forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA predstavlja JAN DIKS 3 i 4

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 19/06/2018 : 11:30:01
Čarobna knjiga u celosti objavljuje čuveni Bonelijev mini-serijal u četiri toma – „JanaDiksa” iz pera Karla Ambrozinija.

Jan Diks je likovni kritičar i konsultant Rajksmuseuma u Amsterdamu. Njegove istrage se odvijaju na rubu umetnosti i kriminala, stvarnog i fantastičnog, a njegov život je složen niz neobičnih susreta, pića i žena.

Treći tom serijala obuhvata epizode „Dvostruki zločin”, „Kuća obešenog” i „Čovek koji je ubio Van Goga”.



Četvrti, završni tom sadrži epizode „Tintoretova kći”, „Duboko crno” i „Slep pogled”.



Format: 14,5 cm x 20,5 cm; tvrd povez; broj strana: 384.

„Jan Diks 3” i „Jan Diks 4” biće na Letećem startu od 20.6. do 23.6, po ceni od 1.070 dinara, u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu biće 1.199 dinara, a u ostalim knjižarama 1.599 dinara.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
vronski 3 Posted - 28/06/2018 : 18:32:14
Sad kad sam pročitao poslednju 14. epizodu Jan Diksa shvatio sam zbog čega nema 15. epizode i zašto neće ni biti novih nastavaka...

Šteta što je Ambrozini tako završio serijal, bilo je tu potencijala za još nastavaka...
ivanl Posted - 21/06/2018 : 11:32:45
quote:
Originally posted by Jocko

Gde napljuva Napoleona baš sada kad sam kupio svih 10 koje je izdao Veseli ?!?!

Mislim da ću na kraju uzeti i Diksa, ali 40+ eura nije malo, naročito imajući u vidu da je izbor stripova nikad veći...

Nahvalili ste ga gotovo svi, znači mora da je u najmanju ruku bar dobar.

Jel bar malo sličan Dilanu Dogu po atmosferi?


Nema veze s Dylanom. Ali je okej...skroz.
sawitch Posted - 21/06/2018 : 08:10:11
Nije. Ima umetnosti i malo misterije, krimija, paranormalnog. OK je skroz. Ja sam dao sansu i nisam se pokajao.
Jocko Posted - 21/06/2018 : 01:35:52
Gde napljuva Napoleona baš sada kad sam kupio svih 10 koje je izdao Veseli ?!?!

Mislim da ću na kraju uzeti i Diksa, ali 40+ eura nije malo, naročito imajući u vidu da je izbor stripova nikad veći...

Nahvalili ste ga gotovo svi, znači mora da je u najmanju ruku bar dobar.

Jel bar malo sličan Dilanu Dogu po atmosferi?
sawitch Posted - 20/06/2018 : 21:17:22
Prevarices se za Diksa. Dobar strip.
VALTER Posted - 20/06/2018 : 20:56:10
Rijetko antipatičan lik taj Ambrosini. Pamtim kad je na MAFEST-u '15. rekao da je osamdesetih s roditeljima krstario duž jadranske obale i da je to bilo vrijeme "kada ovdje, naravno, nije bilo stripova". Kakva bahatost i gledanje svisoka, naročito za jednog Talijana. U svakom slučaju, Napoleon je dosadno sranje, i ne sumnjam da je i Jan Dix na istom tragu.
Dwayne_Looney Posted - 20/06/2018 : 20:32:50
Da još Čarobna uzme Chicove specijale kao If Edizioni, 9x3 samo u HC-u... ufff
vronski 3 Posted - 20/06/2018 : 17:56:49
Šta da se o takvome priča više kad je za Alana Forda posle jedne pročitane epizode rekao da je "neopevana budalaština koju ništa ne kapira!!!!!!
Dr. Zistis Posted - 20/06/2018 : 17:25:40
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by vronski 3

Moj kolega napljuvao ČK na Fejsu što su se kao ozbiljan izdavač knjiga skoro totalno prešaltovali na stripove, na tu bezvezariju za decu, kako se izrazio.

Eto, ne može se svima ugoditi...




Kolega ti je nacitani intelektualac, posisao svetsko znanje jos od rodjenja...nema taj pojma ni o stripu a ni o knjizevnosti, slobodno mu kazi...



Kolega je poslednji strip pročitao otprilike u četvrtom osnovne, i to Mikijev Zabavnik, od tada nije strip uzimao u ruke, inače je tu, oko 40 godina. Ne voli čovek stripove, njegovo pravo, ali nema zato pravo da napada nas koji ih volimo i one koji ih objavljuju...


Veruj mi, to sam i mislio da napisem, ne treba mnogo mozganja, da je taj tvoj kolega citao samo Diznija kad je bio mali i da zna da je strip samo razbibriga i "bezvezarija" za decu...nema on pojma, kao sto rekoh, ni o knjizevnosti koju toboze preferira a kamoli o stripu kao umetnosti...da ceni umetnost znao bi da ceni i strip ali je verovatno samo umisljena velicina, kvaziintelektualac i demagog...povraca mi se od takvih...


Covek koji ne poznaje progres i nije spreman da "napreduje", uci nikako ne moze biti intelektualac
axle munshine Posted - 20/06/2018 : 15:12:10
quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by vronski 3

Moj kolega napljuvao ČK na Fejsu što su se kao ozbiljan izdavač knjiga skoro totalno prešaltovali na stripove, na tu bezvezariju za decu, kako se izrazio.

Eto, ne može se svima ugoditi...




Kolega ti je nacitani intelektualac, posisao svetsko znanje jos od rodjenja...nema taj pojma ni o stripu a ni o knjizevnosti, slobodno mu kazi...



Kolega je poslednji strip pročitao otprilike u četvrtom osnovne, i to Mikijev Zabavnik, od tada nije strip uzimao u ruke, inače je tu, oko 40 godina. Ne voli čovek stripove, njegovo pravo, ali nema zato pravo da napada nas koji ih volimo i one koji ih objavljuju...


Veruj mi, to sam i mislio da napisem, ne treba mnogo mozganja, da je taj tvoj kolega citao samo Diznija kad je bio mali i da zna da je strip samo razbibriga i "bezvezarija" za decu...nema on pojma, kao sto rekoh, ni o knjizevnosti koju toboze preferira a kamoli o stripu kao umetnosti...da ceni umetnost znao bi da ceni i strip ali je verovatno samo umisljena velicina, kvaziintelektualac i demagog...povraca mi se od takvih...
vronski 3 Posted - 20/06/2018 : 13:33:46
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by vronski 3

Moj kolega napljuvao ČK na Fejsu što su se kao ozbiljan izdavač knjiga skoro totalno prešaltovali na stripove, na tu bezvezariju za decu, kako se izrazio.

Eto, ne može se svima ugoditi...




Kolega ti je nacitani intelektualac, posisao svetsko znanje jos od rodjenja...nema taj pojma ni o stripu a ni o knjizevnosti, slobodno mu kazi...



Kolega je poslednji strip pročitao otprilike u četvrtom osnovne, i to Mikijev Zabavnik, od tada nije strip uzimao u ruke, inače je tu, oko 40 godina. Ne voli čovek stripove, njegovo pravo, ali nema zato pravo da napada nas koji ih volimo i one koji ih objavljuju...
sawitch Posted - 20/06/2018 : 13:11:52
To bi bila bas sjajna ideja.
Hercule Poirot Posted - 20/06/2018 : 12:42:02
quote:
Originally posted by morski

jos kad bi preuzeli od veseljaka bilo koje kolekcionarsko izdanje...



Sjajna, sjajna ideja!
axle munshine Posted - 20/06/2018 : 11:53:10
quote:
Originally posted by vronski 3

Moj kolega napljuvao ČK na Fejsu što su se kao ozbiljan izdavač knjiga skoro totalno prešaltovali na stripove, na tu bezvezariju za decu, kako se izrazio.

Eto, ne može se svima ugoditi...




Kolega ti je nacitani intelektualac, posisao svetsko znanje jos od rodjenja...nema taj pojma ni o stripu a ni o knjizevnosti, slobodno mu kazi...
morski Posted - 20/06/2018 : 09:42:36
jos kad bi preuzeli od veseljaka bilo koje kolekcionarsko izdanje...
DiSkAcH Posted - 20/06/2018 : 08:23:38
Bezvezariju za djecu od...u prosjeku 30+ :D :D
vronski 3 Posted - 19/06/2018 : 22:38:10
Moj kolega napljuvao ČK na Fejsu što su se kao ozbiljan izdavač knjiga skoro totalno prešaltovali na stripove, na tu bezvezariju za decu, kako se izrazio.

Eto, ne može se svima ugoditi...

velka031 Posted - 19/06/2018 : 21:53:15
Zasad izdavač godine 2018.
Idemo dalje! :)
going going Posted - 19/06/2018 : 20:34:41
Vrhunski!
Dr. Zistis Posted - 19/06/2018 : 19:39:12
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Bravo Čarobna! Bit će ovo lijep godišnji odmor.


Uz sve 4 knjige na gomili od pocetka
Dwayne_Looney Posted - 19/06/2018 : 17:28:07
Bravo Čarobna! Bit će ovo lijep godišnji odmor.
nikotin Posted - 19/06/2018 : 16:10:37
Svaka čast na takvom brzom objavljivanju.
djukak Posted - 19/06/2018 : 13:41:46
Svaka čast ljudi
Naravno uzima se.....
zlatan bihac Posted - 19/06/2018 : 13:34:58
quote:
Originally posted by vronski 3

A niža je i cena ova dva toma budući da sadrže tri umesto četiri epizode kao prva dva.

I na tome ČK svaka čast!



da...mnogi bi ostavili istu cijenu bez obzira na 130 stranica manje i jednu naslovnu manje...

svaka čast i pohvale...uzima sve, naravno...
vronski 3 Posted - 19/06/2018 : 12:20:07
A niža je i cena ova dva toma budući da sadrže tri umesto četiri epizode kao prva dva.

I na tome ČK svaka čast!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000