forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Nightwish - najbolja

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Obi-wan Posted - 30/08/2018 : 22:17:32
Koja pjesma finske grupe Nightwish vam se najviše sviđa. Ako nema vašeg favorita, obavezno postavite video.
Glasajte, slušajte i uživajte...
































25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
sonor Posted - 01/02/2019 : 15:28:21
Ghost Love Score definitivno
Obi-wan Posted - 13/01/2019 : 11:53:05
Nešto zanimljivo što sam primjetio.
U videu pjesme Nightwisha While your lips are still red, kada Tuomas i Marco izbečeni hodaju, izgledaju točno kako ja vidim Mađare (tu gdje sam, blizu je granica, a i puno Mađara živi i u HR). Ima nešto u očima. A finski i mađarski jezik su jedini srodni međusobno, ugro-finska grupa jezika. Nekako mi to vuče na nasljeđe Biča božijeg koje se izgleda najviše održalo baš na tim specifičnim prostorima.
Mislim nevažno, ali zanimljivo kako se to vidi.
Obi-wan Posted - 13/01/2019 : 11:42:21
Evo While your lips are still red u ženskom vokalu. Više mi se sviđa original, ali zanimljivo...

Lenco Posted - 08/01/2019 : 06:44:33
Nema tu baš najbolje jer sve su najbolje, ali da moram birat rekao bih ghost love score :)
ivi skoj Posted - 01/01/2019 : 18:24:01
Obi-wan Posted - 29/12/2018 : 14:56:18
quote:
Originally posted by giant

Glasao za I wish i had an angel. Meni najdrazi hit ove skupine uopce. Ako mozda neko zna iz kojeg su filma inserti u videospotu? Mislim da sam prepoznao Paula Walkera...


Da nije taj Paul Walker Christian Slater ?
giant Posted - 29/12/2018 : 13:58:18
Glasao za I wish i had an angel. Meni najdrazi hit ove skupine uopce. Ako mozda neko zna iz kojeg su filma inserti u videospotu? Mislim da sam prepoznao Paula Walkera...
Obi-wan Posted - 30/11/2018 : 17:07:24
quote:
Originally posted by Gru

Kad je riječ o najboljim Nightwishovim pjesmama, onda treba uključiti i Ghost Love Score i Bless The Child. Inače, meni njihova najbolja pjesma je Beauty of the Beast (sa albuma Century Child):


Velika greška što nisam stavio Ghost love score, ali evo ispravljam. Za mene apsolutno remek djelo. I više mi se sviđa Floor izvedba što inače nije slučaj...
Poslušajte bar 3 puta zaredom i uživajte.

Whetherpine Posted - 16/09/2018 : 12:13:53
2009. Zagreb. Cibona.
Sao Paulo Brazil 28.09. rasprodano je, ali ima samo 4000 mjesta. Sorry, nisam provjerio informaciju nego sam vidio objavu na njihovom fejsu.
Ali su rasprodali i Meksiku a tamo dvorana ima 16500 mjesta.
U Budimpešti 20.11. nama najbliže, kapacitet dvorane 12500 mjesta ostalo još oko 700 karata.

Poli Posted - 14/09/2018 : 11:03:38

Pa 5 hiljada je puna kapa, a jos 2009 (na koji koncert mislis, na Metalcamp kod nas ili su bili i kod vas?).
žI nisi napisao sta znaci "rasprodan koncert u Brazilu", gdje i za koliko ljudi? ;P


Whetherpine Posted - 14/09/2018 : 10:46:52
U Brazilu rasprodan koncert a kod nas ne žele valjda doći jer su 2009
u Ciboni skupili jedva 5000 ljudi. :(

DODSFERD Posted - 14/09/2018 : 00:54:48
Pa recimo da nema tajni za mene kada je u pitanju metal scena, a ako bih izdvojio samo najdraži podžanr onda sam ekspert.
Obi-wan Posted - 14/09/2018 : 00:14:36
quote:
Originally posted by DODSFERD

U prijevodu, fanovi Nightwisha se nalaze svuda oko nas osim na ovom forumu.
Naravno da se radi o planetarno poznatom bendu koji se sluša u svakoj 5. kući, neće valjda slušati Bekëth Nexëhmü za kojega smo čuli samo ja i još 10-ak ljudi na svijetu (neki albumi benda su izašli u samo 10 primjeraka).


Ti se ono kao nešto razumiješ u glazbu? Cool bro ...
DODSFERD Posted - 13/09/2018 : 23:36:48
U prijevodu, fanovi Nightwisha se nalaze svuda oko nas osim na ovom forumu.
Naravno da se radi o planetarno poznatom bendu koji se sluša u svakoj 5. kući, neće valjda slušati Bekëth Nexëhmü za kojega smo čuli samo ja i još 10-ak ljudi na svijetu (neki albumi benda su izašli u samo 10 primjeraka).
Obi-wan Posted - 13/09/2018 : 20:34:14
quote:
Originally posted by Whetherpine

Ja obožavam Nightwish, preslušao sam njihove albume milijun puta. U nedostatku novih Nightwish albuma išao sam slušati Life & Times of Scrooge (pa sam i pročitao strip) i onda sam tamo otkrio pjevačicu/ženu od Tuomasa, Johannu Kurkelu s kojom ima bend Auri. Pa sad slušam to. Uglavnom taj njihov simfonijski metal sa ženskim glazbeni vokalom mi je jeben. Čak bi rekao da mi je Anette bila najbolja bez obzira što svi true believersi vjeruju u Tarju.
I baš mi je drago Obi što si postavio ovaj post jer osim glazbenog ukusa vidim da imamo i istu životnu filozofiju. Ne komentiram baš puno po forumu ali vidim da ti što god napišeš ja se slažem s tim. :) Nije mi jasno zašto netko tko ne voli Nightwish otvori ovaj topic i posta kako mu se ne sviđa. Ja to ne bi napravio na nekom narodnjačkom ili sličnom topicu. Svakom svoje veselje.



Baš sam u fazonu Nightwish trenutno. Preporučio mi radni kolega inače bubnjar. Valjda on zna šta valja.
Volim Anette-ine pjesme, ali kada Tarja pjeva, naježim se...
Drago mi je eto što netko razmišlja slično kao i ja, u zadnje vrijeme nekako ima puno ljudi kojima se ne sviđa kako rezonujem.
Nekako smo ovdje već dugo pa svatko svakoga pomalo živcira i svatko udara kontru po defoltu.
Eto ispada da malo tko voli Nightwish, a znamo da u stvarnom svijetu to jednostavno nije tako...
Obi-wan Posted - 13/09/2018 : 20:30:04
Hvala Poli.
Poli Posted - 13/09/2018 : 12:13:16

Obi, ako si sada vec presao na tamniju stranu i poceo slusati metal, iako samo simfonicki , moram ti preporuciti ovaj draguljcic. Njihovi susjedi iz Svedske, isto imaju i zenske vokale, rade sa orkestrima, imaju melodije koje padnu u uho itd itd.
Ovo mi je njihov najbolji album svih vremena, no posto ima ovdje na forumu nekoliko clanova koji ih isto slusaju, zanimljivo bi bilo cuti i njihovo misljenje.

Dame i gospodo, predstavljam vam grupu Therion sa albumom "Theli" iz '96.


https://youtu.be/8cy5bwlrcFw?list=PLD99A590F3427C3C7




Whetherpine Posted - 13/09/2018 : 11:52:32
Ja obožavam Nightwish, preslušao sam njihove albume milijun puta. U nedostatku novih Nightwish albuma išao sam slušati Life & Times of Scrooge (pa sam i pročitao strip) i onda sam tamo otkrio pjevačicu/ženu od Tuomasa, Johannu Kurkelu s kojom ima bend Auri. Pa sad slušam to. Uglavnom taj njihov simfonijski metal sa ženskim glazbeni vokalom mi je jeben. Čak bi rekao da mi je Anette bila najbolja bez obzira što svi true believersi vjeruju u Tarju.
I baš mi je drago Obi što si postavio ovaj post jer osim glazbenog ukusa vidim da imamo i istu životnu filozofiju. Ne komentiram baš puno po forumu ali vidim da ti što god napišeš ja se slažem s tim. :) Nije mi jasno zašto netko tko ne voli Nightwish otvori ovaj topic i posta kako mu se ne sviđa. Ja to ne bi napravio na nekom narodnjačkom ili sličnom topicu. Svakom svoje veselje.
Kruger Posted - 04/09/2018 : 22:12:45
Meni najdraža:



Malo je čudno uspoređivanje sa Rozgom, Rozga je klasično smeće. A ovo glazba kao i većina druge za mase. Pa od svega toga što se za mase nudi Nightwish što se tiče pjevanja spadaju u vrh. Ispod su operne izvedbe, ali što se toga tiče izvrsni. Meni je opera mrska, ali nikad ne bi za nju rekao da je to loša izvedba, zato što je vrhunska, iako mi se ne sviđa, pomalo mi čak ide na živce. Dakle nije vrhunska glazbena izvedba kriva što se meni ne sviđa.
Obi-wan Posted - 03/09/2018 : 16:56:02
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Tonto

Epic pathetic glazba...

...al dobro, svakom njegovo.


Epic-pathetic... gadna 'kovanica', al'dobra, moram priznati.


Epika i patetika (pogotovo jeftina) su mi omiljene. Tako da je ovo za mene čista 10.
ivanl Posted - 03/09/2018 : 05:21:48
quote:
Originally posted by Tonto

Epic pathetic glazba...

...al dobro, svakom njegovo.


Epic-pathetic... gadna 'kovanica', al'dobra, moram priznati.
Tonto Posted - 02/09/2018 : 22:29:40
Epic pathetic glazba...

...al dobro, svakom njegovo.
Gru Posted - 02/09/2018 : 20:35:15
quote:
Originally posted by Tonto

Da me netko pita postoji li za mene gora vrsta glazbe od ovog morao bi dobro razmislit. Rozga mi je dva koplja ispred nightwisha.




Marko, crni Marko...
DODSFERD Posted - 31/08/2018 : 21:56:37
Iz znatiželje baš išao poslušati ove stvari koje je stavio Obi, bolje da nisam jer sam tako otkrio da je Nightwish još lošiji i dosadniji nego sam mislio.
Istina da se nikada nisam natjerao poslušati neki album benda u cjelosti, već samo nekoliko stvari iz vremena Tarje tamo krajem 90-ih.
Sada sam se baš šokirao koliko su ove stvari bez nje loše, katastrofa tek nešto malo manja od Rozge.
Da ne ispadne kako se samo kurčim i pametujem o nečemu što uopće niti ne slušam, evo jednoga primjera dolje.
Činjenica je da štošta toga ne slušam, pogotovo ne power sa ženskim vokalima, ali ovaj bend Evenmore meni osobno zvuči puno bolje od prerazvikanog Nightwisha, tj. sasvim solidno unutar svoga podžanra (klasični power, ne symphonic).
Da još uvijek slušam power možda bi mi Evenmore bio omiljeni bend jer je ova mala na vokalu stvarno pravi komadić.





Oki Posted - 31/08/2018 : 20:22:09
quote:
Originally posted by Tonto

Da me netko pita postoji li za mene gora vrsta glazbe od ovog morao bi dobro razmislit. Rozga mi je dva koplja ispred nightwisha.


Da sam moderator, odmah bih ti opalio kaznu od 30 dana zbog ovakve neozbiljnosti

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000