forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 117 - Love

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 04/10/2018 : 19:13:27


U životinjskom carstvu zvijeri se ne vole, ali se ni ne mrze. Ljubav i mržnja čine cjelinu. Univerzalnu cjelinu, vrhovnu cjelovitost koju bismo mogli nazvati božanstvenost ili ljubav. Ljubav koju čovjek nikada neće dosegnuti.

Kolorka 117 • Love • 328 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Frédéric Brrémaud • Crtež Federico Bertolucci • Prijevod Matea Krpina • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 3.10.2018. • Cijena 250 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-117-love/510/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Aco Posted - 22/10/2022 : 12:53:38
Uzeo zbog Bertoluccija koji je rasturio na Disneyu za Glenat (zanimljivo, i tamo je cijeli strip bez riječi).

Lisica najbolja mada i tamo ima malo (nepotrebnog) pretjerivanja. Nema tko se s kim nije potukao. Inace jedino mi u ovoj priči crtež baš paše.
Dinosauri na kraju u stilu već viđeno, dakle traži se plijen i bude neka prirodna katastrofa.
Ok za pročitati/prelistati ali nije ništa specialno sve skupa, ali za potpuni doživljaj treba dosta pažljivo pratiti jer baš na nekom naizgled nebitnom malom kadru desi se nešto bitno itd.

Crtački ne znam što bih rekao. Korektno ali nije wow. Nekako su mi životinje bile bolje nacrtane u ZOO od Frank Pe-a

borg Posted - 23/04/2020 : 00:55:10
Ovo je strip koji mi je postao najdraži. Svako drugo veče pred spavanje sin (4.5god) me pita : Tata, hoćeš da ti čitam onaj moj stlip o životinjama?
Okreće listove, priča sve vreme kao navijen, milina slušati. Strip fenomenalno pripoveda o odnosima životinja, o reakcijama u nepredviđenim okolnostima, majčinskom instiktu, šestom čulu... Svaka sličica krije toliko detalja da ih i dalje otkrivamo.
Dođe nam kao nepresušan izvor priča.
Kolor/kontrast mi je lepši nego u zaviru.
Ima kvalitete da ga čitaju i odrasli, ali mislim da pun efekat ispoljava kod dece.
anto Posted - 06/02/2020 : 21:12:10
Love,odnosno Ljubav (ne znam zašto nije preveden naslov??) je integral koji se sastoji od 4 albuma,Tigra,Lisice,Lava i Dinosaurusa,a u kojima pratimo njihove doživljaje (tigra,lava,lisice i dinosaurusa,jelte)u toku jednog dana;prelepo ilustrovan strip koji bez ijedne reči korektno pripoveda o životinjskom svetu,istovremeno i okrutnom i divnom;u svetu čije se jedinke ne vole,ali i ne mrze.

Integral se pročita jako brzo,čak iako se slike polagano posmatraju;Lisica mi je najbolja,tu negde iza su Lav (nisam ga baš razumeo;mislim,imam neku ideju,ali ne znam da li je to to) i Tigar,a Dinosaurusi mi se i nisu dopali (uz ogradu da me nikad nije privlačio taj njihov svet).

Ipak smatram da je ovo više naslov za klince,moji su barem uživali u njemu,tako da Markos nije pogrešio što ga je izdao,a ni ja što sam ga nabavio.

Od mene 3/5,od mojih klinaca 5/5

*odakle pirane u Azijskoj reci? (Tigar)
don_draper Posted - 07/07/2019 : 00:53:46
Od svih troznamenkastih kolorki ovaj je jedan od naslova koji mi je jako upao u oči, to nije ni tako teško kad se radi o stripu gdje su svi likovi životinje i gdje nema niti jednog dijaloga (a ni monologa)
Ovisno o tome koliko se tko zadržava na stranicama i upija ovaj stvarno fantastični crtež, strip se može ekstremno brzo preći, ali mislim da se gubi značajan dio uživanja u ovome.
Jer ovo je oda prirodi, divljini i njenim stanovnicima, borbi za preživljavanje i za očuvanje svoje vrste, gotovo kao jedan od onih dokumentaraca što se vrte po televiziji.
Glavna mana ovog strip je što kako odmiče tako sve više gubi na zanimljivosti i postaje repetetivan i pomalo zamoran, a zadnji dio s dinosaurima mi uopće nije imao smisla.
Šteta zbog 2.polovice ovog stripa, ali sama ideja mi se toliko svidjela da će ovo dobiti solidnih 4/5
Mord Posted - 28/01/2019 : 22:50:21
Citajuci ovo imam osjecaj da se autor malo dosadjivao gledajuci dokumentarce o zivotinjama pa je odlucio malo ih zaciniti. Tako smo dobili borbu dvije vrste medvjeda na santi leda, lavove i lavice koji love skupa itd.
Sto se samog stripa tice, interesantno i originalno. Nista vise od toga.
boddhisatva Posted - 28/01/2019 : 21:04:37
Treću priču, onu sa lavom, opet nitko nije skužio ... ufffff
Previše se sagledava prizemno, treba i upoznati svijet životinja (lavova naročito) da bi se skužilo da ona je zapravo rang šekspirijanske tragedije
vice Posted - 28/01/2019 : 20:57:01
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Neka gledaju i Daktari ako toga uopće ima negdje :)



Ima, ima.
DiSkAcH Posted - 28/01/2019 : 10:17:23
Neka gledaju i Daktari ako toga uopće ima negdje :)
hrvoje23 Posted - 28/01/2019 : 09:47:05
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Lijep crtež i dobro otvaranje s Tigrom. Slijedeći album Lisica je još OK, a nakon toga postaje repetitivno i dosadno.



I ja sam bio takvog dojma. Tigar najbolji, lisica ok.

Začudo, ovo su mi prolistali/čitali svi klinci sa zanimanjem. Dečkima (7 i 9 god) najbolja je priča s dinosaurima, a curici (4) sve podjednako. Dojma sam da im je to kao da gledaju neki dokumentarac.
Ernie Pike Posted - 27/01/2019 : 14:47:15
Lijep crtež i dobro otvaranje s Tigrom. Slijedeći album Lisica je još OK, a nakon toga postaje repetitivno i dosadno.
boddhisatva Posted - 30/12/2018 : 19:06:48
Kaže se i: pijetao, pijevac, kokot ... i isto je brezobrazno ;o))
Ma da te krmača ili nešto iz roda svinja napalo nastojalo bi te pošto poto ugristi. Netom prije tog događaja sa veprom sam vidio u vinogradu što su u stanju napraviti. U potrazi za vodom čak razruju vinovu lozu i pregrizu i korijen i ostalo. A možeš mislit kak je to tvrdo. Zagrize i prereže. A hebiga kada divlje svinje nemaju pametnija posla pa po cjeli dan si oštre donje kljove. sa onim gornjima. Ufff
Poli Posted - 30/12/2018 : 18:29:15

Mene je samo jedan pijetao (kaze li se na hr pijetao? posto mi GR izbaci penis kad upisem petelin ) jednom divlje napao i ogrebao, a ja bio klinac. Isto mi strah izbacio mozag dok sam se branio i trcao. E, da me krmaca napala ili velikamaca...


boddhisatva Posted - 30/12/2018 : 17:26:26
a, u šumama Mljeta sam na nju naišao ... i izgleda čak joj nenamjerno zašao u blizinu brloga sa mladuncima
i nakon nešto proganjanja po kamenjaru skočio sam na bor ... metar i pol ispod mene je bila
i mrcina luda ... samo je jedno dobranih pedesetak puta nabijala glavu u bor da me strese s njega
i roktala, roktala samo roktala prema meni razjapljenih čeljusti
a ja posle od kore drveta i granja sav krvav, izgreban, cjeli sprej Bivacina su po meni potrosili, uffffff
ma jasno, usr'o sam se kao grlica ;o))
lwood Posted - 30/12/2018 : 08:53:47
ah da,nakon toga mi one Bonelli šeme kako Zagor ili neki drugi junaci ubijaju tigrove ili "samo" pume hladnim oružjem ili čak golim rukama nisu samo glupe nego potpuno retardirane.
lwood Posted - 30/12/2018 : 08:51:19
divlja svinja
sad zamisli filinga kad si na metar od tigra a dile vas ruzinave rešetke.
Prvih par puta davanja mesa neću nikad zaboravit.
a posli se navika . i on na mene i ja na njega.
iskustvo koje je teško opisat ričima.
boddhisatva Posted - 29/12/2018 : 23:54:11
quote:
Originally posted by lwood

hm,pa zavisi koliko uopće poznaješ životinje. Koliko ih kužiš ka druge oblike života,druge vrste itd.
Bez obzira koliko pročitaš knjiga,više ti o tome kaže praksa kad si oči u oči npr s tigrom.

tada prestaje sva filozofija.



i bio sam, lwoode bio sam oči u oči sa zvijeri
istina: ne sa tigrom ... bila je to razjarena divlja svinja preda mnom ... i sam pogled u te njene oči, a u glavi ti se mota cjeli tvoj život
i potpuno si u pravu u sljedećem: tada prestaje sva filozofija

;o))
lwood Posted - 29/12/2018 : 22:37:10
hm,pa zavisi koliko uopće poznaješ životinje. Koliko ih kužiš ka druge oblike života,druge vrste itd.
Bez obzira koliko pročitaš knjiga,više ti o tome kaže praksa kad si oči u oči npr s tigrom.

tada prestaje sva filozofija.
boddhisatva Posted - 29/12/2018 : 20:47:09
quote:
Originally posted by lwood

Crteži životinja katastrofa. Možda najlošije izdanje u ovoj turi.



Ne bih se složio s time ...
I smatram to izuzetnim izdavačkim pothvatom, dapaće i zrelosti i hrabrošću da je Fibra to izdala, nakon ovog Marko ima sav moj respect i naklon do poda.
Čitao sam ga i daleko prije nego ga je Fibra izdala i na početku sam i sam bio zbunjen iako je strip zapravo vizualna poslastica (što se opet nekom neće sviđati) i onda uočio da je problem što ga čitamo - previše ljudski. Na taj način ne doživljavamo protagoniste stripa i njihove priče, ne sagledavamo detalje a u stripu ih ima zapravo dosta - samo treba tražiti. Ali ne ljudski, nego instinktivno, na razini pojedinog životinjskog protagonista pojedine epizode stripa.
Tako je i kraj prve epizode sa tigrom zapravo poetska pravda u kojoj se pokazuje koliko je čovjek najslabije, najnezaštićenije, najokrutnije i najzlije biće od svih živućih a koji je to sposoban, potpomognut e jedino tim što vlada oružjem.
Druga epizoda je thriller, treća je i meni na početku bila nejasna, ali onda sam utvrdio što se dešava sa mužjacima lavova nakon izbacivanja iz čopora ... i shvatio ... drama ... baš ljubav u obliku koji ne možemo azumijeti.
Četvrta sa onim dinosaurima još mi nije ni samome jasna, neću reči da mi je najslabija ali opet nisam ni ušao u bit. Vjerojatno i zato jer mi je na umu neprestano bio i Delgado.
Nije to tek tako neki krkljanac i klanje životinja, životinje ne poznaju okrutnost i svirepost, kod njih je borba borba a ne iživljavanje kao u ljudskom svijetu, ili obrambena ili zbog hrane ... itd itd itd


Zapravo, možda se i radi o tome da nas ljude sa našim ljudskim gledištima to uopće ni ne interesira?

;o))
lwood Posted - 24/12/2018 : 07:41:13
Crteži životinja katastrofa. Možda najlošije izdanje u ovoj turi.
zarmix Posted - 24/12/2018 : 00:23:46
Zapravo prilično radikalno izdanje. Četiri poduža albuma sa životinjama i to još bez riječi. Jedini čovjek koji se na kratko pojavi biva vrlo brzo pojeden. Priča u kojoj ljudski rod, ne igra bitnu ulogu. No, čini se da kvalitet djela opada kako idemo prema kraju. Ideje se ponavljaju, a crtež zbrzava i pojednostavljuje. Kolor postaje nemaštovitiji, početni spektakularni kadrovi i vratolomne kompozicije prelaze u dosadnu jednoličnu akciju. Nakon prve dvije priče Tigra i Lisice, počinjemo osjećati zasićenje. Osim toga integral propušta priliku biti cjelovitim djelom i ne daje nam nikakvo objašnjenje zbog čega su ove četiri priče uopće skupljene u zajedničku zbirku. Šteta.
anto Posted - 16/10/2018 : 08:53:53
nabavio si već?
Red Marquis Posted - 16/10/2018 : 02:57:43
Jedna od slabijih Fibri.
4 priče o jednom danu u životu neke životinje gde se prikazuje (i prenaglašava) okrutnost tog sveta i borba za preživljavanje u tom perpetualnom lancu ishrane. Crtež jeste lep ali ima nepotrebnih kadrova ekspresija životinja koje odskaču od tona dela i više spadaju u neki dosadni Dizni animirani film.
Od 4 priče, tigar mi je najbolji, pa onaj o lisici, a druga dve su mi, kao i Shaneru loše.
Ovo je za one koji će uživati u kadrovima međusobnih borbi i klanja životinja, i onima koji ako gledaju nature dokumentarce, gledaju samo one o nekim hardkor predatorima...
Shaner Posted - 14/10/2018 : 23:01:52
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Shaner


Opet ja i moje nes(p)retno izražavanje... Mislio sam na razinu dojmljivosti djela. Postoje stripovi kod kojih mi je crtež toliko dobar da "izvlači" slabiju priču i znatno popravlja sveukupan dojam, ovdje to nije slučaj. Nadam se da sam uspio pojasniti.





Zar je priča toliko slabašna?

Ovo ću uzeti zbog crteža pa neka je priča i nešto lošija.

Napisat ću dojmove nakon što pročitam/pregledam.



Zapravo su četiri priče, od kojih su meni dvije bile bezveze, jedna solidna i jedna mi se svidjela. Naravno, kod tebe može biti u potpunosti suprotno. Svakako javi dojmove kad pročitaš.

Peyo Posted - 14/10/2018 : 22:41:11
quote:
Originally posted by Shaner


Opet ja i moje nes(p)retno izražavanje... Mislio sam na razinu dojmljivosti djela. Postoje stripovi kod kojih mi je crtež toliko dobar da "izvlači" slabiju priču i znatno popravlja sveukupan dojam, ovdje to nije slučaj. Nadam se da sam uspio pojasniti.





Zar je priča toliko slabašna?

Ovo ću uzeti zbog crteža pa neka je priča i nešto lošija.

Napisat ću dojmove nakon što pročitam/pregledam.
Shaner Posted - 14/10/2018 : 22:27:28
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by anto

Šaneru,raduje me što pišeš osvrte na "sveže" Fibre - da nije tebe,ne bih čuo nijedno mišljenje o Markosovim novitetima.
Ali ne volim što više ne ocenjuješ - i meni su prebacili 101 put što non stop lupam velike ocene,pa šta!?! Zabole me šta drugi misli - a meni znači da jednog dana vidim kako sam ocenio taj i taj strip.
Zato se vrati unazad,i oceni sve one naslove koji se preskočio.

I čekam utiske za Jonasa i Tehniku međice.


Mislim da je super sto vise ne ocenjuje, ovako jos i moze da prodje





Anto, ocjene te čekaju na drugoj temi!


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000