forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog extra 122. - U ime oca

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 11/09/2018 : 17:52:16
Nema do Barbatove!



Scenarij: Paola Barbato
Crtež: Bruno Brindisi

Broj originala 242.

Već u SnK i na shop.strip-agent.hr

Od sutra (12. 09.) na kioscima!

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
agochkov Posted - 28/09/2018 : 12:24:23
Dexters Posted - 27/09/2018 : 19:55:41
Dylan Dog br. 241-242 Xabaras/U ime oca Barbato/Brindisi

Pater noster...sed libera nos a malo.
Qui est Xabaras?

Tko je Xabaras? Otac ili Zli? Barbato nedvojbeno kaže otac. Ipak, ne bih to smatrao rušenjem Sclavijevog dosadašnjeg opusa, već rotacijom postojećih likova, što istodobno rezultira novom slikom. Zašto ne? U Dylanovom svijetu postoji više svjetova, dimenzija, a time i pravaca kojim priča može ići.

Otac koji ima samo jednu želju- zadobiti ljubav svoga sina. Sin odbacuje oca, mrzi ga- ništa neobično, gotovo prirodno, međutim ljubav često spoznamo tek kad je izgubimo. Gubitak tj. smrt, načelno je poželjna i svrsihodna pojava, ali što se dogodi ako je stavimo na vagu s ljubavlju? Da li je nagrada vječne ljubavi veća od kazne vječne smrti? Otac Xabaras izvršio je pokus, i propao mizerno. Imao je tijelo, čak i duh, znanstveno gledano (a on je znanstvenik) imao je sve potrebno da bi podnio i ljubav i smrt. Međutim nije spoznao dušu, treća stavka čovjeka. Tijelu pripadaju osjetila, duhu inteligencija i principi, a duši osjećaji. Osjećaja ljubavi nema bez duše, iskra Sclavijevog demona ostala je u njemu, i uništila ga.

Cagliostro, dopadljivi čarobni mačak kojeg smo upoznali još u davnom osamnaestom broju. Vještica Kim nam je već tada rekla da posjeduje ogromnu moć, i da bi mogao uništiti cijeli svijet kad bi htio. U ovom stripu se ne radi o njegovom odnosu sa Xabarasom, već s Dylanom. Njegova slijepa ljubav prema trulom ocu koštala bi ga života, tako da ga je odlučio spasiti, uz pomoć Groucha i Kim naravno. Kad smo kod Kim, uočite njen kontrast s Cagliostrom. Njegovi ciljevi su precizni, njegova moć je golema, Kim je neodlučna, sebična, njena magija je slaba.

Kad je kraj u pitanju (ovo je i odgovor za Sarghana) scenaristkinja nije pretjerala i dopustila Cagliostru da bude svemoguć. Dakle, nije riječ o vraćanju vremena, već je otvoren prolaz među svjetovima kako bi Xabaras kao anomalija u ovom svijetu pronašao mir (a možda i život) u drugom svijetu. Dylanu je izbrisano sjećanje. Bio je postao rob ljubavi prema nečemu što ne možeš ljubiti, i što bi ga na koncu ubilo...ovako je slobodan- kao mačak kojeg pustiš kroz prozor.

Scenarij: 8.5/10
Crtež: 9/10
lukaku44496 Posted - 19/09/2018 : 20:12:57
Odličan
stripnik Posted - 15/09/2018 : 12:01:01
Nisam ga još čitao.
Recenzije pročitam tek kad pročitam strip. Često mi stripovi ocijenjeni sa 50-60% budu čisto OK pa si ne želim u startu pokvariti čitanje.
A i nema opasnosti od spojlanja.
Podsjetio me je 121 malo na Munch-ov "Krik" pa sam isto primetio i kod 122.
i onda sam skužio da su zapravo jedan crtež. Dobra fora.
Sarghan Posted - 14/09/2018 : 18:16:43
Ponovno sam imao jedan trenutak spoznaje tijekom ponovnog čitanja ove priče. Ipak, ovog puta je taj trenutak doveo do nekoliko nejasnoća u vezi kraja ove priče. S obzirom da kraj sadrži spoilre, iz prestrožnosti ću ga označiti drugom bojom.

Što je to točno Cagliostro napravio na kraju?

Tijekom prošlih čitanja sam išao logikom da je svim sudionicima priče jednostavno "izbrisao" sjećanje na zadnjih nekoliko dana. Čak sam na trenutak pomislio da je možda vratio vrijeme tih nekoliko dana, no s obzirom na "smrt" nekoliko likova, to mi se činilo manje očiglednim. Nekako nisam išao detaljnije razmišljati o tome jer mi je takav kraj bio "očigledan". Ipak, novo čitanje me malo natjeralo na razmišljanje: ako je Cagliostro doista izbrisao sjećanje svim likovima, kako to da Dylan na zadnjim stranicama nije "prepoznao" Cagliostra od prije? Ako ništa drugo, sigurno bi se sjetio Kim i njenog mačka koje je sreo prije i na kojeg bi ga "ovaj" Cagliostro podsjetio. No ako nije vratio vrijeme, ovako kako je to sve odigrano na kraju implicira da je Cagliostro istodobno u poptunosti izbrisao i Kim i sebe iz Dylanovog i Grouchovog sjećanja. Kao da ih nikada ranije nisu upoznao (brojevi #19 i #63).

Nadalje, prva varijanta o brisanju sjećanja na zadnjih nekoliko dana ujedno implicira i da Dylan ustvari ne zna da je Kim mrtva. To jest, za njega se cijeli ovaj susret nikada nije odigrao te će cijelo vrijeme misliti da je Kim (koju dugo nije vidio i koju vrlo vjerojatno više nikada neće vidjeti) i dalje živa i zdrava u Americi. To je u jednu ruku i lijepa zabluda, ali s druge strane je i tužno. Mada, i dalje bi mi bilo draže takvo tumačenje nego ovo drugo da je Kim u potpunosti izbrisana iz njegovog sjećanja i da ju Dylan nikada ranije nije upoznao.



Uglavnom, kako su ostali čitatelji/fanovi shvatili završetak ove priče?
ivanl Posted - 14/09/2018 : 17:52:54
quote:
Originally posted by stripnik

Je li neko stavio prošli i ovaj broj (121 i 122) jedan do drugoga?


Jos onda kod Veslog cetvrtka.
Sta je najlude, to mi je supruga prva primjetila 😀
supermark Posted - 14/09/2018 : 17:43:51
Naravno, baci pogled na recenziju
stripnik Posted - 14/09/2018 : 17:37:06
Je li neko stavio prošli i ovaj broj (121 i 122) jedan do drugoga?
ivanl Posted - 14/09/2018 : 01:41:30
To je ljudski i normalno. Citam bas, (sta ja znam koji po redu, bice 40-i), Stiven Kingov roman, i mislim se, odakle li vise izvlaci ovakva ludila? Ali eto, mora i to neko za nas. Tako i taj nas supersenzibilni Dylan,trpi kojesta umjesto nas.
grofica Varga Posted - 13/09/2018 : 22:08:55
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by Barker

quote:
Originally posted by grofica Varga

Ovo sam prvi put pročitala kada je izašlo u VČ. Bila sam zadovoljna. Lijep crtež, bojice, drama... Ponovno sam je pročitala prije nekih mjesec dana. Dobila sam tu želju, zato što sam tada po prvi put pročitala "Priča o DD". I iskreno ću vam kazati, koga uopće više zanima taj Kabaras, otac. Nakon priče o DD mama je postala puno zanimljivija tema. Voljela bi da nju netko objasni.



Grofice, potrazi price
Mater Morbi i
Mater Dolorosa



Mater Morbi ne želim čitati. To bi me samo ispraznilo i napunilo negativom. Čitala sam recenziju i samo mi je od nje došlo muka.
A jel ova druga obrađuje odnos Dylana i Morgane?


Ne bi to nazvao negativom. Zivot nosi i velike boli. A Dylan je sklon trpljenju boli. Moze on to, a moramo i mi. Trebalo bi to procitati.


Vjerovatno ću je jednom pročitati, jer mi vrag neće dati mira. Ko i uvijek. Al iskreno, mene Dylan zna napuniti negativnom energijom. Ako dulje vrijeme čitam samo DD, osjećam se sjebano. Nije samo on u pitanju, nego i inače filmovi, knjige koje na brutalan način obrađuju tematiku bolesti, tužnih sudbina, mučenja ljudi, silovanja, manijaka, ubojica ili zlostavljanje djece i slično. Što idem starija neke mi stvari sve teže sjedaju. Baš zato što život zna nanjeti poteškoće, dramu, boli, ne trebam još i u slobodno vrijeme, u nekoj svojoj razonodi tražit bedove i lošu energiju. Zato meni kod DD više pašu Chiaverottijev trash ili neke epizode pune sprdačine.
stripnik Posted - 13/09/2018 : 14:47:30
Ludensovog potrčka molim što se objava tiče:
1. Već u SnK i na shop.strip-agent.hr
2.Od sutra (12. 09.) na kioscima!
i VRLO VAŽNO
3. od 15.09 na kioscima Ängelholm - Sverige
- nije niti od 16.09 problem
Tnx
DODSFERD Posted - 13/09/2018 : 13:23:20
quote:
Originally posted by teller

e sad čekam prvi prigovor...
zašto je cijena ista a kolor izdanje, zašto to ne piše na naslovnici, zašto...


Pa malo tko će prigovarati zbog cijene, čak ni oni koji spavaju na novcima.
Što se tiče naslovnice, meni bolje izgleda kada na njoj ima što manje "upadica".
ivanl Posted - 13/09/2018 : 06:23:42
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by Barker

quote:
Originally posted by grofica Varga

Ovo sam prvi put pročitala kada je izašlo u VČ. Bila sam zadovoljna. Lijep crtež, bojice, drama... Ponovno sam je pročitala prije nekih mjesec dana. Dobila sam tu želju, zato što sam tada po prvi put pročitala "Priča o DD". I iskreno ću vam kazati, koga uopće više zanima taj Kabaras, otac. Nakon priče o DD mama je postala puno zanimljivija tema. Voljela bi da nju netko objasni.



Grofice, potrazi price
Mater Morbi i
Mater Dolorosa



Mater Morbi ne želim čitati. To bi me samo ispraznilo i napunilo negativom. Čitala sam recenziju i samo mi je od nje došlo muka.
A jel ova druga obrađuje odnos Dylana i Morgane?


Ne bi to nazvao negativom. Zivot nosi i velike boli. A Dylan je sklon trpljenju boli. Moze on to, a moramo i mi. Trebalo bi to procitati.
teller Posted - 13/09/2018 : 04:47:05
e sad čekam prvi prigovor...
zašto je cijena ista a kolor izdanje, zašto to ne piše na naslovnici, zašto...
ivanl Posted - 13/09/2018 : 03:01:07
quote:
Originally posted by morski

da li je u boji?


Jest!
DODSFERD Posted - 12/09/2018 : 23:59:20
Prošli je bio tako da bi trebao i ovaj.
morski Posted - 12/09/2018 : 23:46:32
da li je u boji?
Barker Posted - 12/09/2018 : 22:26:28
Jeste, ali i Mater Morbi ima svoju ulogu i tamo, pa cisto da je upoznas 😊
grofica Varga Posted - 12/09/2018 : 20:55:36
quote:
Originally posted by Barker

quote:
Originally posted by grofica Varga

Ovo sam prvi put pročitala kada je izašlo u VČ. Bila sam zadovoljna. Lijep crtež, bojice, drama... Ponovno sam je pročitala prije nekih mjesec dana. Dobila sam tu želju, zato što sam tada po prvi put pročitala "Priča o DD". I iskreno ću vam kazati, koga uopće više zanima taj Kabaras, otac. Nakon priče o DD mama je postala puno zanimljivija tema. Voljela bi da nju netko objasni.



Grofice, potrazi price
Mater Morbi i
Mater Dolorosa



Mater Morbi ne želim čitati. To bi me samo ispraznilo i napunilo negativom. Čitala sam recenziju i samo mi je od nje došlo muka.
A jel ova druga obrađuje odnos Dylana i Morgane?
supermark Posted - 12/09/2018 : 10:16:59
Ma mislio sam na to da se Xabaras pojavljivao u puno više epizoda nego je ovdje nabrojeno
ivanl Posted - 12/09/2018 : 08:47:58
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by solar

Recenzija:

http://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-vec-32-33-xabaras/1246/




Nešto je krivo sa ovom zanimljivošću:
"Osim u epizodi "Čarobni frulaš", Xabaras se još pojavio i u Ludensovom gigantu br. 2 "Bezimeni", VČ br. 19 "Preko praga" i Specijalu 19 "La peste" (još neobjavljenom kod nas). Zanimljivo je da je sve četiri epizode napisala Paola Barbato."


D.D. specijal no.19 ,'Kuga' je objavljen od strane Ludensa 2012-te. Crtac je Corado Roi.
supermark Posted - 12/09/2018 : 08:14:17
quote:
Originally posted by solar

Recenzija:

http://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-vec-32-33-xabaras/1246/




Nešto je krivo sa ovom zanimljivošću:
"Osim u epizodi "Čarobni frulaš", Xabaras se još pojavio i u Ludensovom gigantu br. 2 "Bezimeni", VČ br. 19 "Preko praga" i Specijalu 19 "La peste" (još neobjavljenom kod nas). Zanimljivo je da je sve četiri epizode napisala Paola Barbato."
Barker Posted - 12/09/2018 : 07:54:31
quote:
Originally posted by grofica Varga

Ovo sam prvi put pročitala kada je izašlo u VČ. Bila sam zadovoljna. Lijep crtež, bojice, drama... Ponovno sam je pročitala prije nekih mjesec dana. Dobila sam tu želju, zato što sam tada po prvi put pročitala "Priča o DD". I iskreno ću vam kazati, koga uopće više zanima taj Kabaras, otac. Nakon priče o DD mama je postala puno zanimljivija tema. Voljela bi da nju netko objasni.



Grofice, potrazi price
Mater Morbi i
Mater Dolorosa
ivanl Posted - 12/09/2018 : 07:28:06
quote:
Originally posted by velka031

Je li Barbatova danas najbolji scenarista u SBE?? Lako moguće.


Jest 100%. Ovo joj je dobra prica,(ali koja to nije?),i dobra epizoda,(Bruno je pouzdan crtac, kao i mnogo puta do sad).
DOMI Posted - 11/09/2018 : 23:49:59
Perfect!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000