forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 KRIVO SRASTANJE

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
elva Posted - 20/09/2018 : 17:43:39
Majstor je tako svjež, još rastura!

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
wesskowaz Posted - 03/09/2020 : 09:13:34
wesskowaz Posted - 17/02/2020 : 00:24:55
wesskowaz Posted - 07/02/2020 : 15:50:47
Konacno.
Shuckey Posted - 07/02/2020 : 07:01:52
Đoni stavio i "Filigranske pločnike"... Plus par singlica...

wesskowaz Posted - 16/01/2020 : 16:20:59
Novi NIN.

globinjo Posted - 25/10/2019 : 11:48:10
quote:
Originally posted by wesskowaz

Laguna najavila za oktobar.



Evo i sadrzaja:
https://www.laguna.rs/odlomak_5263_izmedju_krajnosti.html


Izašla je i knjiga dusana vesica-džoni
Obje kupljene ima dva dana
Jedva cekam da ateriraju u split
wesskowaz Posted - 14/10/2019 : 14:55:07
Knjiga je od danas u prodaji.
900 din puna cena.
elva Posted - 19/09/2019 : 20:05:27
quote:
Originally posted by vukozec

Mon Ami = najjača pjesma Azre. Slušati najglasnije.


Da, ovo me budi!😀
vukozec Posted - 18/09/2019 : 08:43:28
Mon Ami = najjača pjesma Azre. Slušati najglasnije.
wesskowaz Posted - 17/09/2019 : 22:18:59
Laguna najavila za oktobar.



Evo i sadrzaja:
https://www.laguna.rs/odlomak_5263_izmedju_krajnosti.html
wesskowaz Posted - 14/12/2018 : 20:49:50
https://www.xxzmagazin.com/kao-kad-se-dug-vraca-faksiranim-novcanicama/komentari
wesskowaz Posted - 10/11/2018 : 22:39:16
Eto nam Dzonija opet u medijima.

http://www.rts.rs/page/magazine/sr/story/471/svet-poznatih/3317082/.html
ivanl Posted - 27/09/2018 : 17:08:07
quote:
Originally posted by elva

Meni je žao šta ovdje nije stavio No comment sa albuma, nego je sa Zadovoljštine.
Studijska verzija mi je tako draga, ono njegovo vrištanje mi je toliko pozivajuće na oslobađanje energije.:-)



Onaj kontrast pomalo popisticke melodije i 'voznje' instrumenata sa punkerskim iskrenim vriskom iz dubine duse, popracen tekstom ogoljenim do kosti, ostavlja stvarno bez rijeci, i dan danas...
Live verzija sa Zadovoljstine je dobra, dakako, ali tamo je vec sve krenulo drugim smijerom i zeljom za pronalazenje novih aranzmana, tako da je meni studijska verzija neprikosnovena.
raic1922 Posted - 26/09/2018 : 18:19:15
Ova mi je live verzija dosta bolja
elva Posted - 26/09/2018 : 18:11:53
Meni je žao šta ovdje nije stavio No comment sa albuma, nego je sa Zadovoljštine.
Studijska verzija mi je tako draga, ono njegovo vrištanje mi je toliko pozivajuće na oslobađanje energije.:-)
ivanl Posted - 25/09/2018 : 06:47:19
Bas dobro da se neke ljude podsjetilo na ovaj izvanredni album. Ja mu se redovito vracam kroz sve ove godine. Stvarno je sviracki i produkcijski bio ispred vremena.
Barker Posted - 23/09/2018 : 22:43:33
Hvala na potsetniku, odavno nisam preslusao ovu plocu. Ustvari, nista od Azre par godina unazad
ivanl Posted - 23/09/2018 : 15:29:10
Koliko je samo dobrih bendova tamo otprasilo svoj repertoar, blago se purgerima, koji su, 80-ih tamo zalazili. Cak su i Pixies u naponu snage '89 tamo napravili show, sa paklenom set listom...
A mi u Splitu, u 'Toka', na SDK-a i Svetu pankera...sad nije to bilo lose, ali svjetlosnim godinama daleko od Zagreba. Jbg. Ja sam uhvatio zadnji vagon, zadnjeg vlaka, koji je kretao sa zadnjeg kolosjeka, tadasnjeg novog vala u samo povecerje... dobro da sam i to...
Spiderman Posted - 23/09/2018 : 15:01:24
quote:
Originally posted by ivanl

I Elektricni orgazam, La Cinema, cak i Bijelo dugme ponukani trendom novog vala, da ne bi ostali sa strane, dok se 'nesto dogada', u tom misticnom Kulusicu...



ivanl Posted - 23/09/2018 : 00:21:06
I Elektricni orgazam, La Cinema, cak i Bijelo dugme ponukani trendom novog vala, da ne bi ostali sa strane, dok se 'nesto dogada', u tom misticnom Kulusicu...
NESVRSTANI Posted - 22/09/2018 : 22:32:11
quote:
Originally posted by ivanl

Kad pricamo o R'n'r-u, i cistoj koncertnoj esenciji rocka, naboju benda u intimnoj atmosferi malog kluba,(nikada prezaliti Kulusic)


Klubovi za par stotina ljudi su najbolji mogući ambijent.
A Kulušić je očito bija poseban jer su i Film i EKV tamo snimili vrhunske albume.
ivanl Posted - 22/09/2018 : 13:55:06
Kad pricamo o R'n'r-u, i cistoj koncertnoj esenciji rocka, naboju benda u intimnoj atmosferi malog kluba,(nikada prezaliti Kulusic),tad je Ravno do dna krucijalni zgoditak opce povijesti rocka,(a pod tim mislim i na svjetske sirine i duzine). Nesto neponovljivo. Jos kad znamo da je cijelu sedmicu odsvirao u Kulusicu, dan za danom taj koncert postaje jos intrigantniji. Onaj sto ga je on osobno stavio na you tube, iz Bg doma omladine takoder je cista petica. Drugaciji je od Ravno do dna sluzbenog, jos garazniji, siroviji ako je to uopce moguce... nemo's vjerovat da trio onako svira.
Zadovoljstina je vec sofisticiranija, duple gitare, vise elektrike u zvuku, rearanzmani pjesama,Johnny je tada trazio neki drugi viseslojniji glazbeni izricaj,(tad se vec pocinje nazivati Johan), ali takoder pakleno odsviran live. Pa Kao i jucer pjesma je odsvirana tako jebeno dobro, da mogu reci kako tako nisu svirali ni Deep Purple u najrazigranijoj fazi. Inace da, u Splitu je zadovoljstina dosla do izrazaja 100%, ako je ona u Zagrebu na nosacu zvuka bila 80%. Pamtim ti ja to sve, recimo na Jesi li sama veceras je upaljena bengalka u sred Gripa,(znam i osobno lika koji je zapalio), te je upaljena svjetlost u dvorani i na semaforu je isla poruka; Nemojte paliti vatre! A Johnny je bio u sred stiha; Ja stojim sam sa prazninom svugdje oko sebe...inace se nikad nije bas smijao, a tu se bas cerekao, jer cijela publika je gledala na tribine gdje je u sred guzve gorila 'bengalka' koja je plamtjela i gusto dimola...moment je bas odgovarao stihu, jer je izgledalo kao da stvarno stoji sam sa prazninom svugdje oko sebe...
Ma ludilo...kakve uspomene...uvjek se toga sijecam...
Za mene boljeg nema. To jest boljih jer support Leinera, Hrnjaka i ostalih nemjerljiv je. Sam Leiner je rekao; moja sreca je bila, sto on nije znao svirati bubnjeve, a ja sam ga bezpogovorno slusao, pa nije bilo problema...problemi su dosli poslije, al to je neka druga prica...
Uglavnom svi ostali clanovi Azre su poslje radili glazbena sranja. Nisu imali ni glavu ni rep, a vrhunski glazbenici. Eto sto ti je bio leader, pa makar i 'tiranski' kao Branimir...jbg. bilo je sve kako je on htio u bendu, ali vrijedilo je svaki trenutak.
elva Posted - 22/09/2018 : 12:46:14
quote:
Originally posted by ivanl

Eh, davno je to bilo...
1987 na Gripama u Splitu, u sklopu Zadovoljstine (na unutrasnjim omotima ploce ima par slika iz Splita), za taj koncert on je osobno rekao da mu je jedan od najboljih, skupa sa koncertom iz doma omladine u Beogradu. Pa onda u Trogiru u dvorani,(u kojoj nikada vise nisam bio), ljetnom kinu Bacvice u Splitu,(kad je raketom/bakljom zapaljen bor u euforiji),te u mjesnoj zajednici u Srinjinama, malom mjestu iznad Splita. To ti je bila postava: Stulic, Leiner, Kipp, Paden. Do 1990 jos dva puta; u bivsem FESB-u klubu u sklopu fakulteta elektro strojarstva i brodogradnje, te u velicanstvenoj antickoj Gradini, ljetnom kinu u Solinu. Tad je postava bila; Stulic, Paden, Sojat, Knezevic. Svirke su bile kao kod Sprengsteena, cirka 3, 3 ipo sata. Nevjerovatno nesto. Uglavnom, takvo sto sam tad vidio i poslje nikad...a odgledao sam i Sprengsteena, Cavea, Neil Yanga, Lou Reeda, Leonarda Cohena, Bowia , Watersa, masu dobrih, kompletnih autora i iznimnih tekstopisaca,sve do Marka Lanegana... Sve to je bilo dobro do izvrsno ali nikad vise kao Stulic. Jedino jednom me podsjetio naboj na koncertu kao kod Azre, u Primostenu prije 3 godine kad je svirao Peter Hook iz Joy divisiona sa sinom i svojim novim bendom the light. Tad su izvodili samo pjesme Joy Divisiona, i to me je iskreno bacilo na trenutak u 80-te i Johnnyeve nastupe...


Svaka čast!
Da, to je rekao za koncert u Splitu ako je onaj u Domu sportova sa Zadovoljštine 80%, onda je taj u Splitu 100%.To mora da je bilo nešto.
Meni je nevjerovatno kako njih trojica sa Ravno do dna ili ovaj šta je zakačen na YT u Domu omladine u Beogradu tako praše.
Znači, nema ništa šturo, neispunjeno, kao da nešto fali.
Imaš osjećaj kao da barem pet ljudi svira, i onda još vokal.:-)
ivanl Posted - 22/09/2018 : 01:43:05
Eh, davno je to bilo...
1987 na Gripama u Splitu, u sklopu Zadovoljstine (na unutrasnjim omotima ploce ima par slika iz Splita), za taj koncert on je osobno rekao da mu je jedan od najboljih, skupa sa koncertom iz doma omladine u Beogradu. Pa onda u Trogiru u dvorani,(u kojoj nikada vise nisam bio), ljetnom kinu Bacvice u Splitu,(kad je raketom/bakljom zapaljen bor u euforiji),te u mjesnoj zajednici u Srinjinama, malom mjestu iznad Splita. To ti je bila postava: Stulic, Leiner, Kipp, Paden. Do 1990 jos dva puta; u bivsem FESB-u klubu u sklopu fakulteta elektro strojarstva i brodogradnje, te u velicanstvenoj antickoj Gradini, ljetnom kinu u Solinu. Tad je postava bila; Stulic, Paden, Sojat, Knezevic. Svirke su bile kao kod Sprengsteena, cirka 3, 3 ipo sata. Nevjerovatno nesto. Uglavnom, takvo sto sam tad vidio i poslje nikad...a odgledao sam i Sprengsteena, Cavea, Neil Yanga, Lou Reeda, Leonarda Cohena, Bowia , Watersa, masu dobrih, kompletnih autora i iznimnih tekstopisaca,sve do Marka Lanegana... Sve to je bilo dobro do izvrsno ali nikad vise kao Stulic. Jedino jednom me podsjetio naboj na koncertu kao kod Azre, u Primostenu prije 3 godine kad je svirao Peter Hook iz Joy divisiona sa sinom i svojim novim bendom the light. Tad su izvodili samo pjesme Joy Divisiona, i to me je iskreno bacilo na trenutak u 80-te i Johnnyeve nastupe...
elva Posted - 21/09/2018 : 18:33:23
quote:
Originally posted by ivanl

Glazba, pracenje glazbe i odlasci na koncerte, mi se sad vec cine kao dozivotni poziv, obaveza koja ne prestaje. A to ti govorim jer sam odgledao stotine dobrih sto stranih koncerata, sto legendi ovih prostora...a to sve nije nista prema Azrinim koncertima. Vjeruj mi. Eto ja sam Johnnya gledao 6 puta, i to mi niko ne moze ukrast. To je bilo nesto, druze...sta da ti pricam.


Uf uf uf, svaka čast...6 puta na Đonijevom koncertu?!?!?!E sada si me opet ubedirao.:-)
Di si ga gledao, i kada?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000