forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA predstavlja MERKURIO LOI

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 24/07/2018 : 16:56:19
Merkurio Loi – prvo izdanje nove podbiblioteke „Riznica Bonelli: serijal“



U okviru ove podbiblioteke objavljivaćemo višetomne priče aktuelnih serijala, odnosno serijala koji su i dalje „živi“ u Italiji. Shodno tome, ne možemo vam tačno kazati koliko će biti tomova izvanrednog Merkurija, ali možemo vam obećati da nećemo dozvoliti da ga se uželite.

Sledeći tom možete očekivati već u septembru, a zatim na svaka četiri meseca.

Prvi tom –192 strane, pun kolor, format A5, tvrd povez.

Merkurio Loi je mnogo šta: profesor, ljubavnik, filozof... ali pre svega je znatiželjna osoba. Ta ga znatiželja neizbežno dovodi u neobične i opasne situacije. Njegove beskrajne šetnje papskim Rimom 19. veka često se završavaju tako što se on uplete u mračne poslove nekog od brojnih tajnih društava. Njegov mladi asistent, Otone, i sam pripada jednom takvom društvu. Prefinjene i uverljive priče ovog serijala plene pažnju čitalaca i dobijaju pohvale kritike zbog sugestivne italijanske scenografije, dinamične radnje i punog kolora.

U knjizi koja je pred vama nalaze se prve dve epizode serijala:
1. RIM, GRAD BEZUMNIKA
2. ZAKON ODMAZDE

Ili, kako bi Davide Boneli rekao: „Ja, sa svoje strane, neću ovde hvaliti Merkuriove vrline (vi ćete, kao i uvek, izreći neosporivu presudu), već želim da naglasim da je ovaj lik svojim pojavljivanjem zaradio neograničen pristup mozaiku inventivnosti i inicijativa, transformacija i eksperimenata – kao i potvrda i „ponovnih otkrića“ – bonelijanske zaostavštine koju gradimo korak po korak da bismo vam ponudili što bogatiji i raznovrsniji univerzum avantura; univerzum bogat i raznovrstan kao što je danas izdavačko tržište u celini, posebno ono stripsko, koje mora imati u vidu i superbrzu dinamiku interneta... u čemu nema ničeg lošeg. Takav je duh vremena. Recimo samo da vas, između novosti koje se neprestano ažuriraju preko mreže, Merkurio Loi poziva da malo usporite, da osetite ritam šetnje i doživite intuiciju koja se neočekivano javlja usput... zadovoljstvo dobrog čitanja. Šta kažete: vredi li poslušati ga?“

Merkurio će biti na Letećem startu od 25. 7. do 28. 7. u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu po ceni od 870 dinara.

Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu biće 1.000 dinara, a u ostalim knjižarama 1.299 dinara.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
risbozg Posted - 29/07/2018 : 07:52:57
sad je još samo pitanje kada se bude mogao kupiti u striparnicama u Zagrebu...
zare80 Posted - 28/07/2018 : 20:15:58
Procitao, interesantan i zanimljiv strip koji nije tipican za Boneli pre svega zbog svoje dubine. Likovi zanimljivi i kompleksniji. Bas me interesuje kako ce prica dalje ici.
Moram da iskomentarisem i to sto mnogi pominju cenu i porede sa drugim izdavacima. Mislim da se ovo ne moze porediti sa Libellusom po kvalitetu izrade ni papir ni stampa ni korice, tako da ne treba po meni preterivati. Slazem se da bih ja bio zadovoljan da su Boneli izdanja u ovakvom kvalitetu i po ovoj ceni i kod Libellusa, ali i onda bi se neko nasao da prigovara, verovatno 😀
mpavin Posted - 27/07/2018 : 08:54:14
Neka preuzmu od VČ-a i nastave s knjigom 4.
gerilac1 Posted - 26/07/2018 : 23:47:29
Mozda carobnjaci citaju...
Grabb Posted - 26/07/2018 : 23:23:44
Ide Dragonero, ide.... I guljaža skupa sa njim 😎, na koju dobrovoljno pristajem.
ivanl Posted - 26/07/2018 : 22:58:37
quote:
Originally posted by gerilac1

Nagovorimo Carobnu da izda Dragonera, Libelus ce nas oguliti


Ide Dragonero, vrlo brzo, ne brini. U punom sjaju kakav i zasluzuje. Ne mogu ga docekati... da se mene pita, Libellus bi izbacio odmah 10 knjiga po 3 epizode...
Hercule Poirot Posted - 26/07/2018 : 21:04:34
quote:
Originally posted by gerilac1

Nagovorimo Carobnu da izda Dragonera, Libelus ce nas oguliti


gerilac1 Posted - 26/07/2018 : 18:09:38
Nagovorimo Carobnu da izda Dragonera, Libelus ce nas oguliti
zlatan bihac Posted - 26/07/2018 : 12:24:54
znači, ipak klasični boneli format stripa...
Melusine Posted - 26/07/2018 : 11:40:22
Format Merkuria je A5 a ne B5.
Moja greška - izvinite!
ivanl Posted - 26/07/2018 : 11:13:50
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by petarStripovi10

quote:
Originally posted by zlatan bihac

koja razlika u cijeni u odnosu na libelus..tri puta jeftinije, a isto HC, boja, 200 stranica stripa i jos uz to veci format od onog klasicnog boneli..


Znači može se i jeftinije.


Naravno da može. Iako nas neki žele uvjeriti da nije tako.


Naravno da moze, dok ne "pukne", tj. dok ne izdusi i stane.


Koliko vidin Fibra godinama objavljuje po više-manje korektnim cijenama a ima i često popuste pa još nije "pukla".
Ne košta im jedan cb strip od 100 stranica 150 kuna.


Ja ti mogu samo ovo ponoviti,(sto uvjek govorim);Fibra, ultimativni izdavac ovih prostora. Po dizajnu, sadrzaju i naravno; cijeni!
Markos Posted - 26/07/2018 : 11:02:26
Ne bih htio ulaziti u detalje i opravdanost i cijelu tu priču, premalo znam o svemu tome, ovo je čisto neki moj općeniti dojam koji sam stekao.
danielp Posted - 26/07/2018 : 10:57:24
Kupio i procitao juce. Nisam imao neka velika ocekivanja, posto mi se serijal JDJP ne dopada. 5 losih pa jedna dobra.
Takodje me i tematika grada Rima nije nesto interesovala...Naslovnica me nije privlacila...

Medjutim zezno sam se :) Strip je nesto najbolje od Bonelija sto sam procitao u zadnje vreme. Svi ovi novi serijali nisu mu ni prici. Skroz drugacije. Tok price, pripovedanje. Dobro odradjeni likovi. Procitao obe epizode u cugu. Odlicno!

Npr Jan Dix sam uzeo samo prvu i jedva procitao jednu i po epizodu. Ne lezi mi. Ambrozini bolje da se drzao crtanja. Cak je prvu epizodu nacrtao on a ostale nije...samo je scenarista
Unngenant Posted - 26/07/2018 : 09:08:31
quote:
E sad, možda griješim, ali meni se čini da je ovdje velikim dijelom u pitanju inat.



Izvini na quote, ali kako jesi dobro obavešten odn. da delom jeste inat, sam morao...

Ako je inat usmeren prema nekoj drugoj izdavačkoj kući (a meni se čini i opravdan), opet ČK radi ono što druga je pokušala pa evo i generalno fail-ovala. Na stranu, što ČK ima određeni luksuz sa štampanjem svojih izdanja odn. tiraža.

I ako izdrže, tu pre svega mislim na Kikrman-a (ako serijal uspe, ovde moram pohvaliti ČK na hrabrosti jer ovo je velika nepoznanica kako će ići i u USA), Asterix, DC i Marvel (ma koliko potonji ponekad imaju neke manjke tehničkim stvarima), to će biti dobro za fanove ove umetnosti na ovim prostorima...

Markos Posted - 26/07/2018 : 08:52:41
;) Kamo sreće:)
mpavin Posted - 26/07/2018 : 08:33:18
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by petarStripovi10

quote:
Originally posted by zlatan bihac

koja razlika u cijeni u odnosu na libelus..tri puta jeftinije, a isto HC, boja, 200 stranica stripa i jos uz to veci format od onog klasicnog boneli..


Znači može se i jeftinije.


Naravno da može. Iako nas neki žele uvjeriti da nije tako.


Naravno da moze, dok ne "pukne", tj. dok ne izdusi i stane.


Koliko vidin Fibra godinama objavljuje po više-manje korektnim cijenama a ima i često popuste pa još nije "pukla".
Ne košta im jedan cb strip od 100 stranica 150 kuna.
sawitch Posted - 26/07/2018 : 08:21:57
Ti kupujes samo svoje stripove? :)
Markos Posted - 26/07/2018 : 00:08:03
Ne znam, ali to ionako nije moj problem, pa me i ne briga:)
sawitch Posted - 25/07/2018 : 23:34:07
Tako nesto sam i ja razmisljao. Ali mozda je ovo i dugorocna investicija. Kupujes bazu, kupujes poverenje, odvikavas konkurenciju od remplovanja. A posle mozes sta hoces.
Markos Posted - 25/07/2018 : 23:03:28
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by Markos

Uvijek se može jeftinije, samo je pitanje koliko dugo i s kojim ishodom.



Eto ti imas veliko iskustvo. Koliki rizik ovo moze biti po izdavaca pa onda neposredno i po nas koji poklanjamo poverenje? Da li je u pitanju samo cash flow ili nesto trece?


A vidi, ako radiš s jako malim marginama, uvijek postoji rizik, pitanje je samo imaš li dovoljno jako zaleđe da ga pokriješ. Svaki izdavač ima projekte koje gura iako su u minusu dok ih pokrivaju drugi koji su u plusu. Pitanje je samo što želiš postići, zaradu, veliki broj izdanja, ovo ili ono. E sad, možda griješim, ali meni se čini da je ovdje velikim dijelom u pitanju inat.
zlatan bihac Posted - 25/07/2018 : 22:56:25
quote:
Originally posted by Grabb

Sreca pa mi je poznat sadrzaj, inace bi me bezlicna naslovnica odbila.
Cestitke za ovo izdanje.



moram priznati da su i meni lose ove naslovnice...puuuno ljepsa mi je ona iz la storia gdje se prvi put pojavljuje ovaj junak..ali tamo sve naslovnice crta jedan drugi crtac, dok su mi ove bas odbojne...ali, bonelli je, pa se naravno uzima..
vronski 3 Posted - 25/07/2018 : 22:20:38
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by vronski 3

Sad kad



Kad sad?



Ma nikad, Lagunu stripovi ne zanimaju nimalo, nego samo kažem da bi lepo bilo kad bi poneseni uspehom konkurencije i oni krenuli sa stripovima...
ivanl Posted - 25/07/2018 : 22:06:53
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by petarStripovi10

quote:
Originally posted by zlatan bihac

koja razlika u cijeni u odnosu na libelus..tri puta jeftinije, a isto HC, boja, 200 stranica stripa i jos uz to veci format od onog klasicnog boneli..


Znači može se i jeftinije.


Naravno da može. Iako nas neki žele uvjeriti da nije tako.


Naravno da moze, dok ne "pukne", tj. dok ne izdusi i stane.
sawitch Posted - 25/07/2018 : 21:42:18
quote:
Originally posted by Markos

Uvijek se može jeftinije, samo je pitanje koliko dugo i s kojim ishodom.



Eto ti imas veliko iskustvo. Koliki rizik ovo moze biti po izdavaca pa onda neposredno i po nas koji poklanjamo poverenje? Da li je u pitanju samo cash flow ili nesto trece?
Grabb Posted - 25/07/2018 : 21:13:04
Sreca pa mi je poznat sadrzaj, inace bi me bezlicna naslovnica odbila.
Cestitke za ovo izdanje.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000