forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 275 - Pobuna

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 05/06/2018 : 21:14:45
Scenarij: Samuel Marolla
Crtež: Paolo Bisi
Naslovnica: Gallieno Ferri

Original #594

11.06.18. U SNK
12.06.18. Na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
vice Posted - 26/06/2018 : 21:36:25
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by vice

Kolorci su općenito loši, al taj mi je među glupljima.


Wow! Ja sam se cak dobro i naglas nasmijao nekoliko puta reakcijama Digging Billa i Cika kod citanja tog kolorca. A prica je u stilu Burattinija, ono detektivska/misterija, ali se osjeti da je drugi scenarista.



Iskreno, osjeti se samo po onoj zavodnici koja kao da je Bosellijeva umotvorina, a i po nekim rečenicama koje su netipične za Bureta. Sve u svemu, misterija mi je bila predvidljiva, tanka, a Zagor prijeti batinama Chici i Billu, šta nikad ne volin vidit. Nek je i šala, glupo je.
D.J. Posted - 26/06/2018 : 21:18:43
quote:
Originally posted by vice

Kolorci su općenito loši, al taj mi je među glupljima.


Wow! Ja sam se cak dobro i naglas nasmijao nekoliko puta reakcijama Digging Billa i Cika kod citanja tog kolorca. A prica je u stilu Burattinija, ono detektivska/misterija, ali se osjeti da je drugi scenarista.
D.J. Posted - 26/06/2018 : 21:16:12
quote:
Originally posted by Curunir

Nemoj. Raspise li se previse, znas u koji staff odlazi


Na Dampyru je prije i radio. Tako da ga Boselli itekako zna. Cudo je sto uopce i radi na Zagiju.
vice Posted - 26/06/2018 : 21:02:08
quote:
Originally posted by hamzik

Oba dijela sam sinoc procito u jednom dahu i mogu samo skinuti kapu Marolli i Bisiju. Ovo je stvarno odlicno. Napeto, puno akcije, a sve zaokruzito atmosferom koja se skoro pa moze opipati. Marolla je ovo majstorski napiso. Nisam odavno vidio ovako efektivan scenario u Zagoru. A i Bisi je odradio vrhunski poso. I dalje mi nesjeda bas potpuno kako crta lica ali sve ostalo je prosto fantasticno.

Strasno mi se svida uvod nakon prologa. Ono kad Zagor stize u vojni logor a mi to vidimo iz perspektive vojnika. Nevolje su vec krenule a nas junak stize da rijesi stvar. Izdaleka ga prate znatizeljne oci vojnika koji tiho govore o legendi njegovih poduhvata. Obozavam kad scenarista prepoznaje taj mitski kvalitet Zagora i na ovaj nacin ga ukljuci u pricu.



Da, i to se baš osjeti kod novijih scenarista. Ovi uhodani s vrimenom i zaborave na to. :)
hamzik Posted - 26/06/2018 : 20:59:57
Oba dijela sam sinoc procito u jednom dahu i mogu samo skinuti kapu Marolli i Bisiju. Ovo je stvarno odlicno. Napeto, puno akcije, a sve zaokruzito atmosferom koja se skoro pa moze opipati. Marolla je ovo majstorski napiso. Nisam odavno vidio ovako efektivan scenario u Zagoru. A i Bisi je odradio vrhunski poso. I dalje mi nesjeda bas potpuno kako crta lica ali sve ostalo je prosto fantasticno.

Strasno mi se svida uvod nakon prologa. Ono kad Zagor stize u vojni logor a mi to vidimo iz perspektive vojnika. Nevolje su vec krenule a nas junak stize da rijesi stvar. Izdaleka ga prate znatizeljne oci vojnika koji tiho govore o legendi njegovih poduhvata. Obozavam kad scenarista prepoznaje taj mitski kvalitet Zagora i na ovaj nacin ga ukljuci u pricu.
dzoni Posted - 23/06/2018 : 18:35:20
od novih zagora meni se svideo kolor broj 5 (zadni rad ferija) ta prica mi je na nivou onih starih zagora...a i maksi darkvudske price je dobar
vice Posted - 23/06/2018 : 18:06:09
Kolorci su općenito loši, al taj mi je među glupljima.
velka031 Posted - 23/06/2018 : 18:00:15
Meni je taj kolorac uvjerljivo najbolji.
2:0
:)
vice Posted - 23/06/2018 : 17:09:59
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by velka031

Marolla je taj scenarist kojeg smo čekali!


Da, za sad vodi 2:0, odlicne price : lose price. Znam da radi na novoj Zagor prici, ali trebalo bi ga jos vise angazirati ako je moguce No on uz stripove pise i knjige i napisao je filmski scenario prosle godine.



Nisam znao da radi i druge stvari, lik ima veliki talent i dajbože da piše Zagora koliko god može



Doduše, njegova priča u Koloru me razočarala. Natrpa je par likova viška i sve zajedno je to dosta nespretno odrađeno. Tako da je za mene 1:1. Tek se on triba dokazat.
Curunir Posted - 23/06/2018 : 17:08:32
eto, mora biti da su mu vec ponudili
velka031 Posted - 23/06/2018 : 16:01:52
Hahahaha
solar Posted - 23/06/2018 : 12:42:57






Curunir Posted - 23/06/2018 : 12:19:01
Nemoj. Raspise li se previse, znas u koji staff odlazi
velka031 Posted - 23/06/2018 : 07:15:25
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by velka031

Marolla je taj scenarist kojeg smo čekali!


Da, za sad vodi 2:0, odlicne price : lose price. Znam da radi na novoj Zagor prici, ali trebalo bi ga jos vise angazirati ako je moguce No on uz stripove pise i knjige i napisao je filmski scenario prosle godine.



Nisam znao da radi i druge stvari, lik ima veliki talent i dajbože da piše Zagora koliko god može
Terminator Posted - 21/06/2018 : 17:47:12
O, ovo je dobar broj.

Zgodna tema o talačkoj krizi u zatvoru, Zagor kao spasitelj mogla je završiti u prosjeku, ali sjajna kombinacija jako dobrih likova i neuobičajenih situacija podigla je priču na višu razinu. Oderane kože i to kako se Legion spasio živog pijeska, ali i kako je postupio kad je otkrio da je Zagor u blizini, zbilja -
Ima još stvari koje su mi jako dobre - Chico u samostalnoj avanturici, misterij tipa s maskom (na naslovnici) te dio s Kellogom. Scenaristu kapa dolje.
Crtež je također vrhunski, a obožavam praktički filmske vinjete s nasumičnim kadrovima u kojima prikazuje situaciju, poput onih u vojnom kampu poslije prologa.
Naslovnica prva klasa.

10/10.
D.J. Posted - 19/06/2018 : 22:56:32
quote:
Originally posted by velka031

Marolla je taj scenarist kojeg smo čekali!


Da, za sad vodi 2:0, odlicne price : lose price. Znam da radi na novoj Zagor prici, ali trebalo bi ga jos vise angazirati ako je moguce No on uz stripove pise i knjige i napisao je filmski scenario prosle godine.
velka031 Posted - 19/06/2018 : 22:40:51
Marolla je taj scenarist kojeg smo čekali!
D.J. Posted - 19/06/2018 : 22:17:08
quote:
Originally posted by Curunir

Jebote led kako dobar strip.
Valjda nece razocarati u nastavku, kako mnogi kazu ovaj izgleda nece.
Kako Zagor moze biti dobar.
Kako parsecima udaljeno od Bureta.
Kako dobar crtež i napet scenarij.
Bez debilizma koji je cesto ispod razine vrtica.
Ma...
Kao da nije Zagor
Vrhunski strip. Odusevljen sam.



Zna i Zagi jos ponekad rasturiti.
D.J. Posted - 19/06/2018 : 22:16:13
quote:
Originally posted by dzoni

meni se ova epizoda nikako ne svidja...kao ni mortimer kao ni kaufman..sve predvidljive i naivne price...helingen 7 takodje....


Stvarno?! Ni ova ni Kaufman? Bas i nisu tako predvidljive, pogotovo ova s Hellgateom.
Curunir Posted - 19/06/2018 : 21:31:16
quote:
Originally posted by Duke Zill

Bome mi se sviđa priča. Jednostavnost, akcija, važna Chicova uloga, tajanstveni Krvnikov identitet - lijepo je Marrola krenuo, a nadam se da bude u istom tonu i završio.
Bisija bi trebali malo više zaposliti na Zagoru. Ako se dobro sjećam crtao je samo Riječne vukove prije ohoho godina.
Primjetio sam i drugačije sjenčanje u sceni Chicova sna. Sviđa mi se tako mala promijena tehnike i podjetila me na aktualni maxi.



Ajme ta je tabla prepredivna. Auuu kako dobar Bisi.
Curunir Posted - 19/06/2018 : 21:29:20
Jebote led kako dobar strip.
Valjda nece razocarati u nastavku, kako mnogi kazu ovaj izgleda nece.
Kako Zagor moze biti dobar.
Kako parsecima udaljeno od Bureta.
Kako dobar crtež i napet scenarij.
Bez debilizma koji je cesto ispod razine vrtica.
Ma...
Kao da nije Zagor
Vrhunski strip. Odusevljen sam.
goghy Posted - 14/06/2018 : 14:58:29
Odličan roman,..
dzoni Posted - 13/06/2018 : 23:04:57
meni se ova epizoda nikako ne svidja...kao ni mortimer kao ni kaufman..sve predvidljive i naivne price...helingen 7 takodje....
Duke Zill Posted - 13/06/2018 : 19:04:17
Bome mi se sviđa priča. Jednostavnost, akcija, važna Chicova uloga, tajanstveni Krvnikov identitet - lijepo je Marrola krenuo, a nadam se da bude u istom tonu i završio.
Bisija bi trebali malo više zaposliti na Zagoru. Ako se dobro sjećam crtao je samo Riječne vukove prije ohoho godina.
Primjetio sam i drugačije sjenčanje u sceni Chicova sna. Sviđa mi se tako mala promijena tehnike i podjetila me na aktualni maxi.
Grabb Posted - 12/06/2018 : 16:51:19
Nikako da se naviknem na Bisijevog Cika.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000