forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 94 - Otok žena

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 20/10/2017 : 23:11:35


Céleste Bompard je “leteći zavodnik”, mladi zanesenjak, virtuoz zrakoplovnih akrobacija. Njegovi podvizi donose mu veliki uspjeh kod nježnijeg spola. Osvajanja se nižu jedna za drugom. Kada Prvi svjetski rat otpočne, državi služi prevozeći pisma koje vojnici s fronta šalju svojim ženama. No, tijekom jedne misije, Céleste je žrtva neprijateljskog napada te se njegov dvokrilac ruši na misteriozni otok. Primoran da preživi na tom naizgled napuštenom mjestu, svoju dosadu ubija čitajući intimna pisma pješadijca. Jednog dana dok je istraživao otok, Céleste otkriva Evin vrt prepun žena! Prave amazonke, lijepe koliko i opasne, neće oklijevati da ga zarobe kako bi ga zamijenile za svog dosadašnjeg „rasplodnika“. Nekada je Céleste bio taj koji je vrtio žene oko malog prsta, a sada on postaje njihov rob!

Kolorka 94 • Otok žena • 80 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Zanzim • Crtež Zanzim • Prijevod Tina Dunjić Messmer • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.10.2017. • Cijena 100 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-94-otok-zena/456/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Aco Posted - 15/10/2023 : 20:46:42
Ko da je Blain crtao.

Strip se brzo pročita,nije neki spektakl, nema nekih fora između koje ostaju u sjećanju , i tako sve do obrata na kraju.

Kraj je efektan i ajmo reći - neočekivan. Rođenje dječaka vjerojatno znači i kraj plemena žena, tako sam ja shvatio.
anto Posted - 15/01/2023 : 10:08:23
taj integral se pojavio relativno skoro (Ma vie posthume),pa ga očekujem svakako ove godine u Kolorci.

a ovaj ( https://www.bedetheque.com/serie-13998-BD-Sirene-des-Pompiers.html ) može naredne.
Shaner Posted - 14/01/2023 : 22:27:45
Ja vjerujem da nije ništa preskočeno. Zanzim je odradio još toga s Hubertom i očekujem to sve u Fibrinom izdanju. Može i jedan omnibus, ionako je sve skupa nekih 260 stranica.

Red Marquis Posted - 14/01/2023 : 19:21:03
quote:
Originally posted by anto

hoćemo još Zanzima


Ne znam kako je recimo ovo preskočeno
https://www.bedetheque.com/serie-33122-BD-Ma-Vie-Posthume.html

Isti tandem kao i za Mušku kožu.
anto Posted - 14/01/2023 : 17:36:39
hoćemo još Zanzima
naker Posted - 14/01/2023 : 12:30:24
Kada sam video da se već na drugoj stranici stripa nalazi slika ostrva čiji oblik insinuira da podseća na ženske grude odmah sam shvatio o kakvom stripu se ovde radi. Zanzim otelotvara fantaziju svakog muškarca da se nađe na usamljenom ostrvu gde su jedini stanovnici prelepe žene, svojevrsne amazonke, koje će oberučke prihvatiti prvog muškarca na kojeg naiđu. Iako tematika aludira na strip eksplicitnog sadržaja ovde se ipak dobija nešto sasvim drugačije jer autor koristi karikaturalan crtež da na humorističan način objasni neke stvari između muško-ženskih odnosa. Strip koji na prvi pogled deluje kao jednodimenzionalan ipak to nije, već zahteva jednu dozu promišljanja, dok sam obrt na kraju stripa ostavlja čitaoca nespremnim jer epilog priče je neočekivano gorak uzimajući u obzir zabavan i smešan sadržaj koji je do tog momenta preovladavao.

Neočekivano dobar strip, topla preporuka za Otok žena
Dzonka Posted - 15/08/2022 : 11:31:01
Još jedan kratak strip koji je idealan za ove letnje dane. Svidelo mi se Zanzimovo dinamično pripovedanje i njegova lucidnost koju je natrpao u ovih osamdesetak strana. Na kraju stripa ima jedan jako zanimljiv obrt gde mi se  dopalo na koji način je autor dao novu dimenziju jednoj veoma jednostavnoj priči, barem na prvi pogled jednostavnoj. Crtež i boje su mi takođe jako simpatični.
Otok žena je zabavan i dinamičan strip koji pruža brzu vožnju od prve do poslednje stranice.

Ljubiteljima novotaslasnih francuza svakako velika preporuka.
don_draper Posted - 02/04/2022 : 14:38:46
Volim kad ovako nabasam na neki biser iz malo davnijeg dijela Fibrinog kataloga.
Od samog početka izuzetno šarmantan i zabavan strip. Svidio mi se jako Zanzimov crtež i ta atmosfera koja baš podsjeća na one prve nijeme filmove. Vrlo dobar smisao za humor, ali i prizor, dinamično pripovjedanje i racionalna upotreba teksta. Sve je to položeno s peticom, a može li priča upotpuniti dojam?
Može! Avantura na neobičnom zabačenom otoku, brodolom koji nije bio nimalo dosadan i pleme snažnih i snalažljivih žena. Dosta je tu metafora na stereotipe koji se vežu za muške i žene. Zaplet je dosta jednostavan i nema tu nekih pretencioznih detalja, vrlo je pitko i tjera na listanje dalje. No, zato rasplet je prilično neočekivan i vrlo mudro izmišljen. Pravo iznenađenje i osvježenje te za to svake pohvale.
Na drugo čitanje će to sve biti možda još i bolje, no i ovako nakon zatvorene zadnje stranice, simpatije prema ovom stripu i sveukupni dojam su izrazito visoki.
Možda mi nije bio kroz čitanje za najvišu moguću ocjenu, ali izrazito mi je ušao pod kožu i razvlači se osmijeh kad se sjetim nekih scena. Ma kvragu i sve, evo mu 5/5!
anto Posted - 22/02/2022 : 23:40:48
Chui Posted - 22/02/2022 : 22:59:45
aaaa sad sam skužio Zekana :))))
Chui Posted - 22/02/2022 : 17:24:08
quote:
Originally posted by anto


a sad ozbiljno - probaj da negde pozajmiš Zekana;tu sam već siguran da će ti biti sjajan!!


nemam pojma za zekana daj neki link
anto Posted - 22/02/2022 : 15:29:20

a sad ozbiljno - probaj da negde pozajmiš Zekana;tu sam već siguran da će ti biti sjajan!!
Chui Posted - 21/02/2022 : 22:58:46
quote:
Originally posted by anto

ne sviđa mi se to što si rekao - ne gotiviš crteže Larsenea,Blejna,Trondhajma,Hjuberta,Keraskoet tandema,Davida B.,Sfara...a samim tim i sve te predivne stripove koji su nam pobrojani autori podarili??
Čui,dobro razmisli šta ćeš da odgovoriš?



hehe pa to zavisi od stripa do stripa, sve mi je to simpatično i slatko, Maggy Garison i Texas Cowboys su mi super npr. Al evo tek sam sad prvi put posudio Tvrđu, razlog? crtež. Svi ti crteži super pašu uz priče i zajedno su skladna cjelina al ne mora mi svaki biti ludilo ima nešto i do osobnog ukusa i neukusa jebga trvđa mi je isto vrlo simpatična, jako zabavna i
duhovita al nije strip kojem ću se vraćati tako ide samo na posudbu iz knjižnice
anto Posted - 21/02/2022 : 22:32:53
ne sviđa mi se to što si rekao - ne gotiviš crteže Larsenea,Blejna,Trondhajma,Hjuberta,Keraskoet tandema,Davida B.,Sfara...a samim tim i sve te predivne stripove koji su nam pobrojani autori podarili??
Čui,dobro razmisli šta ćeš da odgovoriš?
Chui Posted - 21/02/2022 : 20:05:57
Ma glavni razlog što sam ga proslijedio dalje je crtež koji mi je simpatiko i super paše sa pričom al ne pale me previše takvi karikaturalni crteži.
Chui Posted - 21/02/2022 : 18:39:42
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Chui

Meni je ovo bilo zabavno al ne dovoljno da ostane u kolekciji pa poklonio frendu.


i zeznuo si se - ovde je isti fazon kao kod Aame - na drugo čitanje strip otkida.


anto Posted - 21/02/2022 : 16:20:43
quote:
Originally posted by izivko

A čime to otkida? Pričom, crtežom?


zezam se sa Čuijem,aludirajući na njegov post na jednoj drugoj temi.
izivko Posted - 21/02/2022 : 14:40:43
A čime to otkida? Pričom, crtežom?
anto Posted - 21/02/2022 : 14:12:38
quote:
Originally posted by Chui

Meni je ovo bilo zabavno al ne dovoljno da ostane u kolekciji pa poklonio frendu.


i zeznuo si se - ovde je isti fazon kao kod Aame - na drugo čitanje strip otkida.
Chui Posted - 20/02/2022 : 23:08:52
Meni je ovo bilo zabavno al ne dovoljno da ostane u kolekciji pa poklonio frendu.
anto Posted - 20/02/2022 : 21:55:36
zaboravio si da pri nabrojavanju pomeneš tatu,Trondhajma - on je za u ovim stvarima neprikosnoven (a tu su još i Larsene,Sfar,pa i Velman).

palac gore za plan nabavke.Tu je vrh Zekan,ali to sad je teško naći.Da,i Linkoln.Za Linkolna ti mogu pomoći oko nabavke.
going going Posted - 20/02/2022 : 19:30:02
E ovakav tip stripa volim. Otkrio sam u poslednje vreme da mi bas dobro leze naslovi koje rade Hubert, tandem Kerascoet a od ranije volim Blaina i sada se tim autorima pridruzio i Zanzim.

Ako ste citali ostale radove gore navedenih autora znate otprilike o kakvom tipu stripa se radi (o kakvoj naraciji se radi, temama koje se obradjuju, prisutnost seksualnosti, promisljanja o zenama i musko zenskim odnosima) i ovaj strip obiluje time i ima podosta humora. Mozda je malo nedostajalo vise perverznosti u selu kad Amazonke dohvate pilota i krenu da ga upotrebljavaju, ali dobro ovo nije taj tip stripa, ko zeli to ima u Cici DumDum u #2 knjizi (koju sam nedavno procitao).
Odlican mi je obrt na kraju ali me interesuje kako ostali citaoci tumace sam kraj nakon obrta odnosno rodjenje muskog deteta i sta to predstavlja odnosno koju ideju je time zeleo da posalje Zanzim?

8,5/10

A u skorije vreme cu nabaviti Sotoniju, Izvolite, gospodine? i Musku kozu (kad je ove godine bude objavio Komiko posto je Fibrino izdanje vec rasprodato) a nadam se i nekom reprintu Lepote tame u Fibrinom ruhu ili barem da neki izdavac iz Srbije se odluci i objavi domace izdanje tog stripa kad je Fibrino vec odavno rasprodato.
supermark Posted - 01/11/2021 : 08:59:38
Pročitah i ja, u pola sata u nedjeljno jutro
Jako lijep strip koji te tjera da se zamisliš više nego što bi netko očekivao od ovakvog stripa
anto Posted - 12/09/2020 : 13:36:13
hoću;uzeće verovatno ortak,pa ću ga uzajmiti.
AleksandarN Posted - 12/09/2020 : 12:43:22
quote:
Originally posted by anto
mister no revolucija skoro pa remek delo



Javi kad procitas.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000