forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA predstavlja ASTERIKS – KNJIGA 12

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 28/08/2018 : 17:26:44
Prošlog meseca smoobjavili prvu knjigu „Asteriksa”, s najranijim epizodama hrabrog Gala, a sad je pred vama jedna sasvim posebna knjiga! Asteriks - Knjiga 12 sa epizodama 34-36.



U njoj se nalazi „Asteriksov i Obeliksov rođendan”, poslednji album koji je stvorio Alber Uderzo, legendarni tvorac serijala, a tu su i prve dve priče novog tandema autora, Žan-Iva Ferija i Didijea Konrada.
Nijedan od ta tri albuma, koja su nastala između 2009. i 2015, dosad nije preveden na srpski jezik.

„Asteriksov i Obeliksov rođendan”:slavljenička zbirka kratkih priča povodom 50 godina Asteriksa i Obeliksa.

„Asteriks među Piktima”:Asteriks i Obeliks spasavaju Pikta Mekdušeka i s njim kreću na put da ga vrate njegovoj ljubavi Belavili, koju je oteo njegov suparnik Mektrulek.

„Cezarov papirus”:urnebesna epizoda u kojoj Cezar piše istoriju svojih pohoda u Galiji. Izdavač gasavetuje da izbaci poglavlje o porazima koje su mu naneli Gali. Ukradena kopija cenzurisanog poglavlja završava kod Gala, koji žele da je sačuvaju za buduće generacije.

Prvi put kod nas, u luksuznoj opremi, u tvrdom povezu, na 152 strane velikog formata...„Asteriks – knjiga 12” povešće vas u nezaboravne pustolovine!

Ne propustite da obezbedite svoj primerak po promotivnoj ceni od samo 1.340 dinara!

„Asteriks – knjiga12” biće na Letećem startu od 29. 8. do 1. 9. u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu biće 1.500 dinara, a u ostalim knjižarama 1.999 dinara.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Spock Posted - 20/06/2022 : 06:43:07
Lord Vader89 nastavlja s Asterixom:

https://www.stripovi.com/recenzije/asterix-as-cark-12c-cezarov-papirus/2849/
anto Posted - 13/10/2018 : 00:55:00
A&O rođendan - uf,ovo je baš potanka epizoda Asteriksa;žali bože sjajnog Udercovog crteža.Počelo je interesantno,ali nadalje je malo konfuzno,a malo dosadno... 2/5
Asteriks među Piktima - i bilo je vreme Uderco da ode,stvarno je srozao kvalitet ovog kultnog stripa(što se priče tiče,jelte).Iz mog ugla,nije ga trebalo ni nastavljati,ali kad već jeste ...Konrad radi dobar posao, ali mi se čini da je veći pritisak na Feriju;jbga,trebalo je zameniti majstora Gošinija.Olakšavajuća okolnost mu je bila što je pre svog debija imao nekoliko Udercovih scenarističkih podbačaja.
Zvezdoje i Trboje među Piktima je epizoda solidne ideje i korektne razrade;to kad se uklopi i tu i tamo ubaci po neka simpatična fora dobije se sasvim pristojna epizoda.Nikako nešto što će se pamtiti,već strip za finu zabavu 3.5/5
Cezarov papirus - novopečeni autori A&O se polako zagrevaju,i podižu kvalitet,što se jasno vidi u ovoj epizodi;u stvari,tu mislim na Ferija(Konrad je od starta dostojno zamenio Uderca),koji je duhovitiji,igre reči,na kojima je Gošini briljirao,postaju lucidnije,zaplet zanimljiviji 4/5

U principu,sjajno je da imamo integral sa friškim epizodama galskih junaka,makar one bile ispod nivoa kultnih priča.
Izdanje je kako treba (malo se štampa sa hrbata "prelila" na koricu,ali ništa strašno + i dalje mi ono Gosini para oči,ali i to sve manje smeta),prevod takođe.
ivanl Posted - 26/09/2018 : 05:58:52
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by ivanl

Zasto ne i 'zuganje'? Na mjestu gdje se komentiraju stripovi. Nekome fali ovo, drugi bi ono, a treci pak, ne bi... Zasto da ne?
A ona gore; 100 ljudi, 100 cudi-100 stripova 100 zamjerki, vrhunska!



Meni fale Asteriksi broj 2,3,4,5,6,7,8,9,10 i 11


Shit! I meni...
Dr. Zistis Posted - 25/09/2018 : 20:54:11
quote:
Originally posted by ivanl

Zasto ne i 'zuganje'? Na mjestu gdje se komentiraju stripovi. Nekome fali ovo, drugi bi ono, a treci pak, ne bi... Zasto da ne?
A ona gore; 100 ljudi, 100 cudi-100 stripova 100 zamjerki, vrhunska!



Meni fale Asteriksi broj 2,3,4,5,6,7,8,9,10 i 11
ivanl Posted - 25/09/2018 : 11:32:07
Zasto ne i 'zuganje'? Na mjestu gdje se komentiraju stripovi. Nekome fali ovo, drugi bi ono, a treci pak, ne bi... Zasto da ne?
A ona gore; 100 ljudi, 100 cudi-100 stripova 100 zamjerki, vrhunska!
ReemCP Posted - 05/09/2018 : 18:12:34
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by shalilo6

quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by ReemCP

[quote]Originally posted by Hercule Poirot

Odlično! Iako bi @reem mogao poluditi zbog kronologije, svi znamo koliko ističe kronologiju hehehe ;)


Hehe, u pravu si iako mislim da sam procitao ovdje na forumu da se kod Asterixa mogu ep citati bilo kako, kao nije vazno kronoloski


jedina mozda zamjerka ovdje, ali to je zaista nebitna, u tekstu ono uvijek malo slovo " i " sa tockicom, te par bijelih listova na kraju, tako je kod jedinice.

Poslije ovih 12 knjiga (12x3 = 36 ep) ide i 37 ep pa nadalje, ali u SC koliko sam zapamtio..

To malo "i" je tako u orginalnom Asterixovom fontu koji koriste. Istom onom fontu koji koristi Bookglobe i na kojeg je Teller već žuga :D.
Samo meni vi ljudi na ovom forumu niste nikako jasni, ama baš svakom stripu morate nać neku zamjerku.



100 ljudi..100..čudi...100 stripova...100 zamjerki...


Hehe, bome bas tako
Ali ja bas nisam od onih koji traze zamjerke, bas suprotno
Meni skoro sve pase.

Hvala shalilo6 za to objasnjenje u vezi " i ", super da su onda vjerni orginalu izdanje je savrseno, narucena vec 12-ica
risbozg Posted - 05/09/2018 : 09:15:36
quote:
Originally posted by shalilo6

quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by ReemCP

[quote]Originally posted by Hercule Poirot

Odlično! Iako bi @reem mogao poluditi zbog kronologije, svi znamo koliko ističe kronologiju hehehe ;)


Hehe, u pravu si iako mislim da sam procitao ovdje na forumu da se kod Asterixa mogu ep citati bilo kako, kao nije vazno kronoloski


jedina mozda zamjerka ovdje, ali to je zaista nebitna, u tekstu ono uvijek malo slovo " i " sa tockicom, te par bijelih listova na kraju, tako je kod jedinice.

Poslije ovih 12 knjiga (12x3 = 36 ep) ide i 37 ep pa nadalje, ali u SC koliko sam zapamtio..

To malo "i" je tako u orginalnom Asterixovom fontu koji koriste. Istom onom fontu koji koristi Bookglobe i na kojeg je Teller već žuga :D.
Samo meni vi ljudi na ovom forumu niste nikako jasni, ama baš svakom stripu morate nać neku zamjerku.



100 ljudi..100..čudi...100 stripova...100 zamjerki...
shalilo6 Posted - 05/09/2018 : 08:06:34
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by ReemCP

[quote]Originally posted by Hercule Poirot

Odlično! Iako bi @reem mogao poluditi zbog kronologije, svi znamo koliko ističe kronologiju hehehe ;)


Hehe, u pravu si iako mislim da sam procitao ovdje na forumu da se kod Asterixa mogu ep citati bilo kako, kao nije vazno kronoloski


jedina mozda zamjerka ovdje, ali to je zaista nebitna, u tekstu ono uvijek malo slovo " i " sa tockicom, te par bijelih listova na kraju, tako je kod jedinice.

Poslije ovih 12 knjiga (12x3 = 36 ep) ide i 37 ep pa nadalje, ali u SC koliko sam zapamtio..

To malo "i" je tako u orginalnom Asterixovom fontu koji koriste. Istom onom fontu koji koristi Bookglobe i na kojeg je Teller već žuga :D.
Samo meni vi ljudi na ovom forumu niste nikako jasni, ama baš svakom stripu morate nać neku zamjerku.
ReemCP Posted - 04/09/2018 : 19:19:59
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Odlično! Iako bi @reem mogao poluditi zbog kronologije, svi znamo koliko ističe kronologiju hehehe ;)


Hehe, u pravu si iako mislim da sam procitao ovdje na forumu da se kod Asterixa mogu ep citati bilo kako, kao nije vazno kronoloski



Tako je, umiri savjest, iako svi vrlo dobro znamo da se radi o....preskakanju...(!?)


Miran sam potpuno znao sam otkad su najavili da ce tako izdavati, a vjerojatno ce dok ja budem citao neke dr. stripove koji me cekaju, oni u medjuvremenu izdat svih 12 knjiga jedina mozda zamjerka ovdje, ali to je zaista nebitna, u tekstu ono uvijek malo slovo " i " sa tockicom, te par bijelih listova na kraju, tako je kod jedinice.

Poslije ovih 12 knjiga (12x3 = 36 ep) ide i 37 ep pa nadalje, ali u SC koliko sam zapamtio..
zare80 Posted - 01/09/2018 : 21:01:24
Kupio i procitao. Pricice sasvim solidne. Izdanje vrhunsko kao i prvi broj.
alaniusfordius Posted - 31/08/2018 : 15:50:50
Umpah Paha sam prosle godine kupio bratu za rodjendan a za mene nije bilo... bolje reci ne mogu da nadjem prvu knjigu pa da kupim sve tri, jer se druga i treca jos mogu naci...
quote:

Pa jedino da pogledas u Vulkanu, Delfiju i mozda kod Carobne.U Darkwoodu i Alan Fordu vize nema...mozda kod prodavaca na ulici (ima jedna ulica iz Kneza koja vodi desno prema Studentskom trgu, imaju standovi sa knjigama, plocama i stripovima)...



Hvala na savetu!
Dr. Zistis Posted - 31/08/2018 : 14:42:22
quote:
Originally posted by alaniusfordius

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by alaniusfordius

ali na prvu loptu mi kao zelja (i sugestija) padaju na pamet Umpah pah (bez obzira na pricu da VC ima prava, a buduci da se VC nije "ocitovao" po tom pitanju), zatim Zil Zurdan, Badi Longvej, Jakari, Crnobradi i Plave bluze...


može i Umpah,mada mi je predobar i onaj od BG (eh,da nešto i od njih valja) - a svakako bi mogao Žil,Bluze,Crnobradi,Nataša...



Umpah Paha sam prosle godine kupio bratu za rodjendan a za mene nije bilo... bolje reci ne mogu da nadjem prvu knjigu pa da kupim sve tri, jer se druga i treca jos mogu naci...


Pa jedino da pogledas u Vulkanu, Delfiju i mozda kod Carobne.U Darkwoodu i Alan Fordu vize nema...mozda kod prodavaca na ulici (ima jedna ulica iz Kneza koja vodi desno prema Studentskom trgu, imaju standovi sa knjigama, plocama i stripovima)...
alaniusfordius Posted - 31/08/2018 : 09:32:18
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by alaniusfordius

ali na prvu loptu mi kao zelja (i sugestija) padaju na pamet Umpah pah (bez obzira na pricu da VC ima prava, a buduci da se VC nije "ocitovao" po tom pitanju), zatim Zil Zurdan, Badi Longvej, Jakari, Crnobradi i Plave bluze...


može i Umpah,mada mi je predobar i onaj od BG (eh,da nešto i od njih valja) - a svakako bi mogao Žil,Bluze,Crnobradi,Nataša...



Umpah Paha sam prosle godine kupio bratu za rodjendan a za mene nije bilo... bolje reci ne mogu da nadjem prvu knjigu pa da kupim sve tri, jer se druga i treca jos mogu naci...
teller Posted - 31/08/2018 : 04:44:07
Crnobradi..najbolji od nabrojanog...dajte njega.
anto Posted - 31/08/2018 : 01:55:59
quote:
Originally posted by alaniusfordius

ali na prvu loptu mi kao zelja (i sugestija) padaju na pamet Umpah pah (bez obzira na pricu da VC ima prava, a buduci da se VC nije "ocitovao" po tom pitanju), zatim Zil Zurdan, Badi Longvej, Jakari, Crnobradi i Plave bluze...


može i Umpah,mada mi je predobar i onaj od BG (eh,da nešto i od njih valja) - a svakako bi mogao Žil,Bluze,Crnobradi,Nataša...
alaniusfordius Posted - 31/08/2018 : 01:06:28
quote:
Originally posted by vronski 3

Mogli bi Čarobnjaci i sa ovakvim nečim da nas uskoro iznenade...





Bilo bi to interesantno, ali na prvu loptu mi kao zelja (i sugestija) padaju na pamet Umpah pah (bez obzira na pricu da VC ima prava, a buduci da se VC nije "ocitovao" po tom pitanju), zatim Zil Zurdan, Badi Longvej, Jakari, Crnobradi i Plave bluze...
vronski 3 Posted - 30/08/2018 : 23:57:44
Mogli bi Čarobnjaci i sa ovakvim nečim da nas uskoro iznenade...

gerilac1 Posted - 30/08/2018 : 23:11:49
Naruceno cim doleti stavit cu par fotki. A skupa sa Asterixom dolaze i Nadziraci.
DOMI Posted - 30/08/2018 : 10:36:43
Bravo, pohvale izdavačima...
Jedino bi bilo loše da nešto krene krivo s nakladom ili planovima (pravima), pa da ostanu nepopunjene "rupe"... ali, bit ćemo pozitivni uz pohvale i podrške, naravno...

Općenito je ovo dobra fora, knjiga 1, pa 12 - adrenalin i to.... perfect
VALTER Posted - 30/08/2018 : 00:00:56
Orjunaški humor
DrB Posted - 29/08/2018 : 12:11:11
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by I like girlz

vijest dana! čestitke i samo naprijed, uz nadu da ćemo ugledati i "plave bluze" u vašem izdanju ;)

p.s. zbog čega je odabrana ta naslovna stranica?


Nisu ti dobre "Plave bluze" od Bookglobea?
Naslovna je valjda kao u originalnim integralima. Meni nije nesto, ali ce zato velika slika na hrbatima biti sjajna.



Dobre su Plave bluze od Bookglobea, ali je zadnji integral izaša u Kraljevini SHS, a sljedeći će izać kad se Kraljevina SHS obnovi.



Ovo ja zovem dobar humor
ivanl Posted - 29/08/2018 : 10:25:13
Pa sta je to 47 epizoda? Nadoce jednom sve...
NESVRSTANI Posted - 29/08/2018 : 09:48:39
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by I like girlz

vijest dana! čestitke i samo naprijed, uz nadu da ćemo ugledati i "plave bluze" u vašem izdanju ;)

p.s. zbog čega je odabrana ta naslovna stranica?


Nisu ti dobre "Plave bluze" od Bookglobea?
Naslovna je valjda kao u originalnim integralima. Meni nije nesto, ali ce zato velika slika na hrbatima biti sjajna.



Dobre su Plave bluze od Bookglobea, ali je zadnji integral izaša u Kraljevini SHS, a sljedeći će izać kad se Kraljevina SHS obnovi.
ivanl Posted - 29/08/2018 : 09:32:29
quote:
Originally posted by I like girlz

vijest dana! čestitke i samo naprijed, uz nadu da ćemo ugledati i "plave bluze" u vašem izdanju ;)

p.s. zbog čega je odabrana ta naslovna stranica?


Nisu ti dobre "Plave bluze" od Bookglobea?
Naslovna je valjda kao u originalnim integralima. Meni nije nesto, ali ce zato velika slika na hrbatima biti sjajna.
I like girlz Posted - 29/08/2018 : 09:18:59
vijest dana! čestitke i samo naprijed, uz nadu da ćemo ugledati i "plave bluze" u vašem izdanju ;)

p.s. zbog čega je odabrana ta naslovna stranica?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000