forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Shvatih da sam Zagorovac...

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Sneaksie Thiefsie Posted - 27/08/2018 : 17:54:09
Posle citanja koje epizode je Zagor postao vas omiljeni junak?

Meni posle Teror seste planete
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DODSFERD Posted - 29/08/2018 : 11:17:06
Ne mislim na originalnost općenito već da ona koliko-toliko postoji unutar serijala o kojem je riječ. Tko zna koliko ideja ima pokupljeno iz raznih filmova koji uopće nisu poznati široj publici.
Što se tiče Jetija napisao sam da je ideja sa tiskanjem i prodajom novina naivna, ali da je originalan način prijenosa Ramathove poruke, to su dvije potpuno različite stvari (eto primjera pogrešnog zaključka o kojem govoriš).
Originalne ideje mi nisu najbitnije jer znam da one gotovo ne postoje, jedino je važno da se iste stvari ne provlače svakih nekoliko epizoda jer postaju preveliki klišej.
Dexters Posted - 29/08/2018 : 10:28:59
Ne samo da Titan nije originalan, već je totalni klišej, ali nije bitno- ne želim ulaziti u jeftina prepucavanja, već argumentirati zašto je "originalnost" u Zagoru glupost samo po sebi.
Npr. Dodsferd je u komentaru na strip "Jeti" istakao kako tu Chico prodaje novine, i to je pozitivan element jer je ideja originalna. To je jednostavno pogrešan pristup, koji dovodi do pogrešnih zaključaka.
VALTER Posted - 29/08/2018 : 10:12:09
Hellingenov Titan je inače nešto jako originalno i dotad neviđeno u književnosti i stripu
Dexters Posted - 29/08/2018 : 10:10:50
Vidim Dodsferd da ti mnogo znači riječ "originalnost". Ona se ne ocjenjuje, jer:

1. Svaka budala (uključujući i nas ovdje) može smisliti gomilu originalnih ideja za Zagora ili neki drugi strip (npr. Chico prodaje novine u Darkwoodu)
2. Istinski originalne ideje skoro da i ne postoje, sve je već viđeno na stripu/filmu/književnosti

Dakle, bitna je samo egzekucija ideje tj. njena izvedba. Tu leži razlika između lošeg i kvalitetnog scenariste. Neki od najboljih stripova/filmova/knjiga proizašli su iz potpuno neoriginalnih i banalnih ideja. I svaki umjetnik će ti reći da je 5% njegovog vremena potrošeno na ideju, a 95% na njenu izvedbu, s osobitim naglaskom na detalje.
DODSFERD Posted - 29/08/2018 : 00:05:32
quote:
Originally posted by supermark

Sedam gradova Cibole
vrhunac zagora, ali i avanturističkog stripa općenito


Priča jest vrlo dobra, ali nema originalnosti, a onaj divovski kip je očita krađa Hellingenovog titana.
DODSFERD Posted - 28/08/2018 : 23:49:33
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by supermark

Jedno vrijeme mi je bio omiljen junak, kada sam čitao zlatno doba serijala, ono iz SD... Prolaz na sjeverozapad, Nestali istraživač, Dvoboj u LA pa Sedam gradove Cibole itd
I trajalo je to dok nisam pročitao i druge epizode i shvatio da su to iznimke
Eto neki dan počeo čitati par epizoda Extra serijala pa iznerviran količinom bedastoća odustao prije kraja priče
Nije to više za mene


Nisu više za tebe ni one priče iz SD perioda, jedino što sam sebe zavaravaš da je to nešto najbolje na serijalu.


Pa šta je najbolje u serijalu. Daj preporuči pa da pročitam. Onda ću konačno znati imamo li nade Zagor i ja...


Evo ovako iz glave nekih priča koje su meni vrhunac serijala, ako tu ne možeš pronaći barem trećinu po svojem ukusu onda bolje da odustaneš:
Darkwoodska karavana
Zagor protiv Long Donga
Utvrda mrtvih
Zasjeda za Mohawke
Tajanstveno odredište
Kamena dolina
Indijanska zakletva
Kraljevstvo Crnih Gavrana
Smrt pred zoru
Strijela izdajnika
Suočavanje
Ratnička čast
Čovjek sa divlje rijeke
Zaboravljene planine
Sjekira protiv noža
Stvorenje koje ne može umrijeti
Strašna osveta
Paklena šuma
Krik u noći
Zmijska magija
Proračunata nepravda
Buđenje crnih vračeva
Dan kada je gorjelo nebo
Braća po oružju
Sjene u pećini
Jastrebov povratak
Vječno prokletstvo
Između stvarnosti i sna
supermark Posted - 28/08/2018 : 23:16:20
Sedam gradova Cibole
vrhunac zagora, ali i avanturističkog stripa općenito
Obi-wan Posted - 28/08/2018 : 22:57:05
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by supermark

Jedno vrijeme mi je bio omiljen junak, kada sam čitao zlatno doba serijala, ono iz SD... Prolaz na sjeverozapad, Nestali istraživač, Dvoboj u LA pa Sedam gradove Cibole itd
I trajalo je to dok nisam pročitao i druge epizode i shvatio da su to iznimke
Eto neki dan počeo čitati par epizoda Extra serijala pa iznerviran količinom bedastoća odustao prije kraja priče
Nije to više za mene


Nisu više za tebe ni one priče iz SD perioda, jedino što sam sebe zavaravaš da je to nešto najbolje na serijalu.


Pa šta je najbolje u serijalu. Daj preporuči pa da pročitam. Onda ću konačno znati imamo li nade Zagor i ja...
dzoni Posted - 28/08/2018 : 11:55:22
1987 godina, zs 844 pleme sauka je moj prvi zagor....ali mislim da sam zagorovac bio i pre procitanog prvog broja..lebdelo je to u vazduhu...gledao sam drugove sa stripovima slusao o zagoru i tako da sam i ja pozeleo biti deo svega toga i tako je pocelo...svidelo mi se odmah sve...(tada sam imao 8 ipo godina)...bese maj ili jun 1987
supermark Posted - 28/08/2018 : 09:33:40
Možda nisu ni te za mene, ali su mi definitivno najbolje u serijalu
DODSFERD Posted - 28/08/2018 : 09:19:36
quote:
Originally posted by supermark

Jedno vrijeme mi je bio omiljen junak, kada sam čitao zlatno doba serijala, ono iz SD... Prolaz na sjeverozapad, Nestali istraživač, Dvoboj u LA pa Sedam gradove Cibole itd
I trajalo je to dok nisam pročitao i druge epizode i shvatio da su to iznimke
Eto neki dan počeo čitati par epizoda Extra serijala pa iznerviran količinom bedastoća odustao prije kraja priče
Nije to više za mene


Nisu više za tebe ni one priče iz SD perioda, jedino što sam sebe zavaravaš da je to nešto najbolje na serijalu.
D.J. Posted - 28/08/2018 : 08:37:15
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ovdje bi valjda tema trebala biti kad smo zavoljeli Zagora a ne kojeg smo prvog pročitali


Za neke od nas je to jedna te ista stvar. Znao sam da sam zagorovac kad sam procitao svog prvog Zagora. To je bilo to.
supermark Posted - 28/08/2018 : 08:02:04
Jedno vrijeme mi je bio omiljen junak, kada sam čitao zlatno doba serijala, ono iz SD... Prolaz na sjeverozapad, Nestali istraživač, Dvoboj u LA pa Sedam gradove Cibole itd
I trajalo je to dok nisam pročitao i druge epizode i shvatio da su to iznimke
Eto neki dan počeo čitati par epizoda Extra serijala pa iznerviran količinom bedastoća odustao prije kraja priče
Nije to više za mene
mesar Posted - 28/08/2018 : 06:51:27
Sedma runda,a menjao za Ruka pomirenja...uh da imam još sve ove stare stripove,koji su mi prošli kroz ruke...
velka031 Posted - 28/08/2018 : 06:46:27
quote:
Originally posted by Combatrock

Zmija... te neke godine



Za početak nije moglo bolje
mogorovic Posted - 28/08/2018 : 00:12:04
Car orlova, dečki moji... 1974. godina. Tada je to počelo, ponajprije zbog, meni kao osnovnoškolcu, nezamislivo zanimljive naslovnice. Tip u crvenoj majici kleči okovan za stijenu, a prijeti mu pištoljem netko sa orlovom maskom na glavi. Koja mi, iskreno, danas više sliči na glavu pijetla, ali to je to...
Dwayne_Looney Posted - 27/08/2018 : 23:19:23
Ovdje bi valjda tema trebala biti kad smo zavoljeli Zagora a ne kojeg smo prvog pročitali
solar Posted - 27/08/2018 : 23:05:47
Evo vam pa čitajte:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=28290
zlatko900 Posted - 27/08/2018 : 23:04:45
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

Posle citanja koje epizode je Zagor postao vas omiljeni junak?

Meni posle Teror seste planete

Omiljeni ili najomiljeniji??? Najomiljeniji mi nije bio nikad, a omiljeni su mi svi Bonnellijevi junaci, svaki na svoj način...
njofra32 Posted - 27/08/2018 : 22:21:04
Redovni Zagor broj 17.
Epizoda se zove Razbojnici. Onda iza toga idu ako se dobro sječam, konkvistadori, tajna anasaza, 7 gradova cibole. Odlične epizode
Ne bih se nazvao zagorovcem ali Zagor mi je vrhunski strip.
sumohrvat Posted - 27/08/2018 : 22:19:28
Ma nema šanse da se mogu sjetiti koji Zagor mi je bio prvi pročitani. Tada smo živjeli u jednom malom mjestu blizu Kraljevice u koju smo išli na kupanje pa na jednom kiosku za kojeg ne znam jel i danas postoji sam kupovao te prve stripove oko broja 650 zlatne serije. E sad, koji je baš prvi prvi ne mogu se sjetit. Neki su posuđeni od starijih klinaca iz mjesta. Sjećam se ninje na naslovnici. Moguće da mi je to prvi posuđeni Zagor. Sjećam se i da sam naručio onaj veliki Zagor sa Blekom na naslovnici. Malo po malo su dolazile na red te epizode oko broja 600. Tako da su te epizode od Vuka Samotnjaka, Čovjeka munje, Tkača bile okidač za ljubav prema Zagoru. Dolaskom u Rijeku se počelo nabavljati i one starije brojeve pomalo. Zanimljivo je kako sam tek više nego dovoljno godina kasnije uspio kompletirat neke priče poput Kandraksove mumije ili Došljaka sa Aljaske, ali to je već neka druga tema...
Combatrock Posted - 27/08/2018 : 22:05:58
Zmija... te neke godine
Dwayne_Looney Posted - 27/08/2018 : 22:02:30
Prvo pojavljivanje Mortimera
wolf Posted - 27/08/2018 : 21:54:56
Nisam siguran, ali jedna od dvije svakako jest - ZS Bomba prof. Verybada ili LMS Čelična neman.
Obi-wan Posted - 27/08/2018 : 21:36:19
quote:
Originally posted by velka031

Bila je to ZS 796 Ukleta zemlja, naslovnica apsolutno magična, priča...


Čarobni svijet pun opasnih i egzotičnih stvorova - zakon priča za dječačku maštu.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000