forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 VESELI ČETVRTAK VII-IX 2018.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
mikado Posted - 05/06/2018 : 19:07:48
VII-IX 2018.


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
tomassi Posted - 10/10/2018 : 15:25:42
Jel još netko doživio da u zadnjem Hellingenu - Kraj Partije, u stripu nema kraja priče ni početka sljedeće? nakon 50. strane mi dolazi 67. strana..!?
Ima li još netko ovakav primjerak stripa, postoji li greška kod tiska većeg broja, ili je moj raritet..? :)
RAKOSI4 Posted - 03/10/2018 : 22:10:31
Jedna od boljih naslovnica kasnoga Ferijevog perioda
wesskowaz Posted - 03/10/2018 : 22:02:55
Prvi.
shommy Posted - 03/10/2018 : 22:01:05
Da li je ovo prvi put da se vukovi vracaju od Nasilja u Darkwoodu?
Korg Posted - 25/09/2018 : 16:26:58
quote:
Originally posted by velka031

Ovo se čeka.
Nažaslot, loša naslovnica, pogotovo ova travnata podloga.


Uskoro kraj jedne ere ... još 7 Ferrijevih naslovnica na redovnoj seriji ...
Hercule Poirot Posted - 25/09/2018 : 16:06:03
Ni meni nije loša naslovnica...
teller Posted - 25/09/2018 : 13:33:16
quote:
Originally posted by velka031

Ovo se čeka.
Nažaslot, loša naslovnica, pogotovo ova travnata podloga.


bilo je i gorih..meni je ova sasvim ok za ovaj Ferrijev period..
velka031 Posted - 25/09/2018 : 13:29:09
Ovo se čeka.
Nažaslot, loša naslovnica, pogotovo ova travnata podloga.
wesskowaz Posted - 24/09/2018 : 20:10:39
zlatan bihac Posted - 17/09/2018 : 23:03:51
quote:
Originally posted by tutto maxim

Negde pročitah da je sledeći Marti.



to onda govori da sa texom nešto ne štima jer, kao što rekoh, zadnji broj je bio u broju 14..i prije toga u broju 4 i 10...marti je bio u brojevima 12, 16 i 22.
zlatan bihac Posted - 17/09/2018 : 22:59:55
..i da, ovo je već deseti broj ove godine, što je za svaku pohvalu.

i kad kažu da zlatna serija ne može brže od onog tempa od svakih 45 dana po broju..
tutto maxim Posted - 17/09/2018 : 22:59:33
Negde pročitah da je sledeći Marti.
zlatan bihac Posted - 17/09/2018 : 22:56:05
gledam prethodne brojeve...po svemu sudeći bi idući broj trebao biti tex willer s obzirom da ga nema 10 brojeva..u međuvremenu su bili i zagor i marti po dva komada, pa i dragonero i čiko, par dilana..sad je na redu tex kojem će sigurno pasti prodaja u ovoj ediciji s obzirom da SA izdaje iste epizode kao kiosk izdanje, sa tempom od 2 mjeseca po broju i jeftnije dosta..
wesskowaz Posted - 17/09/2018 : 22:44:24
Evo ga.

zlatan bihac Posted - 17/09/2018 : 22:25:46
obojeni program 25 izašao...dilan dog.
teller Posted - 17/09/2018 : 21:17:28
Bravo...klinci su nasa buducnost..i buducnost stripa..veseli me da klinci danas bar nesto citaju...
Hercule Poirot Posted - 17/09/2018 : 09:57:56
Da, da, konačno malo optimističnije to izgleda u stvarnosti...
velka031 Posted - 16/09/2018 : 23:43:42
quote:
Originally posted by Dexters

„Ima dosta klinaca danas, to primećujem na Sajmu knjiga kada imam najviše kontakta sa čitaocima, ali i putem društvenih mreža, preko komentara i poruka koje dobijamo", kaže Mladenović.

Drago mi je što, za razliku od nekih površnih komentatora strip scene, primjećuje ovaj fenomen. Večina strip izdavača u intervjuima samo kuka i plače o nekakvom jadu, bijedi i nepopularnosti. U tome je prednjačio izvjesni Mladen Novaković, urednik Strip revije Večernjeg lista. Gotovo svaki predgovor bio je pisan u stilu: kako je strip jadan kod nas i nitko ga ne čita, a vrhunac je bila usporedba popularnosti stripa sa Severinom - tad mi je pukao film, i prestao sam kupovati taj čemer od revije.

Strip kod nas ima stabilnu popularnost, naročito jeftin i dostupan kiosk strip koji objedinjuje dječiju i odraslu publiku. Zahvaljujući poboljšanju standarda života posljednjih 10 godina, ali i činjenici da mnogi naši ljudi rade vani, siguran sam i da prosječan stripofil danas troši više novca na stripove nego prije 10 godina. To je naročito primjetno među populacijom mlađih odraslih, na što se Mladenović (urednik VČ) i osvrnuo.

Na kraju, vrlo dobar intervju, nadam se da će još više fokus stavljati na širenje pozitivnih vibracija, i "hypea" koji je ključan u djelatnostima poput stripa.



Bravo... Strip kod nas živi stvarno dobre dane... Samo da potraje... Sa pozitivom hoće...
morski Posted - 16/09/2018 : 20:25:28
quote:
Originally posted by stojsins

Intervju sa Dušan Mladenovićem: Zagoru je neophodna promena.

Evo zanimljivog dela:
quote:
Izdanje koje Veseli četvrtak posebno sprema povodom duplog jubileja je Bonelli All Star.

"U okviru istog izdanja ćemo objaviti prve epizode koje su izašle u Italiji i one koje su izašle kod nas", najavljuje Mladenović.

Prvi broj edicije Bonelli All Star biće posvećen Zagoru. Očekuje se u oktobru, sadržaće epizode "Hiljadu zamki" i "Nasilje u Darkvudu" i, kako dolikuje ovakvim specijalnim izdanjima, esej - do sada najdetaljniju biografiju Serđa Bonelija.

Sve to u koloru, naravno.

A kako Zagor uvek u paketu povlači ostale Bonelijevce, u Veselom četvrtku paralelno rade na još jednom velikom projektu.

"Dilan Dog - Dnevnik, ali ne mislim na onu knjižurinu u koji Dilan svako malo guščijim perom upisuje utiske o mesečnom slučaju", pojašnjava Mladenović.

U pitanju je dnevnih 30 Dilanovih autora iz 30 Dilanovih godina.




hajde da vidimo koje to mogu da budu:

Tex 1 Il totem misterioso
LMS 001 Tajna zlatnog rudnika / ZS 0001 Sudija Kolt

Zagor 1 Zagor
ZS 0013 Nasilje u Darkvudu / LMS 004 Blago Crvene planine

Mister No 1 Mister No
Lunov Magnus Strip 511 Dijamantska klopka

Martin Mystere 1 Gli Uomini in Nero 
Lunov Magnus Strip 1 Marti Misterija

Dylan Dog 1 L'alba dei morti viventi
Dnevnik 1 Doktor Ksabaras

s tim da se ova poslednja tri, kao i svi potonji poklapaju, ne znam na sta su mislili, ili ja nesto nisam pohvatao...
djukak Posted - 15/09/2018 : 21:14:57
quote:
Originally posted by teller

Izdanje van redne serije?
Nisam strucnjak ali zar nije bolje Vanredno izdanje?
Bravo za Veseli i optimizam...



Mislim da tako piše i na italijanskom originalu. Nije to vanredno izdanje u smislu da je nesto vanredno izdato, vec obuhvata izdanja van redovne serije.
teller Posted - 15/09/2018 : 20:04:25
Izdanje van redne serije?
Nisam strucnjak ali zar nije bolje Vanredno izdanje?
Bravo za Veseli i optimizam...
wesskowaz Posted - 15/09/2018 : 11:48:50
Dexters Posted - 14/09/2018 : 20:23:55
„Ima dosta klinaca danas, to primećujem na Sajmu knjiga kada imam najviše kontakta sa čitaocima, ali i putem društvenih mreža, preko komentara i poruka koje dobijamo", kaže Mladenović.

Drago mi je što, za razliku od nekih površnih komentatora strip scene, primjećuje ovaj fenomen. Večina strip izdavača u intervjuima samo kuka i plače o nekakvom jadu, bijedi i nepopularnosti. U tome je prednjačio izvjesni Mladen Novaković, urednik Strip revije Večernjeg lista. Gotovo svaki predgovor bio je pisan u stilu: kako je strip jadan kod nas i nitko ga ne čita, a vrhunac je bila usporedba popularnosti stripa sa Severinom - tad mi je pukao film, i prestao sam kupovati taj čemer od revije.

Strip kod nas ima stabilnu popularnost, naročito jeftin i dostupan kiosk strip koji objedinjuje dječiju i odraslu publiku. Zahvaljujući poboljšanju standarda života posljednjih 10 godina, ali i činjenici da mnogi naši ljudi rade vani, siguran sam i da prosječan stripofil danas troši više novca na stripove nego prije 10 godina. To je naročito primjetno među populacijom mlađih odraslih, na što se Mladenović (urednik VČ) i osvrnuo.

Na kraju, vrlo dobar intervju, nadam se da će još više fokus stavljati na širenje pozitivnih vibracija, i "hypea" koji je ključan u djelatnostima poput stripa.
stojsins Posted - 14/09/2018 : 19:13:16
Intervju sa Dušan Mladenovićem: Zagoru je neophodna promena.

Evo zanimljivog dela:
quote:
Izdanje koje Veseli četvrtak posebno sprema povodom duplog jubileja je Bonelli All Star.

"U okviru istog izdanja ćemo objaviti prve epizode koje su izašle u Italiji i one koje su izašle kod nas", najavljuje Mladenović.

Prvi broj edicije Bonelli All Star biće posvećen Zagoru. Očekuje se u oktobru, sadržaće epizode "Hiljadu zamki" i "Nasilje u Darkvudu" i, kako dolikuje ovakvim specijalnim izdanjima, esej - do sada najdetaljniju biografiju Serđa Bonelija.

Sve to u koloru, naravno.

A kako Zagor uvek u paketu povlači ostale Bonelijevce, u Veselom četvrtku paralelno rade na još jednom velikom projektu.

"Dilan Dog - Dnevnik, ali ne mislim na onu knjižurinu u koji Dilan svako malo guščijim perom upisuje utiske o mesečnom slučaju", pojašnjava Mladenović.

U pitanju je dnevnih 30 Dilanovih autora iz 30 Dilanovih godina.

Hercule Poirot Posted - 14/09/2018 : 15:59:36
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Combatrock

Nema to. Samo Obojeni program i neki nazovi specijalci Dylana, lux Teks bez ikakve hronologije. Avaj!



Bas avaj.



Baš avaj, avaj!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000