forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KLO 108 - Zmaj u obliku oblaka

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 26/07/2018 : 19:24:01


Pierre je pariški knjižar staretinar. Brine o invalidnoj kćeri i malobrojnoj, ali zahtjevnoj klijenteli. Njegov je život umirujuće jednoličan i ispunjen sitnim navikama i ustaljenim rasporedom. Ali mir ne može trajati zauvijek, čak niti za one koji ga skupo plaćaju...

Ettore Scola, slavni talijanski redatelj, napisao je film koji nikada neće snimiti. Zato je ukazao povjerenje olovci i kistu Ive Milazza, koji ga je pretvorio u dirljiv i pjesnički nadahnut nacrtani roman.

Kolorka 108 • Zmaj u obliku oblaka • 100 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Ettore Scola • Crtež Ivo Milazzo • Prijevod Andrej Cvitaš • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.7.2018. • Cijena 120 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-108-zmaj-u-obliku-oblaka/496/
18   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Dwayne_Looney Posted - 23/11/2020 : 16:12:55
Otprilike se, što nije baš često, slažem s mišljenjem većine iako mi ipak nije bilo baš teško proći kroz sve stranice ispunjenje citatima iz književnih djela i povremeno dosadnim dijalozima (doduše, možda je glavni razlog što mi je ovo prvi pročitani strip nakon dvomjesečne pauze). Ljuti me sam kraj, previše je banalan... prošlo je godinu dana od zadnjeg posta ali ću oprezno zaspojlati: koji vrag, pronalazak izgubljenog kera vraća Yolandu, a po domino-efektu time i Pierrea, u staro normalno? Ono što se dogodilo se dadne lako, odnosno mora zaboraviti? Pa, eto...

Milazzo nije loš, meni je zanimljivo vidjeti mu crtež u boji.

Ocjene:
P: 7, S: 6, C:7, N: 7 iliti nekih 3.25/5
NESVRSTANI Posted - 02/10/2019 : 23:03:42
Iz nekog razloga san bija skeptičan prema ovome stripu, pokazalo se s pravom.
Kolor mi se nikako ne sviđa i mislin da bi C/B varijanta bila puno bolja. Ovo mi je najgori Milazzo u izdanju Fibre do sada.
Detektiv Marvin mi je poprilično bezvezan strip, ali tamo mi je crtež odličan. Ovde mi je kolor ubija i taj dio guštanja u crtežu.
Ne pušin priče o fatalnin platonskim ljubavima, likovi su mi bezvezni, a odnosi između likova nategnuti, nedorađeni i površni.
Ovo bi i na 48 strana bilo dosadnjikavo, na 100 je dosadno i prerazvučeno.
5.5/10



anto Posted - 24/01/2019 : 21:46:31
Ako ti je zbog Skole,slobodno preskoči.
vukozec Posted - 24/01/2019 : 16:53:23
Meni je ovo na wishlisti, manje zbog Millaza, više zbog Scole.
Poli Posted - 24/01/2019 : 16:28:11
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by split85

Ocjena: 7/10
Nije nužno imat u svojoj kolekciji.



+1


I ja sam tu negdje. Da je bas nesto posebno ili cak masthevusa, nazalost nije. No, ljepa prica i... to je to. Milazzo solidan (pogotovo za ovu stariju fazu ). Ali ove njegove boje mi ipak djeluju ko za par desetljeca unazad. Ne znam kako se tacno izraziti, ali ipak dosta osiromaseno. Volim njegove crteze u akvarelu, ali cijeli strip... nije to to.

Nego... da li je to ona progovorila na str. 45 (srednja vrsta) ili je to otac? Oboje su plavi pa...

Aco Posted - 14/12/2018 : 10:40:05
Nije mi previše sjelo. Još jedan strip u kome se ništa posebno ne događa a ima 100+ stranica. Moglo je na 20-ak. Ovako je na silu razvučeno. Milazzo , iako u kasnoj fazi, odradio atmosferu i ugođaj Pariza onako kako treba ali me posebno iznenadio kod djevojke - jako dobro , potrudio se.
anto Posted - 04/11/2018 : 18:14:08
Pjer je pariski antikvar knjiga i stara se o ćerci koja je u kolicima.Jednog dana,u njegovu radnju,ali i u život će banuti neobična devojka Jolanda.
Ostareli Ken Parker u Parizu - nažalost,scenarista nije Berardi već italijanski režiser Etole Skola,a u stripu se definitivno ne snalazi kao u filmu (ovo kažem na osnovu njegove reputacije,jer nisam pogledao nijedan njegov film).
Nije strip loš,solidan je,ali na momente pomalo dosadnjikav (malo vuče i na Berardijev stil u nekim trenucima,pretpostavljam da je za to zaslužan Milaco),ali nije to to - da Milaco nije crtač,ovo ne bi bilo vredno neke veće pažnje.

3/5
vešmašina Posted - 04/10/2018 : 07:35:38
Ken Parker u Parizu.

Priča: 7
Crtež: 10
Scenarij: 6
Naslovnica: 10


Zbog ljubavi prema Kenu i predivnom Milazzovom crtežu teško je ostati objektivan u ocjeni stripa.

Ideja je odlična, "Ken" knjižničar s nepokretnom kćeri i da ne spojlam dalje,ali ono što guši radnju i tok priče je previše književnih referenci koje su nepotrebno ubačene, likovi poput doktora i konobara ako su već morali biti prikazani - kroz par kadrova bilo sasvim dovoljno, a s druge strane lik novinarke je prikazan prebanalno i plitko.

Strip uzeti zbog predivnog crteža i matorog Kena u Parizu.
risbozg Posted - 18/09/2018 : 20:48:03
quote:
Originally posted by split85

Ocjena: 7/10
Nije nužno imat u svojoj kolekciji.



+1
split85 Posted - 18/09/2018 : 16:37:40
Ocjena: 7/10
Nije nužno imat u svojoj kolekciji.
udarnik007 Posted - 17/08/2018 : 21:07:38
Milazzo u punom sjaju!!!
Slazem se da ovo ne bi bilo
toliko dobro da je netko drugi crtao.
Od mene 8,5 od 10!
Vratit cu se još koji put ovome...
anto Posted - 10/08/2018 : 23:13:29
quote:
Originally posted by Shaner

Dirljiva priča koja vjerojatno ipak ne bi ostavila takav utisak da ju nije crtao Milazzo. Ovako je to, naravno, za svaku preporuku. Ljubav i knjige u stripu, di ćeš bolje!




ocena???????????????''
Shaner Posted - 10/08/2018 : 20:45:28
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Shaner

Dirljiva priča koja vjerojatno ipak ne bi ostavila takav utisak da ju nije crtao Milazzo. Ovako je to, naravno, za svaku preporuku. Ljubav i knjige u stripu, di ćeš bolje!




Ocemo ocene



Odluči se više.

Morati ću se ovih dana malo vratiti stripu, nisam još siguran u koju točno kategoriju spada.

Dr. Zistis Posted - 10/08/2018 : 17:32:06
quote:
Originally posted by Shaner

Dirljiva priča koja vjerojatno ipak ne bi ostavila takav utisak da ju nije crtao Milazzo. Ovako je to, naravno, za svaku preporuku. Ljubav i knjige u stripu, di ćeš bolje!




Ocemo ocene
Shaner Posted - 10/08/2018 : 10:49:13
Dirljiva priča koja vjerojatno ipak ne bi ostavila takav utisak da ju nije crtao Milazzo. Ovako je to, naravno, za svaku preporuku. Ljubav i knjige u stripu, di ćeš bolje!

ninel Posted - 27/07/2018 : 09:18:32
Upravo pročitah predogled. Sjajan strip! Scenaristički i crtački.
Peyo Posted - 26/07/2018 : 22:06:38
quote:
Originally posted by ivanl

Milazzo kralj ...



.. crteža i atmosfere.

Ken Parker postao knjižar
ivanl Posted - 26/07/2018 : 21:15:00
Milazzo kralj u svakom obliku. Malo drugaciji Ivo.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000