forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 166 - Anarhija u Ujedinjenom Kraljevstvu

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 18/07/2018 : 14:52:56
Scenarij: Gigi Simeoni
Crtež: Giampiero Casertano
Naslovnica: Angelo Stano

Original #339

OCIJENITE STRIP: Anarhija u Ujedinjenom Kraljevstvu


18. 07. u SnK i shop.strip-agent.hr
19. 07. na kisocima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Spock Posted - 19/08/2018 : 20:41:34
Iskreno, čita se u jednom dahu i nije ni u jednom trenutku dosadno, ali na kraju dobije se osjećaj praznine i nelogičnosti. Kao što je kolega Dexters iznad primijetio, razloga za pobunu nema. Ujedinjeno kraljevstvo je najrazvijenija država svijeta po ljudskim pravima. Prema njima, mi smo još u kamenom dobu. Dakle, informiran čitatelj se ne može poistovjetiti s pobunjenicima, a kamoli ih simpatizirati. Još kad se tome pridodaju probuđeni duhovi iz prošlosti, sve pozitivno pada u vodu.

Novi inspektor i narednica su odlični likovi. Nema Jenkinsa koji vrijeđa pamet i smisao za duhovitost prosječnog čitatelja.

Casertano genijalan u akcijskim scenama, ali prekarikaturalan kod lica likova. Naslovnica odlična, ima magnetsku privlačnost, za razliku od naslovnice slijedećeg broja. Broja, kojeg, najvjerovatnije, neću čitati jer ne mislim nastaviti s kupovinom Dylan Doga.

To više nije to, bye, bye Dylan Dog!!

(priča: 3, scenarij: 6, crtež: 9, naslovnica: 10) - 64%
Dexters Posted - 18/08/2018 : 19:07:04
Pa dobro, nije to vrijedno nekog osvrta Radi se o čisto tehničkoj inovaciji u stripu. Ostaje da u budućnosti vidimo koliko će to doprinijeti Dylanu kao liku, premda sumnjam da će se mnogo odraziti na kvalitet sadržaja.
going going Posted - 18/08/2018 : 18:34:31
A Dilanovo koriscenje vikipedije i gugla?
Dexters Posted - 18/08/2018 : 05:28:05
Sustav je dobar, a loš je jedino u ovoj priči. Teško je dati pozitivnu ocjenu epizodi koja je već u svom konceptu pogrešno definirana. UK je jedna od najrazvijenijih zemalja svijeta, s iznadprosječnom kvalitetom života i možda najvećim stupnjem demokracije na svijetu. Ideja o ispitivanju opravdanosti opće narodne revolucije protiv tobožnjeg nepravednog sustava može proizaći samo iz uma sjevernotalijanskog gospodičića koji površno interpretira povijest i nedovoljno zna o civilizacijskom dosegu europskog čovjeka.

Nedostatnošću polaznih osnova ni sam scenarij ne može ponuditi očekivani stupanj interesa, i naknadnog razmišljanja od strane čitatelja. Nisam se mogao identificirati s revolucionarima, bio sam na strani policajaca. Također se nisam mogao identificirati s Dylanom zbog nadprosječnog stupnja patetike koja se najbolje primjećuje u rečenici: Kao radnik, vi imate točno određena prava, zar ne Millere? Ljudi poput Keeda i Malloya su vam ih osigurali (str.52)- molim pljesak, ali sagnite glavu da vas ne pogodi metak. Dylan pokazuje i bahatost jednog nezrelog bića: nemam odvjetnika niti ikome vjerujem, posebice institucijama (str.19).

Rasplet priče se može smatrati prosječnim, bar za suvremene Dylanove standarde. Kao pozitivne elemente stripa izdvojio bih nove likove: Carpenter i narednica Rania koja je kao ličnost i intelekt superiorna u odnosu na našeg junačinu. Dijalog i općenito odnos s njom imaju svoju vrijednost, premda se je pitam što je s onom mačkicom s početka stripa. Nadam se da ste primjetili moment na str.3 gdje ona leži Dylanu na grudima- haha to je baš promjena za našeg edipovca.

Crtež Casertana je dosta dobro prikazao akcijske scene koje su također pozitivan element, i doprinose podnošljivosti priče, a standardno je dobar u prikazu karikatura, u ovom slučaju su to revolucionari.

Scenarij: 4.5
Crtež: 8
lwood Posted - 10/08/2018 : 06:52:06
DD je odavna crkotina. uleti neka prosječna epizoda i to je to
morski Posted - 09/08/2018 : 18:45:10
nema gde da ode, dead end, corsokak
samo rekjonijev hajp i reklama
to su shvatili i najveci entuzijasti i optimisti
dilan je odavno mrtav
Tonka24 Posted - 09/08/2018 : 16:22:16
Dobra naslovnica.
Baš me zanima kuda će sve to krenuti s Dylanom, taj " novi početak ".
Daleko sam još od toga s obzirom da sam tek počeo, kronološki naravno.
Giuda Ballerino Posted - 22/07/2018 : 08:56:40
DODSFERD Posted - 22/07/2018 : 00:17:24
Prezime se uvijek može promijeniti ako ti ne paše, dok femboyevska sklonost sebastianu ostaje do kraja života.
Giuda Ballerino Posted - 21/07/2018 : 23:27:14
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by stinky

univerzalni dylanov stav: nađem staru sliku i počinju reminiscencije. postajem ivan galeb, slavenski negativno a nisam ni slaven, nego pederčić u londonu. držim se ka pijan plota tog pekmeza i naplatim kolko, bit će sto funti dnevno plus troškovi istim takvim nedoraslim nedojebanim curetkima u blue jeansu. onda se sklanjam u svoju sobu i lijepo mi je kao u grobu. vani hrvati ulaze u finale svjetskog prvenstva i pola milijuna je u kolektivnom ludilu sa genima kamenim, a ja se držim ka pijan plota svojih sranja, my precious košmara i sanjam o šiparicama u blue jeansu koje mi ne mogu zamijeniti mamu




Koliko ti je ovo tribalo da odgovoris, 18 minuta...
Ajde neka, brz si na screnu/ekranu.
Nego, baljezgas, seruckas, pricas "opsirno", spajas pizdarije...
Zasto san ti naglasija ono od 18 minuti, zato sta ja ne visin ovde non stop. Evo je proslo po dana,i ja se lipo vracan sa festivala di mi je na uvce svira Accept,Saxon i Judas Priest...Sabaton mi je bija bezveze...
Znaci sit i pijan. (Jebena su mi ova grcka vina) spiza im je jaka,obilata ali malo nemastovita. Opalis 10 restorana i sve si vidija i proba. I odo pogledat omiljenu stranicu, a tamo opet trabunjanja.
Ja ovde pisen o stripovima, eventualno o glazbi, i ne diram se u nikoga. Ko si ti? Sta imas za rec okolokole? Ako ti je nesto u kurcu, govori izravno. Te Dylan, te bacas lezerno stihove Corbe, te reprezentacija...daj ne pricaj opsirno. Dodi sebi dok jos imas kome...
I da, fala braci Grcima za ovaj fantasticni support ovde u Ateni, koji su pruzili nasoj vrsti,(gleda san finale s njima). Geni kameni? Kakvi su tvoji? Geni pametnjakovica koji prica opsirno-nesuvislo. A lipo su mi govorili, koji kua ulazis u duele i rasprave s tima sta se nikad ne micu od svog profila, portuna i sitnicarenja...



Ako neko visi ode zadnju godinu dana, to si bas ti.


Alo femboj, nisan te ni "ubra"...problemi?



Jao, koja opaka uvreda. Tip koji je smislija bi se da zivi u sibeniku vjerojatno prezivao Panjkota.
ivanl Posted - 21/07/2018 : 03:01:42
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by stinky

univerzalni dylanov stav: nađem staru sliku i počinju reminiscencije. postajem ivan galeb, slavenski negativno a nisam ni slaven, nego pederčić u londonu. držim se ka pijan plota tog pekmeza i naplatim kolko, bit će sto funti dnevno plus troškovi istim takvim nedoraslim nedojebanim curetkima u blue jeansu. onda se sklanjam u svoju sobu i lijepo mi je kao u grobu. vani hrvati ulaze u finale svjetskog prvenstva i pola milijuna je u kolektivnom ludilu sa genima kamenim, a ja se držim ka pijan plota svojih sranja, my precious košmara i sanjam o šiparicama u blue jeansu koje mi ne mogu zamijeniti mamu




Koliko ti je ovo tribalo da odgovoris, 18 minuta...
Ajde neka, brz si na screnu/ekranu.
Nego, baljezgas, seruckas, pricas "opsirno", spajas pizdarije...
Zasto san ti naglasija ono od 18 minuti, zato sta ja ne visin ovde non stop. Evo je proslo po dana,i ja se lipo vracan sa festivala di mi je na uvce svira Accept,Saxon i Judas Priest...Sabaton mi je bija bezveze...
Znaci sit i pijan. (Jebena su mi ova grcka vina) spiza im je jaka,obilata ali malo nemastovita. Opalis 10 restorana i sve si vidija i proba. I odo pogledat omiljenu stranicu, a tamo opet trabunjanja.
Ja ovde pisen o stripovima, eventualno o glazbi, i ne diram se u nikoga. Ko si ti? Sta imas za rec okolokole? Ako ti je nesto u kurcu, govori izravno. Te Dylan, te bacas lezerno stihove Corbe, te reprezentacija...daj ne pricaj opsirno. Dodi sebi dok jos imas kome...
I da, fala braci Grcima za ovaj fantasticni support ovde u Ateni, koji su pruzili nasoj vrsti,(gleda san finale s njima). Geni kameni? Kakvi su tvoji? Geni pametnjakovica koji prica opsirno-nesuvislo. A lipo su mi govorili, koji kua ulazis u duele i rasprave s tima sta se nikad ne micu od svog profila, portuna i sitnicarenja...



Ako neko visi ode zadnju godinu dana, to si bas ti.


Alo femboj, nisan te ni "ubra"...problemi?
ivanl Posted - 21/07/2018 : 03:00:30
quote:
Originally posted by stinky

ivane, ima stvari i izvan iron maidena. i dylana doga. jedno i drugo sam gutao ludo, kao što vidiš po meni, luđe nego ti koji si divan dečko koji leti tamo vamo na koncerte, kupuje si stripove i u nikoga se ne dira na forumu.
okej je to, maideni, ddog i može čovjek čitav život proživjeti omeđen maidenima i dogom, a da mu nitko neće prigovoriti ni riječ, nego će govoriti "kakav je to krasan čovjek, duša od čovjeka".
sada ti više ne bih smetao, pogotovo kad vidim da se ljutiš bezveze; morao sam reći da je ddog, u smislu u kojem sam govorio, ne u stripovskom i fanovskom i hedonističkom, gdje ti jedino jesi za sada, dakle dylan dog je u apsolutnom smislu pogrešno, bolesno stanje ljudskog bitka i svatko tko živi ispravan način dolazi do odmaka te pokušava naći način realizacije prijašnjeg odnosa prema dogu i sadašnjih, boljih uvida. kad te prođe bijes, i sam ćeš vidjeti da zapravo nisam rekao ništa strašno, makar pametujem, opširan sam i seruckam i ti se s pravom pitaš: pa tko je ovaj čudan svat??


U ovom stilu glazbe, ima drugih stvari, naravno. Govoreci o ovom zanru. Judas Priest i Accept od trenutno aktivnih, (koje cu sad krajem mjeseca ponovo s gustom pogledati u Becu). Ali nisu ni Maideni losi sa novim konceptom turneje, dapace. Njih cu "udrit" sad u utorak ponovo u Zagrebu.
Glazbe sto se tice, kratkorocno...Bez alternativnog Super uha, u Primostenu, kojem se posebno radujem pocetkom Kolovoza...
Ali da ne nacimamo, siroki pojam Hard'n heavya, rocka i alternative.
D.Dog kojeg si se dohvatio sigurno nije ni izbliza infatilan kao Zagor i Tex, kojima si stao u obranu, vec par puta...govoreci o dosadi, ponavljanju u stripu. Tu su ova dva neprikosnoveni kraljevi uvjek istih situacija. A koga u konacnici i briga, sta je tebi i meni bolje? Ljudi ce kupovati svoj komadic maste u oblacicima, i bez da ti i ja ista objasnjavamo.
I nemoj se ponasati kao apaurin, persen ili neko blaze ili jace sredstvo smirenja u komunikaciji s drugima...
I kao toboze ta tapsanja po ramenu...u maniri, sve je okej, ajde sada idi...
Moras ti jos koji lonac pure "pokusati", da bi mi porazgovarali alpari.
Ta opsirnoca ti je u k....
Man who talk too loud, and says nothing...Quebeche. Reka bi ti stari indijanac u Dead manu.
stinky Posted - 20/07/2018 : 17:34:52
ivane, ima stvari i izvan iron maidena. i dylana doga. jedno i drugo sam gutao ludo, kao što vidiš po meni, luđe nego ti koji si divan dečko koji leti tamo vamo na koncerte, kupuje si stripove i u nikoga se ne dira na forumu.
okej je to, maideni, ddog i može čovjek čitav život proživjeti omeđen maidenima i dogom, a da mu nitko neće prigovoriti ni riječ, nego će govoriti "kakav je to krasan čovjek, duša od čovjeka".
sada ti više ne bih smetao, pogotovo kad vidim da se ljutiš bezveze; morao sam reći da je ddog, u smislu u kojem sam govorio, ne u stripovskom i fanovskom i hedonističkom, gdje ti jedino jesi za sada, dakle dylan dog je u apsolutnom smislu pogrešno, bolesno stanje ljudskog bitka i svatko tko živi ispravan način dolazi do odmaka te pokušava naći način realizacije prijašnjeg odnosa prema dogu i sadašnjih, boljih uvida. kad te prođe bijes, i sam ćeš vidjeti da zapravo nisam rekao ništa strašno, makar pametujem, opširan sam i seruckam i ti se s pravom pitaš: pa tko je ovaj čudan svat??
ivanl Posted - 20/07/2018 : 16:17:33
Brale sta seres...
Dobar si nadimak sebi nadija, to ti priznajem...
Cek, da mi produ popodne i veceras Volbeat i Iron Maiden, pa cu ti odgovorit...ili necu, jer u p.m. ko si ti?
Samo onaj koji prica opsirno.
stinky Posted - 20/07/2018 : 11:01:36
pcoro, ja se, s druge strane, ne čudim tvojim otporima da prihvatiš ono što je jedino ispravno. štoviše, znam da je to tako, znam da ćeš ti prije uraditi sve moguće i nemoguće, samo da bi ostao tu gdje jesi. u komforu srednjeg stanja, za koje si se borio u koruptnom svijetu. Dylan ti je nezreo i dosadan, ne zbog ograničenih scenarija, repeticije (to je sporedno - kako Zagor i Mister No nisu dosadni zbog istih stvari, ili Tex), nego on nema temelje s kojima bi se čovjek mogao identificirati.
dok te to nije briga, dok si mladić i kasnije, kad se već nalaziš u obračunu (kao ti sada), možeš se s njim zabaviti, možda i neka prva razmišljanja o nečemu koja su više fantaziranje nego razmišljanje, ali i to je bolje nego ništa.

također, već sam ti rekao, obračun nije lak niti se može reći jednostavno za ivanal: dylan dog je sranje. da, s jedne strane je sranje, ako baš hoćeš pojednostaviti stvari i držati se ka pijan plota. možeš i tako uraditi, kao što radi ivanl, klasični čovjek pomutnje koji ne visi po forumu nego leti na sve strane svijeta i čas je u grčkoj na acceptu da bi već za tri sata čitao dylana doga i srdio se na stinkija. to je još jedan dylan dog, pčelica koja leti tamo vamo i valjda živi punim plućima... naravno da je meni jasno da će se takav srditi ako mu prigovoriš, jače od tebe, kao što se svi srde kada ih postavljaju na mjesto. vi ni ne znate moje motive, pa da, možda sam lud, a možda zavidan, možda i grozan čovjek kad vam tako govorim, umjesto da neobavezno pišem o glazbi i stripovima, na površini ljubazno, a u osnovi bez ičega bitnog, čavrljanja iza kojega ne slijedi ništa... sve to ja znam, pa i razmjere svojeg promašivanja, a opet ostaje da se baš tu nalazim pred time što hoće ivanl, baš tu igra to jednostavno i izravno: tko vidi da zna i može postavljati stvari na mjesto, a ne čini to, zakazuje.

ja bih zakazao da vam ovo nisam rekao, iznevjero ono čisto i jednostavno ispravno što se mora učiniti (i što svatko "osjeća", samo ga je strah pa će rađe letjeti na accept i olakšavati si život u srozanom stanju).
eto, opet sam malo opširan, a ništa nisam rekao jelte, može se to i tako interpretirati i nastaviti živjeti srednje stanje malih pobjeda i poraza. može se i ljepše sve ovo formulirati, pisati jedan "esej" i estetski kontemplirati o dylanu dogu, ali kako je tako je. ovako sirovo također ima jedan učinak. jedan impuls da će se neki, rijetki?, zapitati i sami krenuti razmišljati kako i treba biti. jedan, sam, stiže na cilj, što znači, neće ti drugi reći što TOČNO trebaš uraditi, jer svatko ima svoju jednistvenu, neponovljivu situaciju i to je jedan pol. drugi je početni položaj, apsolutno stanje i ovo svi znaju ovako ili onako. dylan dog je sranje iz te točke, dakle, univerzalno vrijedi da je ništavan, bez temelja u apsolutnom, a subjektivno može biti i sjajan i nekome i neki početak (kao što je meni bio) i sada ostaje težak zadatak iz kojega se nitko ne može izvući bez obzira znao on to ili ne: spojiti te stvari, nositi kontradikciju i truditi se.
Antracit Posted - 20/07/2018 : 08:28:30
quote:
Originally posted by stinky

univerzalni dylanov stav: nađem staru sliku i počinju reminiscencije. postajem ivan galeb, slavenski negativno a nisam ni slaven, nego pederčić u londonu. držim se ka pijan plota tog pekmeza i naplatim kolko, bit će sto funti dnevno plus troškovi istim takvim nedoraslim nedojebanim curetkima u blue jeansu. onda se sklanjam u svoju sobu i lijepo mi je kao u grobu. vani hrvati ulaze u finale svjetskog prvenstva i pola milijuna je u kolektivnom ludilu sa genima kamenim, a ja se držim ka pijan plota svojih sranja, my precious košmara i sanjam o šiparicama u blue jeansu koje mi ne mogu zamijeniti mamu





ubo u sridu!
Giuda Ballerino Posted - 20/07/2018 : 07:42:31
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by stinky

univerzalni dylanov stav: nađem staru sliku i počinju reminiscencije. postajem ivan galeb, slavenski negativno a nisam ni slaven, nego pederčić u londonu. držim se ka pijan plota tog pekmeza i naplatim kolko, bit će sto funti dnevno plus troškovi istim takvim nedoraslim nedojebanim curetkima u blue jeansu. onda se sklanjam u svoju sobu i lijepo mi je kao u grobu. vani hrvati ulaze u finale svjetskog prvenstva i pola milijuna je u kolektivnom ludilu sa genima kamenim, a ja se držim ka pijan plota svojih sranja, my precious košmara i sanjam o šiparicama u blue jeansu koje mi ne mogu zamijeniti mamu




Koliko ti je ovo tribalo da odgovoris, 18 minuta...
Ajde neka, brz si na screnu/ekranu.
Nego, baljezgas, seruckas, pricas "opsirno", spajas pizdarije...
Zasto san ti naglasija ono od 18 minuti, zato sta ja ne visin ovde non stop. Evo je proslo po dana,i ja se lipo vracan sa festivala di mi je na uvce svira Accept,Saxon i Judas Priest...Sabaton mi je bija bezveze...
Znaci sit i pijan. (Jebena su mi ova grcka vina) spiza im je jaka,obilata ali malo nemastovita. Opalis 10 restorana i sve si vidija i proba. I odo pogledat omiljenu stranicu, a tamo opet trabunjanja.
Ja ovde pisen o stripovima, eventualno o glazbi, i ne diram se u nikoga. Ko si ti? Sta imas za rec okolokole? Ako ti je nesto u kurcu, govori izravno. Te Dylan, te bacas lezerno stihove Corbe, te reprezentacija...daj ne pricaj opsirno. Dodi sebi dok jos imas kome...
I da, fala braci Grcima za ovaj fantasticni support ovde u Ateni, koji su pruzili nasoj vrsti,(gleda san finale s njima). Geni kameni? Kakvi su tvoji? Geni pametnjakovica koji prica opsirno-nesuvislo. A lipo su mi govorili, koji kua ulazis u duele i rasprave s tima sta se nikad ne micu od svog profila, portuna i sitnicarenja...



Ako neko visi ode zadnju godinu dana, to si bas ti.
pcoro Posted - 20/07/2018 : 07:08:47
[/quote]

čini ga lošim
sumnjati čovjek može i mora u sekundarne stvari (znači, praktički sve u svijetu), ali nikako ne može sumnjati u fundamente. Hamvasevim riječnikom, ne može se sumnjati u početni položaj, u ono jedino što moraš učiniti. a ova tvoja mila gera baš to ne može uraditi, ne može riješiti jedini bitan slučaj, svoj vlastiti.

[/quote]

Ma nije istina, Dylan ne sumnja u fundamente i daje i život ako treba za riješit slučaj, pomoć stranci i za istinu i pravdu. Riješio je svoj slučaj, koliko se sjećam i to bolje od npr. Zagora koji je umjesto da riješi svoj slučaj pobio cijelo pleme nevinih ljudi. Ali i da nije riješio nije to presudno - ni Modrić se ne sjeća ali nije to toliko bitno, bitnije je da smo drugaci.
Dylanov jest nezreo, ali njegov problem je što je dosadan. Ne oduvijek ali već godinama. To i politička korektnost koju mu nameću scenaristi..
Pisuci ovo, ne osporavam tvoje pravo da mislis da prerasteš Dylana (na kraju, ipak je to horror namijenjen tinejdžerima) nego se jednostavo čudim tim optužbama iz kojih cijedi zavist..
ivanl Posted - 20/07/2018 : 02:30:09
quote:
Originally posted by stinky

univerzalni dylanov stav: nađem staru sliku i počinju reminiscencije. postajem ivan galeb, slavenski negativno a nisam ni slaven, nego pederčić u londonu. držim se ka pijan plota tog pekmeza i naplatim kolko, bit će sto funti dnevno plus troškovi istim takvim nedoraslim nedojebanim curetkima u blue jeansu. onda se sklanjam u svoju sobu i lijepo mi je kao u grobu. vani hrvati ulaze u finale svjetskog prvenstva i pola milijuna je u kolektivnom ludilu sa genima kamenim, a ja se držim ka pijan plota svojih sranja, my precious košmara i sanjam o šiparicama u blue jeansu koje mi ne mogu zamijeniti mamu




Koliko ti je ovo tribalo da odgovoris, 18 minuta...
Ajde neka, brz si na screnu/ekranu.
Nego, baljezgas, seruckas, pricas "opsirno", spajas pizdarije...
Zasto san ti naglasija ono od 18 minuti, zato sta ja ne visin ovde non stop. Evo je proslo po dana,i ja se lipo vracan sa festivala di mi je na uvce svira Accept,Saxon i Judas Priest...Sabaton mi je bija bezveze...
Znaci sit i pijan. (Jebena su mi ova grcka vina) spiza im je jaka,obilata ali malo nemastovita. Opalis 10 restorana i sve si vidija i proba. I odo pogledat omiljenu stranicu, a tamo opet trabunjanja.
Ja ovde pisen o stripovima, eventualno o glazbi, i ne diram se u nikoga. Ko si ti? Sta imas za rec okolokole? Ako ti je nesto u kurcu, govori izravno. Te Dylan, te bacas lezerno stihove Corbe, te reprezentacija...daj ne pricaj opsirno. Dodi sebi dok jos imas kome...
I da, fala braci Grcima za ovaj fantasticni support ovde u Ateni, koji su pruzili nasoj vrsti,(gleda san finale s njima). Geni kameni? Kakvi su tvoji? Geni pametnjakovica koji prica opsirno-nesuvislo. A lipo su mi govorili, koji kua ulazis u duele i rasprave s tima sta se nikad ne micu od svog profila, portuna i sitnicarenja...
stinky Posted - 19/07/2018 : 19:49:57
quote:
Originally posted by pcoro
strip obrađuje nek njegove probleme i sumnje, ne čine ga ništa lošijim.



čini ga lošim
sumnjati čovjek može i mora u sekundarne stvari (znači, praktički sve u svijetu), ali nikako ne može sumnjati u fundamente. Hamvasevim riječnikom, ne može se sumnjati u početni položaj, u ono jedino što moraš učiniti. a ova tvoja mila gera baš to ne može uraditi, ne može riješiti jedini bitan slučaj, svoj vlastiti.
to ti i sam znaš, samo nemaš snage povući ravnu crtu, nego se i dalje koprcaš i čitaš hrpu dosadnih epizoda, sam sebe varaš.
meni je ovo sinulo preko noći takoreći i vidio sam da sam veći od dylana doga. hrabar potez, reći ćeš ti, i u pravu si. kada to jednom integriraš u život, onda se makneš od hrpe dosadnih epizoda, a i one prve ti postanu sumnjive (tu je mjesto sumnji!!). njima sada prilaziš sa zebnjom, jer si jednom volio nešto nezrelo, ali i to je život, kako kažeš i sada moraš naći rješenje za tu kontradikciju: uvažiti ono što si bio, ispoštivati nostalgiju i istovremeno nositi da si sada veći te da si počeo obračun sa nezrelim stvarima, da ne kažem koruptnim. u toj točki se krije opasnost, ali tamo gdje je opasnost raste i ono spasonosno, reče pjesnik.

pcoro Posted - 19/07/2018 : 18:52:51
quote:
Originally posted by stinky

univerzalni dylanov stav: nađem staru sliku i počinju reminiscencije. postajem ivan galeb, slavenski negativno a nisam ni slaven, nego pederčić u londonu. držim se ka pijan plota tog pekmeza i naplatim kolko, bit će sto funti dnevno plus troškovi istim takvim nedoraslim nedojebanim curetkima u blue jeansu. onda se sklanjam u svoju sobu i lijepo mi je kao u grobu. vani hrvati ulaze u finale svjetskog prvenstva i pola milijuna je u kolektivnom ludilu sa genima kamenim, a ja se držim ka pijan plota svojih sranja, my precious košmara i sanjam o šiparicama u blue jeansu koje mi ne mogu zamijeniti mamu





Ma ovo je baš glupo. Dylan Dog rješava slučajeve i spašava živote- U svojoj dugoj karijeri je riješio hrpu slučajeva i spasio masu života. Doduše, ima i slučajeva koje nije riješio ali tako je to u životu. To što uz njegovo osnovno zanimanje strip obrađuje nek njegove probleme i sumnje, ne čine ga ništa lošijim. Lošijim ga čini hrpa dosadnih epizoda koja nikako da me oduševe, ili barem zabave kao one prve.
Zamjerati čovjeku koji je spasio cijelu policijsku stanicu od masakra i koji je usto Englez da nije izvadio šal i slavio drugo mjesto je... čudno? Jadno?
Lucy Liu Posted - 19/07/2018 : 18:05:19
Priča je dobra ali sve ostalo... Dylan se ponaša out of character, inspektor Carpenter mi je potpuno nesimpatičan a Rania pomalo bezlična. Ćemo vidjet što dalje...
Hercule Poirot Posted - 19/07/2018 : 17:32:15
quote:
Originally posted by zeljko

dilan dog je i liberal, ludist barem što se telekomunikacija tiče te što je možda najgore antikapitalist u onom najgorem smislu te riječi ( podijelite novac narodu.... koji će ga proz guzicu opet provući i ništa neće imati za 3 mjeseca)

lik je ljenčina na kraju krajeva... onakve likove braća i očevi poštenih djevojaka vilama ganjaju po selu



Ne pamtim da si emocionalnije predstavio nekog junaka?
velka031 Posted - 19/07/2018 : 15:27:42
quote:
Originally posted by stinky

univerzalni dylanov stav: nađem staru sliku i počinju reminiscencije. postajem ivan galeb, slavenski negativno a nisam ni slaven, nego pederčić u londonu. držim se ka pijan plota tog pekmeza i naplatim kolko, bit će sto funti dnevno plus troškovi istim takvim nedoraslim nedojebanim curetkima u blue jeansu. onda se sklanjam u svoju sobu i lijepo mi je kao u grobu. vani hrvati ulaze u finale svjetskog prvenstva i pola milijuna je u kolektivnom ludilu sa genima kamenim, a ja se držim ka pijan plota svojih sranja, my precious košmara i sanjam o šiparicama u blue jeansu koje mi ne mogu zamijeniti mamu





vice Posted - 19/07/2018 : 15:09:43
Kupljen danas na trogirskom kiosku.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000