forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor specijal 37 - Brod tajni

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 07/05/2018 : 08:12:07
Scenarij: Giovanni Eccher
Crtež: Gianni Sedioli, Marco Verni
Naslovnica: Alessandro Piccinelli

Original specijal #29

10.05.18. u snk
15.05.18. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Tonka24 Posted - 10/08/2018 : 12:51:26
Došao do ravno do pola priče.
Meni ovo djeluje jako dobro, pa i nešto više...vidjet ćemo kako će se razviti dalje.
DODSFERD Posted - 09/08/2018 : 18:03:30
Za sada nema.
Tonka24 Posted - 09/08/2018 : 16:25:12
Dočepao sam se i ja svog primjerka, uskoro bi mogao pročitati pa javim dojmove.
Da li ima recenzija?
macca1985 Posted - 09/07/2018 : 10:21:42
Dosta dobra priča i odličan crteż! Jedino što ovdje ne valja je naslovnica koja je neinspirativna.
guderian Posted - 07/07/2018 : 20:37:41
[quote]Originally posted by anto

Eccher,Sedioli&Verni:Zagor-Brod tajni (Ludens,Zagor specijal 37)

Ovaj Zagorov specijal (kao i većina ostalih) su dobro ispljuvani;ali čini mi se da je ovaj ponajviše (barem mi se čini,jer ne pratim pomno opus Duha sa sekiricom).Meni i nije bio toliko loš - ili sam se spremio za najveći mogući krš,te snizio očekivanja do minimuma minimuma,a ovaj specijal to baš i nije.
Još jedna avantura naših junaka sa posadom broda Golden bejbi kojoj rukovodi kepten Fišleg - u Port Vejlu neko ubija posadu broda Blu Marlin,i to tak što ih davi u vodi;posadu koja je pre izvesnog vremena imala nekakav sumnjiv posao za lokalnog moćnika,Diksona. Zadnje ubistvo će izvršiti Orsović,član Fišlegove posade,a sve ukazuje da je bio drogiran u toku izvršavanja zločina.Zagi kreće da razjasni misteriju.
Priča jeste pravolinijska (a koja to od Duha sa sekiricom pa nije,osim retkih izuzetaka),rešenje predvidivo,ali sve u svemu i nije toliki odron.
Crež - Verni und Sedioli - iz moje perpspektive,može li gore? Ali začudo,i nije toliko loše,čak mi je prijalo oku.
Generalni dojam - može da se ubije vreme sa ovim specijalom.
2.5/5

[/QUOTE
Ekipa je nepotrebno popljuvala ovu epizodu koja uopće nije loša.
Jest da je svakom ko je upoznat sa pričom o Amistadu odmah čim je Zagor ušao u potpalublje bilo jasno o čemu se tu radi.
Ipak nema veze. Stvar je čitljiva, crtež je solidan a osim par nepotrebnih bezvezarija puno je bolja od mnogih priča. Ustvari najgora je naslovnica. Neprivlačna i ne zanimljiva. Da ne spominjemo Zagorov izgled na njoj.
anto Posted - 27/06/2018 : 01:20:17
Eccher,Sedioli&Verni:Zagor-Brod tajni (Ludens,Zagor specijal 37)

Ovaj Zagorov specijal (kao i većina ostalih) su dobro ispljuvani;ali čini mi se da je ovaj ponajviše (barem mi se čini,jer ne pratim pomno opus Duha sa sekiricom).Meni i nije bio toliko loš - ili sam se spremio za najveći mogući krš,te snizio očekivanja do minimuma minimuma,a ovaj specijal to baš i nije.
Još jedna avantura naših junaka sa posadom broda Golden bejbi kojoj rukovodi kepten Fišleg - u Port Vejlu neko ubija posadu broda Blu Marlin,i to tak što ih davi u vodi;posadu koja je pre izvesnog vremena imala nekakav sumnjiv posao za lokalnog moćnika,Diksona. Zadnje ubistvo će izvršiti Orsović,član Fišlegove posade,a sve ukazuje da je bio drogiran u toku izvršavanja zločina.Zagi kreće da razjasni misteriju.
Priča jeste pravolinijska (a koja to od Duha sa sekiricom pa nije,osim retkih izuzetaka),rešenje predvidivo,ali sve u svemu i nije toliki odron.
Crež - Verni und Sedioli - iz moje perpspektive,može li gore? Ali začudo,i nije toliko loše,čak mi je prijalo oku.
Generalni dojam - može da se ubije vreme sa ovim specijalom.
2.5/5
Dwayne_Looney Posted - 10/06/2018 : 13:42:50
quote:
Originally posted by ReemCP

Vidim dosta negativnih komentara ovdje - to znaci da ce se vjerojatno meni svidjet ovaj Specijalac



Poučen ranijim iskustvima tako i ja rezoniram i opet se vidi da sam udaljen od njih. Da sad ne mislimo da je priča dobra, nije dobra, ima dosta mana ali totalni odron, jedan od najgorih (koliko najgorih, 10, 50, 100?) Zagora definitivno nije (meni kao meni).
Moram se složiti i s 1Eurom, ne volim priče s Fishlegom i njegovom ekipom, možda se našao poneki izuzetak tamo na početku ali novije su uglavnom loše.

Konkretno u ovoj epizodi mi je vrlo glup početak (prolog je, naprotiv, super i daje nadu) kad Dickson, koji tvrdi da posjeduje trećinu brodova u luci, dolazi i traži od Fishlega da mu se pokori, taman kao da će mu taj brod spasiti život, kao da mu fali jedan brod na cijelom svijetu da bi mogao raditi svoj biznis. I onda upada Zagor s čistom namjerom da Fishlega spasi od njega, kao pripadnika vrste ljudi, moćnika koji misle da mogu sve što hoće, a s kojima se Zagor stalno susreće i stavlja soli na rep. I Zagor uspije ali znali smo da to nije njihov prvi i zadnji susret. Početno pitanje je dobro "Tko ubija posadu broda tog moćnika?" ali se sve brzo otkrije (nismo ni na polovici priče) i onda priča tone. Nema objašnjenja kako su nadrogirani znali što im je misija, opet koliko god nadrogirani bili glupo je vidjeti (konkretno onaj zadnji, iz Dicksonove posade) da za sobom ostave 4-5 onesviještenih ili ubijenih ljudi a u priči nema vremenskog kompasa, apsolutno nigdje nemamo "dan poslije", "idući dan", "za dva dana" i onda u jednom trenutku, prije Zagorovog drugog djelovanja na "brodu tajni", dva Dicksonova zaštitnika pričaju da je od batina koja im je Zagor dao na početku prošlo već tjedan dana (?!)... Lik Akuma bio je zanimljiv, baš me zanima kako će ga Burattini za 100-injak epizoda uskrsnuti jer se čini da je sanduk bio dobro zakucan i zavezan. Crtež je vrlo dobar, naslovnica dinamična ali nema baš puno veze s radnjom u epizodi, posebno što se ovaj bradonja iz Texa ne nalazi među Dicksonovim plaćenicima.

Uspoređivati s nekim ranijim specijalima ne mogu zbog dosta hlapljivog pamćenja ali dok su tu "Princ vilenjaka" i "Smrtonosna močvara" znam da ovaj ne može biti najgori.
I za kraj... nikako ne može biti dobro kad se netko iz Nathana Nevera ubaci da napiše epizodu za Zagora, to su nespojive vrste serijala.

P: 5, S: 4, C: 8, N: 8
Giuda Ballerino Posted - 07/06/2018 : 19:15:26
Ovo je stvarno prelose.
DODSFERD Posted - 07/06/2018 : 19:02:29

Staviš ga na aukcije da barem vratiš dio novca, nije Bernie kriv što su u Bonelliju objavili tu priču.
Meni je posada Golden Baby na neki način draga, a ona priča Kapetan Zmija spada u top 5 na serijalu.
Ponavljam, ovaj specijal je samo prosjek, ali s obzirom kakvih je sve gluposti bilo (na svim Zagorovim edicijama) ne mogu mu previše zamjeriti nedostatke.
1Euro Posted - 07/06/2018 : 16:01:54
u biti želim da mi Berni vrati novac za ovo sranje od stripa....... HOČU PARE NATRAG!
1Euro Posted - 07/06/2018 : 16:00:20
quote:
Originally posted by DODSFERD

Zašto bi sve trebalo objasniti, pa sam Akum je rekao da ne može otkriti tajnu tog praha, a Zagor se složio s time zbog sprečavanja zloupotrebe takvog otkrića.
Jedino što je možda trebalo objasniti je kako mu se na kraju dogodilo ono što jest, je li koristio nekakvo sredstvo ili je u pitanju ''viša sila''.



očito je bila na djelu viša sila, jer ga je Šerif pretražio i kod njega nije pronašao nikakvu drogu.
Isto tako kako mu je "viša sila" poklonio život kada su ga bacili u more zajedno sa ostalim robovima, da se je mogao osvetiti pa ga je na kraju ta ista viša sila uzela k sebi nakon osvete, jer očito je ovome crncu bilo suđeno umrijeti i ne može se prevariti smrt, može se samo odgoditi.....ali svejedno glupa priča, tko živ bi povjerovao u ovakve gluposti a i ne volim stripove u kojima nastupa posada iz Golden baby, taj Fisleg je smor največi, da ne pričam o ostaloj ekipi, ne volim ih i tačka i alergičan sam kada nastupaju u stripu jer mi je to garant za veliki smor od priče. Dosadno, dosadno, dosadno.......Šteta što Mortimer nije uspio potopiti Golden Baby pa da se ovi više nikada ne pojavljuju
DODSFERD Posted - 07/06/2018 : 12:47:39
Zašto bi sve trebalo objasniti, pa sam Akum je rekao da ne može otkriti tajnu tog praha, a Zagor se složio s time zbog sprečavanja zloupotrebe takvog otkrića.
Jedino što je možda trebalo objasniti je kako mu se na kraju dogodilo ono što jest, je li koristio nekakvo sredstvo ili je u pitanju ''viša sila''.
1Euro Posted - 07/06/2018 : 09:39:24
dosadno! Loš specijalac, ovaj Akum bi mogao (imao je potencijala) biti veoma opasan protivnik, ali su ga zasrali totalno, ispao naivno, puno toga nisu objasnili (odakle mu droga, odakle zna za Zagora,...) ma bez veze stvarno!
going going Posted - 07/06/2018 : 03:38:23
Ne znam kako ovo mozete da citate i smatrate iole prolaznim. Citao sam epizodu bez ikakvih ocekivanja i opet me je toliko iritirala svojom gluposcu i dosadnoscu da sam bio presrecan kada se zavrsila.
Tezak krs od epizode i idejno i scenaristicki.
DODSFERD Posted - 06/06/2018 : 20:24:49
Recenzija još nije napisana, a ja sam ovdje ostavio kraći komentar. http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/zagor-zg-lusp-37-brod-tajni/35553/0/
Hercule Poirot Posted - 06/06/2018 : 19:48:28
Kad vam je tako dobra priča, a što ne bacite par rečenica u recenzijicu?
5ypo Posted - 06/06/2018 : 18:50:25
I meni je prica dobra. I crtez je ok.
DODSFERD Posted - 06/06/2018 : 13:34:10
Iako ga nisam imao u planu još neko vrijeme, pročitao ovaj specijal baš zato da vidim što tu ima toliko loše.
Izgleda da su ljudi pod utjecajem nekakvog sredstva, kao oni likovi iz stripa, kada govore o jednoj od najlošijih priča serijala.
Ovo je tek solidno, ali i kao takvo puno bolje od one propasti pod imenom Christopher mora umrijeti.
Prvi dio je dosta zanimljiv jer postoji određena doza misterije, istina da se to kasnije razvodnjava pa postaje predvidljivo, ali ima nekoliko scena koje popravljaju cjelokupni dojam.
Svidjelo mi se kada Orsovic zabije glavu onog lika u kantu sa vrućim katranom, a ni ona tučnjava u krčmi nije loša zbog nesvakidašnje situacije koja se dogodila nakon nje.
Svakako da ima propusta, kao npr. jedan Zagorov potez kojega sada neću otkrivati da nekome ne umanjim ''zadovoljstvo'' čitanja.
Moje ocjene bi bile;
priča 7
scenarij 6
crtež 9
naslovnica 8
Tonka24 Posted - 06/06/2018 : 10:19:43
velka031 Posted - 06/06/2018 : 08:19:24
Evo, korice su stvarno super!
Tonka24 Posted - 06/06/2018 : 00:46:54
Da li je moguće da netko napiše nešto dobro za novijeg zagora.
Hvala Bogu više!
Terminator Posted - 05/06/2018 : 15:59:26
Toliko negativnih komentara!

Meni se broj jako svidio! Tema je izvrsna (Amistad, anyone?), priča krasno teče od početka do kraja, likovi su zabavni i nenametljivi.

Kako su nadrogirani odmah znali koga treba ubiti, tu je već škakljivo.

Kako Zagor nije odmah prepoznao da se radi o brodu za prijevoz robova, e, tu šteka.

Naslovnica je mogla biti i bolja. Neka s temom robovlasništva, npr.

Sviđaju mi se i korice, krasne, plastificirane, kad smo već kod toga.

9/10.
Iwek Posted - 31/05/2018 : 18:38:52
Ja neznam na cemu ste vi.. prica je odlicna, dinamicna, ima glavu i rep.. procitao je u dahu! Crtez takoder jako dobar
Duke Zill Posted - 19/05/2018 : 09:20:16
Ja sam se razočarao jer nema ništa tajnovito ni misteriozno u priči, barem na ovaj način na koji je prikazano.
Da je sve do kraja bilo upitno tko i zašto, vjerojatno bi bilo bolje. No ovako čitatelj odmah na početku sazna/pretpostavi krivca, a i razlog ubojstava pa nema napetosti i misterija.
goghy Posted - 19/05/2018 : 08:41:19
Ma, i nije baš toliko loše,...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000