuriraju za najbolje uopće po mnogim elementima.

kasper Posted - 17/11/2019 : 20:54:24
pa, ovaj. frisenda jeste bolje nacrtao patagoniju, al u stampi se gube te senke sto se vide na skenu. al patagonija jeste bolja, prica + scenario.
ne znam, mozda meni ovo bude u top 3 ili 5 stripa godine 2020, sacekacemo da se strip 'stalozi'
anto Posted - 17/11/2019 : 20:49:37
quote:
Originally posted by Aco

Prva knjiga (Masiero/Mastantuono) - dobro,korektno, ali nekako premlako ipak. Očekivao sam malo više "audace" štiha. Crtež jako lijep, kadriranjeje netipično za bonellija . Uglavnom- osvježenje.

Ali zato druga kniiga (Colombo i Frisenda) - fenomenalno. Kandidat za strip godine. Brutalno od pocetka do kraja. Scenarijo puno bolji od prve knjige duhoviti dialozi i citati koji ostaju u sjećanju. Pravi western - krvavije, prljavije i smrdljivije teško da moze. Brutalno dobro.
Frisenda razvalio sve u 16, bolji je nego u Patagoniji. Na A4 formatu takav crtez dolazi do punog izražaja.

Palac gore za Dicka

kandidat za strip godine - misliš li kod bonelija ili za sve stripove?

crtež bolji nego u Patagonoji - jel to moguće? (kasper tvrdi da nije)
Aco Posted - 17/11/2019 : 16:13:00
Prva knjiga (Masiero/Mastantuono) - dobro,korektno, ali nekako premlako ipak. Očekivao sam malo više "audace" štiha. Crtež jako lijep, kadriranjeje netipično za bonellija . Uglavnom- osvježenje.

Ali zato druga kniiga (Colombo i Frisenda) - fenomenalno. Kandidat za strip godine. Brutalno od pocetka do kraja. Scenarijo puno bolji od prve knjige duhoviti dialozi i citati koji ostaju u sjećanju. Pravi western - krvavije, prljavije i smrdljivije teško da moze. Brutalno dobro.
Frisenda razvalio sve u 16, bolji je nego u Patagoniji. Na A4 formatu takav crtez dolazi do punog izražaja.

Palac gore za Dicka
DODSFERD Posted - 24/09/2019 : 11:49:35
quote:
Originally posted by mpavin

Kako će ga raditi, jedan broj u 3 godine kao i njihova ostala izdanja?

Daj malo više optimizma, možda će ritam biti kao kod redovnog Zagora i Dylan Doga.
Dwayne_Looney Posted - 24/09/2019 : 07:28:40
7 epizoda po 64 stranice i radit će VČ? Usprkos dosta pozitivnih dojmova nisam još siguran da ću ovo kupovati ali ako ga izdaje VČ onda i da hoću kupio bih tek kad završe s izdavanjem.
Stoga je, po meni, najbolje rješenje da naprave HC debeljucu po uzoru na Zagorove knjige.
mpavin Posted - 24/09/2019 : 05:53:33
Kako će ga raditi, jedan broj u 3 godine kao i njihova ostala izdanja?
Taj VČ je na početku bio pravo osvježenje ali godinama se pretvorio u veliko razočarenje.
anto Posted - 24/09/2019 : 00:15:05
quote:
Originally posted by wesskowaz

Ne kazem da hoce, samo nagadjam. :)

ma nisam tebi odgovorio,mada je tako ispalo

dobih informaciju (siguricu) da će ga raditi VČ.
wesskowaz Posted - 23/09/2019 : 17:35:29
Ne kazem da hoce, samo nagadjam. :)
anto Posted - 23/09/2019 : 10:52:02
znači radiće ga Veseli četvrtak - pa dobro,samo da nešto ne eksperimentšu poput većeg formata ili tako nešto.

najviše bih voleo klasično kiosk izdanje 2 + 2 + 3 (u jednoj svesci)
wesskowaz Posted - 23/09/2019 : 09:43:54
Meni je najrealnije VC.
Tu je Zlatna serija, lako se sve to objavi.
zlatan bihac Posted - 23/09/2019 : 09:01:41
quote:
Originally posted by anto

dosta je opcija - VČ,PP,Forma B,DW,Golkonda.

meni od svih ovih nabrojanih PP djeluje nekako najblize ovom..
nesto na nacin kako su izdali traper kerija: veci C5 format, SC, dvije knjige, jedna od 270 a druga od 200 stranica i to je to..

anto Posted - 22/09/2019 : 23:28:14
dosta je opcija - VČ,PP,Forma B,DW,Golkonda.
zlatan bihac Posted - 22/09/2019 : 22:47:57
eh, sad se to ipak teze sjetiti s obzirom da sam to napisao u 12. mjesecu prosle godine...da li neko na fb ili na nekom forumu, ili su oni sami,(mislim na CK) na upit citaoca, rekli da ce neko drugi u srbiji raditi dicka...
anto Posted - 22/09/2019 : 22:09:07
quote:
Originally posted by going going

Ponavljam, ovaj strip deluje kao nesto vrlo interesantno i kvalitetno. Trojica scenarista (Masiero, Colombo i Bosseli) i trojica vrhunskih crtaca (Corrado Mastantuono, Pasquale Frisenda i Stefano Andreucci) i samo 7 epizoda.
Nadam se skorom objavljivanju kod nas u dobroj tehnickoj opremi i po normalnoj i pristupacnoj ceni.

quote:
Originally posted by zlatan bihac

samo 7 brojeva od po 64 stranice po broju...to je manje od 450 stranica...to moze komotno u jedan strip...da nisu iz ck navodno rekli da ce neko drugi ovo raditi, rekao bi da ovo moze komotno kao jedan broj riznice boneli...

quote:
Originally posted by teller

To je jedino novo od SBE sto cu uzimat kad netko nas objavi..

quote:
Originally posted by zlatan bihac

mozda i golconda ovo izda...u svom uvodnom obracanju su najavili bonelli izdanja u integralnoj verziji...

potpis na sve postove!
nego zlatane,ko je i gde rekao da neće ovo raditi ČK?

nekako bi mi oni bili najbolja opcija - jedna ili dve knjige i ende;po jeftinoj ceni.
a možda i ovi novi,golkondisti to odrade;rekoše da će cepati strogo integrale.

živi bili pa videli;u svakom slučaju,uzimam ovo sigurno.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000