forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Marvel Epic Collection

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Bachy Posted - 05/02/2018 : 09:16:36
Malo sličica za početak:












































Nisam stavljao Star Wars iako i njih ima pozamašan broj. Ubacio sam i neke naslovnice koje nemaju na sebi Epic Collection ali definitivno po sadržaju nisu daleko od toga.
Imate li štogod u svojim kolekcijama od ovoga? Čitali nešto? Preporuke? Pokude?

Vrebam povoljne prilike za Spider-Mana. Čim budem vidio povoljnu priliku za kupnju nekog od ovih izdanja - zgrabit ću je...

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
emirem Posted - 20/11/2022 : 13:52:50
@PPatak
Prije desetak dana sam poceo citati ovaj epic, prije toga sam dva Moon Knighta epica, lezanje u ruci mi je povoljno, nema nekog opterecenja, papir je bas elastican, u hrbatu povezan besprijekorno. Easy reading.
Jedini Marvel omnibus je Surfer ima oko 500 stranica, nisam jos krenuo s njim, ali imam viziju za omnibus Spectacular Spider-Man(ovo sa crticom izmedju nisam nikad kuzio, netko je objasnio da je za diferencijaciju izmedju Spiderman i Spider-man jer spojeni vuce na Supermana) da ce biti mass hernija i sindrom radiokarpalnog kanala. A to je jos nista, prema onim od 1100 stranica kao neki Batmanovi omnibusi.
PijaniPatak Posted - 20/11/2022 : 07:11:02
Opet roba koja više pita kupca nego zdravi razum.
U slučaju Marvela - jer, DC je u odnosu cene i sadržaja Omnibusa mnogo povoljnija priča- važem ka Epicu. Posedujem taj jedan Omnibus- Millerovog Daredevila- kojeg sam našao po smešnoj ceni i jisam zadovoljan njime. Tehnički je savršen. I štampa, i uvez, i izgled na polici. Ali imam u njemu DD Born again i Man without a fear, priče koje mi nisu gušt da ih reiščitavam tako kao malo poglavlje neke knjižurine, te na kraju i retko vadim knjigu sa police. Sad, ako takvo pakovanje ubija volju za dvama legendarnim naslovima iz Marvelove kuhinje, koliko mi se uopšte isplati lupati stotke na "običnije" mesečne sveske ispunjene -ruku na srce- i filler epizodama iz hronologije serijala?

Epic i tpb-ovi su lakši za rukovanje, cena je malo prilagođenija sadržaju i estetski sasvim lepo leže na polici. I najvažnije: ako uzimam strip od 100 i kusur evra, retko ću sebi dozvoliti da kupim išta drugo (100ka mi je neki mesečni limit), dok s Epicom uz jednu svesku Marvela mogu da se počastim i sveskom Vertiga/Dark Horsea, francuskim albumom, italijanskim izdanjem za knjižare i možda još tpb nekog dodatnog Marvelovog junaka. Milina

Meni lično no-brainer
emirem Posted - 20/11/2022 : 02:20:36
Veceras zavrsio epic "doctor Strange" broj 3, bas sam uzivao u crtezu Ditka i Brunnera.
Gil-galad Posted - 19/11/2022 : 16:39:33
Još Thora iz Stripoteke...
https://www.amazon.com/THOR-EPIC-COLLECTION-EVEN-IMMORTAL/dp/1302948687

Prethodnik Celestials sage.
emirem Posted - 02/11/2022 : 13:06:28
Aha, tnx, rijetko kupujem preko amazona stripove ili albume, sigurno je i za druge prodajne stranice isto pravilo.
Probat cu sa jednim stripom dan prije izlaska naruciti.
Paka01 Posted - 02/11/2022 : 10:59:19
Koliko znam, kod Amazona vrijedi ovo:

For Physical Items:
Whenever you pre-order a physical item displaying the “Pre-order Price Guarantee” message on the product detail page, the price we charge when we ship it to you will be the lowest price offered by Amazon.com between the time you placed your order and the end of the day of the release date.
emirem Posted - 02/11/2022 : 10:50:02
Prenosim sa Batman topika da ne dizem temu na krivoj strani

@Rache

Hvala ti na javljanju, vecina omnibusa koji izlaze su inace kao knjizice tesko nabavljive ili ih jednostavno vise nema u prodaji. Ovim okupljanjem tih trejdova u omnibus se pokazala kao najbolja opcija, sve u jednom, mislim na opus nekog autora u dvije knjige i finito. Neki se omniji dobro nastavljaju u vise brojeva.
Vidim najveca pomama je za nekim davno rasprodanim omnijima, ali izdavaci to redovito reprintaju, najcesce Marvel nego DC.

https://www.goodreads.com/list/show/174632.Top_50_Highest_rated_DC_Marvel_Omnibus_At_least_100_ratings_

A ovo sa goodreadsa je inace relativna informacija, jer pravo stanje je malo drugacije, jer nekih jos ima u prodaji, nisu rasprodani.
Nisam spominjao preprodavace, ali ima ih svugdje, pa kad vidis potraznju za nekim npr.

https://bleedingcool.com/comics/5-marvel-omnibus-that-can-be-sold-for-500-or-more/

… opet nije cijela lista, ziher bi netko tko je kupio 3-4 omnija htio malo da zaradi sa strane, njihova stvar.
Vidi, tko kupi tri-cetiri omnija za sebe ima love mjesecno potrositi 300-400€\$ sve stoji, ako ulaze opet istu lovu za sebe i kolekciju, ali ne izlazi omni na mjesecnoj razini u toj mjeri da ce kupovati i uloziti od preprodanog. Evo ja snimam samo tri do cetiri omnija i to ce mi biti vrh za kolekciju.
Daredevil, Marvel Horror, Tomb of Dracula, spectacular Spiderman, Cloak& Dagger i jos su mi par na bacanje novcica.

@Spectre

Jeste, cijena, se kako se priblizava izlasku u prodaju dobro smanjuje. Jednom pratio epic collection Dr.Strangea i Moon Knighta bili na pretprodaji 50-tak, a kad su izasli 34-38€.
Omniji budu 130,pa ostanu oko stotke.

Imam pitanje za znalce u kupnji stripova, na pre-orderu!

Nisam nikad kupovao na pre-orderu, pa me zanima ako ja odaberem kupnju u toj opciji, da li ja placam cijenu koja je bila na pre-orderu ili onu koja bude kad izadje, uvijek je uglavnom manja kad izadje.
Ova opcija pre-ordera je u stvari neka vrsta rezervacije da se osigura primjerak, a placas aktualnu cijenu na izlasku.
Sad mi je jedan omni na 125€, pa me frka platiti taj iznos prije, a poslije je 100€ cak i manje.
A najgore je kad dodje datum da izadje i vec pise dole "currently unavailable" 😟.

Hvala unaprijed!


emirem Posted - 17/10/2022 : 19:13:09
Eh, na koliko sam naletio clanaka gdje se razmatra koji je omnibus najrjedji, najpopularniji, koliko bi koji kostao na aukcijama. Neki su za jedan Avengersov omni spremni i po 500$ dati, ako ne i vise. Netko tko kupuje po 100$ otprilike svaki omni ne isplati mu se preprodavati za duplo ili troduplo kad tu lovu ionako daje mjesecno za omnije i druga izdanja.
A i kad bi reprintali taj famozni omni, opet ona stavka "first printing" ili "first edition" ima cijenu i ne bi pala cijena. Ovi manje cjepidlacni i realni kupe second printing, a ti se prvijenac fakaj i show-offiraj po YT.
Fair enuff!
alexts Posted - 17/10/2022 : 17:12:54
Glavna prepreka meni za nabavljanje omnibusa bila je cena. Pored toga, ne volim teška, predebela izdanja, nepraktična za čitanje.

Ali, sad će se u omnibusima pojaviti The Spectacular Spider-Man i Planet of the Apes, a teško da će toga biti ubrzo u Epic-ima. A ni Shang-Chi se neće nastaviti u Epic Collectionu, kako stvari stoje.
Rache Posted - 17/10/2022 : 13:55:19
quote:
Originally posted by emirem


Ej, zivio, ne sjecam te sa foruma, mozda zalazis samo na am.strip topik, uglavnom hajde drago mi je da ima jos sugovornika oko slicnih tema.
Daj molim te, podijeli ovdje tvoje misljenje oko omnibusa!
Sto se tice izbjegavanja bruha, kile, hernije to stoji, nego, velis isplativost, cijena, zasto dobivas vise u omnibusu, osim vise skupljenih epizoda?
Ne sjecam se da sadrze puno teksta, skica, variant covera u obimnijem ruhu, samo ono, sve na jednom mjestu.
Tnx



Živio :) pratim ja forum više manje cijelo vrijeme ali rijetko nešto postam. Također, imam i razdoblja kad više čitam stripove a nekad manje pa se onda ni ne zanimam toliko za njih.

Slažem se s jakijem da su osobne preference najbitnije ali nažalost kod stripova često moram uzimati i cijenu u cijelu priču zbog ograničenog budžeta. [Sken je naravno priča za sebe ali stvarno mi se ne da puno čitati na ekranu...dok ne smisle neki e-ink reader u boji :) ]

Za moje preference, a to je prvenstveno da imam cijelu ili veći dio priče na jednom mjestu, su se omnibusi pokazali kao neke najbolje opcije za sad. Epic format realno tu nije loš uopće jer su isto dosta zaokružene cjeline, ali kod omnibusa nekako češće naletim na neke veće popuste ili rabljene primjerke po stvarno dobrim cijenama.

Iako istina i tu ima šaranja koliko hoćeš, omnibusi skupljeni po autorima su mi recimo dosta iritantni jer onda se ne drže nužno istog vremenskog perioda nego stvarno ima skakanja i po nekoliko desetljeća. A i ako se radi o nekim crossoverima često izostave dijelove koje je netko drugi pisao/crtao.

Imaš pravo, u omnibusima često nema puno popratnog sadržaja ali ga obično ima za razliku od epica. Budu i predgovori neki, skice, variant coveri itd...recimo u classic Avengers omnibusima su kolko sam shvatio skupljena Masterworks izdanja (koja nemam pa ih ne mogu usporediti) pa su uključeni i svi predgovori, stranice s pismima itd.
Meni je to osobno OK da ima ali mi nije neki prioritet.

Druga stvar koja mi je također postala dosta bitna kroz godine je i neka izdržljivost samih izdanja. Nakon nekih 30tak godina skupljanja stripova u ovom ili onom obliku shvati čovjek da se neka izdanja drže bolje od drugih. Neki trade paperbackovi iz 90-tih koji su mi veoma dragi su već lijepo požutili i ljepilo je počelo popuštati na nekima (doduše tu treba uzeti u obzir i mladenački entuzijazam i bezbroj čitanja :) ). Omnibusi (ovog tvrdoukorićenog tipa) mi se čine kao izdanja koja će nešto dulje trajati a i nekako mi je manja šansa da ću im uništiti hrbat. Što mi je recimo strah kod izdanja kao što su Compendiumi od DC-a ili Image-a. Recimo Starman ili Spawn imaju preko tisuću strana (50-tak svešćica skupljenih u svakom) i puno bi radije da su u nekom omnibusu tvrdog uveza.
jaki Posted - 17/10/2022 : 12:59:59
Kupit ćeu dobar printer i bacit se na posa
emirem Posted - 17/10/2022 : 12:49:01
quote:
Originally posted by jaki

Ako ćemo o isplativosti onda je najbolje sken za 0 kuna.



Hehe, da nemam nista protiv skenova,kad hocu vidjeti o cemu se radi.

Sto se tice skenova vecinom sam znao marvelove procitati, ali problem im je sto su dosta cesto skenovi onih prvih prica sa originalnih stripova, pa su skenovi svih nijansi, od sivih, zutih, pohabanih stripova, plus originalne reklame za mister Olympia i Heinzov ketchup😁.
jaki Posted - 17/10/2022 : 12:22:59
Ako ćemo o isplativosti onda je najbolje sken za 0 kuna.
Stripovi/knjige nisu samo broj stranica za cijenu nego je i izdanje važno.I kad ti izdanje ne paše zbog preferenci onda baš i manja cijena nije bitna.A i pitanje je da li pomnibusi imaju manju cijenu?
emirem Posted - 17/10/2022 : 11:17:41
quote:
Originally posted by Rache

quote:
Originally posted by emirem

Nemam jos niti jedan "pravi" omnibus, to smatram bucu od 1000-1300 stranica. Necu ni zamisljati te neke gradjevinske materijale u krilu.


Istina. Nisu baš friendly za čitanje bilo gdje. Ja ih uglavnom čitam za stolom ili nekako položene na kauč. Krilo izbjegavam :)


Ej, zivio, ne sjecam te sa foruma, mozda zalazis samo na am.strip topik, uglavnom hajde drago mi je da ima jos sugovornika oko slicnih tema.
Daj molim te, podijeli ovdje tvoje misljenje oko omnibusa!
Sto se tice izbjegavanja bruha, kile, hernije to stoji, nego, velis isplativost, cijena, zasto dobivas vise u omnibusu, osim vise skupljenih epizoda?
Ne sjecam se da sadrze puno teksta, skica, variant covera u obimnijem ruhu, samo ono, sve na jednom mjestu.
Tnx
alexts Posted - 17/10/2022 : 11:16:27
quote:
Originally posted by emirem



Sto me kod oba izdanja malcice pere je kad npr. u jedinicama, prvim brojevima obuhvate 15-20 epizoda iz npr. bubam 1963,pa onda neki team-up iz 1970,onda neki annual iz 1988 i tak neke price, a nije niti u kontinuitetu i "niđe veze".
Razumio bih vise da idu kronoloski, ali moze biti da je i to ubacivanje mozda i relevantno za tih nekih prvih desetak epizoda.
Evo za desetak dana planiram omnibus Spectacular Spiderman vol. 1 i sadrzi…

COLLECTING: Spectacular Spider-Man (1976) 1-42, Spectacular Spider-Man Annual (1979) 1, Amazing Spider-Man Annual (1964) 13, Fantastic Four (1961) 218.





U zagradama su godine kada je neki serijal započet. Ne godine objavljivanja epizoda u omnibusu. Epizode zastupljene iz različitih izdanja, uglavnom su vremenski iz istog perioda.
Rache Posted - 17/10/2022 : 10:56:39
quote:
Originally posted by emirem

Nemam jos niti jedan "pravi" omnibus, to smatram bucu od 1000-1300 stranica. Necu ni zamisljati te neke gradjevinske materijale u krilu.


Istina. Nisu baš friendly za čitanje bilo gdje. Ja ih uglavnom čitam za stolom ili nekako položene na kauč. Krilo izbjegavam :)
Rache Posted - 17/10/2022 : 10:50:22
quote:
Originally posted by jaki

Omnibusi su preteški i imaju sjajniji papir od epica.
Meni dosta.



Apsolutno podržavam osobne preferencije. Svi ih imamo :) Ja recimo ne volim baš Absolute format ali mi ovaj iz oversized hardcovera i omnibusa odgovara skroz.

Ali ovdje je bilo riječi o isplativosti. Epici su po meni preskupi za količinu stripa i opremu izdanja. Da se mogu nabaviti na 40 do 50 % preporučene cijene kao u Americi onda bi to bila druga pjesma. I ja bi vrlo rado naručio neke ali za 35-50 Eura su mi malo preskupi za to što se dobije.
emirem Posted - 17/10/2022 : 10:37:11
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by emirem


I jos nesto sto ne razumijem.
Npr. Imam Moon Knight epic obuhvaca Spec. Spiderman 22 i 23. Da li su se ta dva broja i regularno negdje pojavila u redovnoj seriji M.Knighta ili je to samo gostovanje nebitno za kronologiju?
Gledao sam na comicvine.com i ne nalazim to u redovnoj samo kao pojavljivanje.



Pa jebem mu miša emireme...
Sam si lipo napisa da su te dvije sveščice iz serije Spectacular Spiderman pa onda nisu iz serije Moon Knight.
Tu je gostovao Moon Knight a kako Epic ne sakuplja samo određenu seriju nego svo(skoro sve) pojavljivanje određenog junaka onda se ponekad uvale i ova "gostovanja" u knjigu.
Tako ko kupuje sve Epice imat će određene brojeve sveščica u duplom izdanju.U ovom slučaju su te dvije izašle u Moon Knightu a izać će i u Spectacular Spidermanu kad počnu njegovi Epici.


Ma da, ma da..
Pa velim i da iste epizode ulete i omnibuse, tako da ce svako pojavljivanje, makar i u jednoj vinjeti biti uneseno u izdanje. Trebao sam ispraviti post jer sam se paralelno multi-taskirao sa comicvinea na post u izradi, pa si sam odgovorio.😁 I to smo rijesili.Tenks na javljanju. Ciaos. 😁
jaki Posted - 17/10/2022 : 10:27:33
quote:
Originally posted by emirem


I jos nesto sto ne razumijem.
Npr. Imam Moon Knight epic obuhvaca Spec. Spiderman 22 i 23. Da li su se ta dva broja i regularno negdje pojavila u redovnoj seriji M.Knighta ili je to samo gostovanje nebitno za kronologiju?
Gledao sam na comicvine.com i ne nalazim to u redovnoj samo kao pojavljivanje.



Pa jebem mu miša emireme...
Sam si lipo napisa da su te dvije sveščice iz serije Spectacular Spiderman pa onda nisu iz serije Moon Knight.
Tu je gostovao Moon Knight a kako Epic ne sakuplja samo određenu seriju nego svo(skoro sve) pojavljivanje određenog junaka onda se ponekad uvale i ova "gostovanja" u knjigu.
Tako ko kupuje sve Epice imat će određene brojeve sveščica u duplom izdanju.U ovom slučaju su te dvije izašle u Moon Knightu a izać će i u Spectacular Spidermanu kad počnu njegovi Epici.
emirem Posted - 17/10/2022 : 09:22:18
Jos nesto.
Npr. Sa tri epica M.Knighta sam obuhvatio jedan cijeli i trecinu drugog omnibusa.
U cetvrtom epicu imam 6 epizoda MK: Fist of Khonshu, prvih 6-7 Mark Spector, par kamea, neki fanfare, uglavnom tri epica su me kostala oko 110€,sa cetvrtim 140+/-€, a oba omnibusa su malo vise od 200€.
Dok epic izbaci sve ovo iz Marc Spector serije bit ce jos dva minimalno komada, a kad izadje omnibus sa MS epizodama, brijem da ce se to sve sa cijenom i poklopiti, pribliziti se sa nebitnom razlikom.
Stvar je u nasim preferencama, epica izadje po tri godisnje, materijal za jedan omnibus, dok omnibusi se pripremaju po par godina.
emirem Posted - 17/10/2022 : 08:55:08
Nemam jos niti jedan "pravi" omnibus, to smatram bucu od 1000-1300 stranica. Necu ni zamisljati te neke gradjevinske materijale u krilu.
Ok, omnibus je svako izdanje koje obuhvaca jedan opus, run autora, dio neke vece cijeline sa tu i tamo nekim ubacenim periodicnim epizodama.

Sto me kod oba izdanja malcice pere je kad npr. u jedinicama, prvim brojevima obuhvate 15-20 epizoda iz npr. bubam 1963,pa onda neki team-up iz 1970,onda neki annual iz 1988 i tak neke price, a nije niti u kontinuitetu i "niđe veze".
Razumio bih vise da idu kronoloski, ali moze biti da je i to ubacivanje mozda i relevantno za tih nekih prvih desetak epizoda.
Evo za desetak dana planiram omnibus Spectacular Spiderman vol. 1 i sadrzi…

COLLECTING: Spectacular Spider-Man (1976) 1-42, Spectacular Spider-Man Annual (1979) 1, Amazing Spider-Man Annual (1964) 13, Fantastic Four (1961) 218.

I jos nesto sto ne razumijem.
Npr. Imam Moon Knight epic obuhvaca Spec. Spiderman 22 i 23. Da li su se ta dva broja i regularno negdje pojavila u redovnoj seriji M.Knighta ili je to samo gostovanje nebitno za kronologiju?
Gledao sam na comicvine.com i ne nalazim to u redovnoj samo kao pojavljivanje.

Tako da sa ovim epicom i omnibusem cu imati prvo dupliranje epizoda u Marvelu.
jaki Posted - 16/10/2022 : 23:51:36
Omnibusi su preteški i imaju sjajniji papir od epica.
Meni dosta.
Rache Posted - 16/10/2022 : 23:22:59
Slažem se za Masterworks-e u potpunosti. Puno preskupi za ono što nude.

Ali ne znam otkud vam ideja da su Epic izdanja povoljnija od omnibusa?

Slažem se da se nekad lakša za čitanje jer su manja ali isto tako su manje stranice pa je i crtež manji što je kod nekih izdanja stvarno prilično velika razlika. Što se uveza tiče daleko su lošija jer su ljepljeni hrbati a ne šivani uvez što znači da se ne mogu rastegnuti do kraja jer će najčešće pojaviti crte na hrbatu. Što se cijene tiče u velikoj većini slučajeva su omnibusi u omjeru cijene i broja stranica povoljniji (češće su i na većim popustima) a da ne spominjem da ih se na europskim tržištima može naći i dosta rabljenih po OK cijenama dok su tu Epici često nebulozni.

A da ne spominjem i to što ulazi u omnibuse a što u Epice sadržajno. Puno je češće da se skupe vezane serije u omnibuse dok se kod Epica prati jedna serija. (No to je možda stvar osobne preferencije kako tko voli čitati kojeg junaka)

Naravno ovo sve u Americi ne vrijedi baš skroz jer se kod njih Epici mogu naći fakat povoljno pa je to druga dinamika.

jaki Posted - 14/10/2022 : 05:29:35
Jebiga,ti si puno mladji od nas🙂
Paka01 Posted - 13/10/2022 : 23:47:47
Očito spadam u manjinu onda jer mi je novi kolor u DH trejdovima Conana masu bolji od ovog odvratnog blještećeg "originalnog" kolora u Epic izdanjima. Užasan je i glavni je razlog zašto ga nisam kupio.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000