forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Ultras Posted - 11/03/2010 : 01:28:43

Prijatelji, evo jedne novine na pdf Bonelli koja ce (nadam se) svima prijati

Sveobuhvatni topik o Dilanu, omogućiće nam da na jednom mestu imamo sve dosada otvorene topike koji se tiču naseg junaka, biće arhiva popisa, recenzija... novim članovima ce dati prave smernice za nova saznanja, i najvažnije: pokrenuće nove Dilan Dog diskusije.

Na forumu je "Search" opcija neopravdano u aut fazonu, pa je novim članovima lakse da otvore nov topik pitajući nesto, nego da upotrebe ovu korisnu opciju. Isto tako - preskače se "Home" i direktno ide na forum da bi se trazila informacija da li je neki strip izasao, iako je tamo naslovnica već postavljena.

Blago ovog foruma su recenzije. Puno ih je, tako da ce mi trebati vremena da ih sve postavim ovde.

U sortiranju topika koje sam pronašao na forumu, biće promena. Treba naći "dobitnu formulu" da budu što pregledniji, podeljeni po kategorijama. Ono sto se nece promeniti je da su svi otvoreni za pisanje i da nikakva diktatura nije (i nece biti) sprovedena za postove koji se tiču stripova.

Sredom ćemo na ovom topiku otpočinjati novu DD temu. Koja ce tema biti aktuelna zavisiće od svih nas.
Ako imate nešto da predložite, ako ste uočili neke greške u popisima, ili pronasli na forumu jos neki Dilan topik . . . javite mi na PM (da u startu ne gusimo topik).

Obavezni linkovi:

Dylan Dog - tekst o junaku

Dylan Dog - Sergio Bonelli Editore

Dylan Dog - facebook

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Deers Posted - 10/07/2018 : 12:26:59
Stavljaju samo neka zvučna imena, da bi bolje prodali strip. Ništa neobično ali je netipično za Bonelli.
dzoni Posted - 10/07/2018 : 12:20:11
zbog cega sada ispisuju na naslovnicama imena scenarista?
Deers Posted - 10/07/2018 : 00:35:32
Puno lošije. Dopo un lungo... se vise ne sjećam bas ali ova je koherentna epizoda ali malo nepotrebna.
Sarghan Posted - 09/07/2018 : 22:24:10

Deers, kako bi rangirao "Nel mistero" i "Dopo un lungo silenzio" u odnosu na one četiri "povratničke" Sclavijeve priče iz perioda #240-#250?

Deers Posted - 09/07/2018 : 16:29:47
Dylan Dog 375: Nel mistero - Sclavi - Stano - Niro

Sclavi omažira sam sebe, odnosno jedan mali djelić jedne svoje legendarne epizode. I ne izgleda to loše, ali djeluje razvodnjeno, fan fiction gotovo. Stano je odličan, i ova plošna boja baš leži takvom crtežu.

Cavenagova naslovnica najbolja.
Deers Posted - 09/07/2018 : 16:18:37
Mignacco - Piccatto - Valeri: Ruzičasti zečevi ubijaju / Zemlja obojenih sjena / Ruzičasti zečevi umiru

Nakon nesretnog almanaha Mignacco se vraća svojoj najboljoj kreaciji. Nako što je u drugom nastavku produbio pozadinu priče kreirajući svijet u kojem Jumbo obitava i postavio neka pravila prelazaka u ovom nastavku se ponovno vraćamo u taj svijet iz crtića. Produbljujemo odnose, upoznajemo nove likova ali srećemo i neke poznate. Ovaj put su uloge okrenute, Dylan Dog mora pomoći svijetu Obojenih sjena jer su likovi počeli umirati. Zaozbiljno.

Strip sve u svemu ima dobru ideju, i par jako dobrih momenata ali u scenariju malo šteka, likovi nisu onako nevino lepršavi (uza svo nasilje) kao u prethodnim nastavcima. Ubačeno je i sada popularno probijanje četvrtog zida.

Mignacco ostaje vjeran i crtačima, ovaj nastavak je u potpunosti odradio Valeri, autor koji je crtao Svijet obojenih sjena (pretpostavljam) u prvom nastavku. Boja koja izgleda kao iz oldskul crtića samo pojačava simpatičan dojam ove epizode.

Izvukao se.
Giuda Ballerino Posted - 07/07/2018 : 17:35:02
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Ovo sto je Recchionijev tim napravio s tim tzv preporodom je ispostavit ce se zlocin. Citajuci dalje sigurno ce navuci i vas bijes na sebe.

Za sada vec ima moj bes a ja sam stigao do Ukusa vode. Interesuje me sta se desava od 350 odnosno od Mater Dolores pa nadalje da li ide u istom beznadeznom smeru ili se popravlja. Jer ovo za sada je uzasno lose.

Vec nakon onog navodno revulucionarnog broja "i bit ces pepeo" koji je trebao biti kraj ciklusa promjena i nakon kojeg je RR rekao da vise nista nece biti isto dolazi prava cvoka u glavu. Niz nepovezanih, uglavnom vec vidjenih i prozvakanih epizoda, a sta je najgore svaka nova epizoda sve gore i praznije. U zadnjih godinu dana skoro pa nijedna epizoda nije pobjegla Pobuni automobila i slicnim uratcima.
going going Posted - 07/07/2018 : 17:24:55
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Ovo sto je Recchionijev tim napravio s tim tzv preporodom je ispostavit ce se zlocin. Citajuci dalje sigurno ce navuci i vas bijes na sebe.

Za sada vec ima moj bes a ja sam stigao do Ukusa vode. Interesuje me sta se desava od 350 odnosno od Mater Dolores pa nadalje da li ide u istom beznadeznom smeru ili se popravlja. Jer ovo za sada je uzasno lose.
Giuda Ballerino Posted - 07/07/2018 : 17:21:27
going going Posted - 07/07/2018 : 17:04:21
Potpisujem Spocka za sve sto je napisao o Nikad više, inspektore Bloch
Spock Posted - 07/07/2018 : 16:12:39

#338: Nikad više, inspektore Bloch, Lu. 165 - 118 str.

Scenarij: Paola Barbato
Crtež: Bruno Brindisi
Naslovnica: Angelo Stano

Očekivao sam puno više od Barbatove i ove priče, pogotovo imajući u vidu genijalni "Broj 200" istih autora. U recenziji sam pročitao da je Barbatova imala drugu i emotivniju verziju ove priče, a od nadređenih je određeno da ide debilni crnohumorni podzaplet s pogrebnim mafijašima. Vjerujem da je tako, jer ovo ne sliči na Barbatovu. Priča će većini biti zabavna, ali to je već sve viđeno, da ne pričam o tome koliko je glupo, kada se bolje promisli.

Smrt uzela dopust i odlučila se družiti s Blochom!! Ma zamisli!!! Da su bar dopustili Barbatovoj da ostvari svoje zamisli i podari nam još jedno remek djelo. Ovako mi je žao što sam, nakon dugo vremena, zainteresiran najavom preporoda u serijalu, ponovno počeo kupovati Dylan Doga. Prošla epizoda, "Event Horizon", još može i proći, ali ova nikako ne. Smeće kao i ono zbog čega sam prestao kupovati Dylana. Dat ću još priliku i slijedećoj epizodi. Čini se zanimljiva, a ako ne zadovolji: bye, bye forever Dylan Dog!!

Brindisi je lošiji nego ranije. Definitivno najbolji Dylanov crtač može to puno bolje. Rane izgledaju groteskno, a čini mi se da se, kao i Barbatova, pogubio u ovoj Alan Ford verziji Dylana. Naslovnica je posveta, ali zaslužuje desetku!

(priča: 5,  scenarij: 3, crtež: 8, naslovnica: 10) - 58%

Recenzija: http://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-sr-338-zbogom-inspektore-bloch/1814/
Spock Posted - 07/07/2018 : 15:48:16

#240: Ukronija, Lu. Extra 120 - 96 str.

Scenarij: Tiziano Sclavi
Crtež: Franco Saudelli
Naslovnica: Angelo Stano

Iako je tema nacizma pomalo otrcana, a Sclavi kao da je zapeo u osamdesetima, kada je ta tema bila jako popularna, ipak je ovo jedna upečatljiva epizoda koja tjera na razmišljanje. Majstor Sclavi je tu ubacio puno zgodnih situacija i zanimljivih minijatura. U moru ispodprosječnih priča, nakon što je napustio serijal, ovim povratkom ponovno pokazuje kako bi trebao izgledati jedan inteligentan strip, što je Dylan Dog bio, a više nije.
Bravo majstore, svaka ti dala! :-)
Moja sućut onima koji ne shvaćaju!!
Šteta pa Saudellijev loš karikaturistički crtež umanjuje vrijednost ovog stripa, za razliku od naslovnice, koja pogađa bit i tjera te da ga kupiš.

(priča: 9,  scenarij: 9, crtež: 5, naslovnica: 10) - 80%

Recenzija: http://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-vec-31-ukronija/1126/
Jocko Posted - 03/07/2018 : 00:32:01
Ova mu je jedna od najboljih naslovnica za sada.
Sarghan Posted - 02/07/2018 : 22:00:22
#383 "čista" verzija

going going Posted - 02/07/2018 : 19:19:23
quote:
Originally posted by Magic Wind

Muško srce, po meni, je glupost neviđena

Moze malo detaljnije obrazlozenje u topiku predvidnjenom za epizode od Dubokog svemira pa na dalje: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=49317&whichpage=1
Magic Wind Posted - 02/07/2018 : 18:32:54
Muško srce, po meni, je glupost neviđena
DOMI Posted - 02/07/2018 : 17:56:02
ovaj Color fest djeluje skroz "trknuto", liči na onaj "SMIB" iz Osnovne

*držim da će se ipak sve popraviti nakon pada naklade!
going going Posted - 02/07/2018 : 01:19:53
quote:
Originally posted by Combatrock

Evo mucim se sa poslednjih nekoliko VC - Ludens epizoda i kroz glavu mi tutnje reci iz jednog od prethodnih postova KOLIKO SE GOVANA NAKUPILO POSLE 250 BROJA kakva bolna i surova istina. Sta reci za takav odron a ne zaplakati?

Period od oko 270. broja pa do 300. je dosta dobar ima tri cetiri dobre Rekionijeve price, Di Gregorijevih par vrlo dobrih i par od Barbatove.
(Formular A38, Mater Morbi, Novi varvari, Prinudni rad, Vrt iluzija, Progonitelj, Zarobljene duse, Druga sansa, Poslednji besmrtnici,

Katastrofalan period je bas onaj pred preporod odnosno od 300.broja, a i ovaj preporod je za sad tezak krs s mozda jednim izuzetkom a to je Musko srce.
danielp Posted - 01/07/2018 : 20:09:49
Meni je i ovaj "Ukus vode" poslednji od VC golo govno
wesskowaz Posted - 01/07/2018 : 14:56:59
Istrosilo se vremenom, skroz na skroz.
swamp thing Posted - 01/07/2018 : 14:47:13
Užasan period.
Combatrock Posted - 01/07/2018 : 12:23:35
Evo mucim se sa poslednjih nekoliko VC - Ludens epizoda i kroz glavu mi tutnje reci iz jednog od prethodnih postova KOLIKO SE GOVANA NAKUPILO POSLE 250 BROJA kakva bolna i surova istina. Sta reci za takav odron a ne zaplakati?
solar Posted - 29/06/2018 : 18:25:36
Dylan Dog & Creepy Past team-up

Kolor Fest #26
L’uomo senza faccia
Scenarij: Bruno Enna
Crtež: Giovanni Rigano
Kolor: Matteo Vattani

Amore sotto chiave
Scenarij: Giovanni Di Gregorio
Crtež: Alberto Zanon
Kolor: Andres Mossa

Le voci dentro
Scenarij: Bruno Enna
Crtež: Federico Nardo
Kolor: Dario Calabria
Naslovnica: Giovanni Rigano

http://www.sergiobonelli.it/dylan-dog/2018/06/27/albo/creepy-past-1003119/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1530114493040.jpg--.jpg?1530114494000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1530114494117.jpg--.jpg?1530114495000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1530114495373.jpg--.jpg?1530114496000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1530114496118.jpg--.jpg?1530114496000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1530114496822.jpg--.jpg?1530114497000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1530114497465.jpg--.jpg?1530114498000
morski Posted - 29/06/2018 : 16:54:12
koliko je los novi dilan kad se ljudi raduju rujuovim povratnickim epizodama...
swamp thing Posted - 28/06/2018 : 18:38:05
Pa stavili na naslovnicu da je D. Arđento pisao scenario ne bi li bolje prodali.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000