forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Jel' Batman jači od Zagora ?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Obi-wan Posted - 20/07/2018 : 10:45:46
Kada bi se potukli Batman i Zagor, šta mislite tko bi pobjedio?
Usput, da li je Bonelli manje ili više naivan od USA superherojštine i gdje ima više kvaliteta?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
alexts Posted - 25/07/2018 : 21:09:04
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

To je trebala biti šala, ali vidim da nije tako shvaćena.



Očigledno je bila šala.
vukozec Posted - 25/07/2018 : 16:19:05
quote:
Originally posted by Obi-wan


1982. - 1989. trafika
1989. - 2000. videoteka



Da, to bi bila ta razdoblja vladavine tih portala. Ja sam taman ulovio zadnje trzaje zlatne ere trafika, pa sam tetu na kiosku svaki dan gnjavio je li stigao novi Politikin zabavnik. Valjda sam joj bio simpatičan jer mi je dopuštala da posudim strip pa ga vratim nakon što ga pročitam :)

A onda, sljedećih 10ak godina, odlazak petkom po 3 filma za vikend come rain or come shine.
Obi-wan Posted - 25/07/2018 : 15:56:05
quote:
Originally posted by lwood

Pa mene su odgojili kiosci


1982. - 1989. trafika
1989. - 2000. videoteka
King Warrior Posted - 25/07/2018 : 15:54:46
quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Što se tiče toga da sam iznad ovakvih tema, dosta sam žuči prolio upravo na ovakvim temama. U mlađim danima bih se bez problema ubacio u ovakve rasprave, ali sada više nemam volje. Rekao sam što sam trebao, ne da mi se ponavljati.


Kod mene je obrnuto, što sam stariji to sam veća budala.
Zbog Zagora sam uvijek spreman da se sa ljudima potepam.
vice Posted - 25/07/2018 : 15:53:18
Živija ti meni, brale!
Mr. Bushido Posted - 25/07/2018 : 15:43:43
quote:
Originally posted by vice

@Bushido - ti si osoba koju bi, da vidim uživo na nekom stripovskom susretu, ignorira i svjestan san da je osjećaj obostran. Prema tome, odo ja "mjerit kurac", a ti nastavi živit uzvišeno, svak u svojoj sferi postojanja.


Zašto bih te ignorirao? Evo, tu smo, razgovaramo. Zajedničke teme možemo naći i online i uživo.

I ne shvaćam zašto te ova moja šala toliko pogodila? I zašto mi zbog nje predbacuješ nekakvu "uzvišenost"?

Tema je ložačka, pa sam dao ložački odgovor. To je trebala biti šala, ali vidim da nije tako shvaćena.

Što se tiče toga da sam iznad ovakvih tema, dosta sam žuči prolio upravo na ovakvim temama. U mlađim danima bih se bez problema ubacio u ovakve rasprave, ali sada više nemam volje. Rekao sam što sam trebao, ne da mi se ponavljati. Koga zanima, neka pogleda moje stare postove.

Volim i Batmana i Zagora, i DC i Bonelli, i američke superheroje i talijanske superheroje.

Živjeli stripovi!

vice Posted - 25/07/2018 : 15:27:52
Ja san '89 godište, pa su me odgojile i videoteke i kiosci.

@Bushido - ti si osoba koju bi, da vidim uživo na nekom stripovskom susretu, ignorira i svjestan san da je osjećaj obostran. Prema tome, odo ja "mjerit kurac", a ti nastavi živit uzvišeno, svak u svojoj sferi postojanja.
vukozec Posted - 25/07/2018 : 13:46:48
Mora da je to taman tih par godina :)
lwood Posted - 25/07/2018 : 13:27:50
Pa mene su odgojili kiosci
vukozec Posted - 25/07/2018 : 11:13:20
Nismo daleko. Zašto pitaš?
lwood Posted - 24/07/2018 : 22:34:28
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Jocko

Možebit da sam glup, ali ja ova stinkijeva bulažnjenja ič ne kapiram!



Meni je naprotiv potpuno jasno što je enfant terrible ovog foruma htio reći. Uostalom nije prvi put da on to govori, koliko sam primjetio, istu stvar papagajski ponavlja kad god mu se pruži prilika.

Stnikyja dakle ne zanima, odnosno manje ga za početak zanima sam sadržaj, ono što je bitnije je publika, kult, tojest ukorijenjenost tih stripova u našem društvu. A "naše društvo" se pritom zadržava unutar ex-yu granica, čak i Talijani ostaju po strani. Ono što stinky kaže je da bez publike nema ni rasprave o stripu, taj strip je nebitan. Nas 50 na ovom forumu može raspravljati o Batman stripovima, no to je to. Zagor sa druge strane ima kritičnu masu, većina ljudi na ovim prostorima ga je bar jednom čitala, on je već desetljećima na kioscima, u raji, Zagor je ikona naše (pop) kulture, i kao takav dijelom tu kulturu definira. A Batman ili neki drugi američki superjunak može biti jedino izolirani privatni kapric. Stripovski Batman bitan je jedino unutar lokalne stripovske supkulture, i to samo jednog njenog dijela, dok je Zagorov utjecaj veći od supkulture. Razumijem što želi reći i dobrim dijelom se sa tim slažem.

No to je naravno samo jedan način gledanja na stvari. Drugi način je npr. da su već za moju generaciju (koja više nije u cvijetu mladosti) filmovi bili neusporedivo važniji od stripova. Nas su odgojile videoteke, a ne kiosci. Baš je Batmanov primjer zanimljiv. Za moju generaciju definicija Batmana je onaj filmski, Burtonov. Sigurno je to u top 10 filmova koji su na mene ostavili najsnažniji dojam u dobu kad su se slike sa ekrana lijepile direktno na mozak. A onda je Nolan, ponajvažniji redatelj današnjice baš u sociološko-filozovskom smislu, snimio svoje Batmane koji su jedni od ključnih filmova za tumačenje novomilenijskog zeitgeista. Tako da Batman (u prvom redu filmski) ipak ima itekakav značaj za naše društvo, te je jedini američki klasični superjunak koji me zanima. A s obzirom da su mojoj generaciji filmovi bili važniji od stripova, Batman nam je važniji od Zagora.



koje si godište?
Kruger Posted - 24/07/2018 : 22:23:18
Možda godina proizvodnje ... ah, to pomalo postaje problem većini ovdje.
Mr. Bushido Posted - 24/07/2018 : 22:17:51
quote:
Originally posted by vice

I definitivno nema mjerenja kuraca (wtf Bushido).


quote:
Originally posted by vice

Mi koji nismo, e nas u zonu "mjerenja kurčina" i općeg sprda.


vice, što te muči?
Mr. Bushido Posted - 24/07/2018 : 22:16:41
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

A nego kakvi će bit?
Jesi li ikad mjerio mlohavi kurac?


Bogami nisam. Samo tvrdo.
vice Posted - 24/07/2018 : 14:50:46
Ne, ne. Ono šta je jasno je kako ode (ka i u životu općenito) ima ekipe koja cijeni samo "pamet, znanje, pismenost i određeni stupanj elokvencije". Svi ostali su budale, seljačine, primitivci.

Topic je super, konačno malo iskrene stripovske spike (pa makar sama tema bila prožvakana). Al ne, opet se mora javit par giganata foruma pa lipo svisoka, na nas prizemne jadnike.

vukozec Posted - 24/07/2018 : 14:46:31
Ma razvio si se ti vice, šta se sad kurčiš :)
vice Posted - 24/07/2018 : 14:37:20
quote:
Originally posted by vukozec

Zagora nisam čitao ni kao klinac, a onda sam odrastao i intelektualno se razvio. Sada čitam što me volja.



Ja se nisam intelektualno razvio. Dapače, odsutnost kognitivnog razvoja pravdam time što sam kao mali čitao Zagora.

Ipak je najbitnije da u forumskim upisima izgledamo elokventno, zar ne? Mi koji nismo, e nas u zonu "mjerenja kurčina" i općeg sprda.
King Warrior Posted - 24/07/2018 : 12:56:47
Neko mi je hakovao profil.
vukozec Posted - 24/07/2018 : 12:42:00
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by vukozec

Zagora nisam čitao ni kao klinac, a onda sam odrastao i intelektualno se razvio. Sada čitam što me volja.


Tu i jeste srz problema, vukozec. Da si kao klinac citao Zagora, danas bi mozda bio kao King ili stinky.
Ali, ti nisi citao Zagora, zato si danas vukozec.



Dobra imitacija
King Warrior Posted - 24/07/2018 : 12:29:46
quote:
Originally posted by vukozec

Zagora nisam čitao ni kao klinac, a onda sam odrastao i intelektualno se razvio. Sada čitam što me volja.


Tu i jeste srz problema, vukozec. Da si kao klinac citao Zagora, danas bi mozda bio kao King ili stinky.
Ali, ti nisi citao Zagora, zato si danas vukozec.
NESVRSTANI Posted - 24/07/2018 : 11:45:40
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Momci, kako ide mjerenje kurčina?

Jeste li ih dobro izmjerili?



Ide se u pripetavanje.
Milimetri su u pitanju.


Da, da, napeti su ti kurci.



A nego kakvi će bit?
Jesi li ikad mjerio mlohavi kurac?
vukozec Posted - 24/07/2018 : 11:04:35
Zagora nisam čitao ni kao klinac, a onda sam odrastao i intelektualno se razvio. Sada čitam što me volja.
King Warrior Posted - 24/07/2018 : 10:12:37
Vrhunac forumska rasprave je kada neko napiše nešto u smislu:

Zagora sam čitao kao klinac, onda sam odrastao i intelektualno se razvio. Sada čitam Batmana.
pcoro Posted - 24/07/2018 : 09:50:38
Zagor i Betmen pokazuju dva pravca razvoja dugovječnog junaka. Zagor se jako malo mijenjao, a Betmen (koliko mogu vidjeti iz ovoga što čitam, a to je trenutno Stripoteka) non stop teži nekom osuvremenjivanju. Meni se ni jedno ni drugo ne sviđa. Ovih par Betmena što ih je objavila Stripoteka i Fibra (ne mislim sad na Millera) su mi se učinili nebitim i otkrivanje tople vode, a Zagorove nove epizode me ne uspijevaju zaintrigirati već dugi niz godina. Koje je pravo rješenje, ne znam... Betmena bi volio čitati klasičnijeg, sa pravim pričama, bez ovih nekih kvazipsihologiziranja. Zagora bolje nacrtanog i bar malo zabavnijeg... grozno je kad osrednje priče dave ovi dosadni novi crtači.
Kad razmislim, trenutno ne valjaju ni jedan ni drugi. Valja Hellboy! A od bonellija ova 2 samuraja u JDJP su bili super zabavni i dobro nacrtani
alexts Posted - 22/07/2018 : 21:29:38
quote:
Originally posted by teller

Zagor ili Betmen..to je ko da postavis tezu..
Messi ili Ronaldo...
Oba su vrhunska...odlucuju nianse.



Dobar post.

Oba su omiljeni likovi pop kulture. Jedan značajniji u svetskim okvirima (samim tim i ovde nikako zanemarljiv), jedan više lokalni, ali ovde najpopularniji.

To je to. A o kvalitetu samih stripova možemo raspravljavati unedogled.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000