forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Klasik TEX br. 3 - Krv na granici

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Strip-Agent Posted - 26/08/2018 : 10:03:49

Originalni br. 5 i 6

Scenarij: Gianluigi Bonelli
Crtež: Aurelio Galleppini

31.08. u SnK i shop.strip-agent.hr
1.09. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jaki Posted - 27/09/2018 : 22:53:06
quote:
Originally posted by premujanin

Jel neko zna kakve su ovo naslovnice? Jer gledam talijanski original i tutto tex oni imaju skroz druge većinom naslovnice... to je Alep radio naknadno nekada ili kako su te neke njegove iskopali za te klasik stavljat?


I još je editirano
Spock Posted - 27/09/2018 : 21:17:37
quote:
Originally posted by premujanin

Jel neko zna kakve su ovo naslovnice? Jer gledam talijanski original i tutto tex oni imaju skroz druge većinom naslovnice... to je Alep radio naknadno nekada ili kako su te neke njegove iskopali za te klasik stavljat?



Na Bonelli stranici piše da su za naslovnice stavili rijetke Galepove ilustracije.

Link: http://www.sergiobonelli.it/news/2017/02/17/gallery/tex-classic-riparte-lavventura-1000633/
premujanin Posted - 27/09/2018 : 19:11:39
Jel neko zna kakve su ovo naslovnice? Jer gledam talijanski original i tutto tex oni imaju skroz druge većinom naslovnice... to je Alep radio naknadno nekada ili kako su te neke njegove iskopali za te klasik stavljat?
CAGLIOSTRO13 Posted - 27/09/2018 : 00:27:53
Jebes HC krvavi, strip bi trebao bit dostupan svima. Libellus izdanja su predivna i sve, ali nije to ona nostalgija...
A 10 brojeva godisnje nije 12 :(, ali neka, vazno da ide
velka031 Posted - 26/09/2018 : 21:52:55
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by velka031

Ta nova izdanja ne mogu se kupiti baš na svim kioscima.


nači to i kupiti tek kod nas je ćitav projekt...
evo drugog klasika i drugog broja kolora još nema na kioscima, bojim se da čemo dobit remitenmdu ako je i nešto ostane...
A kad dobiju, dobiju samo kiosci Delo Prodaje..3dva trafike nemaju Dampira i tih novih Tex izdanja..
Snalazim se nekako, jer tih izdanja nema ni Buch..
Nema prepreke kad nešto voliš,, ali da je deprimirajuče to tražit... to je istina.
Ništa, ako neče drugačije...jednom mjesečno u Tisak Delnice!




Važno je da je strip ipak nekako završio kod tebe
Ili više njih
velka031 Posted - 26/09/2018 : 21:51:22
quote:
Originally posted by zagor2805

quote:
Originally posted by DODSFERD

Bilo je preoptimistično očekivati da će ići ravno 12 brojeva godišnje, mada ni 10 nije loše kada su u pitanju ove neatraktivne epizode s početka serijala.



Naravno, ali - bolje išta nego ništa.









I 8 je dobro, važno je da opstane, kupujmo, jedino tako će na kioske sve što želimo... HC je loša opcija, živjeli kiosci
zagor2805 Posted - 26/09/2018 : 20:30:42
quote:
Originally posted by DODSFERD

Bilo je preoptimistično očekivati da će ići ravno 12 brojeva godišnje, mada ni 10 nije loše kada su u pitanju ove neatraktivne epizode s početka serijala.



Naravno, ali - bolje išta nego ništa.





DODSFERD Posted - 26/09/2018 : 20:18:45
Bilo je preoptimistično očekivati da će ići ravno 12 brojeva godišnje, mada ni 10 nije loše kada su u pitanju ove neatraktivne epizode s početka serijala.
zagor2805 Posted - 26/09/2018 : 20:03:58
Učestalost izlaska sljedećeg broja je svakih 35 dana, dakle najava će vjerojatno biti oko 1.10.
Dakle 10-tak brojeva godišnje.



CAGLIOSTRO13 Posted - 26/09/2018 : 19:32:33
Da, krajnje je vrijeme za novu najavu... ajmo
mesar Posted - 26/09/2018 : 10:42:00
Odlična vijest Telleru,evo več sam na kiosku...a što se tiče gnjavaže,samo tako dalje.
teller Posted - 26/09/2018 : 09:03:54
mjesec dana je prošlo od zadnje najave...mogo bi danas Potrčko izbaciti najavu za 4 broj...
a što je najvažnije...strip je u Slo dostupan i u 3dva trafikama...iako ne tako masovno ko Zagor ali ko se malo potrudi može kupiti i kod nas bez problema...
Potraznja i gnjavaža tetka na kioscima naterala je distributere da osiguraju Tex klasika i zainteresiranima u SLO!
Spock Posted - 25/09/2018 : 23:00:43
Šesta epizoda: Krv na granici

Prvi dio priče s zlatnim idolom mi je lošiji. Ima dosta naivnosti i površnosti u scenariju, dok mi je drugi dio s meksičkom invazijom na Teksas više nego solidan. Sveukupno više nego čitljiva epizoda. Ove početne Texove epizode su bezrazložno na lošem glasu. Ima tu dosta zanimljivosti, gledano iz današnje perspektive. Mora se imati na umu da je ovo pisano krajem četrdesetih godina prošlog stoljeća i da je to tada sigurno bilo revolucionarno. Kao što sam već spominjao, neke stvari su realnije nego u današnjim stripovima (npr. revolveraški obračun bez potezanja pištolja). Razlog tome je što tada perspektiva javnosti nije bila iskrivljena prvenstveno western filmovima, koji su pričali drugačiju - atraktivniju verziju Divljeg zapada.


Galleppini crta sve žene isto, kao i neke manje bitnije muške likove. Dinamika crteža mu je loša, ali bila su to druga vremena i po pitanju crteža, pa mogu kazati da je i vizualno zanimljivo izdanje. Još kada tome pridodamo boju u novom Strip Agent Klasik izdanju, uopće ne izgleda loše. Naslovnica prestatična, a u priči je bilo puno atraktivnijih scena od ove salunske tučnjave s početka epizode. Unatoč tome, Klasik izdanje izgleda fantastično!


(priča: 7, scenarij: 5, crtež: 6, naslovnica: 6) - 60%
ReemCP Posted - 06/09/2018 : 09:51:40
Da, mislim da u Rijeci i pogotovo na korzu ne bi trebalo biti problema naci, stvarno imaju izbora :) a mozda ne ide ovaj Klasik na sve kioske, pogotovo ako je naklada oko 2000 komada (pretpostavljam). Dok u manjem gradu gdje su svega 2-3 kioska, bude gotovo na svim po 2 primjerka mislim.
sumohrvat Posted - 06/09/2018 : 09:36:57
Evo, ja sam sad prošetao malo gradom. Sigurno na 15 mjesta sam ga vidio.
Shaner Posted - 05/09/2018 : 23:21:49
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

Pa jel izasao ovaj strip, znaci na tri razlicita mjesta u Rijeci ga nema... Wtf ?


Ja sam ga u nedjelju vidio na nekoliko mjesta po 2-3 primjerka po kioscima. Sad jedino ako su ih vec razgrabili na tim kioscima gdje si bio, trazi dalje.



Ja sam ga kupio u subotu u onom "glavnom" kiosku iNovina na Korzu.

sumohrvat Posted - 05/09/2018 : 23:18:10
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

Pa jel izasao ovaj strip, znaci na tri razlicita mjesta u Rijeci ga nema... Wtf ?


Kako nema ? Eno na kiosku Tiska kod McDonalsdsa ja osobno vidio nekoliko primjeraka na policama. Moguće da nema baš na svakom kiosku, ali nije problem pronaći u Rijeci.
CAGLIOSTRO13 Posted - 05/09/2018 : 21:40:29
Evo pronadjoh, poanta je da ovaj put nije dosao na kiosk gdje sam kupio prva dva broja... Doslovno sam ga nasao u glavnom kiosku u centru grada...
Sad, dal je dosao ujutro u par primjeraka, pa teta kod koje kupujem nije znala da su se odmah prodali.... Ili niti nije dosao na moj kiosk ovaj put :(
teller Posted - 05/09/2018 : 21:14:39
quote:
Originally posted by velka031

Ta nova izdanja ne mogu se kupiti baš na svim kioscima.


nači to i kupiti tek kod nas je ćitav projekt...
evo drugog klasika i drugog broja kolora još nema na kioscima, bojim se da čemo dobit remitenmdu ako je i nešto ostane...
A kad dobiju, dobiju samo kiosci Delo Prodaje..3dva trafike nemaju Dampira i tih novih Tex izdanja..
Snalazim se nekako, jer tih izdanja nema ni Buch..
Nema prepreke kad nešto voliš,, ali da je deprimirajuče to tražit... to je istina.
Ništa, ako neče drugačije...jednom mjesečno u Tisak Delnice!
velka031 Posted - 05/09/2018 : 20:57:47
Ta nova izdanja ne mogu se kupiti baš na svim kioscima.
ReemCP Posted - 05/09/2018 : 18:06:45
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

Pa jel izasao ovaj strip, znaci na tri razlicita mjesta u Rijeci ga nema... Wtf ?


Ja sam ga u nedjelju vidio na nekoliko mjesta po 2-3 primjerka po kioscima. Sad jedino ako su ih vec razgrabili na tim kioscima gdje si bio, trazi dalje.
CAGLIOSTRO13 Posted - 05/09/2018 : 17:52:26
Pa jel izasao ovaj strip, znaci na tri razlicita mjesta u Rijeci ga nema... Wtf ?
Hercule Poirot Posted - 03/09/2018 : 12:06:06
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Poličaru!


Hej!! Sta si mislio s tim "Policaru!"?







































Poli - Caru!
Poli Posted - 03/09/2018 : 09:19:22
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Poličaru!


Hej!! Sta si mislio s tim "Policaru!"?



































DOMI Posted - 02/09/2018 : 00:30:27
quote:
Originally posted by stripnik

Sve ove fotografije vaših kolekcija.

Te police, ti regali, to sve skupa izgleda toliko nevjerojatno nemaštovito.
O kvaliteti fotografija neću niti govoriti. Bar bi čitaoci stipova trebali imati osjećaj za kadar, svjetlo i sjene.
Poredali ste te stripove kao vojnike. Postrojili ste ih u vrste kao JNA vojnike. Uvijek je sve paralelno i okomito.
Uvijek je sve to u neuglednim ormarima. Neke od vaših soba, a posebno podruma, sa vašim kolekcijama je upravo neugodno gledati.

Dajte si malo mašte.
Evo par primjera koje sam pronašao samo na prvoj stranici kad sam uguglao lude police za knjige.
Vjerujem da većini velikih kolekcionara nije problem investirati nešto vremena i novaca u ovakve stvari.
Nakon InterLibera mislim da bi moja kolekcija trebala narasti x3 pa ću si dati truda i razbiti sve prave kuteve na policama i neću izgubiti funkcionalnost i kubaturu.

https://artkarandash.ru/wp-content/uploads/2017/12/3pic200908f7.jpg
http://nestled.co/wp-content/uploads/2018/03/book-shelving-ideas-modular-book-shelves-with-low-flying-library-chair-cheap-book-shelving-ideas.jpg
https://78.media.tumblr.com/tumblr_m3s6x9enh51qzib5qo1_1280.jpg



Druga po redu je fenomenalna

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000