forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor extra 291 - Starac s brda

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 20/08/2018 : 16:12:14
Scenarij: Marcello Toninelli
Crtež: Michele Pepe/Franco Donatelli
Naslovnica: Gallieno Ferri

Original #284

Već u SnK i shop.strip-agent.hr
22.08. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ReemCP Posted - 19/09/2018 : 14:06:28
quote:
Originally posted by DODSFERD

U svom prvom pojavljivanju u ZS vampir je samo spavao pa je prošao neprimjećeno.


Aha, blago mu se kad on može spavati koliko hoće, ako treba i jedno cijelo stoljeće

quote:
Originally posted by Dexters

@ReemCP čovjek je sarkastičan


A tko će više znat' tko je ozbiljan, tko je sarkastičan iako sam trebao to znati pošto sam vidio da nije fan c/b stripa već isključivo u boji.
Dexters Posted - 18/09/2018 : 15:59:30
@ReemCP čovjek je sarkastičan
DODSFERD Posted - 18/09/2018 : 15:13:01
U svom prvom pojavljivanju u ZS vampir je samo spavao pa je prošao neprimjećeno.
ReemCP Posted - 18/09/2018 : 14:57:41
quote:
Originally posted by stripnik

Nikad.
ZLatna Serija i Lunov Magnus su originali.


A kako ti se svidjelo prvo pojavljivanje Vampira u orginalnoj Zlatoj seriji? Ili prvo pojavljivanje Jednookog Jacka?

Meni Zlatna serija (ta otprije) ima danas samo nostalgičnu vrijednost, ništa više. Tko želi skupit kolekciju u obliku kiosk izdanja što se tiče Zagora, nema bolje od kombinacije SD/LU extra + redovni.
stripnik Posted - 18/09/2018 : 14:31:51
Nikad.
ZLatna Serija i Lunov Magnus su originali.

Ma tko je u to vrijeme uopće znao za Bonellia. Pisao je samo nekakav copyright u jednom retku malim slovima.




quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Dexters

Ne znam zašto talijani uopće izdaju Zagora, kad ima Zlatna serija original.



Zlatna serija..ona prije i ova danas nije nikad bila original...
Original imaju samo Italijani.
Mi imamo samo nostalgiju...

teller Posted - 18/09/2018 : 08:45:21
quote:
Originally posted by Dexters

Ne znam zašto talijani uopće izdaju Zagora, kad ima Zlatna serija original.



Zlatna serija..ona prije i ova danas nije nikad bila original...
Original imaju samo Italijani.
Mi imamo samo nostalgiju...
Dexters Posted - 18/09/2018 : 08:43:36
Ne znam zašto talijani uopće izdaju Zagora, kad ima Zlatna serija original.
stripnik Posted - 18/09/2018 : 08:20:55
Hogalova magija nikada neće biti Starac s brda.
Talični Tom neće nikada biti Lucky Luke.

Zlatna Serija je original. Ludens, Libellus i ostali nemaju pojma.


quote:
Originally posted by Combatrock

Hogalova magija. Cemu glupiranje sa cudnim nazivima, nazovimo Zagorove epizode pravim imenima, bar one stare, prave, neponovljive jer tad tad sam bio mlad.

dzoni Posted - 05/09/2018 : 15:34:31
to je vec izlazilo kad su te stege popustile pred kraj 1980 tih...ova je izasla kod nas krajem 1989 godine...tada vec nije bilo nikakvih cenzura sem po nekad nekog skracivanja stranu dve tri radi uklapanja u kalup naseg broja strana,reklama i slicno......(ne racunajuci onih neverovatnih 53 strane demona ludila )
ivanl Posted - 05/09/2018 : 05:32:46
Dezurni cenzor onomad, nije procitao ovu epizodu, ili je bio bas tad 'opravdano odsutan', pa nije stopirao ovu sablazan.
1Euro Posted - 04/09/2018 : 17:22:16
Tonka non stop šeta go u ovom stripu......previše golotinje, ovo bi trebalo cenzurirati. Čudim se, da je Dnevnik to objavljivao u svoje vrijeme
DODSFERD Posted - 31/08/2018 : 14:54:16
Kuda to pobježe Zagorova glava.

Tonka24 Posted - 31/08/2018 : 11:19:48
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by ivanl

Stranica, I takav vid poslovanja mu je relativno nov. Ali njegovo ime I ugled su prica za sebe. Tako da, covjek je, sto reci; autoritet.



I prepuna skladišta.Da ne spominjem kako je uvijek pogodan za fer dogovor.


Osobno sam se upoznao s njim ove godine, nema se što za nadodati.
DODSFERD Posted - 28/08/2018 : 14:02:25
quote:
Originally posted by Terminator

Broj je dosta dobar, sviđa mi se taj odnos Zagora i Tonke, kao kulminacija prethodna dva broja. Prepreke koje je Toninelli ubacio malo su mi isforsirane. Sad se tu odjednom nađe netko tko bi zaradio na beštiji, pa skretanje na grizlija, to je oduzelo previše vremena i kad smo već došli kod starca na brdu, sve se svelo na spravljanje napitka i jednu završnu transformaciju. Šteta, jer tu se moglo ubaciti malo više o povijesti preobrazbe, koga je tip sve izliječio itd. Ali okej.

8/10.


Meni su prepreke na putu pun pogodak da baš ne ispadne kako je bilo jednostavno doći do Hogala.
A ona scena kada Tonka iskoči iz kola i gologuz trči kroz šumu stvarno vrhunska.
DODSFERD Posted - 28/08/2018 : 13:52:53
Koja slučajnost, upravo mi je Castellijev vampir na redu za čitanje u Klasiku jer sam riješio sve zaostatke iz extra serije.
Onda mi taj vampir bio jako dobar, nadam se da sada neću ''otkriti'' neke veće nedostatke.
Džedson Posted - 28/08/2018 : 12:29:59
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Džedson
ja još nisam pročitao ovaj dio. prva dva su mi bila odlična, ali opekao sam se na hagotu nedavno čiji mi je završni dio bio blijed nakon odličnog početka i sredine



Izgleda da tebi priča nije ostala u sjećanju kao meni jer si valjda zaboravio da si je ranije čitao, ovdje si čak ostavio i komentar. http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-960-962-tonkino-prokletstvo/730/#D%C5%BEedson




ma sve sam ja njih čitao iz zs. stvar je u tome da je to bilo većinom u prvoj polovici 90tih. tada mi je 90 posto zagora bilo vrh vrhova, uključujući i džinovskog krakena, troglavu aždaju, onu castellijevu sa otokom kaj je crtao segna, ma sve i dylan dog mi je bio zakon. sad sam nedavno jedva živ pročitao, čisto u ime nostalgije stare dnevnikove dylane, ma užas

kad sam se tek prijavio na ovaj forum, ostavio sam nekih dva tri komentara onako po sjećanju, ali sam uporedo čitajući ekstru skužio 15-20 godina kasnije imam prilično drugačiju percepciju i da mi je veliki dio tih starih priča puno lošiji nego što sam ih se sjećao.

zato mi je, kada sad čitam ekstru važan moj sadašnji dojam, koji se često razlikuje od ondašnjeg. jebiga, boselli me pokvario, oću megalomanske priče gdje je sudbina svemira na kocki zezam se malo, ali stvarno je primjerice toninelli previše nisko letio s ambicijama i tim nekakvim kratkim pričicama i lokalnim čarkicama. kod nolitte, pak, mi je jedan dobar dio priča opasno zgazilo vrijeme, dok se druge još junački drže.

evo, primjerice, siguran sam da sam ostavio komentar sa visokim ocjenama za raskrinkanog vampira. da sad ocjenjujem, dao bi castelliju neku mizeriju za scenarij, ferriju ostavio visoku, jer je odradio odličan posao. kad sam to čitao u extri, ajoj ali neka te pozitivne ocjene tamo, neću ništa dirati.

ali za ovu priču čak mislim da će moj tadašnji komentar odgovarati sadašnjem dojmu. napišem čim pročitam.
Terminator Posted - 28/08/2018 : 11:15:31
Broj je dosta dobar, sviđa mi se taj odnos Zagora i Tonke, kao kulminacija prethodna dva broja. Prepreke koje je Toninelli ubacio malo su mi isforsirane. Sad se tu odjednom nađe netko tko bi zaradio na beštiji, pa skretanje na grizlija, to je oduzelo previše vremena i kad smo već došli kod starca na brdu, sve se svelo na spravljanje napitka i jednu završnu transformaciju. Šteta, jer tu se moglo ubaciti malo više o povijesti preobrazbe, koga je tip sve izliječio itd. Ali okej.

8/10.
ivanl Posted - 28/08/2018 : 00:35:30
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by ivanl

Stranica, I takav vid poslovanja mu je relativno nov. Ali njegovo ime I ugled su prica za sebe. Tako da, covjek je, sto reci; autoritet.



I prepuna skladišta.Da ne spominjem kako je uvijek pogodan za fer dogovor.


Vise nego fer. Zato malo reklame ne skodi...
DODSFERD Posted - 27/08/2018 : 20:07:13
quote:
Originally posted by Džedson
ja još nisam pročitao ovaj dio. prva dva su mi bila odlična, ali opekao sam se na hagotu nedavno čiji mi je završni dio bio blijed nakon odličnog početka i sredine



Izgleda da tebi priča nije ostala u sjećanju kao meni jer si valjda zaboravio da si je ranije čitao, ovdje si čak ostavio i komentar. http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-960-962-tonkino-prokletstvo/730/#D%C5%BEedson
DODSFERD Posted - 27/08/2018 : 19:24:14
quote:
Originally posted by Džedson

quote:
Originally posted by DODSFERD


Priče ovakve tematike je danas nemoguće ponoviti



što bi bilo nemoguće, pa nije valjda zabranjena ta tematika. uostalom, ovo je manje-više neka verzija vukodlaka, majmunodlak. pa buretov ne tako davni vukodlak uopće nije loš. vjerojatno si htio reći da je danas za tebe nemoguće ponoviti tako dobru priču.


Upravo to, u brzini izostavio koju riječ.
Općenito novije priče o raznim čudovištima, zvijerima i sličnim spodobama nisu na toj razini, iako mi je Pun mjesec bila jako dobra.
Ali, iz te priče sam barem pola scena zaboravio iako je prošlo samo 4 godine od čitanja, a Tonkino prokletstvo ostaje u sjećanju i nakon 29.
Džedson Posted - 27/08/2018 : 19:12:22
quote:
Originally posted by DODSFERD


Priče ovakve tematike je danas nemoguće ponoviti



što bi bilo nemoguće, pa nije valjda zabranjena ta tematika. uostalom, ovo je manje-više neka verzija vukodlaka, majmunodlak. pa buretov ne tako davni vukodlak uopće nije loš. vjerojatno si htio reći da je danas za tebe nemoguće ponoviti tako dobru priču.

ja još nisam pročitao ovaj dio. prva dva su mi bila odlična, ali opekao sam se na hagotu nedavno čiji mi je završni dio bio blijed nakon odličnog početka i sredine, tako da mi se čak marolla sa svojim hellgateom u plamenu popeo na prvo mjesto najboljeg debija ikad na zagoru.
Hercule Poirot Posted - 27/08/2018 : 18:23:23
quote:
Originally posted by ivanl

Stranica, I takav vid poslovanja mu je relativno nov. Ali njegovo ime I ugled su prica za sebe. Tako da, covjek je, sto reci; autoritet.



I prepuna skladišta.Da ne spominjem kako je uvijek pogodan za fer dogovor.
ivanl Posted - 27/08/2018 : 16:15:04
Stranica, I takav vid poslovanja mu je relativno nov. Ali njegovo ime I ugled su prica za sebe. Tako da, covjek je, sto reci; autoritet.
Hercule Poirot Posted - 27/08/2018 : 15:56:29
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
[i]
[quote][i]



Da li ima netko taj primjerak sa zs naslovom?
Odlična vijest ako je istinita, uzeo bi ovaj primjerak sa zs naslovom.
Ludens, napokon malo sluha za kupce!


Samo u striparnicama, kontaktiraj stripovi na kvadrat. Požuri, jer su zalihe ograničene.


Hvala, ali mislim ako Columbo ne bude imao, ništa od toga.


Nema sto Columbo nema...



Šteta što ne ažurira stranicu malo bolje... Ima dosta toga što nema na stranicama
DODSFERD Posted - 27/08/2018 : 15:23:50
Konačno mi danas iz SNK stigla verzija sa starim imenom, svaka čast na ovome.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000