forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
mladjo Posted - 04/05/2010 : 00:04:43
Nathan Never
kronike budućnosti

Dobro došli u budućnost dragi prijatelji!
"Budućnost je nesigurna baš kao i prošlost" - kaže jedna pjesma grupe Vaya Con Dios i kada je slušam ne mogu a da se ne sjetim čovjeka koji u sebi najbolje utjelovljuje te riječi. Čovjek je to koji ne zna što mu donosi ocean snova koji ga vraća u prošlost, a onda ga poput oluje baci u vrtlog budućnosti zajedno sa bremenom sadašnjosti. On se ne miri sa bolom, sa tugom, ne miri se sa sobom. Što je stariji to je iskusniji, ali jednom kada se uvuče pod kožu, bol postane opipljiva i kao da čovjek ni ne može više bez nje...Nathan to možda najbolje zna.
Kako ga razumjeti? Krivo pitanje. Kako ga ne razumjeti? Da li i dalje vjerovati da budućnost donosi bolje sutra? Zašto vjerovati da će ljudi odigrati drukčije? Na žalost, Nathanova budućnost je realna. Opasno realna. Jer ako smo nešto naučili to je da se povijest ponavlja i da čovjek nikada ne uči na greškama.
Ni drugih ljudi, a kamoli svojima.

Potaknut sjajnom Ultrasovom idejom sa DD topicom, odlučio sam napraviti jedan topic koji bi obuhvatio sve relevantno za Nathanov svijet. Trebao bi to biti topic koji će služiti raspravama/popisima/lakšem snalaženju, a naročito bi htio pomoći onima koji tek ulaze u Nathanov svijet da se laše snađu i informiraju.

Htio bih naglasiti jednu stvar: najveći dio moga znanja o Nathanu Neveru mogu zahvaliti dvojici ljudi: Vladimiru Tadiću - Djoletu i Danielu Kuzmiću - DeeCaju. Bez njihovih tekstova/recenzija/rasprava ne bi ni bilo ovoga topica.U odnosu na njih ja sam samo jedan mali amater. Posebno mi je pomogao Djoletov osvrt na univerzum Nathana Nevera, bez kojega bih se vjerojatno još uvijek vrtio ukrug:))
Stoga momci još jednom veliko hvala i keep the good work:))

SADRŽAJ:
1) Mali putokaz - kako čitati Nathana Nevera

2) USPOREDNI KRONOLOŠKI POPIS IZDANJA NATHANA NEVERA - popis sadrži sve relevantne podatke o stranim i domaćim izdanjima, uključujući i scenariste i crtače.Popis je sastavio član Ferri i može se također naći u podforumu "Popisi".

3) POPIS RECENZIJA - SLOBODNA DALMACIJA, LUDENS, LIBELLUS - mnoge recenzije još nisu napisane. Navalite!

4) NATHAN NEVER - RASPRAVE I TOPICI - popis nekoliko relevantnih topica o našem junaku. Nadam se da će ih biti još!

5) POPIS AUTORA

6)KRONOLOGIJA UNIVERZUMA/MULTIVERZUMA NATHANA NEVERA, autor:Djole

7) TEKST VLADIMIRA TADIĆA - DJOLETA O NATHANU NEVERU OBJAVLJEN POVODOM MAFESTA 2010.

8) SLIKA NATHANOVOG SVIJETA

9) LEGS WEAWER - POPIS EPIZODA SA NASLOVNICAMA

Novo - sažetci epizoda i pojašnjenja u vezi kontiniuma (u izradi)

10) USPOREDNI POPIS SVIH NATHAN NEVER IZDANJA UKLJUČUJUĆI REDOVNU SERIJU, SPECIJALCE, ALMANAHE...(u izradi)

GLAVNI LINKOVI:

NATHAN NEVER - stripovi.com

NATHAN NEVER - recenzije

NATHAN NEVER - facebook

NATHAN NEVER - Sergio Bonelli Editore

Eto prijatelji, to je zasada to. Ali, biti će konstantnih updejtovanja, a i plan je da svaki tjedan imamo novu temu za raspravu(ideja by Ultras na DD topicu)
Navalite!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DiSkAcH Posted - 19/02/2019 : 17:16:15
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Naslovnica i ne baš, ali mi se sviđaju table.

Pogledaj samo debilnih glava ovim alienima. Los je ovaj Giardo, bas mi nije 'sjeo'.

A Nathanove nogice

Al dobro, to su samo naslovnice, volim prokomentirat i malo kenjat, ali iskreno, daleko mi je bitniji crtež unutra, naslovnicu ne vidim ni dok strip/knjiga stoji na polici
tosha Posted - 19/02/2019 : 11:53:02
Castellini je no1 čak sam ga i upoznao i stvarno je ekstra lik :D
ivanl Posted - 19/02/2019 : 11:39:37
Sveti Claudio. Sveti. I Roberto, bar za raspravu, da li ce biti proglasen za sveca, ili ce cekati jos par 'krugova'...
tosha Posted - 19/02/2019 : 10:57:00
sveti De Angelis
ivanl Posted - 19/02/2019 : 04:37:46
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pogledaj samo debilnih glava ovim alienima. Los je ovaj Giardo, bas mi nije 'sjeo'.
jaki Posted - 18/02/2019 : 15:27:50
Je li NN ributiran?
Meko ili ono bas skroz pravo ributiranje?
DiSkAcH Posted - 18/02/2019 : 14:52:41
tosha Posted - 18/02/2019 : 14:03:24
Izgleda zanimljivo...
solar Posted - 18/02/2019 : 13:40:57
Scenarij: Michele Medda
Crtež: Elena Pianta
Naslovnica: Sergio Giardo

http://www.sergiobonelli.it/nathan-never/2019/02/18/albo/rapimento-alieno-1004226/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1550479593400.jpg--.jpg?1550479594000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1550479594210.jpg--.jpg?1550479594000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1550479594688.jpg--.jpg?1550479595000
risbozg Posted - 16/02/2019 : 19:57:50
ok, baš me zanima kaj misliš o pričama
Jerry Krause Posted - 16/02/2019 : 18:33:32
Tek UA završio. Za maxi će se uzeti sljedeći dani.
risbozg Posted - 16/02/2019 : 16:04:39
Jerry , a kaj veliš na maxia ??
Jerry Krause Posted - 16/02/2019 : 14:45:33
quote:
Originally posted by Kerempir

Imao sam većih očekivanja od Universo Alfa. Nije loše, ali.. Crtež je dobar, radnja me dobrim dijelom podsjeća na dirty dozen, i mislio sam si da bi bilo bolje da su svakom novom liku posvetili epizodu jer da je ovakvo sve pomalo nagurano. Ipak obrat na kraju je pokazao zašto je ostini ovakvo vodio priču pa je sve sjelo.

Vrlo dobro, sasvim dobar intro u euroazijsku podružnicu. Iako jest malo nagurano ipak je Ostini to prikladno razradio i s novi likovima se čitatelj može odmah saživjeti. Bit će zanimljivo pratiti dogodovštine iz Bijelog Grada.

Crtež fantastičan, Platano u suradnji s kolegama vrhunska.
ivanl Posted - 16/02/2019 : 05:46:30
Pa Castellini i ne crta vise...samo commissione, ali bez nasilja, oruzja...no, nikad ne reci nikad. Takav jedinstveni majstor, morao bi jos toga dati, u 'amanet' 9-toj umjetnosti, ma kakve danas stavove imao.
Tko zna? Mozda i hoce ponovo...
danielp Posted - 15/02/2019 : 11:26:36
Ponovo krenuo sa Nathanom, onako selektivno.

Procitao feniks i Gospodarica smrti posle 4 godine. I dalje zakon!
Vlaadisha Posted - 14/02/2019 : 15:51:18
quote:
Originally posted by jaki

A neko je reka da Castellini više ne crta stripove:)
istini za volju, strip je nacrtan pre desetak godina, tek sad je objavljen
jaki Posted - 14/02/2019 : 15:23:55
A neko je reka da Castellini više ne crta stripove:)
Nisam još pročita ali vizuelno mi lijepo izgleda.
Krscho Posted - 14/02/2019 : 14:56:04
Nije to čudno, pa Claudio Castellini radi art, talijan dao malo boneli duha i easter eggova
Vlaadisha Posted - 12/02/2019 : 15:43:58
quote:
Originally posted by Deers

Ako se ne varam:

https://www.dccomics.com/comics/superman-confidential-2006/man-and-superman-100-page-super-spectacular-1

da. iz istog stripa je i ovo... jesu li u pitanju stvarni likovi? stil odudara od uobicajenog, vidi se da je radjeno po fotkama. a majica podseca na zagorovu

Deers Posted - 12/02/2019 : 14:58:30
Ako se ne varam:

https://www.dccomics.com/comics/superman-confidential-2006/man-and-superman-100-page-super-spectacular-1
tosha Posted - 12/02/2019 : 14:40:21
Mislim da je ovo Clark Kent :D
chris.tower Posted - 12/02/2019 : 14:32:51
quote:
Originally posted by Vlaadisha

nathan na kioscima u metropolisu

iz kojeg je to stripa tocno?
risbozg Posted - 12/02/2019 : 09:14:08
quote:
Originally posted by Kerempir

Ugodno sam se iznenadio i sa drugom pričom u maxiju. Ovdje su agenti alfe sporedni, tek sjene prošlosti, ali priča je inteligentno vođena a crtač di clemente mi je svaki put sve bolji, njegovi likovi su baš životni, a uznapredovao je od onog siromašnog skiciranja i lijepo crta interijere i eksterijere. Da nema kriminalno lošeg crteža u prvoj priči, ovo bi bio odličan maxi. Baš me zanima što risbozg misli.

Potpisujem i druga priča je jako zanimljiva i napeta, crtež odličan a pogotovo rješenje "problema " na kraju priče
sve u svemu isplativ maxi u svakom slučaju...makar su meni do sada svi maxiji bili sasvim ok...
Kao ljubitelju SF-a i Nathana mogu se okvirno osvrnuti na izdanja maxi-ja .Neke priče su bolje neke lošje ali sve u svemu u prosjeku zadovoljavajuće.
Pratimo i dalje u svakom slučaju
ivanl Posted - 12/02/2019 : 04:07:49
Bas to i ja kazem. Drago mi je sto kolege ovako misle. I naravno, drago mi je sto Nathanovi 'dodaci' dobro kure.
Jerry Krause Posted - 11/02/2019 : 19:26:16
Koji izljevi ljubavi prema novim epizodama. ;) Ajde drago mi je da sporedne edicije i dalje nisu za baciti. Nadam se tijekom ovog tjedna da ću uzeti u ruke najnovije knjige.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000