forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 277 - Očajnička utrka

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 26/07/2018 : 18:35:03
Scenarij: Moreno Burattini
Crtež: Joevito Nuccio
Naslovnica: Gallieno Ferri

Original #596

30.7. u SnK i shop.strip-agent.hr
31.7. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Tonka24 Posted - 09/08/2018 : 17:12:13
quote:
Originally posted by raic1922

Kupujem, preskočio sam ono nepotrebno veliko izdanje


+1
ReemCP Posted - 02/08/2018 : 19:25:03


Vice, jedino sto ce ti broj 279 poceti mislim od 53.str. nova prica
vice Posted - 02/08/2018 : 19:17:36
Meni ni ne smetaju rupe, kako one "znasekoje" (:*), tako ni ove u kolekciji. :P

Preskačem ovo i Hellingena.
ReemCP Posted - 02/08/2018 : 18:32:57
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by ReemCP

Hvala ti Solar svidjela se meni i "Planina bogova", znači ovo je još bolje svakako čitam prvo gigant, a redovna ova izdanja ponovno kad kronološki dođem do njih.


Ma to regularno izdanje samo stavis na policu da nema rupa, a Giganta citas i uzivas u njemu - mnogo je jaci dozivljaj. To i je jedan problem kod Bonelli formata: i fuserantima i onima koji se potrude izade strip na jednakom, maleckom formatu. Znaci imamo i bisere i hranu za svinje jednu pored druge, cak ponekad doslovno i izadu jedan nakon drugog.



Tako sam si nesto i mislio, ovi redovni da popune rupe, a i dobro sto nemam te naslovnice a svakako cu uzivat u gigantu, jer ono sto sam vidio listajuci, crtez mi se jako dopao
Deers Posted - 02/08/2018 : 09:00:25
Kao što sam napisao na recenziji ne slažem se sa tolikim hvalospjevima oko ove priče. Čak bih rekao da je Planina bogova smislenija ali za to bih je morao ponovno pročitatit a o ti ne želim...
D.J. Posted - 02/08/2018 : 07:56:09
quote:
Originally posted by ReemCP

Hvala ti Solar svidjela se meni i "Planina bogova", znači ovo je još bolje svakako čitam prvo gigant, a redovna ova izdanja ponovno kad kronološki dođem do njih.


Ma to regularno izdanje samo stavis na policu da nema rupa, a Giganta citas i uzivas u njemu - mnogo je jaci dozivljaj. To i je jedan problem kod Bonelli formata: i fuserantima i onima koji se potrude izade strip na jednakom, maleckom formatu. Znaci imamo i bisere i hranu za svinje jednu pored druge, cak ponekad doslovno i izadu jedan nakon drugog.
ReemCP Posted - 01/08/2018 : 19:55:25
Hvala ti Solar svidjela se meni i "Planina bogova", znači ovo je još bolje svakako čitam prvo gigant, a redovna ova izdanja ponovno kad kronološki dođem do njih.
solar Posted - 01/08/2018 : 12:36:05
quote:
Originally posted by ReemCP

Nisam jos citao ovo u gigantu, samo prolistao. Ali svakako cu prvo citat gigant, a redovnu kad dodjem do ovog broja.

Frisko sam procitao "Planinu bogova" gdje je Zagor imao 12 zadataka/prepreka koje je morao proci, jel ova prica ima slicnosti s tim? Listajuci sam dobio takav dojam, mozda je ideja slicna.


Ovo je bolje, Burattini i Nuccio su napravili priču koja je na tragu Nolitta/Ferri klasika a gigant izdanje još dodatno pojačava pozitivan dojam.
ReemCP Posted - 01/08/2018 : 11:17:27
Nisam jos citao ovo u gigantu, samo prolistao. Ali svakako cu prvo citat gigant, a redovnu kad dodjem do ovog broja.

Frisko sam procitao "Planinu bogova" gdje je Zagor imao 12 zadataka/prepreka koje je morao proci, jel ova prica ima slicnosti s tim? Listajuci sam dobio takav dojam, mozda je ideja slicna.
Terminator Posted - 31/07/2018 : 16:23:18
Kupio. A bojim se da će gigant završiti negdje u dubokoj, dubokoj arhivi.
Duke Zill Posted - 31/07/2018 : 15:56:04
Srećom da je naslov ipak "utrka", a ne "trka", iako se Zagor ne utrkuje već trči
ivan_micic Posted - 31/07/2018 : 14:22:53
Je stigao je
Mali Vuk Posted - 31/07/2018 : 14:16:09
Jel ga ima na kioscima?
ReemCP Posted - 30/07/2018 : 19:52:12
Stigao u SNK.
mladjo Posted - 30/07/2018 : 09:55:11
Felipe i Curunir - dosta svađe. Prvo i posljednje upozorenje.
---dp--- Posted - 30/07/2018 : 03:06:39
Ne bih da se mesam u raspravu, ali nije samo ovaj strip primer gde je ogromna razlika izmedju istog stripa u dva formata, vec mnogi, a uz malo rezerve mogli bismo reci da je to slucaj kod svakog stripa, s tim sto je negde ta razlika minorna a negde bitna i zaista kvalitativna. U nekim sllucajevima bolja je verzija u manjem formatu jer, kako je i Curunir napisao, crtaci to otaljavaju znajuci da ce se nakon smanjenja izgubiti mane dok kod nekih stripova neuporedivo bolje izgleda veci format. E sad, sve je stvar ukusa o cemu ne vredi raspravljati, iako i pored te cinjenice jedna slika Van Goga vredi milione a moja skrabotina ne vredi nista iako ce se nekome, siguran sam, ta moja skrabotina vise svideti te se u daljem tekstu ogradjujem u ovom pogledu uz jasno opredeljenje i ukus naklonjen Van Gogu bez obzira koliko cenim sebe i svoj rad :)))
Kod ove price veliki format izgleda fantasticno, mnogo bolje nego umanjeni. Isti je slucaj i sa gigantom "Covek koji je pobedio smrt" od Vernija gde se vidi koliko je Verni ustvari bolji od onoga kako ga dozivljavamo kroz redovne epizode i to samo zbog formata. E sad, treba napomenuti da je Verni zaista bio previse statican i dosadan u prvim pricama koje je crtao, ali vremenom je napredovao i taj njegov crtez (verovano po preporuci mnogih) je dobio na dinamici, ali ta dinamika nije skoro uopste primetna na malom to jest Bonelli formatu i to se najbolje vidi na primeru goganta o kojem ovde govorim. Bas kad sam citao taj gogant, pazljivo sam poredio taj crtez sa Vernijevim crtezom u prici "Zute senke" koji je nastao naposredno pre tog giganta (ili neposredno posle, sad se ne secam najbolje) i uz malo paznje mozete primetiti da bi taj crtez iz "Zute senke" bio jednako dobar u velikom formatu kao sto je dobar crtez u tom Vernijevom gigantu. Verovatno bi Verni trebao crtati jos slobodnije da bi njegov crtez nakon smanjenja bio slican Ferrijevom.
I kad vec spomenuh Ferrija, ko je video njegove originalne table jako dobro zna o cemu govorim (pod uslovom da imamo slicne ukuse, naravno). Kad imate njegove originalne table ispred sebe, prepune sivih nijansi koje se nakon skeniranja u stampariji pretvore u cisto crne, onda vidite koliko crtez izgubi od kvaliteta u stripu poredjeno sa originalom. Spram stampanog crteza, originalna tabla je prosto "ziva" i likovi samo sto ne izadju iz nje. U tom pogledu nije cudno to sto neko plati stotinak eura ili vise za jednu Ferrijevu originalnu tablu (da ne ulazim sad u raspravu o vrednostima i kvalitetu originalnih tabli drugih strip crtaca ili umetnika uopste). S druge strane, kad vidite neki talav original kod nas na aukcijama i uporedite to sa cinjenicom koliko se na istim tim aukcijama placaju neki ZS i LMS brojevi, onda vam postane jasno koliko ljudi koji na tim aukcijama ucestvuju zaista cene neke vrednosti i kakav imaju ukus (o kojem, ponavaljam, ne vredi raspravljati) u pogledu nekih stvari o kojima sam u prethodnim redovima pisao
zeljko Posted - 28/07/2018 : 23:18:13
nema bitke nema rata bez curunira i arafata
FelipeKajetano Posted - 28/07/2018 : 23:04:37
quote:
Originally posted by Curunir

Ajde ne seri.
Prvo, ne pričam nego govorim tj. pišem. Nauci razliku!
Drugo, crtež mu je kao stvoren za A4, jedan od rijetkih u Zagorovoj ekipi.
Čovjek crta table kao da će biti izdane na A4, a ne kao većina što fušare znajući da se na manjem formatu neće primijetiti brojne mane.
Recimo Sediolli, Cassarovi i mnogi drugi, a pogotovo Ferri u kasnom razdoblju (razumljivo zbog godina, dakako).
Pokusaj uključiti mozak ako ga imaš prije nego ista napišeš, budući da i inače samo baljezgaš idiotarije bez smisla na razini dvogodišnjaka.
Jer ne shvaćaš ništa.
Kakve različite scene i priča, bog te mazo! Najbolje da sam mislio da je drugi strip
Da, tako je, u ovoj verziji Zagor pogiba
Iako, ima i nekoliko dodatnih kadrova, kao što znamo



Samo si dokazao kakvo si neopisivo tele sa IQ-om kišne gliste. U oba izdanja, nema apsolutno nikakve razlike osim one koje samo likovi poput tebe vide i nalaze se samo u tvojoj glavi, koje se usput zovu halucinacije. Ništa neće dobiti s ovim izdanjem onaj tko je čitao giganta i točka. Javi se na odjel psihijatrije, čuo sam da te traže po gradu dva medic. brata sa sedativima
velka031 Posted - 28/07/2018 : 08:10:29
Sigurno je daleko bolji doživljaj Nuccio u velikom formatu, uostalom, uzmite oba pa provjerite...
Curunir Posted - 28/07/2018 : 02:41:46
Ajde ne seri.
Prvo, ne pričam nego govorim tj. pišem. Nauci razliku!
Drugo, crtež mu je kao stvoren za A4, jedan od rijetkih u Zagorovoj ekipi.
Čovjek crta table kao da će biti izdane na A4, a ne kao većina što fušare znajući da se na manjem formatu neće primijetiti brojne mane.
Recimo Sediolli, Cassarovi i mnogi drugi, a pogotovo Ferri u kasnom razdoblju (razumljivo zbog godina, dakako).
Pokusaj uključiti mozak ako ga imaš prije nego ista napišeš, budući da i inače samo baljezgaš idiotarije bez smisla na razini dvogodišnjaka.
Jer ne shvaćaš ništa.
Kakve različite scene i priča, bog te mazo! Najbolje da sam mislio da je drugi strip
Da, tako je, u ovoj verziji Zagor pogiba
Iako, ima i nekoliko dodatnih kadrova, kao što znamo
FelipeKajetano Posted - 28/07/2018 : 02:23:08
quote:
Originally posted by Curunir

Nuccijev crtez veoma dobro podnosi A4 i daleko je ljepsi dozivljaj citati ga u Gigantu nego u standardnome Bonellijevu formatu.
A da je muznja love, jest. No svakako gube oni koji nisu citali Gigant, ne obrnuto.

Pričaš gluposti, nema apsolutno nikakve razlike osim u veličini stripa, ista priča, iste scene, sve je isto, potpuno isto. Nema nikakve razlike, nitko ne gubi tko nije čitao gigant i obrnuto
Curunir Posted - 28/07/2018 : 00:55:49
Nuccijev crtez veoma dobro podnosi A4 i daleko je ljepsi dozivljaj citati ga u Gigantu nego u standardnome Bonellijevu formatu.
A da je muznja love, jest. No svakako gube oni koji nisu citali Gigant, ne obrnuto.
Dr.GonZo Posted - 27/07/2018 : 22:51:43
quote:
Originally posted by DODSFERD

Uvijek postoje oni nestrpljivi koji ne mogu dočekati redovnu seriju, a izdavač sigurno neće propustiti takvu dodatnu zaradu.



Nisam nestrpljiv nego sam se zaletio...
Pavel Posted - 27/07/2018 : 22:03:47
quote:
Originally posted by Dr.GonZo

A kojeg su ga vraga onda izdavali u Gigantu 7 kad će ga izbaciti sad i u redovnoj seriji...



Da zarade. Ali ma nas koji smo tto ignorirali
DODSFERD Posted - 27/07/2018 : 20:59:43
Uvijek postoje oni nestrpljivi koji ne mogu dočekati redovnu seriju, a izdavač sigurno neće propustiti takvu dodatnu zaradu.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000