forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Daredevil- The Man Without Fear

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
mr murdoc Posted - 05/01/2013 : 16:04:39
1964 je i bogovi Marvel univerzuma Stan Lee,Bill Everett i Jack Kirby svojom metafizickom kreativnoscu stvaraju jednog legendarnog i vjerovatno svog prvog Antiheroja pod nazivom Daredevil

Kostim je tada jos bio Zuto-Crveni , sto ce se sa vremenom naravno promijeniti u korist crvene boje.

Matt Murdock je dijete propalog i alkoholu sklonog boxera i odrasta u New York-u cetvrti srednje i siromasne radne klase pod nazivom Hell's Kitchen .
Njegov otac pokusava skrpati kraj sa krajem , u trenutku u kojem se Matt-u dogada nesreca koja ga osljepi i napravi invalidom.
Ta ista prometna nesreca ce od njega uciniti i nesto vrlo posebno , jer kamion koji je "udario" Matt-a transportirao je radioaktivnu supstancu iz nepoznatog kemijskog laboratorija.
Jack Murdock se poslje ove nesrece sasvim posvecuje svome sinu , ostavlja alkohol i ponovo pokusava uci u ring nebi li zaradio novac potreban za njihovu egzistenciju.
Nazalost Jack Murdock je i tvrdoglavi ponosni irac koji odbija izgubiti namjestenu borbu i pri tome biva ubijen .
Matt je naravno totalno emocionalno shrvan i prepusten sam sebi ...no polako u njemu raste spoznaja da je on nesto posebno i da bi tu posebnost mogao iskoristiti u borbi protiv kriminala .

OK , ovo bi bilo par rijeci za pocetak.
Topic i ovu pricu cu naravno redovno odrzavati, ali mi je na umu jos jedna stvar.
Zelio bi da i vi koji ste citali i volite DD tkoder ucestvujete u istome i da se ako treba i nadovezete ili dopunite ono o cemu ja pisem.
Text koji je do sada napisan nije kopiran vec sam ga napisao iz glave i po mome videnju..zato ne zamjerite na slobodnom izrazavanju

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DuskeArrow Posted - 21/03/2019 : 14:28:22
quote:
Originally posted by tosha

Poozz ekipa odgledah seriju pa kontam naručiti preko book depositorya nešto od daredevila. Prijedlozi? Također sam kontao od punishera sa onim born starta... Također ako imate prijedloga recite 😁

Ja upravo zavrsio sa citanjem Born Agian/Ponovo rodjen koji je posluzio kao podloga za trecu sezonu serije. Apsolutno sve preporuke, odlican strip :)
jaki Posted - 27/02/2019 : 23:48:47
DD,Miller:ono što valja ima u Fibre 1-5.
Brubakerov run: na engleskom.
Punisher?
Prvi i najjači utisak je bio Circle of Blood.
Poslije dosadi ako ne voliš čitati i čitati kako Punisher ubija na maštovite načine gomile badića.
tosha Posted - 27/02/2019 : 20:37:59
Poozz ekipa odgledah seriju pa kontam naručiti preko book depositorya nešto od daredevila. Prijedlozi? Također sam kontao od punishera sa onim born starta... Također ako imate prijedloga recite 😁
emirem Posted - 31/01/2019 : 09:21:35
quote:
Originally posted by Windwalker

Čitam Bendisa (koji je deset puta bolji od Millera) i sad u u jednoj epizodi zeza Matt Foggyja i kaže mu da otkrije javnosti kako je on Wonder Woman.
WTF???
Wonder Woman???
U Marvelovom stripu???
Nije da Marvel nema desetak junakinja s kojima ga je mogo zezat, oni odu na tu stranu.
Jel bilo kakvih sudskih tužbi zbog toga ili čega?

Malo gledam stare savjete za citanje, jer ponukalo me jer gledam zadnju sezonu na netflixu i izvrsna je. Imam "MwF" a razmisljam o nekom omnibusu best of kako su clanovi preporucili davno Bendis-Maleev, pa cu potraziti uskoro. Malo sam zapostavio am.strip, jedino volim DD-a i Batmana od cijele plejade likova.
A sto se tice spominjanja DC likova u marvelovom serijalu mislim da sam neki dan procitao/cuo u jednoj epizodi serije kako neki spominje Dark Knighta!
mr murdoc Posted - 14/09/2018 : 14:00:09
quote:
Originally posted by going going

Gde si bre Murdoce nema te sto godina!

malo putovao po svijetu
going going Posted - 14/09/2018 : 01:19:03
Gde si bre Murdoce nema te sto godina!
mr murdoc Posted - 12/09/2018 : 14:01:26

E Sad,bijase uvjeren da ce Braubäker ovdje da se posklizne, jer sama pomisao na uvodenje nekog kao Lady Bullseye u pricu mi je bila neobjesnjivo riskantna.
Ipak, poprilicno sam pozitivno iznenaden kako dobro je to ipak odradeno.
going going Posted - 25/08/2018 : 02:05:25

Sve preporuke za ovaj sjajan strip i odlicno Feniksovo izdanje! Prica se bavi Derdevilovim prisecanjem proslosti i pokusajem da se pomiri sa njom i nadje novu snagu da istraje u borbi kojoj se ne nazire kraj.
Sjajna origin prica i preporucujem je svima ljubiteljima kvalitetnog stripa, a ne samo superheroja. I za iskusne Derdevilovce i za one koji tek zele da se upoznaju sa ovim likom (ili su se susreli samo preko serije) ovo je idealna prilika da otpocnu druzenje sa Djavolom iz Helz Kicena.

10/10

*voleo bih kada bi nas Feniks obradovao i Spajdermenom Plavo kao sto nas je nenajavljeno iznenadio ovim biserom!
Windwalker Posted - 25/05/2015 : 19:17:37
Završio s Bendisovim runom i fenomenalan je.
Počeo s Brubakerom i bome je na razini.
Uživancija se nastavlja.
Windwalker Posted - 18/05/2015 : 17:50:06
Taj najnoviji run Moon Knighta ima očajne naslovnice.
Nije da je to presudno, ali valja spomenuti.
Ali mislio sam nabaviti ono od Bendisa.
A ima i onaj run prije u 5 tradeova, al ne znam kolko je taj kvalitetan.
Ignus Posted - 18/05/2015 : 16:52:34
Alias je vrlo dobae strip, mračnih boja koje se nekima ne sviđaju, meni paše uz noir tematiku. Drugi serijal Jonesove ThePulse nisam čitao.
zveles Posted - 18/05/2015 : 16:48:33
prvih 6 brojeva moon knighta je pisao ellis. svaka sveska je manja priča za sebe, a zajedno ipak tvore širu priču. nakon ellisa, slijedećih 6 brojeva je pisao wood, također odlično, pomalo čak i avangardno - jedna sveska je ispričana kroz oči digitalnih kamera. sada traje treći arc kojeg piše cullen bunn (koji btw. izgleda kao foggy iz dd-a ). sadržajno mi se i treći arc čini dobar, ali mi se crtež ne sviđa. prva dva arca imaju i odličan scenarij i odličan crtež.

edit: tipfeleri, a što drugo...
Windwalker Posted - 18/05/2015 : 16:23:34
Ajde još malo offtopičarenja.
DKR nisam čitao, ali sam pogledao animirani film koji kako čujem, jako dobro prati strip.
I iako je odličan, nikako nije za uvod u Batmana.
Pa sam Knightfall je smisleniji za početnike nego DKR, koji je alternativna budućnost i jedan od mogućih krajeva Batmana.
Year One sam također pogledao crtić i loš mi je. Millerovi origini mi nisu sjeli, ni za Batmana, ni za Daredevila.

Zanimljivo, iako sam više naklonjen Marvelu, o Batmanu i njegovom svijetu znam više nego što sam dosad znao o Daredevileu, ili čak o Spider-Manu, a da ne govorim o većini likova iz trenutnog MCU-a.

Tak da, dok sam čitao Knightfall, znao sam tko je većina likova koja se pojavljuje.
U Daredevilu (Millerovom) sam ih znao puno manje.

To je vrlo vjerojatno jer sam odrastao na Batmanovoj crtanoj seriji, pa ona stara 4 filma, pa Nolan, pa Arkham igre i tako.

I volio bi krenuti s Batmanom i naći neki vrhunski, noviji run.

Ali trenutno me Marvel više drži.
Sad me zanimaju i Jessica Jones i Luke Cage (kako zbog najavljenih serija, tako i zbog pojavljivanja u Bendisovim epizodama). Zanima me ludi Moon Knight (koji mi se čini luđački i cool, a i priča se da bi i on mogo seriju dobit ako ovih pet dobro prođu, a sudeći po DD, mogle bi). Zanima me i Spider-Man, nekad mi najdraži, a sigurno i najzabavniji junak koji se u filmoskom svijetu 'vraća kući'.

Trebalo mi je vremena da otkantam Bonellija i prijeđem na bolje i zabavnije stvari.
Ima i u Marvelu i u DC-u šunda, ali ono što valja, stvarno valja, i ne razočara me da ubrzo otkrijem kako je besramno prekopirano (oprostite, hommageirano) odnekud.
zveles Posted - 18/05/2015 : 14:32:03
šteta što nema opcija lajk; ignusov prijedlog ti je još bolji.
Ignus Posted - 18/05/2015 : 08:59:26
imaš na batman temi nekoliko lista kojtm redom čitati batmana. ja bih počeo sa year one ( Uskoro i u fibrinom izdanju
zveles Posted - 18/05/2015 : 00:47:37
slažem se, nightfall i shadow of the bat nisu za početak. ako se odlučiš za batmana kreni s dark knight returns, to je klasika i još uvijek drži vodu za razliku od nekih drugih starijih millerovih radova.
Ignus Posted - 17/05/2015 : 23:49:14
nisi čitao praave stvari i knightfall sigurno nije dobar uvod u batmana
Windwalker Posted - 17/05/2015 : 22:49:26
quote:
Originally posted by Ignus
preporučujem da se poslje Daredevila uhvatiš odabranih naslova Batmana.

Od Batmana sam čitao Knightfall, prvog debeljucu.
U drugom, kad onaj Francuz postane 'Batman' sam odustao jer mi je bilo dosadno. I onda mi je u to vrijeme trebalo novaca, pa sam ih prodao.
Sad mi je žao, baš bi htio vidjeti kako se Bruce vratio.

Al inače sam, prvenstveno zbog filmova i serija, puno više naklonjen Marvelu.

Probat ću nabavit Daredevil Waidov run. Čujem da je više humorističan i manje mračan, ali mislim da bi mi se i tako nešto moglo svidjeti.

A onda bi mogo nabavit nešto Moon Knighta, pogotovo ona dva Bendis/Maleev broja.

Nakon toga krećem s junakom kojeg sam predugo zanemarivao, a prvi je superheroj kojeg sam čitao i koji mi je bio jedan od najdražih -> Spider-Man.

Tako da će Batman pričekati.
zveles Posted - 17/05/2015 : 22:37:35
bendisov run je super. maleev u kombinaciji s našim hollingsworthom je fantastičan. nakon toga dođe još i brubaker/lark run koji je također odličan. baš ti zavidim što to sad prvi put čitaš i još sve odmah odjednom. ja sam kupovao sveske i svakog mjeseca čekao da izađe novi nastavak. al sam zato svaki broj dvaput pročitao.

offtopic, koliko je uz crtež važna odgovarajuća boja svjedoće nedavno izašla dva maleev-ova batmana. potpuno promašena kolorizacija i njegov vrlo jedinstven crtež je uništen.
Ignus Posted - 17/05/2015 : 22:32:03
quote:

E vidiš, za te reference na drugu izdavačku kuću nisam znao da se smiju raditi i da se rade.

Uglavnom, napredujem dalje s Bendisom, došo sam do tradea Widow, i moram reći da mi je ovo zasad nešto najbolje što sam ikad čitao.

Nisam pravi stripovil, čitao sam tijekom života većinom Bonelli (šund i kopiranje), probao par Fibrinih Francuza ili čega već i nije išlo, te sam prešao na američke Conane, X-Mene i sad Daredevilea. I Millerov run sam pročitao kulture radi, iako nije nešto posebno, ali u Bendisovom runu baš uživam.

preporučujem da se poslje Daredevila uhvatiš odabranih naslova Batmana.
Windwalker Posted - 17/05/2015 : 21:28:37
E vidiš, za te reference na drugu izdavačku kuću nisam znao da se smiju raditi i da se rade.

Uglavnom, napredujem dalje s Bendisom, došo sam do tradea Widow, i moram reći da mi je ovo zasad nešto najbolje što sam ikad čitao.

Nisam pravi stripovil, čitao sam tijekom života većinom Bonelli (šund i kopiranje), probao par Fibrinih Francuza ili čega već i nije išlo, te sam prešao na američke Conane, X-Mene i sad Daredevilea. I Millerov run sam pročitao kulture radi, iako nije nešto posebno, ali u Bendisovom runu baš uživam.
zveles Posted - 17/05/2015 : 13:28:41
quote:

Čitam Bendisa (koji je deset puta bolji od Millera) i sad u u jednoj epizodi zeza Matt Foggyja i kaže mu da otkrije javnosti kako je on Wonder Woman.
WTF???
Wonder Woman???
U Marvelovom stripu???
Nije da Marvel nema desetak junakinja s kojima ga je mogo zezat, oni odu na tu stranu.

bendis/brubaker run je imho najbolji dd ikad. te neke reference na dc-jeve junake nastavile su se i kod waid-a. na jednom mjestu klinac iz nekog busa za dd-a kaže "gle, crveni batman!". meni je to simpatično.
waid-ov run je gotov. završio s game-changerom. netko čitao?
Windwalker Posted - 16/05/2015 : 20:34:38
WTF???
Wonder Woman???
U Marvelovom stripu???
Windwalker Posted - 10/05/2015 : 19:23:13
Upravo pročitao Born Again.
Dojmove napišem naknadno, nakon što riješim i Yellow, pa dam dojem za sve od Millera + Yellow.
No ono što moram reći je da je Miller stvarno hrabar. Napisao je riječ SUPERMAN!!! U Marvelovom stripu!
Windwalker Posted - 05/05/2015 : 17:08:16
Nema to veze, TMWF je svejedno bezvezan.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000