forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 111 - Preživjeli

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 26/07/2018 : 19:25:10



Skupina kolonizatora na putu za Aldebaran budi se na brodu. Otkrivaju da su jedini preživjeli, a snimljena poruka zapovjednika broda potvrđuje im smrt ostalih putnika. Slijeću na negostoljubiv planet izgubljen u svemiru te su prisiljeni organizirati se kako bi opstali. Morat će savladati mnoge opasnosti, uključujući smrtonosna i nevidljiva stvorenja. Jedna od njih, mlada Manon, odlučuje stvar uzeti u svoje ruke i uhvatiti se ukoštac s pogibeljnim planetom.

Kolorka 111 • Preživjeli • 248 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Leo • Crtež Leo • Prijevod Matija Sinković • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 26.7.2018. • Cijena 250 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-111-prezivjeli/507/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
pcoro Posted - 12/11/2021 : 14:53:19
Preživjeli su dobri, povratak u formu nakon lošijeg Antaresa. Za sad su mi Adelbaran i Betelgese top, Antares dosadan, Preživjeli dosta dobar i onda Povratak na Adelbaran ok.
Manny Posted - 09/11/2021 : 14:20:23
Još jedna priča iz serijala o Aldebaranu!
Sumirajući utiske iz prethodna tri ciklusa (Aldebaran, Betelgeuse, Antares), Leo je isfiltrirao ključne sastojke svojih priča:

1. glavni lik mora biti junakinja, ne junak
2. junakinja mora biti vrlo zgodna, jaka i emancipovana
3. u svakom albumu mora biti seksa, u međuvremenu je neophodno da vidimo barem obznažene grudi
4. mora biti malo drame i sapunice
5. mora biti nekih neobičnih životinja, ali ne moraju baš da budu previše inventivne kao ranije
6. ok je da crtež bude statičan i da svi junaci "poziraju" tako što će se krajnje neprirodno okrenuti u pravcu autora koji ih crta
7. malo kvazi-nauke nikome neće doneti štetu


Elem, naravno da je i u Preživjelima junakinja glavna i zgodna, te da ima elemenata sapunice, kao da gledamo zbiljokaz Preživljavanje u kome su - kako to već producenti i biraju - svi akteri mladi, lepi i zgodni. Nova planeta je tek malo drugačija od Zemlje, Leo se potrudio tek toliko da prepoznamo njegov rad (predivan kolor kao i uvek), ali ne i da nas impresionira kako je to učinio na Aldebaranu ili Betelgeuseu. Ukratko, Leo poznaje svoju publiku i daje joj tačno onu esenciju kojom ih je pridobio ranije, i radi to - čini se - dosta lako i bez napora. Da ne bude greške, u tu publiku se i ja uklapam, i Preživjele sam progutao u sekundi, zadovoljan sam i onim čime nisam zadovoljan. Postoje situacije kada autori (vrlo često u muzičkom biznisu) kažu "mogli smo mi ponovo da snimimo sličan album, ali to ne bi zadovoljilo naše artističke ambicije, bla-bla-bla", well, Leo nije takav, u Preživjelima nam je dao upravo ono što smo tražili, i svaka kritika će se obiti o taj izgovor. Kad idete u bioskop da gledate novog Džejmsa Bonda, producentima bi bolje bilo da vam daju upravo ono što očekujete. Hvala Leo!
anto Posted - 25/02/2021 : 17:54:14
Red Marquis Posted - 25/02/2021 : 13:28:28
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Red Marquis

Ne slušaj ga Chui. Njegove ocene stripova idu od odlično do genijalno. Mada, Aldebaran si mogao barem za 0,5 podebljati za koliko je bolji od Betelgeza


lalo ne prduckaj;ti ćeš da mi kažeš kako ću da ocenjujem stripove.


Šumadinac, što se stresiraš? Niko ti ne brani da ocenjuješ kako ocenjuješ, samo nemoj spočitavati isto to drugima.
Chui Posted - 25/02/2021 : 10:36:28
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Red Marquis

Ne slušaj ga Chui. Njegove ocene stripova idu od odlično do genijalno. Mada, Aldebaran si mogao barem za 0,5 podebljati za koliko je bolji od Betelgeza


lalo ne prduckaj;ti ćeš da mi kažeš kako ću da ocenjujem stripove.

i ne treba ništa da podebljeva ocenu za Aldebaran;jednako je Betelgez fenomenalan kao i prvi ciklus.

@čui
slažem se sve čui,ali vidim da si podelio prilično desetki već,zašto ne bi i ovom sjajnom serijalu dao maksimalnu?


Ma mislim da je to zbog crteža. Leov crtež je zbilja poseban i unikatan i to čini njegove svjetove još posebnijim i originalnijima, ima neku svoju estetiku i dizajn koji su jako lijepi kreativni i originalni. Al kad je u pitanju SF ima tu i još uzbudljivijih majstora kao što su Gimenez, Bablet, Moebius, Bilal itd. u čije crteže mogu buljiti svaki dan koliko su očaravajuči. Kod Lea mi je pak jedina zamjerka oko crteža, a možemo to i ne gledati kao zamjerku već kao još jednu posebnost, izgled lica ljudi, večina ljudi u Preživjelima npr. kao da ima isto ili vrlo slično lice, bilo da se radi o muškarcima ili ženama, jedinu značajniju razliku čine frizure i boja kose, obrve i očiju. Al s obzirom kamo se svijet razvija gdje svi koji si to mogu priuštiti imaju potrebu dorađivati svoj izgled operacijama, silikonima i šta ja znam čime da bi se približili nekom traženom obliku ljepote onda je Leo sa svojim likovima tu već doma
anto Posted - 24/02/2021 : 23:20:12
quote:
Originally posted by Red Marquis

Ne slušaj ga Chui. Njegove ocene stripova idu od odlično do genijalno. Mada, Aldebaran si mogao barem za 0,5 podebljati za koliko je bolji od Betelgeza


lalo ne prduckaj;ti ćeš da mi kažeš kako ću da ocenjujem stripove.

i ne treba ništa da podebljeva ocenu za Aldebaran;jednako je Betelgez fenomenalan kao i prvi ciklus.

@čui
slažem se sve čui,ali vidim da si podelio prilično desetki već,zašto ne bi i ovom sjajnom serijalu dao maksimalnu?
Chui Posted - 24/02/2021 : 21:32:38
quote:
Originally posted by Red Marquis

Ne slušaj ga Chui. Njegove ocene stripova idu od odlično do genijalno. Mada, Aldebaran si mogao barem za 0,5 podebljati za koliko je bolji od Betelgeza


Eh ma ta dva sam čitao još prije korone, prošlo je preko godinu dana, pa su mi te nijanse isparile iz sjećanja, al definitivno je ostao dojam vrlo ugodnog iznenađenja i odličnog iskustva za obje knjige.
Red Marquis Posted - 24/02/2021 : 21:00:20
Ne slušaj ga Chui. Njegove ocene stripova idu od odlično do genijalno. Mada, Aldebaran si mogao barem za 0,5 podebljati za koliko je bolji od Betelgeza
Chui Posted - 24/02/2021 : 20:31:06
quote:
Originally posted by anto

eh Čui,malo je to za Leove integrale- da je barem jedna ocena više,bio bih puno srećniji.


Oprosti al 10tku čuvam samo za remek djela bez kojih je moj život nezamisliv 9tka je isto must have, a o 8micama razmišljam o kupnji jednostavno zbog jako malog kapaciteta stana, a fakat se trudim pronaći svaku rupu na polici gdje bih mogao stinuti još koji strip
A jedina zamjerka za Preživjele ako ću baš picajzlirati jesu te ljubavne afere koje vuku strip na teen vode
anto Posted - 24/02/2021 : 20:08:51
eh Čui,malo je to za Leove integrale- da je barem jedna ocena više,bio bih puno srećniji.
Chui Posted - 24/02/2021 : 19:35:17
Danas sam baš završio Preživjele. Od sva 4 Fibrina izdanja još mi je ostao samo Antares. Moram prvo reći da mi je trebalo dosta dugo da napokon posegnem za Leovim serijalom. Razlog je crtež, kad bi listao strip u knjižari nekako mi je stalno odavao dojam nekakvih tinejđerskih SF romana i filmova kao što su Igre gladi ili Labirint ili Različita. Na kraju čak je to ali je i puno više. Leove planete su bogate maštom i idejama, s jedne strane nam bliske, a opet toliko različite. Nove junakinje će Ripley i dalje teško skinuti s trona, ali Leove heroine su definitivno među zanimljivijima. Što se tiće crteža, neki dan se sjetio Wall-Ea i kako su tamo ljudi u svemiru u budućnosti prikazani kao debeli nesposobni uopće se kretati, al s obzirom na trenutni razvoj kretanja manipulacije genetikom, pomlađivanjem i nekim nametnutim oblicima tražene ljepote, zapravo brijem da će imućniji ljudi za 30 godina baš i izgedati tako, svi mladi, lijepi, vitki, društevno poželjnog izgleda, dužeg životnog vijeka, živjet će život punim plućima, putovati i u svemir, a siromašnija raja će biti debela, kraćeg životnog vijeka nego danas, životariti na socijali, fiksirana na jefitne virtualne tehnologije iz svoje fotelje.
E uglavnom dok sam skužio Aldebaran već su se rasprodali Betelgeuse i Antares pa niš od skupljanja cijelog serijala nego sam se obratio gradskim knjižnicama.
Cijela serija mi je vrlo ugodno iznenađenje, sa ocjenama između 9/10 i 8/10. Preživjeli su mi možda bliže 8, dok su mi prve dvije knjige 9ka.
kifi Posted - 31/10/2020 : 13:48:25
Od ovog nisam puno očekivao, a to sam i dobio. Dobru lakočitljivu zabavu, ništa posebno, ništa spektakularno. Naravno da ostaje u kolekciji.
sumohrvat Posted - 31/10/2020 : 13:01:11
Pa mora ostati u kolekciji kad je dio cjeline.... Ali definitivno da je malo pala kvaliteta
sawitch Posted - 31/10/2020 : 10:27:45
Procitao. Kako opisati ovo. Kao kada bi recimo od prva tri integrala izvukao pulpu i ostao samo onaj vodeni, providni sok. I daje to ima ukus ali je liseno onog sto vam golica nepce. Najslabiji deo ubedljivo. Paradoksalne situacije sa vremenskim skokovima. Kao Lost u najgorem delu. Ali, naravno da ima “ali”.. Ne bi bio zaokruzen ovaj svet bez ovog integrala. Iako pojma nemam gde hronoloski upadaju albumi Prezivjelih vidim da se naslanja na prva tri pri kraju i da se sprema merdzovanje radnji. Tako da cemo sacekati novi integral da bismo dali ocenu celine. Ovde mi je crtez drven, sto Jaki rece i potpuno lisen fantasticne flore poput one u Betelgezu. One skokovite veze izmedju likova su mi neobjasnjive iako nemam mindset verne osobe. Sve u svemu, neka trojka na skali od 1 do 5 ali ostajr u kolekciji.
anto Posted - 19/04/2020 : 09:37:41
da,Vuk Marković,urednik Komika;a i vlasnik.

ići će u dve knjige.
DiSkAcH Posted - 19/04/2020 : 08:39:09
quote:
Originally posted by anto

nisam ni sumnjao :)

nego,sad pošto si navučen na Lea,toplo ti preporučujem Keniju;kod nje je situacija malo pipavija - mnogi su je ispljuvali,mnogi nahvalili,a ja ti sa sigurnošću mogu reći da ti koji su je napljuvali jedu "pite",a tebije toplo preporučujem;ona je neka light verzija svetova Aldebarana,u smislu kvaliteta,ali jako jako dobar SF sa šmekom stripova Marti Misterije (ne znam sad da li voliš ovog junaka).

Tako da ti savetujem da ga obavezno nabaviš,a pogotovu što se može naći za bagatelnu cenu - u mekom uezu se prodavao za 30-ak kuna u dinarskoj protivvrednosti;bukvalno za dž.

Dalje,za mesečak dana Vuk izbacuje Kentaura,Lea,Rodolfa i Janjetova,pa ni to nemoj zaobići;a kao šlag na tortu,dolazi nam treći,završni album Povratka na Aldebaran,za koji verujem da će i Markos izbaciti vrlo brzo u integralnom izdanju - Lea nikad dosta!!!!



Ide integral sa svih 5 ili?
I Vuk=Komiko jel ?
Mogao bi to uzet, kad budem mogao.
anto Posted - 18/04/2020 : 10:43:24
quote:
Originally posted by _Luka

Meni je Kenija bila super, uhvatio sam je prošle godine na onoj rasprodaji.
Sad sam uzeo Aldebarana, nadam se uskoro da ću uzeti i ostalo od Lea što je izašlo :)


moj čovek
_Luka Posted - 18/04/2020 : 10:17:47
Meni je Kenija bila super, uhvatio sam je prošle godine na onoj rasprodaji.
Sad sam uzeo Aldebarana, nadam se uskoro da ću uzeti i ostalo od Lea što je izašlo :)
anto Posted - 18/04/2020 : 10:01:24
nisam ni sumnjao :)

nego,sad pošto si navučen na Lea,toplo ti preporučujem Keniju;kod nje je situacija malo pipavija - mnogi su je ispljuvali,mnogi nahvalili,a ja ti sa sigurnošću mogu reći da ti koji su je napljuvali jedu "pite",a tebije toplo preporučujem;ona je neka light verzija svetova Aldebarana,u smislu kvaliteta,ali jako jako dobar SF sa šmekom stripova Marti Misterije (ne znam sad da li voliš ovog junaka).

Tako da ti savetujem da ga obavezno nabaviš,a pogotovu što se može naći za bagatelnu cenu - u mekom uezu se prodavao za 30-ak kuna u dinarskoj protivvrednosti;bukvalno za dž.

Dalje,za mesečak dana Vuk izbacuje Kentaura,Lea,Rodolfa i Janjetova,pa ni to nemoj zaobići;a kao šlag na tortu,dolazi nam treći,završni album Povratka na Aldebaran,za koji verujem da će i Markos izbaciti vrlo brzo u integralnom izdanju - Lea nikad dosta!!!!
Jerry Krause Posted - 17/04/2020 : 23:05:45
quote:
Originally posted by Kerempir

Zanimljivo, meni su baš Preživjeli zanimljiviji prvo zbog one međusobne dinamike preživjelih kao i njihovog odnosa prema preživljavanju, ostvarivanju kontakta sa drugim bićima, posljedično i njihove različite sudbine, same kvantne anomalije...


Moram započeti od komentara svog kolege po struci, a očito i po afinitetu prema SF stripovima. Slažem se do u riječ s Kerempirom, Preživjeli su mi zanimljiviji i zabavniji od Anataresa dok su Aldebaran i Betelgeuse ipak malo iznad.

Da, ovdje nema neke posebne flore i faune koja su bila obilježje prva 3 integrala, ali kad si već toliko uvučen u Leov svijet onda uvijek nađeš nešto novo što te privlači. Ovdje je to, u prvom redu kao što Kerempir reče, dinamika preživljavanja posade. Izrazito zanimljiva i zarazna radnja u kojoj te kvantne anomalije, odnosno vremenski skokovi imaju glavnu riječ. Zatim zgodno ubacivanje drugih izvanzemaljskih vrsta i način na koji su došli na ovaj planet. I svakako, povratak Mantrise koja je ipak obilježje cijelog serijala-
Leo opet ne može bez karizmatčne djevojke, ovaj put to je zgodna Manon i bit će zanimljivo vidjeti taj njeni susret i odnos s Kim u posljednjem integralu.


quote:
Originally posted by anto

@diskać
nisi u pravu,izvini što ti ovako kažem - Preživeli je u rangu Antaresa;a lako moguće da se Džeriju čam i malo više dopadnu.


U pravu si Anto...


9.3/10
DiSkAcH Posted - 18/09/2019 : 19:34:05
Strip je OK i samo to, po meni najslabiji iz Aldebaran serijala.
Oki Posted - 17/09/2019 : 22:20:25
Već dugo vremena nisam pročitao niti jedan strip pa sam ovaj vikend konačno odlučio riješiti ovu knjižurinu.
Uživao sam od prve do zadnje strane i to je to. Sretan ko’ dječarac nakon pročitanog zabavnog sf štiva:)
jaki Posted - 15/01/2019 : 16:47:09
Kome se dosad sviđao Leov sf ciklus svidjet će se i Preživjeli.
Je malo crtež drven a i tekst je drven ali imaju ovi stripovi neki šarm.
Ko voli Sf obavezno čitati a ostali po volji
NESVRSTANI Posted - 04/12/2018 : 11:03:42
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Leo nije bio pretjerano ambiciozan i alieni mu često izgledaju i ponašaju se kao prerušeni ljudi, ali ipak uspjeva postiči taj osječaj začudnosti vrijedan čitanja.
Preporuka za čitanje i jedva čekam finale.


I meni se čini da pomalo nestaje inspiracije kad su nova stvorenja u pitanju, ali šta se ovoga dijela da alieni preljudski izgledaju tiče možda je mantrisa namjerno slične vrste dovela na planetu.
Meni je ovo i dalje zabavno. Ima minusa ali opet ima nešto šta te tira da čitaš dalje.
anto Posted - 24/11/2018 : 15:47:48
sad prelistah Spliterov katalog za jesen/zimu i videh da će Povratak na Aldebaran ići u tri albuma - sjajnoooo!!!

quote:
Originally posted by anto

i nestrpljivo se čeka završni (nadam se) ciklus čiji je prvi album izašao u maju ove godine;valjda Leo neće "baciti kašiku" dok se ne završi,sa obzirom da ima 74 banke;a još bi bolje (da ne kažem pouzdanije) bilo kad bi Povratak na Aldebaran odradio u tri epizode.


proročki,nema šta!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000