forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
mladjo Posted - 04/05/2010 : 00:04:43
Nathan Never
kronike budućnosti

Dobro došli u budućnost dragi prijatelji!
"Budućnost je nesigurna baš kao i prošlost" - kaže jedna pjesma grupe Vaya Con Dios i kada je slušam ne mogu a da se ne sjetim čovjeka koji u sebi najbolje utjelovljuje te riječi. Čovjek je to koji ne zna što mu donosi ocean snova koji ga vraća u prošlost, a onda ga poput oluje baci u vrtlog budućnosti zajedno sa bremenom sadašnjosti. On se ne miri sa bolom, sa tugom, ne miri se sa sobom. Što je stariji to je iskusniji, ali jednom kada se uvuče pod kožu, bol postane opipljiva i kao da čovjek ni ne može više bez nje...Nathan to možda najbolje zna.
Kako ga razumjeti? Krivo pitanje. Kako ga ne razumjeti? Da li i dalje vjerovati da budućnost donosi bolje sutra? Zašto vjerovati da će ljudi odigrati drukčije? Na žalost, Nathanova budućnost je realna. Opasno realna. Jer ako smo nešto naučili to je da se povijest ponavlja i da čovjek nikada ne uči na greškama.
Ni drugih ljudi, a kamoli svojima.

Potaknut sjajnom Ultrasovom idejom sa DD topicom, odlučio sam napraviti jedan topic koji bi obuhvatio sve relevantno za Nathanov svijet. Trebao bi to biti topic koji će služiti raspravama/popisima/lakšem snalaženju, a naročito bi htio pomoći onima koji tek ulaze u Nathanov svijet da se laše snađu i informiraju.

Htio bih naglasiti jednu stvar: najveći dio moga znanja o Nathanu Neveru mogu zahvaliti dvojici ljudi: Vladimiru Tadiću - Djoletu i Danielu Kuzmiću - DeeCaju. Bez njihovih tekstova/recenzija/rasprava ne bi ni bilo ovoga topica.U odnosu na njih ja sam samo jedan mali amater. Posebno mi je pomogao Djoletov osvrt na univerzum Nathana Nevera, bez kojega bih se vjerojatno još uvijek vrtio ukrug:))
Stoga momci još jednom veliko hvala i keep the good work:))

SADRŽAJ:
1) Mali putokaz - kako čitati Nathana Nevera

2) USPOREDNI KRONOLOŠKI POPIS IZDANJA NATHANA NEVERA - popis sadrži sve relevantne podatke o stranim i domaćim izdanjima, uključujući i scenariste i crtače.Popis je sastavio član Ferri i može se također naći u podforumu "Popisi".

3) POPIS RECENZIJA - SLOBODNA DALMACIJA, LUDENS, LIBELLUS - mnoge recenzije još nisu napisane. Navalite!

4) NATHAN NEVER - RASPRAVE I TOPICI - popis nekoliko relevantnih topica o našem junaku. Nadam se da će ih biti još!

5) POPIS AUTORA

6)KRONOLOGIJA UNIVERZUMA/MULTIVERZUMA NATHANA NEVERA, autor:Djole

7) TEKST VLADIMIRA TADIĆA - DJOLETA O NATHANU NEVERU OBJAVLJEN POVODOM MAFESTA 2010.

8) SLIKA NATHANOVOG SVIJETA

9) LEGS WEAWER - POPIS EPIZODA SA NASLOVNICAMA

Novo - sažetci epizoda i pojašnjenja u vezi kontiniuma (u izradi)

10) USPOREDNI POPIS SVIH NATHAN NEVER IZDANJA UKLJUČUJUĆI REDOVNU SERIJU, SPECIJALCE, ALMANAHE...(u izradi)

GLAVNI LINKOVI:

NATHAN NEVER - stripovi.com

NATHAN NEVER - recenzije

NATHAN NEVER - facebook

NATHAN NEVER - Sergio Bonelli Editore

Eto prijatelji, to je zasada to. Ali, biti će konstantnih updejtovanja, a i plan je da svaki tjedan imamo novu temu za raspravu(ideja by Ultras na DD topicu)
Navalite!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DiSkAcH Posted - 23/01/2019 : 15:22:11
A mnei su te kratke priče bzvz, but for the sake of collecting...
chris.tower Posted - 23/01/2019 : 13:48:19
quote:
Originally posted by zlatan bihac

..nego, kad je vec rijec o libelusovim superbookovima ima li nekih prica hoce li i sta biti iduce?

evo neka lista koju bih pokusao uraditi da sam na njihovom mjestu:

SB br. 12 marti&dylan team up 3 od prije par mjeseci
SB br. 13 klonz - onaj nathanov one shot sa onim psom ili sta je vec
SB br. 14. martijeve raconti brevi koje su ostale neobjavljene
SB br. 15 mister no kratke price
SB br. 16 tex wiler kratke price
Sb br. 17 nik raider kratke price
SB br. 18 zagor kratke price
SB br 19 dylan dog kratke price iz superbook edicije
Sb br 20 dylan dog ostale kratke price van superbook edicije...

Da vec dugo nije bilo novog SB. Zadnje sta su spominjali na forumu je da ce objaviti MM kratke price koje nisu izasle u onoj Extra seriji, makar se nezna kada jer je tesko prikupiti materijale. Ipak naizglednije je da ce sljedeci broj biti MM&DD teamup #3.

Takodjer postoji jos Nathanovih kratkih prica sto nisu izasle u SB 11 a ima ih sigurno da se popuni cijela knjiga.
Jerry Krause Posted - 23/01/2019 : 13:26:35
PRESJEK OCJENA ZA 2018. GODINU

Još jedan tradicionalni presjek izdanja i ocjena za prošlu godinu je ispred nas. Ove godine malo kasnim, ali neće mi zamjeriti razularena horda NN fanatika koji jedva čekaju ostaviti ocjene za prethodnu godinu. Još jedna dosta plodna godina sa standardnim ritmom od 12 novih epizoda regularne serije plus popratna izdanja i nešto starijih epizoda kojima se pomalo zatvara rupa sa SD i LU epizodama. Uostalom, idemo pogledati što je sve izašlo u 2018. godini:

- 10 novih knjiga
- 26 novih epizoda
- prosjek malo više od 2 epizode mjesečno za 2018. godinu
- 4 knjige regularne serije
- 2 knjige sa starim epizodama
- 2 Agencije Alfa
- 1 specijalac
- 1 maxi

Kakve su bile ocjene:

REGULARNA SERIJA

NN 30 Gabrijelova zagonetka......................... 9/10
NN 31 Kitov pjev.................................... 8/10
NN 32 Dirty Boulevard............................... 8/10
NN 33 Glas iz prošlosti............................. 8/10
NN 34 Buffalo Express............................... 9/10
NN 35 Mrtve zemlje.................................. 10/10
NN 192 Savez........................................ 8/10
NN 193 Zakon krvi................................... 8/10
NN 194 Ulice New Yorka.............................. 8(10
NN 195 Misterij Sub Cityja ......................... 9/10
NN 196 U ubojičinim rukama.......................... 9/10
NN 197 Kad grad umire............................... 10/10
NN 198 Život onkraj života.......................... 10/10
NN 199 Osveta....................................... 10/10
NN 200 Posljednja karika............................ 7/10
NN 201 Neuhvatljivi................................. 8/10
NN 202 Toranj sa satom.............................. 8/10
NN 203 Svijet sutrašnjice........................... 9/10

SPECIJANA SERIJA

NN SP 17 Prljavi poslovi............................ 7/10

MAXI

NN MX 3/a Međunarodna zavjera........................ 7/10
NN MX 3/b Pleasant City.............................. 7/10

AGENCIJA ALFA

AA 16/a Zasjeda u džungli............................. 5/10
AA 16/b Kuća na brežuljku............................. 5/10
AA 16/c Čelični vojnici............................... 6/10
AA 16/d Big red...................................... 5/10
AA 17 Kaliopa......................................... 6/10

Prosječna ocjena............................... 7.85/10

Prosjek regularne serije....................... 8.66/10

Još jedna odlična godina za Nathana po kvaliteti epizoda. Idemo vidjeti i vaše ocjene.
zeljko Posted - 21/01/2019 : 22:23:49
nek vam je sa srecom hahahahjahajahajaj
ivanl Posted - 21/01/2019 : 20:14:21
quote:
Originally posted by Kerempir

quote:
Originally posted by Jerry Krause

Sljedeći tjedan najava za prvi broj Universo Alfa i maxi 4.

Universo Alfa

Maxi 4

Vidjeti cemo, brzo ce...
Nemam pojma nista o univerzumu Alfa. Bas me zanima...
Kerempir Posted - 21/01/2019 : 19:30:58
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Universo Alfa

Maxi 4
zlatan bihac Posted - 21/01/2019 : 17:22:21
..nego, kad je vec rijec o libelusovim superbookovima ima li nekih prica hoce li i sta biti iduce?

evo neka lista koju bih pokusao uraditi da sam na njihovom mjestu:

SB br. 12 marti&dylan team up 3 od prije par mjeseci
SB br. 13 klonz - onaj nathanov one shot sa onim psom ili sta je vec
SB br. 14. martijeve raconti brevi koje su ostale neobjavljene
SB br. 15 mister no kratke price
SB br. 16 tex wiler kratke price
Sb br. 17 nik raider kratke price
SB br. 18 zagor kratke price
SB br 19 dylan dog kratke price iz superbook edicije
Sb br 20 dylan dog ostale kratke price van superbook edicije...

zlatan bihac Posted - 20/01/2019 : 18:44:47
nista ne nedostaje...sve je tu..od broja 1 pa do 11...samo sto nisu sve nathanovi stripovi u toj ediciji superbook..
to je na stranici libelusa malo nespretno stavljeno pa malo buni...odi na pretrazivanje na ovom sajtu i vidi kako to ide...
emirem Posted - 20/01/2019 : 18:29:03
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by emirem

Nego, pogledao nesto na LL sajt oko NN, mozda je vec pisano, ali za podsjetnik, koje su to i kad su ti superbookovi ikada objavljeni u Italiji, mislim na bookove izmedju broja 2 i broja 11?
I je li bilo najava sa urednicke strane?

libelusova superbook edicija je zajednicka edicija koja se sastoji od 4 team up stripa dilana, nathana i martija, jedan broj su kratke price nathana, i ostalih 6 brojeva su martijeve kratke price iz edicije extra, i jos neki martijevi stripovi..

Hvala.
Ali da li tih kratkih prica ima dovoljno da se napravi eto tih jos 8 bookova koji u toj kronologiji nedostaju?
Ne cini mi se da je bas bilo nekih teamupova skoro osim u onom kolor Dylanu. To je nekih 20-30-tak stranica, treba za jedan book bar 90-tak imati za izradu broja. Ako su uopce tako zamislili. Ostaje ono pitanje "sta je pjesnik s tim htio reci".
Jerry Krause Posted - 20/01/2019 : 17:40:29
Inače kad je već spomena o 1. stranici topica imam u planu za ovu obljetnicu 400. stranice topica pročešljati cijeli topic i izvući najvažnije događaje u topicu sortirajući ih po rednom broju stranice topica na kojoj su se pojavili.

Znači kao neko kazalo iz knjige svih najvažnijih događaja, pa bi to mladjo prebacio na 1. stranicu da ljudi imaju pregledan topic. Ako netko ima volje i vremena za ppmoći neka se slobodno javi.
Jerry Krause Posted - 20/01/2019 : 17:33:26
quote:
Originally posted by mladjo

Pa samo sam ga kopipejstao :D
Ma kad - tad ću se ponovo uhvatiti Nathana, a conda ide sve fino od početka

I tako mladjo ko papiga već 5-6 godina..
Jerry Krause Posted - 20/01/2019 : 17:30:54
tosha Posted - 20/01/2019 : 17:25:45
quote:
Originally posted by maddjuro

quote:
Originally posted by tosha

Ekipa može mi netko reć u kojem broju Darver mijenja Reisera kao gazda Alfe?

u Libellusovoj knjizi 36

Hvala ti! Taman čitam tko je Solomon Darver, a kako nisam odavno čitao nisam se mogao sjetiti.
zlatan bihac Posted - 20/01/2019 : 16:26:34
quote:
Originally posted by emirem

Nego, pogledao nesto na LL sajt oko NN, mozda je vec pisano, ali za podsjetnik, koje su to i kad su ti superbookovi ikada objavljeni u Italiji, mislim na bookove izmedju broja 2 i broja 11?

libelusova superbook edicija je zajednicka edicija koja se sastoji od 4 team up stripa dilana, nathana i martija, jedan broj su kratke price nathana, i ostalih 6 brojeva su martijeve kratke price iz edicije extra, i jos neki martijevi stripovi..
maddjuro Posted - 20/01/2019 : 14:27:09
quote:
Originally posted by tosha

u Libellusovoj knjizi 36
tosha Posted - 20/01/2019 : 12:34:49
emirem Posted - 20/01/2019 : 11:29:08
mladjo Posted - 20/01/2019 : 10:39:11
Pa samo sam ga kopipejstao :D
Ma kad - tad ću se ponovo uhvatiti Nathana, a conda ide sve fino od početka
risbozg Posted - 20/01/2019 : 10:31:34
quote:
Originally posted by mladjo

Stavljen je taj popis na prvu stranu

vidi se i da si ga dopunio...sam time proglašavamo te osobno odgovornim za pisanje nastavka kronologije našeg NN-a....
mladjo Posted - 20/01/2019 : 10:22:35
Stavljen je taj popis na prvu stranu
Jerry Krause Posted - 20/01/2019 : 01:02:49
quote:
Originally posted by Dermentor

Jel ima netko link za kronologiju čitanja Nathana? Bio bi jako zahvalan😀

Str. 364
zlatan bihac Posted - 20/01/2019 : 00:34:31
quote:
Originally posted by chris.tower

Da ima dosta referenci drugih Bonelijevih junaka unutar Nathanovog svijeta. Ja sam cak i napravio popis svih referenci, ali negdje do 2016 je zadnje azurirano:

http://teamup.bonelliverse.com/bonelli-teamups-crossovers-list?field_heroes_tid%5B%5D=9

Inace postoji i treca prica NN-a i Mister No-a, rijec je o nastavku ove iz SB 11 a u kojoj Mister No srece pradjeda od Nathana. Ta epizoda je objavljena u slovenskom Strip Bumerangu 52.

treba odati priznanje libelusu na tom nathanovom superbooku sa kratkim pricama...sa martijem je ipak bilo lakse jer imaju u italiji te price u brojevima extra edicije, mada neke price od martija su ipak ostale neobjavljene...vidjecemo hoce li slicnu stvar uraditi i sa kratkim pricama zagora, texa,mister noa...
Dermentor Posted - 20/01/2019 : 00:02:48
Jel ima netko link za kronologiju čitanja Nathana? Bio bi jako zahvalan😀
Spock Posted - 18/01/2019 : 18:09:36
quote:
Originally posted by Kerempir

Zapravo je redovna epizoda 7 Zabranjena zona. Ima ga i u superbooku 11 Mjesec i druge priče.

Hvala na informaciji! Davno sam to čitao pa mi se pobrkalo!

Evo i moj komentar za tu epizodu iz 2008. Dao sam sve desetke!

Mislim da je ovo trebala biti prva epizoda NN, iako je u dva dijela. Ovdje se, u stvari, počinjemo upoznavati s Nathanom i shvaćati kakav je on u stvari. Ovdje suosjećamo s njegovom boli, a i ostajemo šokirani izgledom zabranjenog otoka i njegovih stanovnika (ovo zahvaljujući prvenstveno Marijevom crtežu). Prije mi se Mari nikako nije sviđao, a tek sad, ponovnim čitanjem, vidim koliko je on u stvari dobar. Stvarno je zadivljujuće kako s tako malo detalja može stvoriti tako dobru atmosferu.

Posebno mi svidjelo upoznavanje s Mister No-ovim potomkom koji ga čak i spominje kao luđaka.

Nema što - GENIJALNO!!
chris.tower Posted - 18/01/2019 : 10:20:05
Da ima dosta referenci drugih Bonelijevih junaka unutar Nathanovog svijeta. Ja sam cak i napravio popis svih referenci, ali negdje do 2016 je zadnje azurirano:

http://teamup.bonelliverse.com/bonelli-teamups-crossovers-list?field_heroes_tid%5B%5D=9

Inace postoji i treca prica NN-a i Mister No-a, rijec je o nastavku ove iz SB 11 a u kojoj Mister No srece pradjeda od Nathana. Ta epizoda je objavljena u slovenskom Strip Bumerangu 52.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000