forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Americko izdanje Zagora!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
D.J. Posted - 23/12/2014 : 12:52:34
Dragi prijatelji,

Ne sjecam se kad sam osjecao ovoliku cast u zivotu, mozda kad sam postao otac, ali ni onda jos nisam bio svjestan sto to znaci, no ovoga sam odmah svjestan. Nakon 54 godine, Zagor Te-Nej nas omiljeni junak, po prvi put ce biti izdan na engleskom jeziku, u Americi, u zemlji iz koje on zapravo i je. Ovo je Zagorov “homecoming”!

Nekoliko rijeci o izdanju…

-svaka knjiga ce biti jedna kompletna prica, integral, najbolje price Zagora
-knjige ce biti u boji
-naslovnice crta Michele Rubini (olovka i tus) i Well-Bee (boja)
-svaka knjiga ce imati detaljne uvodne i analiticke tekstove
-prva knjiga je Terror from the Sea (poznata kod nas kao Morska strava) od autora Bosselija i Andreuccija, a opsirne tekstove/analize za nju napisali su/pisu nasi forumasi poznati pod nickovima Stinky i Pijani Patak.


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
D.J. Posted - 25/03/2024 : 06:08:29
quote:
Originally posted by wintermute

Nas Youtuber Mr.Zak je nabavio The Lost World od Epicentra. Odusevila ga je naslovnica (inace istu sam i ja bio izabrao svojevremeno) a i sve ostalo, evo ga mini-prikaz, linkovao sam tacno od sekunde kada pocinje:
EDIT: hm, izgleda da deep linking na timestamp ne radi sa tube tagom, evo ga raw link na sekundu kada pocnije:
https://www.youtube.com/watch?v=14fuwOzBJmA&t=369s


Hvala. Lijepo je vidjeti tu knjigu kad je ovako netko drugi pregledava. Meni još uvijek jedno od naših najdražih izdanja.
wintermute Posted - 24/03/2024 : 19:06:59
Nas Youtuber Mr.Zak je nabavio The Lost World od Epicentra. Odusevila ga je naslovnica (inace istu sam i ja bio izabrao svojevremeno) a i sve ostalo, evo ga mini-prikaz, linkovao sam tacno od sekunde kada pocinje:



EDIT: hm, izgleda da deep linking na timestamp ne radi sa tube tagom, evo ga raw link na sekundu kada pocnije:
https://www.youtube.com/watch?v=14fuwOzBJmA&t=369s
emirem Posted - 27/01/2024 : 10:40:57
Dobio sam danas oba Caina!
Super izgleda, hvala ti Iggy na trudu i vremenu!
Zahvaljujem na suradnji i ekipi iz SNK u Zagrebu.
D.J. Posted - 04/01/2024 : 23:25:54
quote:
Originally posted by wintermute

Vuk Samotnjak!

https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-655-656-vuk-samotnjak/75/

Upravo ga procitah ponovo posle mnoooogo vremena i zaista mi je i dalje odlican. Ostavio sam i komentar na recenziju.

Nadam se da ce D.J. (inace recenzent) ovu epizodu jednom objaviti na engleskom!


Vidjet cemo, ali nije mi trenutno u planu. Zadnji put (prije nekoliko godina) kad sam ponovo citao ovu pricu nije mi bila tako jaka kao prije 20 godina () kad sam napisao recenziju. Treba se ponoviti stivo.
wintermute Posted - 03/01/2024 : 05:22:11
Vuk Samotnjak!

https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-655-656-vuk-samotnjak/75/

Upravo ga procitah ponovo posle mnoooogo vremena i zaista mi je i dalje odlican. Ostavio sam i komentar na recenziju.

Nadam se da ce D.J. (inace recenzent) ovu epizodu jednom objaviti na engleskom!
D.J. Posted - 26/12/2023 : 06:10:42
Hvala na linkovima! Odlican je taj video YouTubera Billa.
Nadam se da smo sa Alvar Mayorom jos malo prosirili publiku. A ove godine bit ce jos takvih, all-time great radova ove godine uz Bonelli, naravno.
wintermute Posted - 25/12/2023 : 20:28:51
Cesto se ovde postavljaju pitanja o odjeku Zagora (i EC uopste) u americi.

PijaniPatak je pre par godina (page 120 & 121) okacio jedan podcast sa veoma interesantnim pogledom na Zagora iz ugla americkih stipofila i te kako vredan slusanja. Isekao sam relevantan deo (oko 15 min) i okacio ga ovde: https://jumpshare.com/s/xDRTJj1OjuNE8Go15oQQ

Dalje, polako se interesantne stvari pojavljuju i na YT... Prvih 10 godina je izgleda najteze

Ask Chuck Dixon o Texu i Epicenter Comics, neka interesantna zapazanja (linkovao sam tacno vreme): https://youtu.be/3Jk4iFP8lqw?t=3573

A ovaj Youtuber kaze da je upravo tu (Chuck Dixon) cuo za EC i navukao se pa napravio ceo video:

wintermute Posted - 02/12/2023 : 00:04:30
quote:
bez zabrana kakve se desavaju u nekim drugim krajevima


D.J. Posted - 01/12/2023 : 20:37:16
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
zanimljivo je ovako na forumu pod nickovima, niti ne znas s kime pričaš


Pa evo hint za tebe D.J.: avatar mi je isti na Kickstarter-u i ovde

quote:
mogao bi direktno od mene kupiti


Da, pretpostavljao sam da moze i kod tebe da se kombinuje ali mi pise USA na profilu pa sam se osetio obaveznim da ponudim...

Velika steta za ove nove postarine koje dosta stvari "ubijaju". Kao da se svet u neku ruku zatvara. Jedan nacin borbe protiv toga je sa digitalnim izdanjima ali to je velika posebna i kontroverzna tema...


Hehe OK! Vidjet cu.

Sto se tice postarine, nazalost bas je tako, sve veci troskovi slanja i povecanje poreza u neku ruku zatvara zemlje i to je jos bez zabrana kakve se desavaju u nekim drugim krajevima.

D.J. Posted - 01/12/2023 : 20:32:56
quote:
Originally posted by Aco

quote:
Originally posted by D.J.

Jedino da je netko u Italiji ili Njemačkoj npr. pa da primi stripove (veću količinu), pa da nešto sredimo. (Slobodno se javite na PM ako imate nekakvu takvu opciju). Za te zemlje je postarina dosta manja.



Kakva je situacija sa Alan Fordom u Beogradu, imaju oni nešto?
I dali se negdje u Italiji može kupiti?


Nema ni u Alan Fordu. Kontakt u Srbiji je moj suradnik Legaz. Njegov email je legaz6897@gmail.com. No ni on nema ekstra primjeraka ovih zadnjih brojeva.
Ako imas nekoga da primi/preuzme stripove u Italiji to je dobra opcija! Imam suradnika Talijana kojem saljem pakete svakih nekoliko mjeseci.
corto33 Posted - 01/12/2023 : 15:18:04
quote:
Originally posted by Aco

quote:
Originally posted by D.J.

Jedino da je netko u Italiji ili Njemačkoj npr. pa da primi stripove (veću količinu), pa da nešto sredimo. (Slobodno se javite na PM ako imate nekakvu takvu opciju). Za te zemlje je postarina dosta manja.



Kakva je situacija sa Alan Fordom u Beogradu, imaju oni nešto?
I dali se negdje u Italiji može kupiti?





Imaš za Italiju opciju brezmeje.si
Aco Posted - 01/12/2023 : 12:31:54
quote:
Originally posted by D.J.

Jedino da je netko u Italiji ili Njemačkoj npr. pa da primi stripove (veću količinu), pa da nešto sredimo. (Slobodno se javite na PM ako imate nekakvu takvu opciju). Za te zemlje je postarina dosta manja.



Kakva je situacija sa Alan Fordom u Beogradu, imaju oni nešto?
I dali se negdje u Italiji može kupiti?

wintermute Posted - 01/12/2023 : 04:15:40
quote:
zanimljivo je ovako na forumu pod nickovima, niti ne znas s kime pričaš


Pa evo hint za tebe D.J.: avatar mi je isti na Kickstarter-u i ovde

quote:
mogao bi direktno od mene kupiti


Da, pretpostavljao sam da moze i kod tebe da se kombinuje ali mi pise USA na profilu pa sam se osetio obaveznim da ponudim...

Velika steta za ove nove postarine koje dosta stvari "ubijaju". Kao da se svet u neku ruku zatvara. Jedan nacin borbe protiv toga je sa digitalnim izdanjima ali to je velika posebna i kontroverzna tema...
D.J. Posted - 01/12/2023 : 00:28:55
quote:
Originally posted by wintermute

@Aco: Ja mogu da ti kupim sve ove stripove ovde u USA i posaljem. Naravno, to bi bilo veoma skupo (duple postarine + carina). Ako ti taj nacin ipak odgovara posalji mi PM.


Hvala, ali nema potrebe. Ja šaljem u citav svijet i mogao bi direktno od mene kupiti, samo sto je trenutno postarina do Slovenije $149 + porez u Europi za ta 4 stripa, a ne stanu u flat rate kutiju od $102.
D.J. Posted - 01/12/2023 : 00:23:02
quote:
Originally posted by sumohrvat

Gdje ima kod nas za nabaviti uopće ove stripove ? Gdje god sam gledao,nemaju ..


Teško je da igdje imaju ova 4 za koja Aco pita.
D.J. Posted - 01/12/2023 : 00:21:34
Inače, u ovu Scepter knjigu stavili smo u uvodu i onu kratku Zagor priču u boji (iz Gazzete) koju je crtao Rubini, a napisao Burattini.
D.J. Posted - 01/12/2023 : 00:15:46
quote:
Originally posted by Aco

Ako ima koja dobra duša da mi pomogne oko nabavke (samo Rubinijeve naslovnice), fale mi ovi. U Stripovi2 nemaju:

Zagor : Shadow of the Vampire
Zagor : The lost mine
Zagor : The return of Cain
Zagor : The scepter of Tin hinan


Nažalost, otkad je kompanija preko koje sam slao propala (prva opcija) i od kad su digli cijene postarine za Sloveniju, pa je ista kao za Hrvatsku (druga opcija), nemam rijesenje za slanje u ex-Yu, osim ako ne dignem prodajnu cijenu za najmanje 50%. Plus sto su još digli i cijene PDV-a, valjda za cijelu Europu. Jedino da je netko u Italiji ili Njemačkoj npr. pa da primi stripove (veću količinu), pa da nešto sredimo. (Slobodno se javite na PM ako imate nekakvu takvu opciju). Za te zemlje je postarina dosta manja.
D.J. Posted - 01/12/2023 : 00:07:50
quote:
Originally posted by wintermute

Pa eto nestvarno je pomalo da je proslo skoro 10 godina (!) od prvog Zagora na engleskom i tiho su se gomilali ovi stripovi...

Imam ih ja jos od EC ali ovo je Zagor topic :)

D.J., mi smo inace vec nekoliko puta razmenili poruke na Kickstarter / Indiegogo pa bih evo i ovde jos jednom da ti se zahvalim na svemu sto radis i pozelim jos mnogo mnogo uspeha i dugovecnost izlazenja (pratio sam ovu temu od pocetka ali sam tek nedavno kreirao nalog).

Svaka tvoja najava, a pogotovu paket, su meni izvor ogromnog zadovoljstva.


Hvala! Da, vidiš zanimljivo je ovako na forumu pod nickovima, niti ne znas s kime pričaš. Na ovome topicu je sve počelo. Još se sjećam te večeri kad sam najavio… Od uzbuđenja nisam mogao spavati cijelu noć nego sam tu visio sa ljudim i dijelio uzbuđenje o budućem izdavanju Zagora.
wintermute Posted - 30/11/2023 : 16:59:58
@Aco: Ja mogu da ti kupim sve ove stripove ovde u USA i posaljem. Naravno, to bi bilo veoma skupo (duple postarine + carina). Ako ti taj nacin ipak odgovara posalji mi PM.
SPQRoma Posted - 30/11/2023 : 16:34:36
Kod mene ima još nešto, ne znam tačno šta od brojeva je ostalo, ali javite se ako imate koga u BiH da može preuzeti. https://www.facebook.com/StriparnicaColosseum
sumohrvat Posted - 30/11/2023 : 15:58:40
Gdje ima kod nas za nabaviti uopće ove stripove ? Gdje god sam gledao,nemaju ..
Aco Posted - 30/11/2023 : 10:56:10
Ako ima koja dobra duša da mi pomogne oko nabavke (samo Rubinijeve naslovnice), fale mi ovi. U Stripovi2 nemaju:

Zagor : Shadow of the Vampire
Zagor : The lost mine
Zagor : The return of Cain
Zagor : The scepter of Tin hinan
jaki Posted - 30/11/2023 : 00:08:29
quote:
Originally posted by wintermute

@jaki: izgleda jos mnogo lepse uzivo :)


Vjerujem ti.
wintermute Posted - 29/11/2023 : 22:41:48
Pa eto nestvarno je pomalo da je proslo skoro 10 godina (!) od prvog Zagora na engleskom i tiho su se gomilali ovi stripovi...

Imam ih ja jos od EC ali ovo je Zagor topic :)

D.J., mi smo inace vec nekoliko puta razmenili poruke na Kickstarter / Indiegogo pa bih evo i ovde jos jednom da ti se zahvalim na svemu sto radis i pozelim jos mnogo mnogo uspeha i dugovecnost izlazenja (pratio sam ovu temu od pocetka ali sam tek nedavno kreirao nalog).

Svaka tvoja najava, a pogotovu paket, su meni izvor ogromnog zadovoljstva.
D.J. Posted - 29/11/2023 : 22:20:40
quote:
Originally posted by wintermute

@jaki: izgleda jos mnogo lepse uzivo :)

@D.J.: da li moze neki hint sta se sprema u 2024? Za starog supporter-a...

[url=https://ibb.co/9hD9MNx][/url]


O-ho-ho! Netko ima finu kolekcijicu!
Tesko je povjerovati, ali jos nisam odlucio 100% koje cu Zagore izdati iako sam u jednoga siguran. Bit ce jedna druga, takoder zanimljiva najava ovdje za koji tjedan.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000