forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Č.KNJIGA predstavlja KICK ASS,ASTERIKS,NEONOMIKON

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 03/10/2018 : 06:05:42
Dragi čitaoci, bili smo vredni ovih dana i pred vama su tri zanimljiva strip albuma:

Kick-Ass



Dejv Lizevski je običan tinejdžer. Nije nikakav školski šmeker niti školski klovn, već običan zaluđenik za stripove, opsednut superherojima i zaljubljen u profesorku biologije.

Ali Dejv sanja velike snove. Velike, razbijačke, odmetničke superherojske snove. Danju je zarobljen u učionici, ali noću on navlači masku i postaje RAZBIJAČ.

Pošto ne poseduje nikakve posebne moći niti nadljudsku snagu, Dejv sa svojom superherojskom karijerom počinje klimavo kad se suoči s najstrašnijim kriminalcima Njujorka.

Kad Razbijač postane opšta senzacija, širom grada počinju da se pojavljuju ostali maskirani junaci – Crvena Magla, Veliki Tatica i minijaturna ubilačka mašina koju zovu NINDŽICA. Dejv Lizevski zna da je njegov superherojski hobi opasan, ali on jednostavno više ne može da stane...

Autor: Milar, Mark /Format: 24x16 / Br. str: 208

Ovu originalnu priču o odrastanju Milara i Romite mlađeg možete kupiti u našim klubovima čitalaca i na sajtu po ceni od 1199 dinara, a u ostalim knjižarama će biti 1799 dinara.


Neonomikon



Petnaest jezivih ritualnih ubistava počinjeno je na identičan način, ali među osumnjičenima se ne može pronaći nikakva veza. Agent FBI-ja Aldo Saks je istražitelj kojem se poveravaju najteži slučajevi.

Njegova logika i pristup problemu dovode do rešenja i kad se to uobičajenim metodama ne može postići. Trag ga vodi ka bruklinskom klubu Zotik, gde upoznaje dilera halucinogenih droga koji je možda povezan sa slučajem. Aldo nije svestan da ga samo korak deli od suočavanja sa zastrašujućom, mračnom silom...

Autor: Mur, Alan /Format: 24x16 /Br. str: 176

Prvi tom iz pera Alana Mura i Džejsena Barouza sačinjavaju Dvorište i Neonomikon i možete ga kupiti u našim klubovima čitalaca i na sajtu po ceni od 1199 dinara, a u ostalim knjižarama će biti 1599 dinara.


Asteriks, 37 epizoda



Senator Jogurtus Bifidus, zadužen za saobraćajnice u Rimskom carstvu, optužen je da nenamenski troši novac za održavanje čuvenih rimskih drumova. Oni su, naime, u vrlo lošem stanju... Kako bi to opovrgao, Bifidus organizuje kolsku trku kroz Italiju, otvorenu za pripadnike svih naroda poznatog sveta.

Za nju saznaju i Asteriks i Obeliks, pa rešavaju da se okušaju u vožnji trkačkih dvokolica. Za Julija Cezara, naravno, pobeda rimskog vozača predstavlja pitanje časti. Kakvim će se sredstvima takmičari služiti ne bi li došli do trofeja, videćemo u ovoj epizodi koju možete kupiti u našim klubovima čitalaca i na sajtu po ceni od 495 dinara, a u ostalim knjižarama će biti 660 dinara.

Autor: Feri, Žan-Iv / Format: 21,5 x 30,2 / Br. str: 48

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
going going Posted - 05/12/2020 : 23:00:12
Ko ne zna, postoji recenzija Kick Assa koja je na sajtu objavljena jos 2013. godine. Pa ko zeli moze da je procita i ostavi neki komentar, jer ima samo 6 komentara.

https://www.stripovi.com/recenzije/kick-ass-kickas-icon-1-kick-ass/1674/


naker Posted - 01/11/2020 : 07:41:45
Ima smisla ovo što Manny priča ali da je za autora cenzurisana verzija prava onda bi se valjda potrudio da ispegla sve rupe u scenariju i ne bi na tržište izbacio poluzavršeni proizvod
kasper Posted - 01/11/2020 : 02:15:36
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by kasper
pa ako hoces da vidis kako je stvarno skoncala CCCP ili sta se stvano desilo sa razbijacevim ocem obrati se internetu. neces zazaliti



Kako znaš da je Majka Rusija zaista tako skončala a ne kao u drugoj verziji? Kako znaš koja je prava verzija (to što je jedna prvo objavljena a druga kasnije, ne znači da je druga manje istinita od prve)?



ono sto je seceno na brzinu ne moze biti prava verzija. jos u stripu stoji isprebijana nindzica, sto ce reci da je secenje odradjeno na brzinu u ofrlje. ovo ti je vise slucaj kad imas pomesane verzije te tvoje pesme
Red Marquis Posted - 01/11/2020 : 01:17:09
quote:
Originally posted by Manny
Mislim da je skroz OK da svako od nas ima svoju "pravu verziju", ako mene pitaš.


To je potpuno u redu.
Što ne menja činjenicu da i kad sam autor promeni nešto na svom delu, to nikad ne može biti zvano originalom. To nije kokoška i jaje. A pogotovo kad pričamo o konzervativnoj i licemernoj entertainment industriji Amerike gde je jasno da za što veći "reach" ti treba delo sa što manje psovki, nasilja i pogotovo bilo čega seksualnog.
Manny Posted - 01/11/2020 : 00:34:22
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by kasper
pa ako hoces da vidis kako je stvarno skoncala CCCP ili sta se stvano desilo sa razbijacevim ocem obrati se internetu. neces zazaliti



Kako znaš da je Majka Rusija zaista tako skončala a ne kao u drugoj verziji? Kako znaš koja je prava verzija (to što je jedna prvo objavljena a druga kasnije, ne znači da je druga manje istinita od prve)?


Čekaj, ti se stvarno pitaš da li je original prava verzija ili cenzurisana verzija za delikatne dušice? Nju je Millar dozvolio da bi privukao nove fanove koji su gledali filmove gde je sve mnogo manje brutalno.



Moje pitanje je kako neko zna koja verzija je "prava verzija"? Možda je Milar pravio masakr samo da bi privukao fanove zainteresovane za nasilje a u dubini duše je želeo da napravi mekšu verziju koju bi fanovi nasilja (vrlo prisutnog u prethodnim sveskama) žestoko osudili?
Nije upitno koja verzija se prva pojavila, nego šta je to tačno "prava verzija"?
Iggy Pop je 1997. uradio remaster svog albuma Raw Power sa The Stooges iz 1973. jer je on oduvek hteo da to bude drugačije producirano. Meni se više sviđa miks Dejvida Bouvija, ali hej - koja je prava verzija?
Mislim da je skroz OK da svako od nas ima svoju "pravu verziju", ako mene pitaš.
Red Marquis Posted - 31/10/2020 : 23:57:26
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by kasper
pa ako hoces da vidis kako je stvarno skoncala CCCP ili sta se stvano desilo sa razbijacevim ocem obrati se internetu. neces zazaliti



Kako znaš da je Majka Rusija zaista tako skončala a ne kao u drugoj verziji? Kako znaš koja je prava verzija (to što je jedna prvo objavljena a druga kasnije, ne znači da je druga manje istinita od prve)?


Čekaj, ti se stvarno pitaš da li je original prava verzija ili cenzurisana verzija za delikatne dušice? Nju je Millar dozvolio da bi privukao nove fanove koji su gledali filmove gde je sve mnogo manje brutalno.
Manny Posted - 31/10/2020 : 23:19:03
quote:
Originally posted by kasper
pa ako hoces da vidis kako je stvarno skoncala CCCP ili sta se stvano desilo sa razbijacevim ocem obrati se internetu. neces zazaliti



Kako znaš da je Majka Rusija zaista tako skončala a ne kao u drugoj verziji? Kako znaš koja je prava verzija (to što je jedna prvo objavljena a druga kasnije, ne znači da je druga manje istinita od prve)?
kasper Posted - 30/10/2020 : 16:44:55
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by kasper

ne moras da citas, samo provrti sta se desava. image cenzurisao ko dnevnik sto je seko zagora


Nisam znao da su i oVo cenzurisali i sta su uopste cenzurisali...svasta



pa ako hoces da vidis kako je stvarno skoncala CCCP ili sta se stvano desilo sa razbijacevim ocem obrati se internetu. neces zazaliti
Dr. Zistis Posted - 30/10/2020 : 15:55:41
quote:
Originally posted by kasper

ne moras da citas, samo provrti sta se desava. image cenzurisao ko dnevnik sto je seko zagora


Nisam znao da su i oVo cenzurisali i sta su uopste cenzurisali...svasta
kasper Posted - 30/10/2020 : 12:04:50
ne moras da citas, samo provrti sta se desava. image cenzurisao ko dnevnik sto je seko zagora
Dr. Zistis Posted - 30/10/2020 : 11:51:51
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by going going
Odmah se bacam na drugi tom, a treći i četvrti se nabavljaju prvom prilikom pogotoovo što je ovo džabe za 500 dindži.



da, nema bolje kupovine.
samo overite ck kick-ass 3 (koji je zapravo kick ass 2), kad procitate, i necenzurisanu verziju na netu koja je mnogo bolja.



Nisam citao necenzurisanu verziju ali radi se o predobrim stripovima
kasper Posted - 30/10/2020 : 07:17:52
quote:
Originally posted by going going
Odmah se bacam na drugi tom, a treći i četvrti se nabavljaju prvom prilikom pogotoovo što je ovo džabe za 500 dindži.



da, nema bolje kupovine.
samo overite ck kick-ass 3 (koji je zapravo kick ass 2), kad procitate, i necenzurisanu verziju na netu koja je mnogo bolja.
going going Posted - 30/10/2020 : 04:31:40
Prvi broj Kick Assa je odlična, duhovita, otkačena, neverovatno nasilna vožnja koja vozi od prve stranice do poslednje! pravo osveženje u ,,superherojskom" žanru!
Odmah se bacam na drugi tom, a treći i četvrti se nabavljaju prvom prilikom pogotoovo što je ovo džabe za 500 dindži.
anto Posted - 14/05/2020 : 01:12:38


Milar&Romita Jr.:Kick-Ass,knjiga prva (Čarobna knjiga)

Sviđa mi se Razbijač - superherojski strip bez superheroja,šta ćeš lepše - deluje kao da je rađen za mlađa naraštaje,ali kad se uđe u materiju onoliko nasilja i psovanja nije za ispod 18 (a i pomalo guženja).
Dejv Lizevski,glavni akter serijala,nema nijednu specijalnu moć (u stvari,niko u stripu nema super moći),osim što može da prima batine ko Stalone u Rokiju.A tu je i Mindi Mikridi aka Nindžica koja se bije žešće od Ume Turman u Kilbilu;usput pratimo i ljubavne jade mladog Dejva.

U svakom slučaju,i Milar i Romita na nivou,nisam nešto ni preterano oduševljen Kikesom,ali svakako zadovoljan i rešen da nabavim/pročitam sledeće knjige.

4/5
anto Posted - 04/03/2020 : 09:09:32
quote:
Originally posted by sawitch

Mene brine sto Asteriksa nema vec dugo.


što te brine kad se zna da će dva izaći u maju (eventualno aprilu,ali sumnjam),i dva na jesen (salon/sajam)?
DiSkAcH Posted - 04/03/2020 : 08:17:03
Pa da, širi se panika bzvz kao i oko virusa. :P
Ne ozbiljno, izbacuju 4 knjige godišnje, nebojte se, bit će 100% još te 4 knjige.
Beva Posted - 04/03/2020 : 08:11:15
quote:
Originally posted by sawitch

Mene brine sto Asteriksa nema vec dugo.



Izašla su dva broja za sajam u Beogradu, nije to toliko puno vremena, ni punih pet mjeseci.
sawitch Posted - 04/03/2020 : 08:03:23
Mene brine sto Asteriksa nema vec dugo.
anto Posted - 03/03/2020 : 18:02:48
Manny Posted - 18/11/2018 : 21:30:51
Pročitao sam Kick-Ass i nije loš. Od američkih stripova, rekao bih da me atmosferom najviše podseća na Spajdermena, s tim što ima manje akcije a više priče o onome što se događa (što je opet donekle plus za čitaoca zasićenog akcijom tipičnom za Marvelove superheroje). Dešava se u "današnjici", pa se tako spominje i Jutjub i društvene mreže (zanimljivo je da glavni junak ima nalog na Majspejsu, što opet donekle stavlja radnju tačno u onu jednu godinu kada je Majspejs bio aktuelan). Strip obiluje izravnim referencama na druge stripove, što je često zabavno i onako pomalo fanovski. Radnja se lako prati, brzo se čita, ako želite zabavu na 1.5 čas, sasvim OK, no tu je negde i maksimum ovog stripa. Osnovna ideja da imamo junaka tinejdžera koji sa svojim manama pokušava da bude superheroj pada donekle u vodu jer u stripu zaista postoji drugi superjunak, curica za koju je Uma Turman iz Kill Bill mala maca i koja sve rastura. Upravo je u onim delovima stripa kada je glavni junak tek "klinja koji bi hteo da bude superheroj" priča najzanimljivija, i bilo bi super da je tako ostalo i do kraja.
Čarobnoj Knjizi ovde ne bih ništa zamerio, izdanje je sasvim fino, možda je prevod na nekim mestima čudan (npr. kada glavni junak spominje svoje "ortake", mislim - ima li nekog van Beograda ko koristi taj izraz?), ali sve u svemu dobro izdanje. Dovoljno zabave da sam poželeo da pročitam i nastavke.
anto Posted - 13/10/2018 : 01:08:31
Feri&Konrad:Asteriks na trci kroz Italiju (Čarobna knjiga)

Mislio sam da će se nakon Cezarovog papirusa novopečeni dvojac tek razmahati,ali tuki,ovom epizodom su učinilim mali korak unazad. Ako bih hteo da budem precizan,ocenio bih je sa 3.75/5,ali pošto tako preciznu skalu nemam,biće to 3.5/5.Bolja mi je od Pikta,a lošija od Papirusa.
Trka mi ima još i najbolju ideju od sve tri Ferijeve priče - ali potencijal nije iskorišćen na najbolji mogući način.
Inače,perfektno urađeno mekokoričeno izdanje.
www2 Posted - 11/10/2018 : 08:09:36
quote:
Originally posted by www2

Ima li plana za kick ass 2,3 i 4....isto tako i HIT-GIRL????

Šta se tiče NEONOMICON.....ima li plana za PROVIDENCE?



????
alexts Posted - 09/10/2018 : 16:23:35
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by alexts

što odma ne reče "kad na vrbi rodi grožđe"?


he,he...
to ti dođe na isto kad kažeš "kad VČ izda (umetni srip)", u ovoj našoj forumaškoj terminologiji.

a tebi pitanje kao dobrom poznavaocu tematike - Džeri Spring,crno belo ili kolor?



Kolor.
ivanl Posted - 09/10/2018 : 11:32:54
Bogme se ne bi bunio da neko 'izbaci' Jerrya Springa...bilo bi to odlicno,(mada mi odma padne na pamet 'zakoceni' Buddy Longway),to nikako prezaliti...
Peyo Posted - 09/10/2018 : 10:08:22
quote:
Originally posted by anto
Džeri Spring,crno belo ili kolor?



Imam kolekciju Tout Jije u kojoj je Jerry u boji, a boje su tu izvrsne, tako da od mene apsolutna preporuka za boju.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000