forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 skica Pabla Picassa

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
1Euro Posted - 09/09/2018 : 12:03:24
Da li je ovo skica Pabla Picassa?

Ja mislim da je....izgleda mi kao skica, koju je skicirao Pablo Picasso i stavio u svoj džep, jer se vidi da je prepognuta.

Da li netko zna, za koje umjetničko djelo je ova skica bila podloga?

Datum mi nekako vuče na 7.7.1931.....pa ako ima neki katalog Picassovog djela, možda može unutra pronači i završeno umjetničko djelo, da vidimo kako je to na kraju ispalo.

Koliko mislite da vrijedi ovakva skica?









25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ivanl Posted - 19/09/2018 : 10:39:48
quote:
Originally posted by Risar_69

Poznavalci vedo po podpisu in koliko je star dopis in risba, enostvno.
Malo primerjaj njegov podpis z njegovimi drugimi na netu...


Sve san razumija do rici...😀
Risar_69 Posted - 17/09/2018 : 20:42:32
Poznavalci vedo po podpisu in koliko je star dopis in risba, enostvno.
Malo primerjaj njegov podpis z njegovimi drugimi na netu...
ivanl Posted - 14/09/2018 : 18:41:37
Mora se priznati da pratis situaciju. Nisam znao da kod Picassa ima i tako jeftinih stvari. (Mislio sam sto god je dotakao, da vrijedi) Ali kad bolje razmislis, puno toga je i skicirao, zvrljao,zapisivao usput, bacao na papir... pa masa te hiperproduktivnosti ne moze ni imati cijenu kao reprezentativni radovi.
1Euro Posted - 14/09/2018 : 15:30:09
quote:
Originally posted by ivanl

Da je to vrijedno, ne bi islo u prodaju na takav nacin i po takvoj cijeni. Svaka 'skrabotina' Picassa vrijedi tisuce i tisuce 'necega'. Ej, Picasso...



nisi u pravu. Več sam i prije toga pratio neke aukcije u vezi Picassa i nisu postigle ne znam kako velike brojke, kako ljudi možda očekivaju.
Picasso je bio vrlo plodan autor, nije toliko dugo od kada je umro i imaš vani (pogotovo Ebay npr) puno toga što je on nacrtao i nema baš neku veoma veliku cijenu. Par stotina dolara npr, za ovakve i slične skice, ne juš dugo prodali su i pravu sliku koju je nacrtao Picasso sa provenancom (znači pravi Picasso) za par tisuča dollara.
Nije sve 20+ milijuna eura kako ljudi zamišljaju.
A i rijedko se kupuje...vidiš da Cristie i Sothesby ovakve stvari ne zanimaju pa onda preostane Ebay. Cristie i Sothesby ne zanima, ne zbog toga jer se "plaše" da nije originalni Picasso, nego jer znaju da je ovo obična skica koju je nacrtao Picasso ( u to nema dvojbe!) ali nema vrijednosti nikakve, oni se ne bave sa stvarima koje koštaju manje od 5000 dolara (tako nekako imaju limit).
Ja sam siguran da je ovo pravi Picasso, i ljudi koji bidaju su sigurni ali ne vrijedi to puno, nema to cijenu, teško je to prodati, neče to nitko plačati velike novce za to,....ionako su sva umjetnička djela umjetno prenapuhana, a ona važna ionako vise po Muzejima, galerijama, velikim aukcijskim kučama, a ostalo je "nevažna roba" pa bila ona i od Picassa, jer taj čovjek je nacrtao puno svega, a najviše ima baš ovakvih skica, crteža, koje je crtao ljudima po parkovima itd,...a svejejdno treba sačekati kraj aukcije, na kraju če ovo ipak otiči za par stotina funti.

dovoljno je upisati riječ "picasso" na ebayu pa če ti izbaciti 340.000+ pogodaka:

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=picasso&_sacat=0

tako da možeš i sam vidjeti, po kakvim cijenama ide Picasso, toga ima na milijune, neki imaju i certifikat (coa-certificat of autencity) pa se prodava oko 100 dolara itd,...zato i kažem, kupuj jeftino i prodaj skupo.
Nisu svi upučeni u cijene, neki bi možda stvarno platio tisuče dolara za Picassa, kojeg ovdje možeš kupiti za 60+ dolara sa certifikatom, ali to su budale. Mene nitko ovako ne može prevariti, znam ja dobro koliko šta vrijedi a pogotovo šta se isplati kupiti a šta ne. I vjeruj mi, ovakve i slične skice su bezveze bačen novac, ma tko god ih podpisao. Prije par godina su prodavali skice, koje je crtala Kraljica Viktorija (koja je vježbala sa nekim veoma poznatim slikarom iz toga doba) i nije bilo nikakvog interesa, na kraju otišlo za neku siču, ceo set tih skica, a kao kraljica Viktorija itd,....ne isplati se zajebavati sa tim

evo ovdje, originalni Picasso, sa papirima, cijena od 389 dollara, a i pitanje hoče li netko to kupiti:

https://www.ebay.com/itm/Offering-Rare-Unique-painting-Cubist-figure-signed-Pablo-Picasso-with-docs/323445256879?hash=item4b4ed6f2af:g:28kAAOSw9N5bBxLV

imaš ovdje litografiju, originalno podpisanu od strane Picassa, malo prije nego je umro, samo 200 izrađenih ova je 17/200, sa papirom, žigovima,...cijena 6,5 usd:

https://www.ebay.com/itm/RARE-Pablo-Picasso-Limited-Edition-Lithograph-Signed-with-official-receipt/123359033080?hash=item1cb8c576f8:g:ML0AAOSwldxbaF2B
ivanl Posted - 14/09/2018 : 14:46:48
Da je to vrijedno, ne bi islo u prodaju na takav nacin i po takvoj cijeni. Svaka 'skrabotina' Picassa vrijedi tisuce i tisuce 'necega'. Ej, Picasso...
1Euro Posted - 14/09/2018 : 09:21:58
ako nekoga zanima, ovdje možete pratiti aukciju, kako če to završiti, počelo je sa 0,99 engleskih funti, sada su kod 20:

https://www.ebay.com/itm/Interesting-Vintage-Pen-and-Ink-Sketch-Speculative-Picasso-No-Provenance/123356135916?hash=item1cb89941ec%3Ag%3A1ukAAOSwjkxbkk51&LH_Auction=1
1Euro Posted - 14/09/2018 : 09:19:14
quote:
Originally posted by ivanl

Onda, jel stigao jos koji odgovor strucnjaka? Hoce li 'kapnuti' kakva lovica? 💶



nije....stigli su odgovori od Soetsby pa Cristie,...kako jih ne zanima, jedna galerija u Sloveniji je pokazala interes, ali traže neki dokaz da se radi o pravom Picassu a za cijenu mi nisu htjeli reči, koliko bi mi ponudili,....ja u biti ionako ništa ne gubim, skica se prodaje na Ebayu, aukcija još uvijek traje, ja bi je kupio u slučaju, da več imam kupca zagarantiranog a tako neču kupovati nešto na pamet.
Od svih muzeja koje sam kontaktirao ( a kontaktirao sam in puno, javili su mi se jedino iz Philadelphije, što sam i objavio) , po mojim iskustvima neki če mi se javiti i nakon 2-3 mijeseca, kada ionako več ne bude aukcije za tog Picassa, tako da "ko ih jebe".
Ništa život ide dalje, pronači ču ja neko drugo blago!
Barem ništa ne gubim tim sistemom, jer NIKADA ne kupujem na pamet i unaprijed ali ako slučajno več kupim (bilo je par primjera, najviše nakit, kojeg sam vidio samo nekoliko sati prije završetka aukcije, pa sam morao brzo reagovati) UVIJEK sam uspio prodati na Bolha.com npr i zaraditi nešto, tako da treba biti oprezan i držati se ovoga:

"kupuj jeftino, prodaj skupo"

Naravno treba imati i ukus, viziju, iskustvo,....kojeg ja vjerujem da imam. Jednostavno imam "oko" za te stvari!
ivanl Posted - 14/09/2018 : 06:53:12
Onda, jel stigao jos koji odgovor strucnjaka? Hoce li 'kapnuti' kakva lovica? 💶
Poli Posted - 11/09/2018 : 12:51:50

Jos malo pa ce se 1Euro upokojiti, a onda...




wesskowaz Posted - 11/09/2018 : 11:09:59
Dalji planovi? :)
Spiderman Posted - 11/09/2018 : 08:22:29
Hebate... pa ovo je... ovo je... rani crtež Ferrijevog Zagora... :D
1Euro Posted - 10/09/2018 : 23:09:15
poslao sam na stotine emaila, kontaktirao sam muzeje, galerije, aukcijske kuče,....svi osim Filadelphija Museum of Art su mi odgovorili, da neka se obratim nekome drugome, stavljali linkove itd,...naravno čekam još da mi se i ostali jave, jer ipak sam poslao tek prije par sata ali iznenadio me je ovaj email:

Dear Ales,



I don’t know for sure, but to me the sketch looks like something associated with Salvador Dali’s illustrations for Don Quixote de la Mancha. You can see some examples here. There is a copy of this version illustrated by Dali in the Rosenbach Library here in Philadelphia, if that’s where you are located. Perhaps someone else on this message has better information than I…



Best of luck to you,

Sarah



Sarah Shaw
Wachovia Education Resource Center Coordinator

t 215-684-7140


Philadelphia Museum of Art
PO Box 7646, Philadelphia, PA 19101-7646
www.philamuseum.org

Kakav Salvadore Dali!???? Nisam mogao vjerovati kako mi netko (tko bi trebao biti stručnjak!) može ovako nešto kazati. Koje neznanje, amaterizam itd....naravno samo sam odmahnuo rukom kada sam to pročitao i suzdržao sam se nekog negativnog odgovora.
ALI, očito su se kod Philadelphijskog muzeja malo više pozabavili mojim emailom, gdje sam dobio još jedan drugi email:

Hello –



I do believe the sketch is by Picasso rather than Dalí, which was suggested by another staff member at this Museum, since the Picasso signature looks correct.

Unfortunately the other inscriptions are more difficult to read, apart from the date, which is 7.7.37 (July 7 1937).

I wonder if this could be a design Picasso made for theatrical performance of some kind – perhaps a ballet?

I suggest that you find a library that owns the standard catalogue raisonné for the works of Picasso, which was written ny Christian Zervos and published in 34 volumes in 1957–1958 by Cahiers d’Art in Paris.

Unfortunately this Museum does not own these volumes.



With best regards,



John Ittmann
The Kathy and Ted Fernberger Curator of Prints

t 215-684-7663
f 215-235-0047

Philadelphia Museum of Art
PO Box 7646, Philadelphia, PA 19101-7646
www.philamuseum.org

Tako da izgleda da sam bio u pravu!!!!! Fuck yeah koliko sam sposoban! Za nekoga može ovo biti švrljotina koju bi djeca nacrtala ali ja sam prepoznao kvalitetu!!!! FUCK YEAH BITCH!!!!! Kako izgleda ovaj podpis izgleda legitiman! Baš me zanima šta če i drugi muzeji napisati!
I pošto se radi o skici, koja je prepognuta, možda na njej bude i Picassov dnk! Jer ja mislim, kako je on nacrtao tu skicu i stavio je u džep, jer zašto bi netko drugi prepognuo skicu!?? Nije logično! To je ko da vama Millazo npr nacrta Kena Parkera a vi to onda prepognete i stavite u džep!??? Naravno da to nitko ne bi napravio, OSIM Pablo Picasso osobno!.

Fuck yeah, ja sam pravi detektiv!!!!!!!!!!!!!!
Combatrock Posted - 10/09/2018 : 21:21:37
Uh sto mrzim kad se ovako brzo razresi misterija. Mladjo nisi fer.
mladjo Posted - 10/09/2018 : 20:58:00
Pa nije ovo skica, ovo je gotova slika!

Štoviše, po čeličnoj maski i željeznom skeletu vidi se da je to predložk za Titana kojeg je očito osmislio Picasso, a Nolitta kasnije prisvojio kao svoju ideju!
Dosad je bilo sumnje u tu urotu ali sada imamo konačan dokaz

Dosta više podjela na Boselli/Buretini, vrijeme je za podjelu Nolitta/Picasso!
Dwayne_Looney Posted - 10/09/2018 : 10:02:56
5 kuna i 25% od iznosa naredne prodaje
Combatrock Posted - 10/09/2018 : 09:22:30
Oni ne odgovaraju nikome, bahati su maksimalno. Zato zaduzbina Francisca Goye odgovara i na cestitku za Dan mladosti. Bolje da si njegovu skicu pronasao a i veca lova.
Spiderman Posted - 10/09/2018 : 08:18:24
evo 3 kune i još dobiješ prazan list papira da nekaj i nacrtaš :D
ivanl Posted - 10/09/2018 : 06:03:22
Javi nam kad, tj. ako ti odgovore.
1Euro Posted - 09/09/2018 : 23:00:35
samo se vi zezajte, da vidimo šta če mi odgovoriti u Picassovom muzeju.
zeljko Posted - 09/09/2018 : 22:14:05
to sw neka djewca igrala
Combatrock Posted - 09/09/2018 : 21:44:53
Neces daleko dogurati sa tim podcenjivanjem. Dva evra pa nije to Tex Willer.
djukak Posted - 09/09/2018 : 21:26:42
Dajem 2 evra. Ni centa više.
Combatrock Posted - 09/09/2018 : 21:20:22
Tako sam ja jednom puko 345.000 eura za malo poznato delo Tomamichela a posle dva dana su cene pale na 323.000 eura. Ili tako nekako...
Combatrock Posted - 09/09/2018 : 21:01:06
Brate ne zaleci se... cekaj malo popustice, pasce cena ispod 2 miliona, ovih dana su cene umetnickih dela u opadanju. Oktobar je najbolji mesec za kupovinu.
wesskowaz Posted - 09/09/2018 : 16:48:36
Dajem 2 i po.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000