forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 plaćanje ležarine

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
igor 12 Posted - 25/06/2018 : 12:35:26
ajde nek mi netko objasni plaćanje ležarine za pakete na pošti.

malo da bude jasnije; ako sam jučer primio onu potvrdu o prispjeću paketa, a danas ga podigao, plaća li se ležarina i po kojoj tarifi?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Cage Posted - 30/06/2018 : 12:29:58
Uglavnom ležarina oduvijek postoji samo je vjerovatno da kako u kojim gradu i kako do kojeg zaposlenika...
Znaci dosta radim sa poštom ali mogu reci da su to teški prevaranti pogotovo na foru sa ležarinom posto sad vise nemogu zaraditi od prodaje brašna u pošti jer su počeli izgledati kao nekakva kvartovska trgovina pa sad varaju na tu foru...
Uglavnom cekam ja neka dva paketa da dođu iz Hr u Hr 8 dana ok bili u tih osam dana i praznici i kad evo ti poštara ja nisam bio doma ostavlja ženi ceduljicu bez paketa i kaže meni moji dali samo ovo pa trebate podići i naravno ja odmah sutra ujutro na postu kažem meni djelatnica morate platiti 12 kuna ležarine uglavnom hocu vam reci od poštara do uprave i djelatnika koji rade to je postala lokalna prcija ali nažalost uz tisak koji je digao cijene i nemozes normalno zapakirati pakete nemamo nista bolje...
Obi-wan Posted - 28/06/2018 : 18:06:12
quote:
Originally posted by zeljko

Obi razočarao


Radit ću više, drug Napoleon je uvijek u pravu!
Obi-wan Posted - 28/06/2018 : 18:05:20
quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by 1Euro

možda se nismo razumjeli. Ja uvijek plačam ležarninu ali vjerovatno zbog toga, jer ja nisam Hrvat i ako mi netko iz Hrvatske pošalje u Hrvatsku (gdje ja nemam svoju adresu!) onda on napiše "Poste Restante" i paket me čeka da ga podignem u Hrvatskoj i za tu vrstu usluge se plača (uvijek su to naplačivali!) ležarnina.
A to ako vi kao Hrvati podignete paket na vašoj Hrvatskoj pošti to vjerovatno ne treba plačati ležarninu (u Sloveniji meni nije potrebno plačati ležarninu iako možda par dana ne podignem pošiljku, jedino ako ne podigneš unutar 30 dana, onda se pošiljka vrati nazad onome koji ju je poslao....)


Ni ja nisam Hrvat i u 16 godina nisam ni jednom platio ležarinu. 1000 paketa.



Klingonac?


Prije Ferengi...
zeljko Posted - 28/06/2018 : 14:19:58
Obi razočarao
wolf Posted - 28/06/2018 : 10:40:49
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by 1Euro

možda se nismo razumjeli. Ja uvijek plačam ležarninu ali vjerovatno zbog toga, jer ja nisam Hrvat i ako mi netko iz Hrvatske pošalje u Hrvatsku (gdje ja nemam svoju adresu!) onda on napiše "Poste Restante" i paket me čeka da ga podignem u Hrvatskoj i za tu vrstu usluge se plača (uvijek su to naplačivali!) ležarnina.
A to ako vi kao Hrvati podignete paket na vašoj Hrvatskoj pošti to vjerovatno ne treba plačati ležarninu (u Sloveniji meni nije potrebno plačati ležarninu iako možda par dana ne podignem pošiljku, jedino ako ne podigneš unutar 30 dana, onda se pošiljka vrati nazad onome koji ju je poslao....)


Ni ja nisam Hrvat i u 16 godina nisam ni jednom platio ležarinu. 1000 paketa.



Klingonac?
1Euro Posted - 26/06/2018 : 18:22:21
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by 1Euro

možda se nismo razumjeli. Ja uvijek plačam ležarninu ali vjerovatno zbog toga, jer ja nisam Hrvat i ako mi netko iz Hrvatske pošalje u Hrvatsku (gdje ja nemam svoju adresu!) onda on napiše "Poste Restante" i paket me čeka da ga podignem u Hrvatskoj i za tu vrstu usluge se plača (uvijek su to naplačivali!) ležarnina.
A to ako vi kao Hrvati podignete paket na vašoj Hrvatskoj pošti to vjerovatno ne treba plačati ležarninu (u Sloveniji meni nije potrebno plačati ležarninu iako možda par dana ne podignem pošiljku, jedino ako ne podigneš unutar 30 dana, onda se pošiljka vrati nazad onome koji ju je poslao....)


Ni ja nisam Hrvat i u 16 godina nisam ni jednom platio ležarinu. 1000 paketa.



ali živiš u Hrvatskoj. Ja živim u Sloveniji i pakete mi šalju u jednu Hrvatsku Poštu u jednom Hrvatskom gradu na način "Poste Restante" i tamo me paket čeka, da ga iz Slovenije dođem pokupiti, pa valjda zbog tog "poste restante" naplačivaju ležarninu.
Da ne piše Poste Restante onda mi ne bi pošta "čuvala" paket i poštar bi mi ga donio na kučnu adresu.
Tako da koliko sam ja shvatio, ovakva žeranina se naplača ako se radi o "poste restante" jer ti kao Pošta čuva paket, kao nekakvo skladištenje npr

https://en.wikipedia.org/wiki/Poste_restante
Obi-wan Posted - 26/06/2018 : 18:01:59
quote:
Originally posted by 1Euro

možda se nismo razumjeli. Ja uvijek plačam ležarninu ali vjerovatno zbog toga, jer ja nisam Hrvat i ako mi netko iz Hrvatske pošalje u Hrvatsku (gdje ja nemam svoju adresu!) onda on napiše "Poste Restante" i paket me čeka da ga podignem u Hrvatskoj i za tu vrstu usluge se plača (uvijek su to naplačivali!) ležarnina.
A to ako vi kao Hrvati podignete paket na vašoj Hrvatskoj pošti to vjerovatno ne treba plačati ležarninu (u Sloveniji meni nije potrebno plačati ležarninu iako možda par dana ne podignem pošiljku, jedino ako ne podigneš unutar 30 dana, onda se pošiljka vrati nazad onome koji ju je poslao....)


Ni ja nisam Hrvat i u 16 godina nisam ni jednom platio ležarinu. 1000 paketa.
1Euro Posted - 26/06/2018 : 17:19:13
možda se nismo razumjeli. Ja uvijek plačam ležarninu ali vjerovatno zbog toga, jer ja nisam Hrvat i ako mi netko iz Hrvatske pošalje u Hrvatsku (gdje ja nemam svoju adresu!) onda on napiše "Poste Restante" i paket me čeka da ga podignem u Hrvatskoj i za tu vrstu usluge se plača (uvijek su to naplačivali!) ležarnina.
A to ako vi kao Hrvati podignete paket na vašoj Hrvatskoj pošti to vjerovatno ne treba plačati ležarninu (u Sloveniji meni nije potrebno plačati ležarninu iako možda par dana ne podignem pošiljku, jedino ako ne podigneš unutar 30 dana, onda se pošiljka vrati nazad onome koji ju je poslao....)
wolf Posted - 26/06/2018 : 13:30:23
Očito to različito prakticiraju u različitim poslovnicama.

Tako, recimo, negdje bez problema uzmu pošiljku gdje god se slala, a negdje pilaju da se ne može slati na adresu ako je poslovnica pošte u navedenom mjestu zatvorena. Idiotizam i neujednačenost poslovanja.
dante Posted - 26/06/2018 : 12:54:14
Cesto uzimam preko neta (knjige, filmove i sl.), zadnji puta stiglo prije neka tri tjedan, i kao i Oki, u zivotu nisam cuo za tu lezarinu, iako nekad ne podignem isti dan. Prvi glas...
1Euro Posted - 26/06/2018 : 12:07:54
koliko znam oduvijek se plača ležarnina....znam da sam prije par godina dobivao neke pakete, koje sam podigao na Hrvatskoj pošti, jer prodavač nije slao u inozemstvo pa sam onda ja išao u Hrvatsku podiči paket i uvijek su mi računali tu ležarninu, mislim da je bilo par kuna, nekih 3 kun enpr...i mislim da su mi naplatili več sljedeči dan, znači ako bi isti dan podigao ne bi mi trebalo plačati, a onda su mi več računali, nisu čekali npr 4 radna dana ili tako nešto. Naravno da nisam nikada došao na isti dan podiči paket jer sam htio biti siguran kako če paket biti tamo kada ga budem došao preuzeti, pa sam uvijek čekao još par dana viška da se ne vozim za bezveze u Hrvatsku i uvijek su mi računali ali nije mi bilo skupo tih nekoliko kuna....

Ono što mi j ezanimljivo je to, sa kakvom lakoču mogu preči granicu sa paketom u ruci, bez da provjeravaju....mogla bi unutra biti droga npr....bezbroj puta sam išao u Hrvatsku ili polsati paket (da je bilo jeftinija poštarina za kupca) ili sam išao podiči (da je bila jeftinija poštarina za mene, kao kupca), pod rukom nosim paket od par kila, pješke čez granicu, prošao sve kontrole nitko nikada nisam trebao otvarati paket npr....zanimljivo stvarno.....
wolf Posted - 26/06/2018 : 11:23:18
quote:
Originally posted by Oki

Baš sam išao na poštu nešto poslati, pa priupitah jel istina da su uveli plaćanje ležarine za pakete.
Kaže mi djelatnica da to oduvijek postoji i da to po pravilu računaju od četvrtog radnog dana nakon prispjeća paketa, što bi značilo da mene ta stavka u vezi paketa ne zabrinjava niti najmanje jer paket preuzimam najkasnije drugi dan nakon prispjeća.
Meni tako jedini problem na pošti ostaje slanje tiskanice u inozemstvo, a i to nebi bio problem da na ova tri šaltera koja su na mojoj pošti u posljednje tri godine nisu promjenili čak možda i 100 djelatnika....maltetiraju te žene maksimalno, vrte ih i prebacuju iz grada u grad-evo baš mi je nedavno jedna pričala kako je radila 30 godina neprestano ovdje kod mene na pošti (a i živi par sto metara od pošte), a sada mora putovati u 45 km udaljeni Ogulin, dok na njezino mjesto iz Ogulina putuje druga djelatnica, također starija. Kakva im je to shema i zašto tako maltetiraju svoje radnike, ostaje misterija.



Još više fascinira razbacivanje novca na putne troškove, umjesto da radnike raspoređuju tako da su što bliže radnom mjestu. Ali ima to svoju drugu stranu - nastoje ljude prisiliti da sami odu jer ili ih ima viška ili se nakupilo uhljeba koje negdje treba uvaliti.
Oki Posted - 26/06/2018 : 09:19:50
Baš sam išao na poštu nešto poslati, pa priupitah jel istina da su uveli plaćanje ležarine za pakete.
Kaže mi djelatnica da to oduvijek postoji i da to po pravilu računaju od četvrtog radnog dana nakon prispjeća paketa, što bi značilo da mene ta stavka u vezi paketa ne zabrinjava niti najmanje jer paket preuzimam najkasnije drugi dan nakon prispjeća.
Meni tako jedini problem na pošti ostaje slanje tiskanice u inozemstvo, a i to nebi bio problem da na ova tri šaltera koja su na mojoj pošti u posljednje tri godine nisu promjenili čak možda i 100 djelatnika....maltetiraju te žene maksimalno, vrte ih i prebacuju iz grada u grad-evo baš mi je nedavno jedna pričala kako je radila 30 godina neprestano ovdje kod mene na pošti (a i živi par sto metara od pošte), a sada mora putovati u 45 km udaljeni Ogulin, dok na njezino mjesto iz Ogulina putuje druga djelatnica, također starija. Kakva im je to shema i zašto tako maltetiraju svoje radnike, ostaje misterija.
igor 12 Posted - 25/06/2018 : 18:10:35
evo što kažu ovi iz pošte u vezi ležarine:

Primatelj pismovne pošiljke, preporučene pošiljke, prioritetne preporučene pošiljke, vrijednosne pošiljke, prioritetne vrijednosne pošiljke, paketa, tiskanice, izravne pošte, EMS pošiljke, hpekspres-pošiljke, poslovnog paketa koji glasi na fizičku osobu, malog paketa i praćene pošiljke mase veće od 500 grama plaća ležarinu u iznosu prema cjeniku ako pošiljku nije preuzeo u poštanskom uredu / sortirnici u roku od jednog dana nakon ostavljene obavijesti o prispijeću pošiljke. U rok se ne uračunava dan kada je ostavljena obavijest o prispijeću pošiljke, dan kada je pošiljka uručena te dani kada poštanski ured / sortirnica ne rade. Naplata ležarine za pošiljke za koje je Poštanski ured carinjenja poslao poziv o podnošenju isprava za carinski pregled počinje teći u roku od 10 dana od dana slanja poziva. Za pošiljke adresirane na poste restante ležarina se naplaćuje od dana prispijeća pošiljke u poštanski ured / sortirnicu s tim da se ne naplaćuje za dane kada poštanski ured / sortirnica ne rade i dan uručenja pošiljke.
Ležarina se naplaćuje za sve pošiljke mase veće od 500 grama koje se prema zahtjevu korisnika čuvaju (skladište) u poštanskom uredu / sortirnici.
Anto_123 Posted - 25/06/2018 : 17:21:29
JA KUPUJEM PUNO VIŠE NEGO LI PRODAJEM I KAKO RADIM VANI I NISAM KUĆI,STARI MI REDOVNO PODIŽE PAKETE NA POŠTI I NIKADA MI JOŠ NIJE JAVIO DA JE MORAO PLATITI LEŽARINU.JEDINO AKO JE TO STVARNO OD PRIJE KRAĆEG VREMENA UVEDENO.ALI AKO JE ONDA SU STVARNO KRVOPIJE.PA I OVAKO GULE.NEZNAM KAŽEM NISAM DOŽIVIO TO JOŠ A NI TISKOM NISAM IMAO PROBLEMA
ivanl Posted - 25/06/2018 : 17:09:57
quote:
Originally posted by Oki

Kakve ležarine za pakete???
Nikad čuo da to postoji u pošti?
Ako ne podigneš paket u roku 7 radnih dana, onda ga vrate pošiljatelju, a ako ga podigneš i sedmi posljednji dan, ne plačaš nikakvu ležarinu.
Ležarine idu samo na pakete teže od pola kg adresirane na “poste restante”...


Dosada nikada problema sa HR postom i slanjem/primanjem paketa. Nisam cuo nista o toj lezarini.
Jesse_Pinkman Posted - 25/06/2018 : 15:30:19
Ako si recimo kao ja iz BIh a blizu si granice sa HR otvoriš u HRvatskoj poste restante(sandučić u pošti) na koji ti stižu pošiljke.To se naravno sve plaća pa i ležerina za obično pismo.A ovo ako si iz HR i dobio si potvrdu o paketu i ako ga ne podigneš dva dana za to platiti lčežerinu je izuzetna glupost.Što se Tiska tiče meni je katastrofa.Online kreiranje paketa važi samo za veće gradove.Cjena slanja nije najpovoljnija.Većinom pošiljke dođu u lošem stanju.I previše je slanje ograničeno i velike količine stripova se ne mogu poslati,jer oni nemaju dovoljno velikih kutija.
Oki Posted - 25/06/2018 : 14:42:54
@Obi
Prijatelju je mater slala odjeću za unuku tiskom iz čepina, stigla samo 1/5 poslanog...a roba bila sva nova sa etiketom.
Tako i moja žena kupovala preko fejsbuka od neke ženske konstantno, i onda kod pete ili šeste kupovine stiglo 4 od 6 majica za cure, dvije najljepše i najskuplje nestale.
Kod pošte jedino nisam nikada dobio one slušalice kupljene preko ebaya za koje si ostavio link na playstation 4 topicu - od 57 kupovina, prva koja nije stigla☹️
Obi-wan Posted - 25/06/2018 : 14:26:37
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Obi-wan

Izbjegavati poštu. Kad god je moguće Tisak, puno manje problema s njima. Na žalost nije uvijek moguće (nema kioska baš svuda, nekada nemaju odgovrajuću ili dovoljno veliku kutiju).
Inače, poštu ocjenjujem 4/10, a Tisak 7/10


Obi, tisak je pušiona.
Pokradu ti pola paketa a ti si potpisao da si preuzeo paket pa se ne možeš žalit nikome jer paket nije vagan.
Tiskom slati jedino bezvrijedne stvari ako je baš nužno.
Pošta je trenutno najsigurnija


100 paketa Tiskom, nikad ni najmanji problem (i nema ležarine). S poštom uvijek problemi, polomljeno, ukradeno, ne stigne, đubrad na šalterima...
Oki Posted - 25/06/2018 : 13:59:27
E svašta...
Da se ravnam po poštaru nikada ne bih podigao paketa.
Nekada je dolazio pon/sri/petak - tri dana u tjednu, a sada ga nema po 10 dana.
Vidim samo porast tenzija i svađe sa poštarom koji će na kraju biti glavni krivac za ležarine.
A ništa, koji prodavatelj(pošijatelj) ne bude dao šifru pošiljke, od njega neću kupovati da se ne stvaraju dodatni troškovi i to je to.
wolf Posted - 25/06/2018 : 13:38:48
Oki, ide ležarina sad i na najmanje paketiće. To su uveli prije koji tjedan. I ja se iznenadio.
Oki Posted - 25/06/2018 : 13:27:32
Pa jesi li uopće ikada dobio račun za tako plaćenu ležarinu?
Oki Posted - 25/06/2018 : 13:25:55
Igore, jel ti razumiješ da tebe na tvojoj pošti varaju?
Ležarine za pakete adresirane na fizičke osobe ne postoje!!!
igor 12 Posted - 25/06/2018 : 13:12:13
quote:
Originally posted by wolf

Digli su ležarine masno, čini mi se da je sad 3 kn/dan.

Nisam siguran, ali ako ti pošta nije u istom mjestu onda ležarinu za taj prvi dan ne plaćaš.


ma isto mjesto, dugo selo. al pazi, jel se plaća ležarina ako sam jučer dobio obavijest, a danas otišao na poštu po paket. imam dva slučaja u vezi toga. prvi-ženska na šalteru mi je uredno dala paket bez naplate ležarine, nije ju ni spomenula.

drugi-ženska tražila me 3 kn za ležarinu, koju sam odbio platiti, al mi je uredno dala paket.
igor 12 Posted - 25/06/2018 : 13:07:46
quote:
Originally posted by mpavin

Meni je poštar donio obavijest o paketu s 3 dana zakašnjenja i onda su ovi u pošti željeli da im platim ta 3 dana ležarine.
E nećete razbojnici, neka poštar plaća.



to se i meni desilo, prošli tjedan. zipa sad, paket je poslan iz osijeka 12.6., zaprimljen u dugoselsku poštu 14., da bi meni poštar ubacio u sandučić obavijest tek 19.6. 20-tog odem na poštu i kaže meni ženska imate devet kn ležarine za platit. nema šanse da vam platim,zovite šefa. stiže on i pazi još bezobrazluka, kaže šef vratite taj paket pošiljatelju. tu mi je roleta pala na oči, pa su pale žešće psovke s moje strane i nakon kratke, ali burne rasprave tih devet kuna platio je poštar.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000