forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 FIBRA za neznalice

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
stripnik Posted - 18/08/2018 : 07:59:27
Nakon 30 godina strip apstinencije (danas mi je zbog toga full žao) ovo ljeto stripovi su se vratili u moj život.
Klinci čitaju Dylan Dog-a i Zagora i to je za mene iznenađenje godine.
Ako imate volje molio bih da mi sugerirate sa kojih 10-ak knjiga bi krenuo sa upoznavanjem Fibrinih izdanja. (samo kolor izdanja)
Pošto Fibru ne poznajem uopće na ovom bi InterLiberu kupio 10-ak knjiga. Od cijelog oceana izdanja ne znam niti gdje početi.
Uvjet je samo da nije western i da su u boji. Po mogućnosti da su pisani i crtani u zadnjih max 20-ak godina i da se radnja odvija u ovom tisućljeću (nije uvijet).

Hvala vam svima unaprijed
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
going going Posted - 04/12/2020 : 19:46:14
@stripnik, posto vidim koje su te kolorke najvise odusevile preporucio bih ti, sa svojim skromnim znanjem, stripove Frederika Petersa a tu mislim najvise na kolorku Aamu (sci fi ludilo u najboljem smislu i to jos u boji) i na Plave pilule (crno belo).
Posto ti se svidelo Bilo jednom u Francuskoj, nabavi i sve ostale stripove koje potpisuje Nury (Tajler Kros, Katanga, Zlato i krv, Atar Guli) a posto ti se svideo Van Hamov Gospodari Jecma, pogledaj koji Van Hamovi stripovi bi ti bili interesantni u Fibrinom izdanju a i van Fibre (mislim na Torgala, XIII i Largo Winch).
Takodje preporucujem stripove koje je radio Prado.
I naravno Kriminal i Zatamnjenje od Brubakera i Philipsa.

Za crno bele stripove preporucujem Sin City i Torpeda.
Macon Posted - 12/11/2020 : 21:33:06
quote:
Originally posted by pcoro

Ja preporučam Killiana song od Flaa. Jedna od boljih fibri, a prilično zanemarena.



Majstorstvo, likovno i priča. I kako je ispričana.
brko17 Posted - 12/11/2020 : 19:38:11
Pa najavio je Markos reprint Vrha bogova ako se ne varam
DiSkAcH Posted - 12/11/2020 : 19:19:30
Još jedan glas za odlični Kililana Song.
Mozes77 Posted - 12/11/2020 : 18:12:48
quote:
Originally posted by anto

jesu;ali gde da nađeš Vrh bogova?



Uvek se negde nadje,npr. upravo sad ima komplet na kupujemprodajem za 100€.
risbozg Posted - 12/11/2020 : 18:11:32
quote:
Originally posted by brko17

Vrh Bogova ogromna preporuka



ako ga uspiješ negdje pronaći
risbozg Posted - 12/11/2020 : 18:10:17
Od trenutno izdanih mangi sve su od minimum 4/5 do 5/5..ne možeš pogriješiti
anto Posted - 12/11/2020 : 18:09:07
jesu;ali gde da nađeš Vrh bogova?
brko17 Posted - 12/11/2020 : 18:08:53
Vrh Bogova ogromna preporuka
Mozes77 Posted - 12/11/2020 : 18:00:18
Persepolis citao od carobne knjige i bio mi je samo dobar,Bilo jednom u Francuskoj i Svagdanja borba su mi na listi za nabavku,Vjecni rat i Zlato i krv me nesto i ne privlace.
Planiram da uzmem nesto od Tanagucia,Daleko susjedstvo imam i treba da ga procitam uskoro,interesuje me spomenar moga oca i vrh bogova,zanima me vase misljenje da li su te fibrine mange dobre.
Peyo Posted - 12/11/2020 : 17:51:03
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by pcoro

Ja preporučam Killiana song od Flaa. Jedna od boljih fibri, a prilično zanemarena.



Potvrđujem.



+1
Red Marquis Posted - 12/11/2020 : 17:30:20
Kreni prvo sa siguricama. Ako ti se svideo Maus, uzmi Persepolis. Ako su ti Kobac i Villon dobri, mogli bi i Bilo jednom u Francuskoj, Zlato i krv. Svagdanja borba je nešto što svako treba overiti. Ako ti se Eternaut svideo, možda da probaš Vječni rat.
vukozec Posted - 12/11/2020 : 17:29:55
quote:
Originally posted by pcoro

Ja preporučam Killiana song od Flaa. Jedna od boljih fibri, a prilično zanemarena.



Potvrđujem.
Mozes77 Posted - 12/11/2020 : 16:06:25
quote:
Originally posted by pcoro

Ja preporučam Killiana song od Flaa. Jedna od boljih fibri, a prilično zanemarena.



Deluje interesantno,najverovatnije cu uzeti,jako lep crtez.
pcoro Posted - 12/11/2020 : 15:53:38
Ja preporučam Killiana song od Flaa. Jedna od boljih fibri, a prilično zanemarena.
Paka01 Posted - 12/11/2020 : 15:46:03
quote:
Originally posted by Mozes77

Pozdrav,novi sam na forumu kao i u svetu stripova,ima skoro godinu dana kako sam se zainteresovao za ne boneli stvari.
Voleo bih kad bi ste mi preporucili neke stripove od Fibre,citam sve moguce zanrove bitno mi je samo da je prica dosta napeta i uzbudljiva.Do sada sam procitao neke stvarno dobre naslove kao sto su: Eternaut,Maus,Sedam zivota kopca,Ja,Francois Villon i jos par njih ali ove bih izdvoio kao meni genijalne.



Živio

Super stvar kod Fibre je to što na svojoj web stranici nude ogledne stranice praktički svih stripova koje izdaju, a često se radi i o nekoliko poglavlja koje je moguće pročitati online kako bi stekao dojam je li ti neko izdanje djeluje zanimljivo ili ne. Svakako iskoristi te previewove .
anto Posted - 12/11/2020 : 15:44:00
Zekan ti je izdan skroz
Mozes77 Posted - 12/11/2020 : 15:40:46
Mozda i kupim ali tek kad se izdaju skroz,pa kupim odjednom i procitam.
anto Posted - 12/11/2020 : 15:33:01
Zakanove hvalevredne pustolovine
Tvrđe
Žerom Bloš
Aja
Bosonogi Gen
Devica iz bordela

za početak

ovo ne preporučujem svakome,ali vidim da imaš ukusa po stripovima koje si naveo,pa cenim da će ti se i ovo jako dopasti!
Mozes77 Posted - 12/11/2020 : 15:29:19
Pozdrav,novi sam na forumu kao i u svetu stripova,ima skoro godinu dana kako sam se zainteresovao za ne boneli stvari.
Voleo bih kad bi ste mi preporucili neke stripove od Fibre,citam sve moguce zanrove bitno mi je samo da je prica dosta napeta i uzbudljiva.Do sada sam procitao neke stvarno dobre naslove kao sto su: Eternaut,Maus,Sedam zivota kopca,Ja,Francois Villon i jos par njih ali ove bih izdvoio kao meni genijalne.
sawitch Posted - 03/11/2020 : 15:11:53
El Nino je vrhunski strip! A takodje i BJUF i Gospodari Jecma.
Poli Posted - 03/11/2020 : 13:33:41

@Stripnik
Da, Maus je vise od samog stripa. U pitanju je stivo koje bi trebalo biti obavezna lektura u skolama, i to u vec u osnovnim. Ne zbog crteza naravno. ;)

Slicno mi je i Alan Mooreov From Hell vise od stripa (zbog pristupa i angaziranosti), ali nije za svakoga. No, za svakoga ko se naglavacke bacio u svijet stripova malo sire, ali ne bih rekao da je obavezan za one izvan, dok Maus sigurno jeste.

I kao je Red Marquis predlozio, puno bolji od Persepolisa (koje je donekle slican fenomen u sirem svijetu kao Maus, ali u manjoj mjeri - mislim i za ove ljude koji procitaju strip svakde 2 decenije) je Arapin buducnosti kojeg autor (he he, moje godiste) i dalje stvara. Rođen Francuzinji (bijelki) i Sirijcu (sunitu) te je tako dio svoje mladosti prezivio u Gadafijevoj Libiji, pa onda Siriji, malo Franciji, pa opet Siriji... obavezno stivo.

Ako ti pasu avanture, preporuke za El Nina (domaci crtac), mada je prvi (od dva) album rasprodat.
https://www.fibra.hr/katalog/edicije/el-nino/8/

Ah da, i Fotograd je donekle obavezna lektira. Plus cudovit spoj crteza i fotografija uz pricu iz afganistanskog rata 80-ih gdje je nas fotograf otisao sa "doktorima bez granica".
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-12-fotograf/142/

Gospodari jecma i Bilo jednom u Francuskoj su isto tako hit, eto, da pomenem jos neke koje vec imas. ;)

I Lijepo putovanje je odlican Zidrou, a prica malo teza, ili ajmo reci realisticnija.


risbozg Posted - 02/11/2020 : 23:22:18
Kopirano sa foruma:

1. Godina prva
2. Čovjek koji se smije
3. Duga noć vještica
4. Mračna pobjeda
5. Strašan vic
6. Muk
7. Što se dogodilo s maskiranim zaštitnikom?
8. Crno zrcalo
9. Sud sova
10. Smrt obitelji
11. Nulta godina (iako ovo može upasti i između Godine prve i Čovjeka koji se smije, al s obzirom da je dio Snyderovog runa, stoji ovdje)
12. Završnica
13. za sada neobjavljeni kraj Snyderovog runa
14. Mračni vitez

Van ikakvog kontinuiteta:

- Bijeli vitez
- Godina stota
- Joker
- Mračni vitez na bijelom konju
- Prokleti
- Sanatorij Arkham
- Zemlja jedan
supermark Posted - 02/11/2020 : 23:15:42
nisu svi za sebe
pojedina izdanja se nastavljaju (Mračni Vitez, Duga Noć, Mračna pobjeda)
ziki Posted - 02/11/2020 : 22:07:24
Jel ima neka kronologija ovih Batmana i Jokera ili su svaki za sebe?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000